21

Rungtynių teisėjai:

Vytis Penelis
Donatas Dutkus

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus krepšinio I lygoje susitiko namuose rungtyniaujantys „Aktyvi veikla“ prieš svečius „PATRULIŲ RINKTINĖ – BC Kolegos“. Rungtynės prasidėjo gana pasyviai,  kadangi buvo daug netaiklių metimų, vyravo gera gynyba. Pirmąsias 3 pirmojo kėlinio minutes, geriau žaidę svečiai, spurtavo 8-0. Po minutės viskas apsivertė aukštyn kojomis, šeimininkai pasinaudoję „Patrulių“ klaidomis, dėka gero A.Gaidžio ir M.Markevičiaus žaidimo spurtavo 17-2 ir išsiveržė į priekį 17-10. Apsukų nemažinę „Aktyvios veiklos“ krepšininkai pirmąjį kėlinį užbaigė rezultatu 24-16.

Antrojo kėlinio pradžia buvo „sausoka“. Žaidimas buvo apylygis, „Aktyvios veiklos“ krepšininkai ir toliau stengėsi išlaikyti savo susikrautą pranašumą ir tai jiems puikiai sekėsi. „Patruliams“ niekaip nesisekė priartėti prie savo varžovų, nes vos tik skirtumas pasidarydavo 2-4 taškai, šeimininkai iškart atitrūkdavo, todėl ilsėtis į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 47-37 „Aktyvios veiklos“ naudai.

Trečiąjį kėlinį puikiai pradėjo „PATRULIŲ RINKTINĖ – BC Kolegos“, jie netikėtai spurtavo 11-0, o iš tų 11-os taškų, net 9 pelnė M.Pukelevičius. Šeimininkai susidūrę su tokiu spaudimu nepasimetė ir atsakydami taikliais metimais, daugiau nei pusę kėlinio rezultatą išlaikė lygų. Neįtikėtiną taiklumą iš trijų taškų zonos demonstravę „Patruliai“ niekaip nesugebėjo perlaužti rungtynių rezultato, kadangi puikiai į tai atsakydavo „Aktyvios veiklos“ krepšininkai. Vis dėlto, kėlinio pabaigoje „Patruliai“ pagaliau išsiveržė į priekį laimėdami kėlinį 30-17. Po trečiojo kėlinio rezultatas buvo 70-64.

Ketvirtasis kėlinys buvo kupinas intrigos ir kovos, nei viena komanda nenorėjo nusileisti, kovojo iš paskutiniųjų, todėl rezultatas pirmomis kėlinio minutėmis buvo apylygis. Intensyvus žaidimas, daug taiklių metimų – taip galima būtų apibūdinti paskutinį rungtynių kėlinuką. Tikra vakaro puošmena, tapusias varžybas laimėjo "PATRULIŲ RINKTINĖ - BC Kolegos" rezultatu  97-92.

Nugalėtojų gretose labiausiai išsiskyrė A.Rakšnys pelnęs 22 taškus bei sugriebęs 15 atkovotų kamuolių, jam puikiai talkino visi likusieji žaidėjai, tačiau verta pridurti ir svarbaus spurto iniciatorių M.Pukelvičių, kuris šiandien pelnė 23 taškus . Pralaimėtojams M.Markevičius pelnė 29 taškus, įspūdingas varžybas sužaidė ir A.Gaidys pelnęs 26 taškus ir atlikęs 10 rez. perdavimų.

Komandos "Aktyvi veikla" trenerio Ž.Zinkevičiaus komentaras: "Tikras pagyrimas yra, kai po varžybų varžovų treneris, vadovas, prieina ir pasako, jog šiandien matėme, jog patampysit mums nervus, kadangi dažniausiai su šia komanda žaidžiame paskutines sezono varžybas ir visada laimime, ko pasekoje, pakenkiame jų reitingams. Šį kartą mums nepasisekė, kova buvo gera, paderėme klaidų. Kita vertus, norėčiau pagirti šiandien varžovus, kurie tikrai puikiai pataikė, jeigu jie taip ir toliau žais, tai daugumos prognozės, jog ši komanda bus finale - išsipildys."

Komandos "PATRULIŲ RINKTINĖ - BC Kolegos" trenerio M.Gimbickio komentaras: "Na, kad ir kaip būčiau patenkintas šiomis varžybomis, privalau nulenkti galvą prieš šiandienos varžovus, jie šiandien mums užkūrė tikrą, gerą pirtį. Ką galiu pasakyti apie savo komanda - tai tikrai šaunuoliai, šiandien parodė vyrai charakterį. Vienu metu atsilikinėjome gal 10 taškų, tačiau vyrai nesutriko, suprato, kad pergalė šiandien tikrai yra reikalinga ir jos nieks neatiduos, tai fantastiškai sukovojo. Jeigu turėčiau šiandien kažką pagirti, tai turbūt, būtų pasaka be galo. Visi šiandien puikiai žaidė, kovojo. Viskas prasidėjo nuo mūsų "mažiukų" spurto - M.Pukelevičiaus, D.Dziko, K.Murausko - nuo jų tolimų metimų, tuomet mes patraukėm į priekį ir supratom, kad tikrai galim žaisti. Labai gerai gynėmės, tas ir lėmė pergalę, tačiau priešininkai šiandien tikrai fantastiškai pataikė iš visų padėčių, tikrai faina komanda. Nežinau, jiems lyg ir niekas nesišviečia, tačiau vyrai ateina, kovoja - tai yra pagirtina. Na, o mano komanda, dar kartą įrodė, kad jie, kai nori tai gali viską, jie yra tikrai galinga jėga."

0/0 0 0 0 0 1 1 0 3 0 0 2 0 -9
31 Mindaugas Markevičius 35:05 6/10
0/0 0 4 4 5 4 1 0 3 1 0 4 19 15
10 Mindaugas Pukelevičius 32:08 4/8