Rungtynių teisėjai:

Eimantas Vasiliauskas
Marius Sedziniauskas

Apie rungtynes

Sekmadienio vakarą Vilniaus krepšinio I lygoje įvyko stipriausio diviziono lyderių susitikimas, kuriame namie žaidę praėjusių metų VKL I lygos čempionai „Electrolux“ priėmė šiame sezone pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrusius „KK Riešė / La Birra pub“ krepšininkus.

Susitikimą užtikrinčiau pradėjo ir rungtynių kontrolę pradžioje į savo rankas paėmė šeimininkai, kurie sužaidus penkias minutes pirmavo rezultatu 13:7 ir privertė nepatenkintą savo komandos žaidimu svečių trenerį Erviną Stankų prašyti pirmosios minutės pertraukėlės šiose rungtynėse. Antrojoje pirmojo ketvirčio dalyje vaizdas aikštelėje išsilygino ir kiek sumažinę rezultatą svečiai po pirmųjų dešimties minučių atsilikinėjo dviejų taškų skirtumu (22:20).

Antrojo ketvirčio pradžioje šeimininkai susigrąžino saugesnį pranašumą ir sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes buvo priekyje aštuonių taškų skirtumu (38:30), tačiau svečiai, vedami Tautvydo Vyšniausko, sužaidžia sėkmingą 1-10 atkarpą ir sugeba pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržti į priekį (39:40). Po įtemptų paskutinių poros antrojo kėlinio minučių, po dviejų kėlinių priekyje dviem taškais jau „KK Riešė / La Birra pub“ krepšininkai (44:46).

Antroji rungtynių dalis, kaip ir pridera čempionato lyderių akistatai, buvo įtempta, nestokojanti atkaklios taškas į tašką kovos bei gražių epizodų puolime – po įspūdingo Lauryno Kirlio sukurto bei Igno Lukošiaus realizuoto alley-up dėjimo šeimininkai buvo priekyje šešių taškų skirtumu (65:59). Tačiau tuomet, galima drąsiai sakyti, kad “KK Riešė” sužaidžia “monstrišką” atkarpą 0-19, neleisdami praėjusių metu VKL I lygos čempionams  pelnyti taškų per net 8,5 gryno žaidimo laiko minučių ir likus žaisti keturias paskutiniojo kėlinio minutes buvo išsiveržę į priekį 65:87 ir išsprendę visus šių rungtynių klausimus – „KK Riešė / La Birra pub“ švenčia pergalę rezultatu 79:100 ir pabaigia pirmąjį grupės rungtynių ratą nepatyrę nei vieno pralaimėjimo.

„Electrolux“ komandos treneris Edvinas Ernaitis: „Aišku, galėtume sakyti, kad susirinkome nepilnos sudėties, tačiau atėjo mūsų trys lyderiai ir, atrodytų, viskas turėtų būti labai gerai, bet gal tai kaip tik įnešė į komandą daugiau chaoso ir mažiau noro laimėti. O varžovai gal tiesiog ne tiek, kiek meistriškumu, bet tiesiog didesniu noru laimėti, kovojimu dėl kiekvieno kamuolio, darbu gynyboje ir pasiekė tą pergalę. Mes šiaip labiau orientuoti į puolimą, bet įmetėme tik 79 taškus, o praleidome šimtą, kas išvis tragedija. Buvo tikrai prastos varžybos, tačiau mes, kaip ir paskutinius kelerius metus, tragedijos tikrai nedarome ir sieksime to, ko susirinkome, lemiamų kovų metu.“

„KK Riešė / La Birra pub“ komandos treneris Ervinas Stankus: „Varžybos labai geros, gaila žiūrovų nebuvo, būtų pažiūrėję gerą renginuką. Kalbant apie varžybas, tai mūsų gynyba nebuvo gera, bet kompensavome viską puolimu. Pagyrimai varžovams, labai gera komanda. Gaila D. Gružinsko ir R. Balberiaus, kurie pirmoje rungtynių pusėje gavo traumas, kurios atrodo visai rimtos. Laukiam kitų varžybų ir, žinoma, pergalių!“