12
18

Rungtynių teisėjai: M.Žilinskis ir D.Šeinauskas

Technine pražanga nubausta komanda „Olimpas“ ir K.Kvedaravičius („Olimpas“)

Vilniaus krepšinio I lygoje sužaistos rungtynės tarp septintąją vietą reguliariajame čempionate užimančios “Fejaskalbeja.lt” komandos ir šeštoje pozicijoje esančios “Olimpas-Electrolux” komandos. Rungtynių pradžioje komandos pasikeitė taikliais metimais iš dviejų taškų zonos, kai pirmąją ataką juos pelnė “Fejaskalbeja.lt” komandai atstovaujantis L.Šyvis ir svečiuose žaidžiusios “Olimpas-Electrolux” komandos narys L.Balčiūnas. Tačiau šeimininkai lyg sustingę daugiau taškų pelnyti nesugebėjo ir po nuostabaus dešimties taškų spurto “Fejaskalbeja.lt” komandos treneris G.Kuliominas buvo priverstas paimti pirmąją minutės pertraukėlę po trijų sužaistų minučių (2:12). Tačiau rezultatas aikštelėje nepasikeitė ir toliau dominavo svečiuose žaidusi komanda, kuriai pavyko įmesti dar 13 taškų ir pirmąjį ketvirtį pabaigti rezultatu 10:25.

Antrojo runtynių kėlinio pradžia buvo kiek sėkmingesnė namų salėje rungtyniavusiems vaikinams, kurie pagreitinę tempą atsilikimą sumažino iki 13-os taškų (20:33). Žaidimas vyko taškas į tašką nei vienai komandai nepakeičiant 13-14 taškų skirtumo, tačiau likus trims minutėms iki ketvirčio pabaigos “Fejaskalbeja.lt” komanda sužaidė įspūdingą atkarpą pelnydami 8 taškus iš eilės ir nesulaukdami jokio priešininkų atsako. Po dviejų kėlinių rezultatas 36:40 ir maksimaliai sumažinta “Olimpas-Electrolux” komandos turėta persvara. Pirmoje rungtynių pusėje labiausiai pasižymėjo pirmaujančios komandos atstovas L.Kirlys, kuris per pirmąjį kėlinį buvo surinkęs net 16 taškų.

Trečiąjį ketvirtį “Olimpas-Electrolux” komanda pradeda 0:6 atkarpa ir toliau neleidžia priešininkams persverti rungtynių rezultato į kitą pusę. Trečiąją kėlinio minutę jiems pavyksta susigrąžinti turėtą dviženklį pranašumą (40:50). Paskutinėmins kėlinio minutėmis žaidimas pasiekė aukščiausią įtampos tašką, kai svečiuose žaidžianti komanda „Olimpas“ gauna komandinę techninę pražangą, kurią priešininkams pavyksta realizuoti taikliais baudos metimais. Po trijų ketvirčių rezultatas 56:63.

Ketvitąjį kėlinį pagrįstai galima laikyti labiausiai permainingu ketvirčiu visose rungtynėse, kai “Fejaskalbeja.lt” komandai pavyksta ne tik likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos išlyginti rezultatą (74:74), bet ir jį persverti į savo pusę. Tačiau visas rungtynes pirmavusiai „Olimpas“ komandai pavyko susikaupti ir parodyti, kad vis dėlto jie šį kartą yra stipresni ir po itin įtemptų paskutiniųjų minučių pergalę švęsti šešių taškų skirtumu (81:87).

Fejaskalbeja.lt” komandos Trenerio G.Kuliomino komentaras:

“Iš tikrųjų buvo geros varžybos, pirmą kėlinį visiškai pramiegojome, vienu metu turėjome turbūt apie 20-ies taškų deficitą. Vėliau pavyko pradėti žaisti savo žaidimą, pasukti kamuolį, surasti laisvus žmones ir išlyginome rezultatą ir netgi buvome įsiveržę į priekį ketvirtajame kėlinyje. Klaidos gynyboje, nepataikyti metimai ir taip išėjo, kad varžovai vis dėlto nugalėjo ir tai reiškia, kad jie buvo stipresni. Priešininkų labai gera komanda, kuri turi daug gerų žaidėjų, bet mes pamatėme, kad galime su jais kovoti. Jeigu susitiksime atkrintamosiose tai tikrai duosime jiems kovą. O savo komandai linkiu žaisti taip, kaip žaidėme antroje rungtynių pusėje, o ne kaip žaidėme pirmame kėlinyje, žaisti kaip komanda, o ne kaip pavieniai žmonės.“

“Olimpas-Electrolux” trenerio E.Ernaitis komentaras:

“Pradėjome labai gerai, nors nežinau, ar mes taip gerai pradėjome, ar varžovai taip blogai startavo ir susikrovėme tų 20-ies taškų persvarą. Vėliau atsipalaidavome, varžovai pakeitė gynybą, pastatė aikštę ir pradėjo nebekristi tritaškiai. Atsipalaidavimas davė tai, kad ir į gynybą nebegrįžome, praleidome daug lengvų taškų ir varžovai grįžo į rungtynes ir du kėlinius žaidėme taškas į tašką. Pabaigoje šaltesni nervai ar tiesiog pagaliau pavyko parodyti, kad individualiai tikrai esame pranašesni ir paaskutines atakas pabaigę taškais laimėjome varžybas.“