21

Rungtynių teisėjai:

Simas Baranauskas
Indrė Balnionytė

pirmadienio vakarą, Vilniaus krepšinio III-iosios lygos antrame pusfinalyje susitiko „Skygym“ prieš  „Ridikas“. Pirmosios minutės prasidėjo įnirtingai, abi komandos nebuvo linkusios nusileisti, todėl kieta kova užvirė nuo pat pradžios. Lengvu spurtu 14-5, tačiau neilgai trukus spurtu atsakė ir „Ridiko“ komanda, įpusėjus kėliniui, rezultatas buvo 14-18 „Ridiko“ naudai.  Antrąjį rungtynių kėlinį puikiai pradėjo „Ridiko“ komanda prapliupę tritaškiais metimais, praėjus vos 2 minutėms nuo kėlinio pradžios, pastarieji jau pirmavo 29-20. Nenustoję dominuoti „ridikai“ toliau žudė varžovus tolimais metimais ir kėliniui įpusėjus įgijo rekordinę 14 taškų persvarą. „Skygym“ komandos krachas tęsėsi ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo 46-26.

Trečiame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė, kol V.Azarkovo pastangomis, rezultata pavyko sušvelninti iki 16 taškų(56-40). Komandos žaidė apylygiai, tačiau „Ridikas“ išlaikė saugų atstuma ir po trijų kėlinių rezultatas buvo 66-49. Paskutiniame ketvirtyje „Skygym“ krepšininkai pakilo į lemiamą šturmą, tačiau tokiems šturmams „Ridiko“ komanda buvo pasiruošusi. Vis dėlto, pataikę kelis metimus, „Skygym“ -sugebėjo priartėti vos iki vieno taško(75-74). Žaidimas aikštelėje sukosi kaip karusele, nes tiek viena, tiek kita komanda vis keitėsi tritaškiais ir „Ridiko“ komandos pranašumas svyravo nuo minimalaus iki 4 taškų ir pan. Iki rungtynių galo likus minutei Mantas Statauskas pataiko dvitaški ir rezultatas tampa lygus – 78-78. Likus dvejoms sekundėms, viskas buvo „Skygym“ žaidėjų rankose, tačiau Mantvydo Statausko metimas su sirena skriejo pro šalį. Rezultatui esant 78-78, komandos keliavo į pratęsimą.

Žymiai agresyviau ir sėkmingiau žaidę pratęsimą „Skygym“ žaidėjai sugebėjo aitrūkti 6 taškais iki varžybų likus dviems minutėms(91-85). Stebuklingų I.Vaičio tritaškių dėka, „Ridikas“ likus 17 sekundžių iki pratęsimo galo išsiveržė 1 taškų(92-91). Paskutinės atakos metimas buvo patikėtas Mantui Statauskui – šį kartą gynėjo ranka nesudrebėjo, jis įmėtė metimą paskutinę sekundę ir „Skygym“ komanda šventė neįtikėtiną pergalę rezultatu 93-92.

Nugalėtojų gretose įspūdingai žaidė V.Azarkovas, kuris pelnė 24 taškus, atliko 11 rez. perd. Ir perėme 8 kamuolius. Jam puikiai talkino M.Statauskas, kurio sąskaitojė 17 taškų. Pralaimėjusiems V.Asačiovas(17 atk. Kam.) ir I.Vaičys pelnė atitinkamai 28 ir 24 taškus.

Komandos "SkyGym / Ego forte" žaidėjo S.Krikštano komentaras: "Labai sunku komentuoti tokias varžybas. Tai tikrai buvo pačios geriausios mūsų varžybos, buvome be galo užsivedę. Pradžioje atėjome kažkokie apsimiegoję, pamiršome, kad žaidžiame pusfinalyje. Bet tvarkingai ir ramiai pasikalbėjome su vyrais per ilgąją pertrauką, padarėm išvadas ir pradėjom greitai žaisti, kaip tai darėme visą sezoną. Wow, tikrai nereali pergalė. Net nebūtų gaila dabar finalą pralaimėti."

Komandos "Ridikas" žaidėjo I.Vaičio komentaras: "Varžybos iš tikrųjų buvo gražios ir emocingos, gale paleidom vadeles, kaip ir tikėjomės. Pagavo jie tą taiklią ranką, emocijas, per jas ir laimėjo. Kalbėjome, kad negalima leisti jiems pataikyt, nes pataikys, eis su emocijom ir nuplaus mus - taip ir buvo. Paleidom, neturėjome "kiaušų" ketvirtame kėlinyje ir taip gavosi. Visada taip būdavo, niekas nepasikeitė. Žiūrėsim kas gausis kovoje dėl bronzos."