22

Apie rungtynes

Teisėjai: A. Jackevičius, S. Litvinavičius

Techninės pražangos: M. Krukonis („Reaktoriaus smogikai-vezumalkas.lt“)

Vėlų sekmadienio vakarą "NESĖ CASINO – Vilniaus krepšinio lygos" I diviziono rungtynėse susitiko negausiai susirinkusi „VSC – Elteros projektai“ ekipa ir A.Sventickij treniruojama „Reaktoriaus smogikai-vezumalkas.lt“ komanda.
Rungtynes abi komandos pradėjo taikliais metimais. Po V.Kacevičiaus dviejų taiklių baudos metimų šeimininkai pirmavo 4:2, tačiau V.Daukša kitoje atakoje atsakė dviem taškais ir išlygino rezultatą 4:4. Komandos dar apsikeitė taikliais metimais, tačiau nors ir atsiliekant tik 6:7, „Reaktoriaus“ komandos treneris A.Sventickij buvo nepatenkintas komandos žaidimu, todėl jau ketvirtą minutę paprašė pirmosios savo minutės pertraukėlės. Po pertraukėlės I.Juškevičius pelnė du taškus su pražanga, taip persverdamas rezultatą savo komandos naudai 9:7. Po kurio sekė I.Kalesnyko gražus prasiveržimas, kuris išlygino rezultatą, o V.Kacevičius  jį persvėrė (11:9). Tačiau svečių ekipa net neketino pasiduoti, kurių etatinis lyderis I.Juškevičius karaliavo po krepšiais, po jo pelnyto jau 11-to taško ir išlyginus rezultatą 16:16, minutės pertraukėlės buvo pirverstas prašyti „VSC“ komandos treneris I.Pagalys. Po minutės pertraukėlės Š.Žala šovė tritaškį, apsigynė ir kėlinys baigėsi 19:16 šeimininkų naudai. 11 taškų svečiams jau pelnė I.Juškevičius, V.Daukša apdovanojo varžovus 3 blokais. Šeimininkų gretose V.Kacevičius pelnė 4 taškus.
Antrąjį kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo L.Vitkauskas, tačiau Š.Žala atsakė tuo pačiu. L.Vitkauskas šovė dar vieną iš tos pačios vietos, ir vėl išlygino rezultatą 22:22. M.Statauskas po kelių taiklių abiejų komandų metimų pelnė taškus ir išvedė savo komandą į priekį 26:24. E.Balukonis metimu iš vidutinio nuotolio rezultatą išlygino, o Š. Žala dviem taškais išvedė savo komandą į priekį ir privertė A.Sventickij prašyti jau antrosios savo minutės pertraukėlės. V.Lodziato prieš I.Juškevičių užsidirbo jau trečią asmeninę pražangą, ir po taiklių I.Juškevičiau baudos metimų rezultatas buvo lygus. Kėlinys vyko toliau vienodu scenarijum: „Reaktorius“ taškus rinko per aukštaūgius, „VSC“ komanda baudos metimais. Toliau vyko atkakli kova ir likus 1minutei 22s rezultatas buvo 35:34 svečių naudai. V.Daukša įmetė du taškus, abi baudas sumetė Š.Žala ir po M.Beniušio dvitaškio metimo po dviejų kėlinių 38:37 „VSC“ naudai. Pirmoje rungtynių pusėje nesutabdomai namų komandoje žaidė Šarūnas Žala (12 t.), o svečių ekipoje siautėjo Ignas Juškevičius, per pirmus du kėlinius pelnęs jau 18 taškų.

Trečią kėlinį taikliu metimu iš po krepšio pradėjo M.Beniušis, į tai svečiai atsakė klaida. Negana to, I.Kalesnykas pelnė du taškus, ir po I.Juškevičiaus klaidos M.Statauskas buvo nubaustas nesportine pražanga, o V.Kacevičius realizavęs abi baudas padidino skirtumą iki rekordinio 7 taškų  pranašumo 44:37. Tačiau svečiai nepasidavė, spurtavo 9:3 ir po taiklaus I.Juškevičiaus dvitaškio metimo skirtumui sumažėjus iki 1 taško „VSC“ komandos treneris I.Pagalys paprašė minutės pertraukėlės. Š.Žalos pastangomis šeimininkai toliau laikėsi priekyje ir po D.Petriko klaidos rezultatui esant 53:48 šeimininkų naudai svečių komandos treneris A.Sventickij paprašė minutės pertraukėlės. „Reaktorius“ spurtavo 8:0 ir pagaliau išsiveržė į priekį, tačiau kėlinį užbaigė taiklus Š.Žalos tritaškis, kuris išlygino rezultatą 56:56 ir viskas sprendėsi ketvirtame kėlinyje.

Ketvirtą kėlinį dviem taikliais metimais pradėjo I.Juškevičius, į kurio metimus atsakė E. Balukonis, pelnęs du taškus ir sumažinęs persvarą iki dviejų taškų (58:60) Netrukus V.Lodziato pataisydamas kamuolį išlygino rezultatą 60:60. Negana to, M.Krukonis buvo nubaustas technine pražanga, po kurios Š.Žala įmetęs baudos metimą išvedė savo komandą į priekį. I.Juškevičius pelnė jau 26 tašką, ir persvėrė rezultatą, tačiau E.Balukonis prasiveržimu vėl išvedė savo komandą į priekį 63:62. Negana to, po V.Kacevičiaus perimto kamuolio E.Balukonis pelnė dar du taškus, I.Juškevičius suklydo puolime, pažeisdamas trijų sekundžių taisyklę ir svečiai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Po minutės pertraukėlės I.Juškevičius pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą, tačiau Š.Žala smeigė tritaškį ir vėl atstatė trijų taškų persvarą 68:65. M.Mankevičius ir T.Petravičius apsikeitė taikliais dvitaškiais metimais, tačiau svečiams apsigynus ir greitoje atakoje likus 1min 45s M.Statauskas pelnė dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki minimumo, ir „VSC“ komanda paprašė minutės pertraukėlės.  Likus 54s Š.Žala smeigė tritaškį ir padidino persvarą iki 4 taškų 73:69 ir privertė svečius paprašyti paskutiniosios minutės pertraukėlės. Svečiai bandė gelbėtis tritaškiais, tačiau nei M.Statausko, nei T.Petravičiaus metimai nepasiekė tikslo, ir tik I.Juškevičiaus atkovoti kamuoliai ir išprovokuota pražanga suteikė dar vilčių svečiams, tačiau pataikęs tik vieną baudą ir rezultatas sumažėjo iki 3 taškų 73:70. V.Kacevičius apmaudžiai prarado kamuolį, ir L.Vitkauskas dviem baudų metimais sumažino skirtumą iki minimumo 73:72.  Š.Žala pataikė tik vieną baudos metimą 74:72 ir paskutinę ataką turėję svečiai ją išnaudojo. T.Petravičius netaikliai atakavo iš dviejų taškų zonos, ir kamuolį atkovojęs L.Vitkauskas taikliu metimu paskutinę sekundę išlygino rezultatą 74:74 ir išplėšė savo komandai pratęsimą.
Pratęsimo scenarijus jau buvo visiškai kitoks nei pačios rungtynės. Pagreitį įgavę „Reaktoriaus smogikai-vezumalkas.lt“ vyrai demonstravo savo žaidimą ir, matyt, jau pavargę „VSC-Elteros projektai“ komandos vyrai nebesugebėjo tam priešintis.  Svečiai pratęsimą pradėjo atkarpa 1:8 ir tuomet jau buvo aiškus šio vakaro nugalėtojas. Galutinis pratęsimo rezultatas 6:12, ir rungtynės baigėsi rezultatu 80:86, kuomet namų šeimininkai „VSC- Elteros projektai“ krepšininkai turėjo pripažinti svečių pranašumą.