20

Rungtynių teisėjai:

Paulius Jonušas
Adas Papartis

Trečiadienio vakarą Top Sport – VKL, I+II lygos rungtynėse, savo aikštelėje žaidusi „ORCA“ komanda metė iššūkį svečių 2 GEN/Kaefer“ komandai.

Jau rungtynių pradžioje matėsi, kad abi komandos yra pasiruošusios rimtai kovai. Nuo pirmųjų pirmojo ketvirčio minučių svečių komanda „2 GEN/Kaefer“ neleido šeimininkams atsipalaiduoti, organizuodama sklandų puolimą. Jau ketvirtąją kėlinio minutę minėta komanda turėjo 6 taškų persvarą. Tačiau „ORCA“ vyrai sustiprino savo gynybą ir suaktyvino puolimą, ko pasekoje pirmasis ketvirtis baigėsi (13-15). Antrojo ketvirčio metu šeimininkų komandai nepadėjo nei namų sienos, nei jau 15 taškų pelnęs komandos kapitonas V. Nausėda (5/7 dvitaškai, 1/1 tritaškiai, 2/3 baudų metimai). Likus vienai minutei iki pirmosios pusės pabaigos, svečiai įgavo didžiausią turėtą pranašumą (+8), o kėlinys baigėsi rezultatu 29-36.

Rungtynėms įpusėjus labiausiai išsiskyrė ir daugiausiai efektyvumo taškų surinko:

„ORCA“ komandos startinio penketo žaidėjas Edvinas Šaltenis (10 taškų (3/5 dvitaškiai 1/1 tritaškiai 1/3 baudų metimai), 4 atkovoti kamuoliai, 4 perimti kamuoliai, 3 išprovokuotos baudos – viso 13 efektyvumo balų).

„2 GEN/Kaefer“ komandos kapitonas Vilius Nausėda (15 taškų (5/7 dvitaškiai 1/1 tritaškiai 2/3 baudų metimai), 1 atkovotas kamuolys, 2 išprovokuotos pražangos – viso 10 efektyvumo balų).

Po ilgosios petraukos abiejų komandų žaidėjai sugrįžo įgavę naujų jėgų. Tačiau svečių komanda, net ir turėdama 7 taškų pranašumą, toliau neleido „ORCA“ žaidėjams atsipalaiduoti ir tik didino persvarą. Ketvirtąją trečiojo ketvirčio minutę buvo pasiektas didžiausias rungtynių skirtumas – 14 taškų (33-47). Šeimininkų komandos treneris ėmėsi veiksmų ir į aikštelę išleido jau 4 asmenines pražangas turintį Juozą Petkų, tačiau jo sprendimas pasiteisino. Per likusį trečiojo ketvirčio laiką žaidėjas pelnė 10 taškų ir sugrąžino viltis „ORCA“ komandai laimėti rungtynes (52-56). Paskutinio ketvirto ketvirčio metu abi komandos kovėsi iki paskutinės minutės, bet “2 GEN/Kaefer” komanda įrodė, kad laimėti norėjo labiau.

Rungtynės pasibaigė rezultatu 70-77, kur “ORCA” komanda 7 taškais nusileido pergalę iškovojusiems komandos “2 GEN/Kaefer” vyrams.

Link pergalės “2 GEN/Kaefer” komandą vedė ir daugiausiai taškų surinko M. Juočepys (21 taškai) ir M.Jusis (13 taškų).

O “ORCA” komandoje surinktų taškų skaičiumi labiausiai pasižymėjo kapitonas V. Nausėda (23 taškai) ir J. Petkus (15 taškų).

Po varžybų abiejų komandų atstovai sutiko pasidalinti mintimis apie įvykusias rungtynes:

Šeimininkų komandos "ORCA" vyr. treneris Vytautas Rimas:

„Labai gaila, kad nesugebėjome iškovoti pergalės. Nors atrodė, kad pabaigoje jau buvome užsikabinę už varžybų, bet varžovai susimetė daug metimų.. Buvo tikrai geros varžybos, bet tikėkimės, kad toliau bus tik geriau. Turime naujų žaidėjų ir daug noro nugalėti. Bandysime įrodyti apžvalgininkams, kad per greitai mus nuvertino ir manau, kad tikrai greitu metu susižaisime ir įrodysime, kad mes verti aukštesnės nei priešpaskutinių vietos“.

Nugalėtojų komandos "2 GEN/Kaefer" žaidžiantysis treneris Rokas Mažeika:

„Šiandien žaidėme su tikrai stipria komanda. Man jie visada yra labai idomūs, nes kiek prisimenu, visad stebiuosi, kad turėdami tokią sudėtį jie iškovoja tikrai nedaug pergalių. O šiandienos rungtynės buvo tikrai sunkios, bet tokių aš ir tikėjausi, todėl ruošiau visą komandą tam. Smagu, kad parodėme didelį norą laimėti. Sveikinu vyrus su pergale“.