14
15

Rungtynių teisėjai:

Vaidotas Jakavičius

Sekmadienio popietę I lygos rungtynėse susitiko "MRU" ir "SPORTICUS.LT/UGNIAGESYS" komandos. "SPORTICUS.LT" komanda į aikštę žengė užtikrinčiau - nieko nelaukę galingai pradėjo rungtynes, sužaidė atkarpą rezultatu 0-8 ir privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės praėjus vos 2 kėlinio minutėm. Po minutės pertraukėlės šeimininkai, išėję į aikštelę, pataikė tritaškį metimą, po kelių atakų T. Malimenkovas įdėjo įspūdingą dėjimą. Tačiau svečiai neatsileido, sėkmingai užbaigė kėlinį, kuriam pasibaigus turėjo 12 taškų persvarą.

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo žaisdamos greitesnį ir tikslesnį krepšinį. Komandos viena kitai atsakė taikliais metimais, tačiau rezultatas dėl to nesikeitė. Panašus žaidimas klostėsi iki kėlinio pabaigos. 10 taškų persvarą turėjo "SPORTICUS.LT" komanda, o besibaigiant kėliniui, paskutinę atakos sekundę, R. Petrulis pataikė tritaškį metimą, padidino persvarą iki 13 ir sėkmingai užbaigė kėlinį. Ilgosios pertraukos metu "MRU" atsilikinėjo rezultatu 26-39.

Trečiojo kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė taikliais tritaškiais metimais, tačiau šeimininkai pataikė ir antrą tolimą metimą. To pasekoje "SPORTICUS.LT" komanda iškart paprašė minutės pertraukėlės. "MRU" sėkminga atkarpa nesibaigė - toliau tolimais metimais draskė varžovų tinklelį. Kėliniui įpusėjus, rezultatas buvo lygus, galiausiai, šeimininkai rezultatą ir persvėrė. Užtikrintom atakom pabaigusi kėlinį, "MRU" komanda turėjo 3 taškų persvarą.

Ketvirtajame kėlinyje "MRU" toliau žaidė sėkmingai, vos prasidėjus kėliniui įgijo 7 taškų persvarą, tuo metu "SPORTICUS.LT" komanda toliau nesugebėjo su varžovais susitvarkyti gynyboje. Likusį kėlinį šeimininkai užtikrintai laikė rungtynių persvarą, svečiai visaip kaip stengėsi ją sumažint, tačiau tolimi metimai nekrito, o į rezultatyvią ataką varžovai atsakydavo taikliais metimais. Užtikrintai atlaikę paskutinį "SPORTICUS.LT" šturmą, "MRU" krepšininkai iškovojo galingą pergalę, rezultatu 76-71.

Komandos "MRU" trenerio R. Kalesnyko komentaras:

Džiugu, kad su šia ekspermentine komanda, aš ją taip vadinu, nes ši komanda yrai naujai suburta žaisti aukštame lygyje. Antros varžybos - antra pergalė, bet mes žinome, kad šiandien žaidėme prieš tikrai stiprią komandą, kuri yra jauna, ambicinga, žaidžia ne pirmus metus įvairiose lygose. Mes vangiai pradėjome pirmus kėlinius, labai nepataikė mūsų žaidėjai, gal jautėsi kažkoks nuovargis, tačiau, pakeitus gynybos sistemą ir įvedus kai kuriuos žaidėjus į savas pozicijas, mes pradėjome tikrai neblogai apsiginti. Tas lūžis įvyko trečiojo kėlinio viduryje, kai mes atlošėme 14 taškų deficitą ir tikrai tą skirtumą atlošėme dėka gynybos. Antroje rungtynių pusėje primetėme savo žaidimą, kai priešininkai išsibalansavo, pradėjome agresyviau gintis, o jie jau nepataikė savo laisvų metimų. Negalėčiau pasakyti, kad mūsų komanda labai gerai žaidžia, trūksta vienas kito supratimo ir tikrai šiandien keletą kartų reikėjo paimti tas minutės pertraukėles, kad komandai pasakyti, kad neskubėtų, kai nereikia, kad kai pirmauji 10 taškų, labiau brangintų kamuolius. Aišku, neturime pilnaverčių treniruočių, atrodo, norime daryti tuos derinius, kurie buvo vienoje treniruotėje išmokti, tačiau atėjo šiandien kiti žaidėjai, todėl tas puolimas kartais pastringa. Tačiau dėka gynybos, ir aš tikrai su šia komanda akcentuosiu gynnybą, ir kontrapuolimo, manyčiau, žingsniuosim palaipsniui, sezonas ilgas. Jei dar turėsime keletą treniruočių, manau, būsim laimingi su šia komanda daug pasiekę.

Komandos "SPORTICUS.LT/UGNIAGESYS" trenerio G. Kuliomino komentaras:

Na, manau, kad laimėjo patirtis, nes mes esame žymiai jaunesnė komanda, negu varžovai. Pradėjome lyg ir neblogai, užbėgome į greitą puolimą. Paskui prasidėjo toks teisėjavimas, kad visiškai nieko nešvilpė, nežinau, per paskutines dvi minutes jie sušvilpė turbūt daugiau baudų, nei per antrą ir trečią kėlinius kartu sudėjus. Manau, kad tai mūsų žaidėjus šiek tiek išmušė iš vėžių, nes gal mes nesame labai įpratę prie tokio grubaus žaidimo, kur visiškai akivaizdžios baudos, bet nieko nešvilpia. Pagrinde, manau, koją pakišo jaunatviškumas, nes neišpildėme savo derinių, kažkokio rungtynių plano, pusę rungtynių metėme vien tik tritaškius, jokio laisvo puolimo. Su laiku, tikiuosi, žaidėjai įsivažiuos į sistemą ir bus kitokie rezultatai.