Adas Papartis
Evaldas Jonkus
Nedas Daukšys

Vilniaus krepšinio lygoje vyko III-iosios antrasis pusfinalis. Jame susikovė „Vaikinai“ prieš „BC Irsana“.

Pirmieji 8-0 spurtavo „BC Irsana“ krepšininkai, tačiau po trijų minučių taškų sausros, rungtynėse pirmuosiuos taškus pelnė ir „Vaikinų“ komanda.  Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo 13-4 „BC Irsana“ komandos naudai. Tačiau kovingai nusiteikę „Vaikinai“ spurtavo 6-0 ir sugrąžino vieno taško skirtumą tarp komandų. Po kovingo ir greito krepšinio, pirmasis kėlinys pasibaigė rezultatu 14-20 „BC Irsana“ komandos naudai.

Antrame rungtynių kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikaitė, toliau vyko įnirtinga kova ir žaidimas buvo apylygis. Vis dėlto, geriau atakavę „BC Irsana“ krepšininkai veržėsi į priekį, bandydami susikrauti pranašumą ir jiems tai neblogai sekėsi. Kėlinuko viduryje skirtumas išaugo iki dviženklio skaičiaus(25-35). Tritaškiai „gyvendami“ „Vaikinai“ sėkmingai rungtyniavo ir mažino skirtumą. Po dar vieno M.Kraujalio tritaškio metimo, skirtumas sumažėjo iki 5 taškų ir „BC Irsana“ komandai teko imti pirmąją minutės pertraukėlę. Fenomenaliai taikliai atakavę „Vaikinų“ krepšininkai gerokai sumažino skirtumą ir ilsėtis į ilgąją pertrauką išėjo rezultatui esant 41-44 „BC Irsana“ komandos naudai.

Po ilgosios pertraukos „alkanesni“ buvo „BC Irsana“ vyrai. Jie spurtavo 11-0 ir vėl atitrūko nuo savo varžovų 9-ių taškų skirtumu(41-55). Išsiderinę taikikliai kiek apsunkino „Vaikinų“ žaidimą, tuo pasinaudoję „BC Irsana“ krepšininkai sėkmingai tolo nuo savo priešininkų. Po slogaus kėlinio, „Vaikinų“ komandos atžvilgiu, rezultatas buvo 48-60 „BC Irsana“ naudai.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dvejais taikliais „Vaikinų“ tritaškiais, kurie sumažino skirtumą iki 6 taškų, nieko nelaukę „BC Irsanos“ komanda iškart paprašė minutės pertraukėlės, kad nuraminti aistras aikštelėje. Dar vienas M.Kraujalio tritaškis privertė šoktelėti visą „Vaikinų“ komandos atsarginių žaidėjų suolelį. Praėjus trims minutėms, komandas skyrė vos vienas metimas(60-63). Po įspūdingų metimų žaidimas aprimo ir vis laikėsi trapi 3 taškų persvara. Likus 2 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, rezultatas buvo 63-67 „BC Irsana“ naudai. Po V.Danilovo baudos, du metimus metė M.Kraujalis, iš kurių pavyko pataikyti tik 1. Likus paskutinei minutei, rezultatas buvo 66-69 ir kamuolys priklausė „Vaikinų“ komandai. Rungtynių pabaiga buvo tikrai karšta – E.Urbanavičiaus bauda siuntė V.Narkevič prie baudų metimų linijos, pastarajam nepataikius nei vienos baudos lemiama ataka priklausė „Vaikinams“, tačiau ji buvo nerezultatyvi. Rungtynes rezultatu 69-68 laimėjo „BC Irsana“.

Nugalėtojams V.Danilovas pelnė 17 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė M.Kraujalis su 21 tašku.

Komandos "Vaikinai" žaidėjo V.Petrulionio komentaras: "Kaip ir minėjome prieš finalo ketvertą, jog mūsų sezono tikslas buvo pakliūti tarp 8 stipriausių, tai patekimas į final 4 mums yra 150% mūsų tikslo. Aišku, kaip sakoma, apetitas kila bevalgant. Pirmiausiai norėjome įrodyti iš visų jėgų, jog į final 4 pakliūvo ne šiaip sau ir garbingai norėjome pasipriešinti bet kuriems varžovams ir sukurti krepšinio spektaklį savo žiūrovams, kas manau, kad ir pralaimėjome, bet pavyko parodyti. Visų antra, aišku, norėjome ir pakliūti į finalą, bet labai gaila, kad pritrūko tiek nedaug. O šiaip pralaimėjimą, manau, lėmė tas, kad paskutines varžybas žaidėme lygiai prieš savaitę ir dauguma mūsų neturėjo visą savaite kamuolio, ką manau prieš finalo ketvertą dauguma ekipu pasidaro kokią nors treniruote. Tai tas labai aiškiai matėsi rungtynių pradžioje, kai leidome varžovams pabėgti į priekį. Pasivijome gale, tačiau didelis jėgų stygius mums pakišo koją. Tuo tarpu varžovai turėjo didesnę rotaciją ir tas jiems rungtynių pabaigoje išsaugojo daugiau jėgų. Pirmiausia noriu padėkoti komandai, kuri parodė, jog mes esame verti finalo ketverto. Visų antra didelis dėkui Mindaugui Kraujaliui, kuris su suplyšusiu blauzdos raumeniu vistiek tempė komandą į priekį, jis dėl komandos bet ką gali padaryti. Įvyko, kas įvyko, bet galvų nenuleidžiame ir kovosime rytoj iš visų jėgų dėl bronzos medalių. Galiu pasakyti ir tai, kad kas nutiktų, kad ir liktume ketvirti - mes labai neliūdėsim. Tikslai įgyvendinti, varžovų ir skeptikų pagarbą kitam sezonui gausim su kaupu. Bet kokiu atveju pasidarysim tokį uždarymą, kokio dar neturėjome!!!!

1 2 3 5 4 3 1 2 5 0 1 11 14
13 Mindaugas Kraujalis 28:25 1/4