26

Rungtynių teisėjai:

Nerijus Bieliauskas
Gytis Putvinskas

Penktadienio popietę AMD Taurės finalo ketverto rungtynėse dėl trečios vietos susitiko VDA ir MRU komandos. Rungtynes dviem sėkmingais reidais atidarė VDA žaidėjas Paulius Kisielis ir išvedė savo komandą į priekį rezultatu 4-0. Neilgai trukus jiems atsakė ir MRU komanda, kurie neleido varžovams pabėgti į priekį ir išlygino rezultatą. Toliau žaidimas pirmajame kėlinyje vyko taškas į tašką - pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, kol MRU surengė kelias sėkmingas atakas iš eilės ir privertė VDA komandą prašyti minutės pertraukėlės įpusėjus kėliniui. Po minutės pertraukėlės VDA komanda surengė įspūdingą spurtą, sužaidė atkarpą 8-0 ir susikrovė nemenką persvarą. Pradėjo galvoti apie saugų atstumą, tačiau MRU kėlinio pabaigoje pataikė porą tritaškių, panaikino atsilikimą, o kėlinio pabaigoje pirmavo rezultatu 20-22.

Antrojo kėlinio pradžioje MRU komandą per pirmasias minutę su puse susisirinko pražangų limitą, dėl to VDA turėjo progų pelnyti lengvus taškus ir persvėrė rezultatą. Deja, šiame kėlinyje rungtynių tempas aprimo, o ypač taiklių metimų skaičius - komandoms žymiai sunkiau sekėsi pelnyti taškus, tačiau žaidėjai labiau koncentravosi į gynybą. Antrojoje kėlinio pusėje komandoms atsirišo krepšiai, o ypač VDA krepšininkams, kurie susikrovė 8 taškų persvarą. Tuo metu MRU komanda buvo priversta problemas spręsti minutės pertraukėlės metu. MRU krepšininkai problemų toli gražu neišsprendė, emocijos liejosi per kraštus, o paskutinę kėlnio ataką VDA žaidėjas P. Kisielis smeigė tolimą tritaškį ir išvedė savo komandą į ilgąją pertrauką komandai pirmaujant rezultatu 42-30.

Nors antrąjį kėlinį MRU pradėjo pelnydami lengvus, greitus taškus, varžovai greitai atsakė pora taiklių metimų ir neleido MRU komandai grįžti į taškų lenktynes. VDA didžiąją kėlinio dalį laikė dviženklį pranašumą savo rankose, tačiau visą kėlinį to daryti nepavyko - po kelių klaidų ir netaiklių metimų MRU krepšininkai negalėjo nepasinaudoti proga, atsakė keliomis tiksliomis greitomis atakomis, pataikė porą tolimų metimų, o likus žaisti 3 kėlinio minutėm išsiveržė į priekį ir pirmavo net 4 taškais. Šio kėlinio pabaigoje emocijas sunkiau tvardė VDA krepšininkai, tai lėmė, kad MRU komanda išsiveržė į priekį, paskutinėmis kėlinio sekundėmis Laurius Jablinskis pataikė tritaškį su pražanga, o kėliniui pasibaigus pirmavo rezultatu 56-64.

Ketvirtajame kėlinyje nuo pat pradžių vyko intensyvi kova, VDA greitai sumažino atsilikimą, o komandos sėkmingai "kapojosi" taškas į tašką. Nors kėlinys rezultatyvus nebuvo, aikštėje vyravo kieta vyriška ir nervinga kova abejose aikštės pusėse. Rungtynių pabaigoje šaltesnius nervus ir didesnę patirtį pademonstravo MRU komanda, kurie, pasinaudoję lemiamomis akimirkomis ir epizodais išsaugojo menką persvarą ir iškovojo įspūdingą pergalę. Rezultatu 67-77 rungtynes laimėjo MRU krepšininkai ir iš aikštės išėjo pasipuošę bronzos medaliais.

Komandos "VDA" trenerio A. Grigo komentaras:

Na, įtempta kova, šiandien galėjo laimėti bet kuri komanda. Jie išsaugojo daugiau jėgų, jie geriau sužaidė rungtynių pabaigą, jie laimėjo. Mums labai trūko mūsų pagrindinio žaidėjo, kuris gavo traumą rungtynėse su LKA, o šiaip geros, lygios rungtynės, emocingos tiek žiūrovams, tiek žaidėjams. Susikrovę persvarą galbūt atsipalaidavome trečiajame kėlinyje, leidome žaisti atsarginiams žaidėjams, kurie šiandien nesėkmingai sužaidė, tai ir lėmė. Nu ką, laimi stipresni, kaip visada.

Komandos "MRU" žaidėjo L. Jablonskio komentaras:

Tai ką, manau, kad šiandienos pergalę lėmė, visų pirma, mūsų aštuoniolikto ir devyniolikto tarpatlantinio lyderio R. Kalesnyko indėlis į šią komandą. Sužaidė neblogai ir R. Gotovt. T. Šunskis, kaip visada, galvoja apie lietuvos geležinkelius, bet yra kaip yra. Turim ir kariuomėnės atstovą, dirba pusę etato MRU, bet smagu, kad padeda mums. Visiems - ir sekretoriatui, ir teisėjams, ačiū už šį turnyrą. Prasidėjo ir baigėsi jau ne pirmą pavasarį šis turnyras - su saule ateina grožis.