12

Rungtynių teisėjai:

Adas Papartis
Gintaras Mačiulis

Antradienio vakarą įvyko trečiasis ir itin atkaklus „Tigrų“ bei „Sporticus.lt“ susitikimas šiame reguliariajame Vilniaus krepšinio I lygos sezone. Pirmuosius abu susitikimus, nors ir po atkaklių kovų, laimėjo vienvaldžiai pirmenybių lyderiai „Sporticus.lt“ krepšininkai.

Rungtynių eiga

Trečiasis šių ekipų susitikimas prasidėjo itin aukštu tempu – viena greita ataka keitė kitą, o ir abiem komandoms daug geriau sekėsi pulti varžovų krepšį, nei ginti savąjį. Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes „Tigrai“ buvo priekyje rezultatu 16:11, tačiau tuomet įvyksta pirmasis lūžis rungtynėse, kuomet po taiklaus Roko Jankūno prasiveržimo link krepšio, Mariaus Bausio išmetinėjamą kamuolį iš užribio vagia Gediminas Poviliauskas ir verčia juos dviem greitais taškais iš po krepšio. Maža to, M. Bausys klysta antrą kartą iš eilės ir antrą kartą iš jo kamuolį pavogęs  G. Poviliauskas į savo statistiką įsirašo ne tik perimtą kamuolį, bet ir rezultatyvų perdavimą – jo komandos draugas Lukas Poniškaitis smeigia tritaškį ir išveda savo komandą į priekį 16:18. Po kelių minučių nuo suolo pakilęs Edvinas Slapšys smeigia du tritaškius iš eilės ir taip padeda savo komandai laimėti pirmąjį kėlinį 23:33.

Neabejotino „Tigrų“ lyderio Evaldo Rastenio, per antrąjį ketvirtį įmetusio 13 taškų, dėka šeimininkams pavyksta neatsilikti nuo beįsibėgėjančios „Sporticus.lt“ krepšininkų puolimo mašinos, viso kėlinio metu mažinti atsilikimą, o po paskutinio Dariaus Jovaišos tritaškio antrajame kėlinyje prieš ilgąją pertrauką sumažinti savo ekipos atsilikimą vos iki trijų taškų. Rezultatas po dvidešimties pirmųjų minučių – 49:52.

Tarsi norėdamas atpirkti savo kaltę už tas dvi itin skaudžias klaidas pirmojo ketvirčio metu, Marius Bausys itin sėkmingai pradeda trečiąjį – pirmosios atakos metu blokuoja šeimininkų lyderį Deimantą Pavlovskį, o po kelių akimirkų jau kitoje aikštelės pusėje pelno du taškus iš po krepšio taip sumažindamas atsilikimą iki varžovų vos iki vieno taško. Po kelių akimirkų „Sporticus.lt“ surengia greitą ataką, tačiau M. Bausys vėl pelno du taškus iš po krepšio, o po abiejų realizuotų Giedraus Pacevičiaus baudų metimų sugeba persverti rezultatą vieno taško skirtumų jau savo naudai. Tačiau po to sekusios dvi iš eilės sėkmingai realizuotos 2+1 Eivido Petrulio bei D.Pavlovskio atakos padeda svečiams susigrąžinti rungtynių kontrolę į savo rankas ir po trijų kėlinių būti priekyje aštuoniais taškais (67:75).

Po eilinio M. Bausio dvitaškio ketvirtojo kėlinio viduryje „ Tigrai“ vėl priartėja prie svečių iki grėsmingos vos dviejų taškų skirtumo ribos (84:86), tačiau tai tebūna paskutinysis šios ekipos pasispardymas šiose rungtynėse – D. Pavlovskis pataiko dvitaškį, o vėliau smeigia ir tritaškį, G. Poviliauskas ir E. Petrulis prideda dar po dvitaškį ir jau jokios šeimininkų lyderių E. Rastenio bei M. Bausio pastangos pasivyti varžovus nebeduoda vaisių – „Sporticus.lt“ švenčia eilinę pergalę rezultatu 91:98.

Rungtynių komentarai

„Tigrai“ ekipos treneris Kipras Baleišis: „Susirinkome pradžiai šešiese, buvo sunku žaisti, nuvargome ir praradome koncentraciją, todėl gynyboje pražiopsojome ne vieną metimą. Vėliau pasijungė Paulius Joneliūnas, turėjome šiokią tokią rotaciją, tačiau žaidžiant prieš labai pajėgią komandą to tiesiog neužteko.“

„Sporticus.lt“ komandos treneris Genadijus Kuliominas: „Na gavosi ganėtinai įtemptos varžybos. Aišku, jie nelabai buvo susirinkę į varžybas, bet mes taip pat, tad sudėtys buvo tokios apylygės. Visas varžybas iš esmės vedėme, bet tai mes atitolstame virš dešimties taškų, tai jie vėl pasiveja dėl mūsų pačių klaidų gynyboje. Puolime pas mus jau eilę varžybų viskas „okey“, o va gynyboje visą laiką labai liūdnai – kalbam, kad turim keisti, bet nesikeičiam, paliekam varžovų metikus laisvus. Tikiuosi, kad kada nors pavyks mums normaliai susiginti visas varžybas.“