16
14

Rungtynių teisėjai:

Eimantas Vasiliauskas

Šeštadienio popietę Vilniaus krepšinio I-osios lygos rungtynėse dėl trečiosios vietos susitiko „KK Riešė / La Birra pub“ ir „KK Austa“ kolektyvai. Vakar dienos pusfinaliuose reguliariojo sezono nugalėtojams „KK Riešė / La Birra pub“ kelią į finalą pastojo praėjusių dviejų metų VKL I lygos čempionai „Electrolux“, tuo tarpu „KK Austa“ turėjo pripažinti „Vidaus reikalų ministerijos“ pranašumą.

Šios dienos rungtynes dėl trečiosios vietos komandos pradėjo demonstruodamos apylygį žaidimą – sužaidus pirmąsias tris minutes rezultatas švieslentėje buvo lygus 7:7. Žaidimas taškas į tašką vyko ir beveik viso likusio ketvirčio metu, iki kol taiklus Deivido Dimbelio tritaškis išveda savo komanda į priekį septynių taškų skirtumu (17:24). Tačiau kėlinio pabaigoje “KK Riešei” pavyksta sušvelninti rezultatą ir po pirmųjų dešimties minučių rezultatas švieslentėje 22:26 “KK Austa” naudai.

Pirmieji rungtynių kontrolę į savo rankas perima „KK Riešė“, kurie antrąjį kėlinį pradeda spurtuodami 10:2 ir sužaidus keturias minutes yra priekyje rezultatu 36:28. Likus žaisti dvi antrojo kėlinio minutes po dviejų puikių Roko Balbieriaus perdavimui Gediminui Poviliauskui, kuris juos verčiau lengvais taškais iš po krepšio, „KK Riešė“ pirmą kartą šios dienos rungtynėse įgyja dviženklį pranašumą (46:35). Šį pranašumą jie išsaugo ir iki kėlinio galo – po dviejų kėlinių rezultatas švieslentėje 50:38.

Trečiajame rungtynių ketvirtyje „KK Riešei“ užsiriša krepšys – daugiau nei keturias minutes jie nesugeba pelnyti nei taško, kuo pasinaudoję „KK Austa“ krepšininkai po taiklaus eilinio Justo Šukelio prasiveržimo sušvelnina rezultatą iki trijų (50:47) ir priverčia Ervina Stankų prašyti pirmosios minutės pertraukėlės šiose rungtynėse. Tačiau ir po šios minutės pertraukėlės „KK Riešės“ ir toliau niekaip nepavyksta įveikti varžovų gynybos ir įmesti pirmųjų taškų, o „KK Austa“ sugeba persverti rezultatą (50:53). Pirmuosius taškus šiame ketvirtyje savo komandai pelno D. Novickas dviem taikliais baudų metimais likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes (52:53). Laimėję trečia ketvirtį rezultatu 5:19 “KK Austa” į lemiamą ketvirtąjį kėlinį eina turėdami dviejų taškų pranašumą (55:57).

Lemiamą rungtynių kėlinį pradeda du taiklūs Karolio Ražuko tolimi metimai, išvedantys savo komandą į  priekį keturių taškų skirtumu (61:57). Negana to, dar kitoje atakoje tas pats K. Ražukas pelno du taškus su varžovo pražanga ir realizuoja baudos metimą, taip išvesdamas savo komandą į priekį saugesniu septynių taškų pranašumu (64:57). Po keleto minučių “KK Riešė” priekyje jau devyniolikos taškų skirtumu (77:59) ir klausimų, kas iškovos trečiąją VKL I lygos vietą, jau nebelieka – “KK Riešė” švenčia pergalę rezultatu 88:64 ir pasidabina bronzos spalvos medaliais.

„KK Riešė / La Birra pub“ komandos treneris Ervinas Stankus: „Sveikinu komandą su pergale, sunkus finalinis ketvertas buvo, šiandien vėl, atrodo, rungtynes pradedame gerai, o vėliau sustojame. Bet džiaugiuosi komanda, kad buvo parodytas charakteris, ir, tikėkimės, dabar VKL taurėje pasiseks geriau, nei finaliniame ketverte. Ačiū lygai, ačiū gražiausioms sekretorėms, kad buvo su mumis visą sezoną, susitiksime rudenį!“