11
16

Rungtynių teisėjai:

Justas Katauskas

Ketvirtadienio vakarą "Aktyvi veikla" namuose priėmė "Sporticus.lt" komandą, kuri rungtynes pradėjo vos su šešiais nariais. Tai buvo abiejų komandų pirmosios rungtynės po ilgos kelių savaičių švenčių pertraukos, o šalta lauko temperatūra nepaliko žaidėjų ir salėje – buvo vos 13‘C „šilumos“.

Nuo pat rungtynių pradžios jautėsi, kad komandos žaidžia po ilgos pertraukos – nei viena nei kita komanda visiškai neišnaudodavo laisvų progų mesti, nors gynyba abejose pusėse tikrai nežibėjo. Daug lengvų taškų pavyko greitomis atakomis prisirinkti „Sporticus.lt“ komandai, tačiau „Aktyvi veikla“ turėjo kitą ginklą – Mindaugą Markevičių. Mindaugas vos per pusę kėlinio pataikė 10 iš 17 komandos taškų ir vienu metu turėjo tiek pat taškų kiek visa „Sporticus.lt“ komanda. Persvara pradėjo dar labiau augti po pirmųjų „Aktyvios veiklos“ keitimų, kai, tuo tarpu, svečių komanda neturėjo kuo atsakyti. Antrame kėlinyje istorija buvo panaši, nes svečių komandą laikė tik individualios ir pavienės atakos, o „Aktyvi veikla“ gana komandiškai rinkosi taškus. Šioks toks perversmas tendencijose vyko prieš ilgąją pertrauką, kai įsižaidė Deimantas Pavlovskis, o klaidas vieną po kitos pradėję daryti šeimininkai atiduodavo lengvus taškus svečiams. Už išlaikytą persvarą „Aktyvi veikla“ turi būti dėkingi sėkmingai į žaidimą įsijungusiam Rokui Gasparaičiui, kuris pirmą pusę baigė kap vienas rezultatyviausių žaidėjų turėdamas 10 taškų, nedidelę persvarą laikė šeimininkai – 44:35.

Antra rungtynių pusė prasidėjo nedidele mikrodvikova tarp Roko Jankūno ir Mindaugo Markevičiaus, visgi, mikrodvikovovoje dominavo Mindaugas Markevičius, per 3 minutes surinkęs 8 taškus ir leidęs komandai atitrūkti jau dviženkle persvara. Visgi, kaip tapo įprasta, patys šeimininkai nesusitvarkė su varžovų greitomis atakomis ir ta persvara gana greitai sudegė – 58:56. Šeimininkams nepadėdavo ir kone kiekvieną ataką atkovojami kamuoliai puolime, nes metimai paprasčiausi neįkrisdavo nei iš pirmo, nei iš antro, nei, dažnai, iš trečio karto. Po labai geros atkarpos Deimantas Pavlovskis pataikė savo 22 tašką (10 per šį kėlinį) ir privertė „Aktyvią veiklą“ imti minutinę pertraukėlę, nes į priekį išsiveržė „Sporticus.lt“ – 60:61. Minutinė, atrodė, nelabai padėjo, nes po dar vieno Roko Jankūno dėjimo persvara išaugo iki, kol kas, didžiausios – 64:70. Puikiai trečią kėlinį pradėjusi „Aktyvi veikla“ antrojo jo pusėje tikrai nežybėjo, visgi, žybėjo Deimantas Pavlovskis, iškėlęs savo komandą iki 6 taškų persvaros prieš ketvirtą kėlinį.

Ketvirto kėlinio pradžioje įvyko rungtynių gražiausias epizodas – trečiąjį dėjimas atlikęs Rokas Jankūnas šį kartą ypatingai pasistengė – įkrovė atbuliniu prieš Mindaugo Markevičiaus rankas. Dėjimas sužavėjo visus salėje, netgi varžovus, tačiau Mindaugas, jo, atrodo, nė nepajuto, nes jau po 10 sekundžių smeigė dar vieną eilinį tritaškį. Kai jau atrodė, kad „Aktyvi veikla“ grįžo į žaidimą, vėl atsigavo Deimantas - per vieną ataką surinko 5 taškus ir grąžino savo ekipai solidžią persvarą – 81:87. Nors „Sporticus.lt“ ir turėjo nežymią persvarą, tačiau nerimauti tikrai buvo dėl ko – likus 4 minutėms penktąją pražangą gavo vienas iš 6 rungtynėse esančių žaidėjų ir keitimų nebeliko. Į finalinį spurtą pakilo Mindaugas Markevičus, surinkęs 5 taškus iš eilės, sumažinęs persvarą iki 2 taškų, tačiau pats laiku nepadarė pražangos prieš varžovus, kas ir apsunkino visas galimybes kovoti dėl pergalės. Taigi, sunkią pergalę iškovojo „Sporticus.lt“ komanda vedama puikaus Deimanto Pavlovskio žaidimo.

Rungtynių komentarai:

Žilvaras Zinkevičius ("Aktyvi veikla"):

"Pralaimėjome laimėtas rungtynes. Manau, kad didžiausia kaltė mano – buvome gausiai susirinkę, norėjau padalinti visiems laiką ir nuvarginti varžovus, bet taip gavosi, kad jie vis tiek buvo šviežesni už mus. Nenusakomas klaidų skaičius ir nulėmė pralaimėjimą, nesuprantami sprendimai buvo ir rungtynių pabaigoje, kai tarėmės daryti pražangą, bet nesugebėjome padaryti jos bei leidome varžovams atitrūkti.“

Genadijus Kuliominas ("Sporticus.lt"):

"Pergalę lėmė susikaupimas antrojė pusėje ir žaidimo pagreitinimas. Nors buvome tik šešiese, bet pradėjome agresyviau veržtis, greičiau žaisti, Rokas kelis įspūdingus dėjimus atliko, šie faktoriai ir lėmė pergalę. Gynyboje pasirodėme tikrai prastai, tiek kovojant dėl atšokusių kamuolių, tiek prieš Mindaugą Markevičių – gynyboje nekildavome, už sienelių laikų neišlysdavome, kas leisdavome jam atakuoti laisvam. Taip pat, jam ir krito šie metimai, tai laikė visą komandą. Ko gero, įtakos prastam žaidimui turėjo ir labai žema temperatūra salėje, žaidėjams buvo sunku kvėpuoti, gal ir nelabai sušilę buvo. Bendrai, esu patenkintas pergale, nes buvome negausiai susirinkę, bet pavyko ją iškovoti.“

0/0 0 2 2 0 0 0 0 2 0 0 9 0 -3
31 Mindaugas Markevičius 29:18 6/11