14
14

Rungtynių teisėjai:

Simonas Litvinavičius

VKL I lygos pirmame tarpusavio ketvirtfinalyje susitiko "KK Austa" ir "BC Kolegos / Imperialstone.eu" kolektyvai. Nuo pat pirmų rungtynių minučių aikštelėje užvirė arši ir atkakli kova. Kiek geriau rungtynių pradžia pradeda svečių ekipa. Po dviejų iš eilės taiklių M.Kazlausko tolimų metimų komanda šauna į priekį 6:8. Netrukus, sužaidus pirmąsias penkias pirmojo kėlinio minutes, J.Šukelis išveda savo komandą į priekį 10:8. Ilgai netrukus "BC Kolegos/Imperialstone.eu" komanda atsako tokiu pačiu spurtu ir persverią rezultatą į savo pusę 10:12. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes, pirmąjį rimtesnį spurtą surengia M.Gilys, kuris pataiko du tritaškius paeiliui ir susikrauna keturių taškų persvarą 14:18. Kėlinio pabaigoje šeimininkai atsitiesia ir po pirmojo kėlinio atsilieka minimaliu skirtumu 19:20.

Antrasis rungtynių kėlinys prasideda visiškai apylygiu žaidimu, sužaidus daugiau nei dvi minutes rezultatas lygus 26:26. Tačiau "KK Austa" vyrukai įjungia aukštesnę pavarą ir, dėka V.Saulevičiaus, D.Dimbelio pastangomis, spurtuoja 8:0 bei padeda komandai susikrauti 8 taškų pranašumą 34:26. Kėlinio pabaigoje šeimininkai ir toliau atranda daugiau kelių link varžovų krepšio bei prieš didžiąją pertrauką susikrauna dviženklią persvarą 43:32.

Po didžiosios pertraukos sužaidus keturias minutes "KK Austa" ekipa ir toliau nemažina apsukų bei susikrauna didžiausią 15 taškų persvarą šiose rungtynėse 51:36. "BC Kolegos / Imperialstone.eu" komanda, kaip po šalto dušo - atsigauna. Dėka P.Joneliūno pastangų, ekipa spurtuoja dviejų minučių atkarpą 9:0 ir sumažina deficitą iki 6 taškų (51:45). Kėlinio pabaigoje komandos pasikeičia keliais taikliais metimais ir prieš ketvirtąjį kėlinį komandas skiria 7 taškai 55:48.

Ketvirtasis kėlinys prasideda dar vienu šeimininku mini spurtu, jie laimi atkarpą 8:2 ir likus žaisti aštuonias minutes padidina savo persvarą iki 13 taškų 63:50. Tačiau vėl pastangu imasi M.Gilys, kurio dėka komanda spurtuoja 8:0 ir likus žaisti penkias minutes komandas skiria viso labo 5 taškai (63:58). Likusioje kėlinio dalyje niekas aikštelėje nepasikeičia - abi komandos pasikeičia arba taikliais, arba netaikliais metimais ir finalinė sirena skelbia (70:62), kad serijoje iki dviejų pergalių 1:0 pirmauja "KK Austa" komanda.

Komandos "BC Kolegos / Imperialstone.eu" vadovas M.Gimbickis:

"Kai rotacijoje ant suoliuko turėjome vieną žmogų ir tik vėliau prisijungus antram, tai nėra lengva laimėti. Juolab, kai varžovų komanda reguliariajame sezone užėmė trečiąją vietą grupėje ir turi tikrai neblogą sudėtį, bet dar palyginus neblogai sokovojome šiandien. Mes per anksti pradedame panikuoti ir nuleidžiame rankas, nors dar galime žaisti ir žaisti iki galo. Sekasi ar nesiseka, tačiau turime dirbti ir dirbti iki galo. Serija nesibaigia, ji keliasi pas mus ir aš labai tikiuosi, kad mes dar sugrįšime į šią salę."