RF
23

Apie rungtynes

Teisėjai: I. Davainis, A. Urbanovič

Pirmadienio vakarą VKL I lygos ketvirtfinalyje į lemiamą kovą stojo „Reaktoriaus Smogikai-vezumalkas.lt“ ir „Čiančia-Apsaugos spektras“ komandos. Pirmąją dvikovą užtikrintai laimėjo „Reaktoriaus“ vyrai, tuo tarpu antrojoje nelengvą pergalę iškovojo „Čiančia-Apsaugos spektras“.

Rungtynės prasidėjo lygiai, o sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes svečiai buvo priekyje 4:2. Likus kiek daugiau nei penkioms minutės, po T. Zalecko dviejų taškų su pražanga, jo ekipa nutolo 11:7. Šeimininkai neleido pabėgti, ir persvarą sumažino iki dviejų taškų. Vis dėl to svečiai įjungė aukštesnę pavarą, pelnė 5 taškus be atsako (18:11), o šeimininkai susirinko pasitarimui. Tai nepadėjo, o „Čiančia-Apsaugos spektras“ krepšininkai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų iki kėlinio pabaigos.

Antrasis ketvirtis ir vėl žadėjo atkaklią kovą. Prabėgus trims minutėms svečiai vis dar pirmavo užtikrintai devynių taškų persvara. Po dar dviejų D. Pavlovskio taškų „Čiančia-Apsaugos spektras“ ekipa įgijo rekordinę persvarą, o „Reaktoriaus Smogikai-vezumalkas.lt“ nusprendė išnaudoti antrąją minutės pertraukėlę. Pasitarimas nesuteikė daug naudos, o likus žaisti tris minutes svečiai jau buvo priekyje 15 taškų. Iki pat kėlinio pabaigos šeimininkai per daug nepriartėjo, o įspūdingas M. Staniulio tritaškis paskutinę sekundę „į rūbinę“ užvedė svečius. Po dviejų – net 14 taškų pranašumas „Čiančia-Apsaugos spektras“ pusėje. Per pirmus du kėlinius šeimininkų komandoje išsiskyrė M. Kibildis su 9 taškais, o svečių komandoje net 18 taškų (8/13 metimų) buvo įmetęs M. Staniulis, 15 – D. Pavlovskis.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė, o likus keturioms minutėms svečiai vis dar priekyje užtikrintai – 68:55. Vis dėl to šeimininkai pelnė keturis taškus be atsako ir pagaliau persvara sumažėjo iki vienaženklės – 59:68. Dar prabėgus dviem minutėms „Reaktoriaus Smogikai-vezumalkas.lt“ grėsmingai priartėjo – 63:68. Per likusį laiką rezultatas beveik nepakito.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo aršia kova. Šeimininkai garsiai palaikomi savų sirgalių sugebėjo išlyginti rezultatą praėjus trims minutėms (72:72). Lygi kova vyko ir toliau. Likus keturioms minutėms – minimali šeimininkų persvara. Bėgant laikui žaidimas nesikeitė, o likus trims minutėms jau svečiai buvo priekyje minimalia persvara. Tuo tarpu likus dviem minutėms Manvydas Staniulis smeigė tolimą metimą ir svečiai priekyje 6 taškais. Dar kitoje atakoje D. Pavlovskis pataikė taip pat tritaškį. Kitoje aikštės pusėje I. Juškevičius pridėjo du taškus, o likus šiek tiek daugiau nei minutei svečiai priekyje 5 taškais. Likus pusei minutės D. Pavlovskis sumetė abu baudos metimus, kitoje pusėje L. Vitkauskas pataikė tik vieną, tačiau M. Staniulis atkovojo kamuolį puolime, o vėliau sumetė abi baudas. Likus 15 sekundžių svečiai vis dar priekyje keturiais taškais, o šeimininkai išnaudojo paskutinę minutės pertraukėlę. Vis dėl to minutės pertraukėlė nepadėjo, o „Čiančia-Apsaugos spektras“ ramiai užbaigė rungtynes ir keliauja į finalinį ketvertą!