RF
18

Apie rungtynes

Rungtynių teisėjai: R.Žukauskas, D.Dutkus

Antradienio vakarą VKL Įmonių lygos didžiajame finale susitiko „Vilniaus PDPS“ ir „Greitojo Kurjerio“ komandos. Šių komandų tarpusavio dvikovą reguliariajame sezone trimis taškais laimėjo „Greitojo Kurjerio“ ekipa.
Rungtynes spurtu 12:2 pradėjo „Greitasis Kurjeris“, o „Vilniaus PDPS“ pasiųsti į tokį nokdauną paprašė minutės pertraukėlės. Sužaidus pusę kėlinio situacija pasikeitusi nebuvo – 23:9 priekyje „Greitasis Kurjeris“. Likus žaisti dvi minutes D. Ratkevičius smeigė tolimą metimą taip sumažindamas savo komandos atsilikimą iki dešimties taškų. Vis dėl to, iki kėlinio pabaigos sumažinti deficito nepavyko.
Antrojo kėlinio pradžioje „Vilniaus PDPS“ komanda po dviejų taiklių tritaškių priartėjo iki šešių taškų. Dar po kelių akimirkų skirtumas ištirpo iki trijų taškų po taiklaus M. Pukelevičiaus tritaškio, o „Greitasis Kurjeris“ paprašė pertraukėlės. Per likusį kėlinio laiką „Greitasis Kurjeris“ susiėmė ir vėl nutolo iki septynių taškų. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Vilniaus PDPS“ ekipoje rezultatyviausias buvo D. Ratkevičius su 13 taškų, o „Greitojo Kurjerio“ komandoje net 24 taškus buvo pelnęs J. Gečas.
Prabėgus keturioms trečiojo kėlinio minutėms D. Ratkevičius smeigė du tolimus metimus, dar vieną pridėjo R. Kasparavičius, o „Vilniaus PDPS“ komandos deficitas ištirpo iki vieno taško ir intriga vėl sugrįžo. Likus žaisti keturias minutes rezultatas vis dar buvo lygus. Per likusį laiką „Greitasis Kurjeris“ įgijo trijų taškų persvarą, tad niekas nebuvo aišku.
Ketvirtajame kėlinyje intriga niekur nedingo. Sužaidus penkias minutes minimalią persvarą turėjo „Greitasis Kurjeris“. Likus kiek daugiau nei trims minutėms P. Parachomikas pataikė pirmą savo tolimą metimą, o jo komanda išsiveržė į priekį. Kiek vėliau, likus pusantros minutės F. Subatovič pataikė tritaškį, o „Vilniaus PDPS“ priartėjo iki trijų taškų. Likus keturiasdešimt sekundžių L. Stripinis pataikė iš po krepšio, o rezultatas 82:77 „Greitojo Kurjerio“ naudai. Vis dėl to, kita „Vilniaus PDPS“ ataka buvo nerezultatyvi, S. Gečas pridėjo tris baudų metimus, o Įmonių lygos čempionais antrus metus iš eilės tapo „Greitasis Kurjeris“.

“Greitasis kurjeris” komandos žaidėjo Aido Bacevičiaus komentaras:

Čempionai yra čempionai. Labai smagu antrus metus iš eilės tapti čempionais, mes puikiai žinom, kad tokios komandos kaip “Greitasis kurjeris” ateinantį sezoną ir apskritai tikriausiai nebebus, dėl  to norėjome  komandos egzistavimą pabaigti čempioniškai. Labai gaila, kad taip gavosi, bet yra kaip yra. Žiūrėsime, gal dar grįšime ateityje bus matyti. Ačiū sirgaliams, ačiū komandos vadovui, kapitonui, ačiū chebrai, kurie kovojo iš visų jėgų, nepasidavė, stengėsi . Labiai sunkiai laimėjome šitą čempionatą  ir pritariu tai minčiai, kad iškovoti pirma vietą lengviau negu apgynti.

"Vilniaus PDPS" komandos žaidėjo Mato Gimbickio komentaras:

Šiandien buvo geros rungtynės, mums paprasčiausiai neįkrito savi metimai, išsibaudavom, negalėjome agresyviai žaisti. Šiek tiek pritrūko sėkmės.  Varžovai fantastiškai metė tritaškius  ir pataikė, sveikinu juos su pergale, nugalėjo stipriausi.

1 3 4 5 4 1 0 1 5 0 -8 33 26
10 Mindaugas Pukelevičius 40:00 2/6