IV Lyga - Savaitės apžvalga

2019-01-10

Atėjus ketvirtadieniui,  TOP SPORT - VKL pristato ketvirtos pagal pajėgumą lygos apžvalgą. Po Naujųjų metų komandos buvo  padalintos į TOP ir BOTTOM divizionus, tad papasakosime apie įdomiausias kovas naujuosiuose pogrupiose. Supažindisime su pirmaisiais šias metais turnyrinės lentelės pokyčiais. Išskirsime geriausių savaitės žaidėjų simbolinius penketus ir kitus įdomius dalykus.  Pirmosiuose mačuose po Naujųjų metų lygoje buvo kaip niekad daug įspūdingų asmeninių pasirodymų. Apie visai tai ir kitus dalykus apžvalgoje, o pradedame nuo TOP-1 pogrupio.

 

TOP-1 pogrupis W L Tšk. Skirtumas
1. Vaikinai 8 0 16 581/430 (151)
2. Senieji Trakai 6 3 15 672/636 (36)
3. draudimas.lt 6 2 14 628/535 (93)
4. BC Bedugnė 6 2 14 614/587 (27)
5. BC Pilaitė 6 2 14 539/523 (16)
6. BC Vilnius 5 3 13 519/497 (22)
7. Elektrėnų PGT 5 3 13 586/554 (32)
8. Avedus 5 3 13 618/572 (46)
9. Žiemgala 4 4 12 618/579 (39)
10. Sudervė TEAM 5 2 12 500/474 (26)

 

Šiame pogrupyje dauguma susitikimų buvo labai ataklūs ir pasibaigė trapiomis vienos ar kitos komandos pergalėmis. Vienintelis klubas, kuris dar nepradėjo savo antrojo etapo kovų kol kas yra "Sudervė Team" kolektyvas. Pirmiausia reikėtų išskirti susitikimą, vykusi "Ego Forte" sporto salėje, kur susitiko šeimininkai "draudimas.lt" bei svečiai - "Vaikinai", dar nepatyrę pralaimėjimo. Šiose rungtynėse ne tiek daug trūko, kad svečiai pirmąkart šiame sezono aikštę paliktų nuleistomis galvomis. Nepralaimėti jiems padėjo puikiai sužaistas antrasis kėlinys, kuris laimėtas net 17 taškų persvara. Nugalėtojų gretose šį kartą rezultatyviausiai žaidė Julius Didžgalvis, kuris įmetė 24 taškus, taip sužaisdamas savo rezultatyviausias rungtynes sezone. Jam gerai talkino ir 17 taškų įmetęs antras pagal rezultatyvumą komandos žaidėjas sezone Vaidas Petrulionis. Pralaimėjusių gretose šįkart rezultatyviasias buvo Edmundas Akstinas, kuris įmetė 22 taškus. Maža to, jis dar atkovojo ir 10 kamuolių. Rezultatyviausias komandos žaidėjas Arvydas Ūsaitis pridėjo 19 taškų.

Šiuo draudikų kluptelėjimu puikiai pasinaudojo "BC Bedugnės" kolektyvas, kuris įveikė "Senųjų Trakų" komandą ir pavijo "draudimas.lt" pergalių skaičiumi. Nugalėtojus mače su trakiškiais į priekį vedė komados lyderis Povilas Kirdeika, kuris įmetė 18 taškų. Šis žaidėjas ir toliau išlieka rezultatyviausių lygos žaidėjų dešimtuke ir kaip jau tampa įprasta didžiąją savo dalį taškų įmetė tritaškiais. Šį kartą buvo įmesti 5 tritaškiai, o bendras pataikymas nuo tritaškio linijos siekė 50 %. Tai leidžia Bezdonių miestelio ekipos įžaidėjui būti antrojoje vietoje visoje lygoje šioje kategorijoje. Svečių gretose rezultatyviausias buvo taip pat įžaidėjas Pijus Kiaušas, kuris įmetė 16 taškų. Jis dar atkovojo ir 10 kamuolių, kas 180 cm žaidėjui yra labai solidus rezultatas. Svarbu pažymėti, kad tiek atkovotų kamuolių yra antras geriausias pasirodymas komandoje šiose rungtynėse. Pralaimėjusiems pergalei pasiekti pritrūko ir į rungtynes neatvykusio efektyviausio bei vieno rezultatyviausio komandos bei lygos žaidėjo Vitalij Podgaiskij indėlio. Po pralaimėjimo "Senieji Trakai" reabilitavosi įveikdami "Žiemgalą", kurios gretose nebuvo  vieno iš trijų bokštų - Edgaro Ivanovo, o ant atsarginių suolelio sėdėjo vos vienas krepšininkas.

Dar vienas įdomus ir atkaklus susitikimas įvyko Sietuvos progimnazijoje,  kur susitiko aikštės šeimininkai "BC Vilnius" bei svečiai iš Elektrėnų - "PGT". Paneigdami niūrokas lygos ekspertų prognozes pergalę po įtemptos kovos dviejų taškų persvara iškovojo šeimininkai.  Nugalėtojai viską šiose rungtynėse darė šiek tiek geriau, kas ir leido metus pradėti pergalinga nata. "BC Vilniaus" gretose rezultatyviausias su 24 taškais buvo Domas Česnulaitis, o pralaimėjusiems Konstantinas Bakanovas įmetė taip pat 24. Tai buvo rezultatyviausios abiejų žaidėjų sezono rungtynės. Svečių komandos atstovams vienų grupės favoritų statuso pateisinimą reiks atidėti sekančioms kovoms. Tai padaryti bus nelengva, nes elektrėniškių laukia sunki išvyką į Senuosius Trakus.

Metus pergalingai pradėjo ir "BC Pilaitė", kuri šiek tiek pristabdė ambicingus tikslus šiame sezone puoselėjančią  "Avedus" komandą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 17 taškų įmetęs Algirdas Macijauskas bei 15 taškų pridėjęs Dionizas Diržauskas. Šie du vyrai yra rezultatyviausi komandos žaidėjai sezone. Pilaitės mikrorajono atstovų pergalę lėmė ir puikus sirgalių palaikymas, nusiteikimas bei ryžtas metus pradėti pergalingai. "Avedus" komandoje rezultatyviausias buvo Žydrūnas Bautronis, įmetęs 22 taškus. Šios komandos pralaimėjimą lėmė labai prastas atsarginių suolelio pasirodymas puolime, nes atsarginiai mačo žaidėjai, aikštelėje pasirodę po keitimo pelnė tik 3 taškus. "Avedus" žaidėjai nėra tiek stiprūs individuliai, kad laimėtų rungtynes tik startinio penketo indėlio dėka, kuris taip pat sužaidė žemiau savo galimybių. Pergalė pilaitiškiams leido atsidurti netoli grupės prizininkų trejeto, nors sezono pradžioje net buvo sunku pagalvoti, kad ši komanda iš viso žais TOP grupėje.

"Atea / Bitdefender" komanda kol kas žygiuoja iškovojusi 5 pergales

 

TOP-2 pogrupis W L Tšk. Skirtumas
1. BC Spartakas 7 1 15 544/470 (74)
2. X Komanda 7 1 15 543/419 (124)
3. Mad Lamb 7 1 15 602/480 (122)
4. Marijampolis 6 2 14 611/592 (19)
5. Atea / Bitdefender 5 3 13 496/399 (97)
6. BC Burokėliai 5 3 13 592/544 (48)
7. BC Salininkai 5 2 12 489/403 (86)
8. Thug Life 4 4 12 602/571 (31)
9. Bekupė 4 4 12 585/576 (9)
10. VK Zulu team 4 3 11 497/512 (-15)

 

Kaip ir TOP-1 pogrupyje, taip ir čia yra daug panašaus pajėgumo komandų. Iš praėjusios savaitės rungtynių reikėtų išskirti susitikimą, kuris vyko gyvevietėje šalia Vilniaus - Valčiūnuose. Čia susitiko aikštės šeimininkai "BC Burokėliai" ir "Bekupė". Abiems komandoms prognuozajama vieta galutinėje grupės lentelėje viena šalia kitos, tad buvo galima laukti lygios ir įdomios kovos. Tokia ši dvikova  ir buvo, o ją po permainingos ir ganėtinai rezultatyvios kovos su pratęsimu rezultatu 83:76  laimejo aikštelės šeimininkai. Abi komandos tokiu žaidimu bando paneigti išankstines prognozes ir bandys atsidurti aukštesnėse vietose prieš atkrintąmasias, nei joms yra prognozuojama. Rungtynės išsiskyrė puikiais asmeniniais pasirodymais, kuomet net du žaidėjai pateko į savaitės simbolinį penketą. Tai "BC Burokėlių"” atstovas Vladislav Piskariov bei tik pirmas rungtynes šį sezoną sužaidęs naujasis / senasis "Bekupės" pirkinys - Vitalijus Versockas. Dar vienas "BC Burokėlių" talentas Titas Šepetys, surinkęs  37 naudingumo balus buvo arti savaitės simbolinio penketo. Tai buvo geriausios šio vyruko sezono rungtynės skaičiuojant naudingumo balus, atkovotus kamuolius, taškus, bei rezultatyvius perdavimus.

Kitas įdomus susitikimas vyko Simono Stanevičiaus progimnazijoje, kur susitiko aikštės šeimininkai "Thug Life" bei Mad Lamb-2" komanda su lyderiu Manvydu Statausku priešakyje. Susitikimą žymiai geriau pradėjo svečiai, kurie daugiausia jau minėto žaidėjo veiksmais ir jam puolime jau nebe pirmą kartą talkinusio Šarūno Putnos pastangomis po pirmojo rungtynių kėlinio turėjo dviženklę persvarą. Vėliau žaidimas apsilygino ir šeimininkai daugiausia lyderio Martyno Mažeikos bei kitų startinio penketo žaidėjų sėkmingo pasirodymo dėka bandė visą mačą vytis varžovus, bet to padaryti nepavyko ir teko antrajame etape patirti pralaimėjimą 9 taškų persvara. Jei ne pirmas rungtynių kėlinukas, rungtynės galėjo susiklostyti visai kita linkme. Nugalėtojų gretose Manvydas Statauskas pelnė 31 tašką, dvitaškius mesdamas aukštu 72 procentų taiklumu. Jam gerai talkino įžaidėjas Šarūnas Putna, kuris pelnė 16 taškų iš kurių įmetė visas 13 mestų baudų. Tai leidžia šiam žaidėjui būti 4 vietoje visoje lygoje pagal baudų pataikymą. Pralaimėjusiems Martynas Mažeika pelnė 16 taškų,  Edvinas Urkis pridėjo 14. "Mad Lamb" rezervinė sudėtis jau antrą turą iš eilės turi savo gretose du žaidėjus efektyviausių žaidėjų dešimtuke: Manvydą Statauską bei Šarūną Putną. Jokia kita lygos komana tuo pasigirti kol kas negali.

Tą pati vakarą toje pačioje Simono Stanevičiaus progimnazijos salėje užfiksuotas dar vienas kiek netikėtas rezultatas. Aikštės šeimininkai "BC Spartako" vyrai” priėmė dar nepralaimėjusį "X-Komandos" klubą. Į šias rungtynes svečiai susirinko nepajėgiausios sudėties. Tuo puikiai pasinaudojo spartakiečiai, puikios gynybos dėka pristabdę svečių lyderį Taumantą Mikašį, kuris šiame mače įmetė tik 12 taškų. Jie įveikė svečius ir iškovojo ne visai planuotą pergalę. Toks "X komandos" lyderio pasirodymas yra prasčiausias šiame sezone. Belieka nulenkti galvą prieš "BC Spartako" gynybą. Maža to ,svečiai įmetė tik 55 taškus, kas irgi yra prasčiausias pasirodymas sezone. Krenta į akis tai, kad pralaimėjusieji atliko tik 4 rezultatyvius perdavimus, kas irgi rodė, jog svečiai žaidė statiškai ir pavieniui. Nugalėtojų gretose daugiausia taškų – 17 pelnė Edvinas Kušleika. Jam gerai talkino 13 taškų įmetęs Jordanas Mileška, 200 cm ūgio "centrui" Edvinui tai buvo rezultatyviausios rungtynės sezone. Gerai po krepšiais dirbo kitas 204 cm komandos vidurio puolėjas Vilius Pieža, kuris atkovojo 9 kamuolius. "BC Spartakui" ši pergalė leidžia Naujuosius metus pradėti būnant pirmoje vietoje grupėje. "X komanda" turėtų padaryti reikiamas išvadas ir rezultatai toliau turėtų būti geresni ir be didesnių kluptelėjimų. Nors kitame ture šios komandos laukia taip pat rimtas varžovas - jau minėti "Mad Lamb-2", tad nusimato karštas antradienio vakaras Mykolo Biržiškos sporto salėje.

Gan lengva pergale naujuosius metus pradėjo ir "Marijampolis-2" kolektyvas, įveikdami "Atea / Bitdefender" klubą. Pergalė leidžia marijampoliečiams kvėpuoti į nugarą trims komandoms - grupės lyderėms. Atotrūkis nuo visų trijų klubų viso labo - viena pergalė. Likę dvi pogrupio komandos "BC Salininkai" bei "VK Zulu Team" tarpusavyje susigrums šį vakarą.

 

BOTTOM-1 pogrupis W L Tšk. Skirtumas
1. KK Juoda Balta 4 4 12 548/538 (10)
2. FNX 4 4 12 513/506 (7)
3. SK Meškos 3 5 11 496/476 (20)
4. U.S. Embassy 3 5 11 577/667 (-90)
5. MKK 2 6 10 519/568 (-49)
6. Nepakeliui 2 6 10 459/558 (-99)
7. VK Peace 2 2 6 10 480/493 (-13)
8. BC Bokalaurai 2 6 10 609/635 (-26)
9. VK www.vilnews.lt 2 6 10 535/638 (-103)
10. Vilniaus Olimpas 0 8 8 421/580 (-159)

 

Šis pogrupis gal atrodo kiek silpnesnis, nei antrasis "BOTTOM" pogrupis, tačiau ir jame jau įvyko keletas atkaklių susitikimų, o savo pirmus antrojo etapo mačus jau sužaidė visos pogrupio komandos. Atkakliausias susitikimas, kaip ir TOP divizione, vyko Simono Stanevičiaus progimnazijoje sausio 6-osios vakarą. Jame susitiko aikštės šeimininkai "Nepakeliui", bei svečiai - "MKK". Šioms komandoms, kurios yra antrojoje lentelės pusėje, buvo išties svarbios rungtynės, norint pakovoti dėl aukštesnės pozicijos grupėje, o galbūt net nutildant skeptikus pasvajoti ir apie atkrintamąsias. Pirmojoje rungtynių pusėje geriau žaidė kaip niekad gausiai susirinkę ir keleta naujų žaidėjų pasipildę šeimininkai, kurie po pirmosios rungtynių pusės turėjo dviženklę persvarą. Antrojoje mačo dalyje aukštesnę pavarą įjungė svečiai ir vedami į priekį šio sezono komandos atstovo Orento Ridzvanavičiaus bei jam gerai talkinusio komandos senbūvio bei lyderio Audriaus Gusčio perlaužė rungtynes į savo pusę bei iškovojo pergalę dviejų taškų persvara, taip pavydami turnyrinėje lentelėje dvikovos varžovus. Nugalėtojų gretose jau minėtas Orentas Ridzvanavičius pelnė 23 taškus, o Audrius Gustys pridėjo 21. Orentas dar atliko ir 4 rezultatyvius perdavimus, kas leido jam kartu su komandos draugu Nerijumi Patlabiu išlikti tarp geriausių lygoje pagal rezultatyvius perdavimus. Pralaimėjusiems 24 taškus pelnė Gytis Kėrinas, kuris jau ne pirmąkart šiame sezone puikiai atakavo iš toli, pataikydamas 6 metimus iš 8 bandymų.

Kitas įdomus rezultatas užfiksuotas žymioje "Ekinstos" sporto salėje rungtynėse tarp aikštės šeimininkų "FNX" bei svečių "VK www.vilnews.lt" klubų. Čia pergale po permainingos kovos džiaugėsi ir toliau kritikus tildantys šeimininkai, kurie, matomai, pasiruošę pakovoti dėl vietos atkrintamosiose. Pirmas žingsnis link jau žengtas. Ar pavyks toliau žygiuoti pergalingai - pamatysime. Šiame mače nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 23 taškus įmetęs rezultatyviausias komandos sezono žaidėjas  Geraldas Kasperovičius. Gynėjas taip pat dar atkovojo ir 11 kamuolių, kas yra jo rekordas gan neilgoje karjeroje Vilniaus krepšinio lygoje. Panašu, kad kelių metu petrauka nuo krepšinio šiam žaidėjui išėjo į naudą bei jis pamažu tampa vienu pavojingiausių lygos snaiperių. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė 20 taškų įmetęs ir 11 kamuolių atkovojęs Edgaras Kochas. Tai buvo vos trečios jo rungtynes komandoje.

Ne visai tikėtas rezultatas užfiksuotas ir rungtynėse vykusiose Tarptautinėje Amerikos mokykloje, kur susitiko aikštės šeimininkai "U.S. Embassy"” bei svečiai - "VK Peace 2". Vėl stipriausios sudėties nesurinkę šeimininkai krito prieš varžovus labai nesėkmingai sužaidę pirmą ir ketvirtą kėlinukus. Šeimininkams labiau pasipriešinti prieš varžovus buvo maža netoli trigubo dublio buvusio įžaidėjo Dariaus Čiūtos indėlio (23 tšk., 15 atk.kam., 7 rez. perd). Vienas prastesnių rungtynių sezone sužaidė ir antras pagal rezultatyvumą komandos žaidėjas Edgaras Žemaitis. Jo sąskaitoje šįkart 13 taškų. Nugalėtojų gretose 22 taškus pelnė Karolis Jatulis, 20 pridėjo Laimonas Juška. Pralaimėjusių komandai iškyla grėsmė nepatekti ir į atkrintąmąsias, tad išvadas reikėtų daryti nedelsiant.

"MKK" pagaliau grįžo į pergalių kelią

 

Kuriozinė situacija buvo prieš rungtynes, kur susitiko aikštės šeimininkai "SK Meškos"” bei svečiai - "BC Bokalaurai". Nepaisant to, kad apie rungtynes šeimininkų žaidėjai sužinojo iki jų likus mažiau nei dviem valandoms, tai nesutrukdė jiems laimėti prieš toliau pergalingo recepto neatrandančius svečius. "BC Bokalaurams" daugiau kaip pusė komandos taškų - 30 įmetė lyderis Paulius Jasukaitis, tačiau didesnės pagalbos iš atsarginių žaidėjų jis nesulaukė ir to rezultate teko pralaimėti rungtynes. Komandai matomai reikia daugiau treniruočių, kuriose pirmiausia reiktų gerinti taiklumą, nes to nepadarius gali laukti liūdna sezono pabaiga. Šiose rungtynėse pasiteisino posakis, jog "vienas lauke – ne karys". Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Linas Vitkauskas, įmetęs 19 taškų.

 

BOTTOM-2 pogrupis W L Tšk. Skirtumas
1. Baltic Ground Services 4 5 13 576/593 (-17)
2. Brasa / 4x4express.lt 4 4 12 496/505 (-9)
3. Žalgiris 1410 4 4 12 485/508 (-23)
4. BC Geležinis Vilkas 3 5 11 625/594 (31)
5. Litresta 3 5 11 500/504 (-4)
6. VK JKK Kelelis 2 6 10 516/625 (-109)
7. Lentvaris 2 6 10 501/618 (-117)
8. FL Technics 1 7 9 420/601 (-181)
9. ESO 2 5 8 347/393 (-46)
10. Venomas 0 8 8 453/568 (-115)

 

BOTTOM-2 pogrupyje savo rungtynių dar nežaidė tik "ESO". Dvi rungynes jau sužaidė ir jose po pergalę bei pralaimėjimą patyrė "Baltic Ground Services" komanda: įveiktas "Lentvaris", tačiau nusileista "VK JKK Kelelio" vyrukams. Abiejose rungtynėse spindėjo Prienų "Skycop" atstovo Mindaugo Lukauskio brolis Aurimas Lukauskis, kuris per dvejas rungtynes į varžovų krepšį metė po 28,5 taško ir su tokiu rezultatu nusipelnė vietos geriausių savaitės žaidėjų simboliniame penkete. Palankiai susiklosčius kitiems mačams "Baltic Ground Services" laikinai atsidūrė net pirmoje grupės vietoje, tiesa, greičiausiai - jog neilgam.

Bene įdomiausias susitikimas vyko Lazdynų mokykloje,  kur aikštės šeimininkė "Litresta" priėmė svečius - "Žalgirio 1410" atstovus. Čia pergalę dviejų taškų arba vieno taiklaus metimo persvara iškovojo puikiai antrąjį kėlinuką sužaidę svečiai. Pažymėtina, jog aikštės šeimininkai žaidė be savo lyderio Artur Tyševič, taičau puikiai pasirodė ir kiti komandos lyderiai Vaidas Vinevičius ir Genadij Voroneckij pelnę po 17 taškų. Gaila, tačiau jų indėlio buvo maža pergalei pasiekti. Nugalėtojų gretose išsiskyrė Aurimas Stelmokas, kuris įmetė 19 taškų.  Svečių pergalę lėmė ir ilgesnis atsarginių suolelis. Žalgiriečiams ši pergalė leido palypėti iki aukštos 3-ios vietos grupėje, kas yra irgi šiek tiek netikėtas pasiekimas.

Vytauto Didžiojo gimnazijoje "Venomas" rimtai kibo į atlapus pajėgiam šeimininkų klubui "BRASA / 4x4express.lt".  Šeimininkai ir mačo favoritai tik dėka puikiai sužaisto 4 kėlinuko išnešė sveiką kailį ir iškovojo galutinę pergalę 6 taškų persvara. Tai leido jiems likti arti grupės prizininkų trejeto. Savo ruožtu turnyro debiutantai "Venomas" toliau stengiasi įrodinėti, kad nebus lengvas pasivaikščiojimas nei vienam varžovui. Neaišku, kaip būtų  pasibaigęs mačas, jei svečiai būtų turėję žmonių ant atsarginių suolelio. "Brasos" sudėtyje rezultatyviausiai žaidė Karolis Daujotas įmetęs 23 taškus ir dvitaškius pataikęs net 87 procentų taiklumu. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė rezultatyviausias komandos žaidėjas Dovydas Macijauskas, įmetęs 29 taškus.

 

Simbolinis savaitės penketukas

 

Vladislav Piskariov

40 taškų (+41 naud.)

Vitalijus Versockas

28 taškai (7 rez.p.,+36 naud.)

Lukas Čibinskas

41 taškas (+43 naud.)

Manvydas Statauskas

31 taškas (+38 naud.)

Aivaras Aleksiejus

17 taškų (+30 naud.)

PG SG SF PF C
IV Lyga - Savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009