12

Rungtynių teisėjai:

Donatas Dutkus

Apie rungtynes

VKL I lygoje susitiko Vilniaus Kolegija ir KK Austa. Sužaidus pirmas penkias minutes rezultatas buvo stebėtinai mažas (7:7). Tačiau laikui bėgant abi komandos po truputį įsibėgėjo, abi komandos žaidė pozicinį krepšinį, tai joms padėjo pelnyti daugiau taškų. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 23:17 Vilniaus Kolegijos naudai.

Prasidėjus antram kėliniui vyravo chaosas aikštelėje, abi komandos rėmėsi greitomis atakomis, tai vedė prie didelio skaičiaus klaidų. KK Austa komandoje daugiausiai kamuolį turėjo Justas Šukelis, pelnęs beveik pusę savo komandos pelnytų taškų per kėlinį (9). Nors KK Austa komanda šiame kėlinyje turėjo geresnį pataikymo procentą, Vilniaus Kolegija išlaikė persvarą atėjus antro kėlinio pabaigai. (40:37)

Po ilgosios pertraukos KK Austa komanda išėjo rimčiau nusiteikusi ir pakeitusi žaidimo strategiją. Šiame kėlinyje figūravo Dovydo Šablinsko ir Justo Šukelio duetas, kuris pelnė beveik visus komandos taškus trečiajame kėlinyje. Taip pat, svečiai priešininkus pradėjo labiau spausti gynyboje, dėl spaudimo varžovai daugumą taškų pelnė iš po krepšio ir žaisdami greitą krepšinį. Vilniaus Kolegija taip pat pakeitė gynybinę taktiką, pradėjo naudoti zoninę gynybą, tai varžovams sukėlė šiek tiek sunkumų, daugiau puolė vidutinio nuotolio ir tritaškių metimais. Šis kėlinys baigėsi 59:51 Vilniaus Kolegijos naudai.

Paskutiniame rungtynių kėlinyje, Vilniaus Kolegija buvo įgavusi didesnę persvarą, tačiau šiek tiek atsipalaidavo ir likus žaisti penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos KK Austa pirmą kartą rungtynėse sulygino rezultatą. Nuo to momento kiekviena ataka buvo svarbi abiems komandoms. Taip rungtynės ėjo taškas į tašką iki paskutinės minutės. KK Austa lyderis Justas Šukelis ėmėsi vėl iniciatyvos išvesti komandą į priekį, tačiau pradėjo šaudyti tuščiais šoviniais. Galiausiai beveik vilčių varžovams prisivyti nepaliko Ryčio Meškausko pataikyti du lemtingi tritaškiai.

KK Austa komandos treneris Adomas Venskus: Pirmus du kėlinius žaidėme labai prastai, užpulti užpuolėm, bet apsiginti visiškai nepavyko. Taip pat negausiai susirinkome šiandien. Kas irgi buvo ne mūsų naudai, tai, kad Vytautas Saulevičius sugalvojo šiandien tapti donoru ir paskui eiti žaisti, tai nebuvo labai geras sprendimas. Antroje pusėje, kai atsistojome gintis zona gynyba susitvarkė, o tuo pačiu ir puolimas pagerėjo. Išlyginom rezultatą, rungtynių gale prasileidome du tritaškius, tai tas ir lėmė rungtynių baigtį. Žaidėme pagal savo galimybes, vėl taisyti teks ką buvome pasiekę. Sezonas eina į pabaigą, reikia išlaikyti pozicijas, nenori nukristi lentelėje.

Vilniaus Kolegija komandos žaidėjas Rytis Meškauskas: Šiandien sekėsi visai neblogai, nors persvara buvo didesnė negu penki taškai, tačiau varžovai nepasidavė ir priartėjo rungtynių gale. Mes padarėme klaidą sustoję gintis zona, buvo išleistas penketas, kurio paskirtis buvo apsiginti, jo stiprybė tikrai nebuvo pataikymas. Bet nieko tokio, susitvarkėme. Susidurėme su tuo atveju, kad laimime, todėl galime atsipalaiduoti šiek tiek, vistiek laimėsime. Šiandien padarėme daug klaidų, daug neapgalvotų perdavimų atlikome.