TOP diviziono pusfinalių apžvalga

2023-03-24

Atėjo lemiamų kovų metas ir TOP diviziono komandoms. Didelių staigmenų čia neįvyko. Visi keturi prieš sezoną favoritais laikyti klubai gana lengvai įveikė ketvirtfinalio barjerą ir surems ginklus tarpusavyje dėl medalių. 

Krituliai 90% - Juoda balta 10%

"Juoda Balta" pateikė savotišką netikėtumą, kai nukraujavusiems "Krituliams" reguliaraus sezono metu išrašė pirmąjį pralaimėjimą. Visgi tos rungtynės daug nelėmė, o antrajame tarpusavio susitikime, nors ir stebėdami Aivaro Aleksėjaus dominavimą, tačiau "Krituliai" šventė revanšinę pergalę. Deja, didysis Aivaras patyrė sunkią traumą ir jam sezonas baigtas. Tai viena iš priežasčių, kodėl pusfinalyje neturėtume išvysti nė kiek intrigo. "Juoda Balta" idėjinis vadas Darius Stankevičius puikiai pažįsta "Kritulius" ir galimai tiki, jog galima jiems įkasti, tačiau rungtynių svarba per daug didelė, kad "Krituliai" atvyktų nesusikaupę. O kai "Krituliai" žaidžia maksimaliomis galimybėmis, jų palaužti realiai beveik niekas neturi galimybių. Almantas Stankevičius, Edgaras Žemaitis, Marius Krukonis ir Vaidas Vaičiulis yra keturios TOP diviziono super žvaigždės, kurios net po vieną gali atvesti komandą į pergalę, o ką jau bekalbėti, jeigu susirinks visi keturi? Ir kas yra svarbiausia, jeigu jie susirenka visi, jie turi savo atsakomybes ir puikiai pasidalina kamuoliu. Marius daugiausiai kontroliuoja žaidimą ir valdo komandą. Vaidas nepamainomas gynyboje, o puolime išnaudoja bet kurią atsiradusią galimybę, bei nereikalauja dažnai kamuolio. O Almantas ir Edgaras yra puolimo lyderiai, kurie mėgsta itin dažnai atakuoti krepšį. Sezono metu, neatvykstant lyderiams, puikiai atsiskleidė ir Edgaras Tkačenka kartu su Mindaugu Žilioniu ir Karoliu Baku. Kai šie septyni žaidėjai atvyks, apie pergalę varžovai galės tepasvajoti, tačiau kiekvienas neatvykimas, tikimybę "Krituliams" suklupti didins. Tuo tarpu "Juoda Balta" komandai belieka dėti viltis į Karolio Ragaišio sportinę formą, sėkmę atakuojant iš tolesnių distancijų ir varžovų nesusirinkimą. Aivaras Aleksiejus iškrenta iš rikiuotės dėl traumos. Vitalijus Majorovas negalės klubui padėti dėl nesužaistų rungtynių kiekio. Mindaugas Mackevičius gali imtis lyderystės puolime, tačiau jo pelnomų taškų ir atnešamos naudos santykis yra ne itin aukštas. Sunku dabar būtų nuspėti, kas "Juoda Balta" ekipos gretose galėtų taip įtakoti komandos žaidimą, kad pavyktų palaužti favoritus. Greičiausiai, realiausias pretendentas būtų per savo karjerą daug ir šilto, ir šalto matęs gynėjas Vaidotas Kiseliovas. Jo nauda komandai yra akivaizdi, tačiau statistika neparodo, kad būtent Vaidas galėtų nulemti rungtynių baigtį. Savo formos aukštumoje Vaidotas tikrai gali rungtyniauti aukščiausiame lygmenyje. Galime analizuoti statistikas ir teigti, jog "Juoda Balta" yra geriausiai besiginanti ir daugiausiai kamuolių atkovojanti viso turnyro ekipa, tačiau tai daugiausiai įtakojo Aivaras Aleksiejus, kuris šį sezoną savo ekipai nebepadės. O be jo palaužti geriausiai puolantį turnyro klubą galimybė yra lygi vos dešimčiai procentų. 

Almantas Stankevičius - didžiausia viso turnyro žvaigždė, galinti dominuoti tiek gynyboje, tiek puolime

Amfiteatro Baxurai 61% - Peace2bleriai 39%

Antrasis pusfinalis žada daugiau intrigos. Jeigu sezono pradžioje spėjant tokią pusfinalio porą "Amfiteatro Baxurai" būtų turėję daug daugiau galimybių prasibrauti į finalą, dabar galimybės kiek išsilygino. "Peace2bleriai" ketvirtfinalyje demonstravo savo aukščiausią žaidybinę formą, o "Amfiteatro Baxurai" žaidė užtikrintai, tačiau tikrai toli gražu ne savo geriausią krepšinį. Iš komandoje esančių devynių aktyvių žaidėjų praktiškai bet kuris gali tapti lyderiu, o oficialiai tokiais galime laikyti Domą Andrišiūną ir Tautvydą Grinkevičių. Puolimo lyderiu nepavadintume, tačiau tiek puolime, tiek gynyboje komandai labai daug duoda vidurio puolėjas - Antanas Geištoraitis. Bendrai komanda mėgsta žaisti agresyviai puolime ir dažnai provokuoja varžovų pražangas. Nepasisekus atakuoti iš arčiau, kamuolis atkeliauja prie tritaškio linijos, o prieš tai minėti du klubo lyderiai tuo pačiu yra ir vieni geriausių viso turnyro snaiperių. Atitinkamai ir "Amfiteatro Baxurai" pagal savo pataikymo iš trijų taškų zonos procentą lenkia absoliučiai visus. Reguliarų sezoną ši komanda pabaigė dviem pralaimėjimais iš eilės. O pralaimėjimus įtakojo labai blogas pataikymas iš trijų taškų zonos  - vos 16 ir 20%. Tiesa, atkrintamosiose šis rodiklis sugrįžo į įprastą 30+% zoną ir komanda peržengė ketvirtfinalio barjerą. "Peace2bleriai" atrodo gerokai daugiau suprantamesnė komanda. Aivaras Milašauskas ir Dainius Strakšys visada stengiasi periminėti kamuolius ir bėgti į greitas atakas, Karolis Jatulis visada atranda galimybes, kaip nubausti varžovus iš po krepšio, Rytis Butkus dar gyvena 90-ųjų krepšiniu ir savo daugumą taškų renkasi metimais iš vidutinių nuotolių, o Dovydas Lukšas  kuo toliau nuo krepšio, tuo blogiau pataiko. Deja, prie baudų metimo linijos pas Dovydą pataikymas jau išties silpnokas. Komandos kapitonas Marius Juška turi ypatingą savybę lemiamoms kovoms visus sutelkti ir priversti gintis iš paskutiniųjų. Šis klubas yra antra geriausiai puolanti komanda po "Kritulių" visame turnyre, vadinasi, gera gynyba ją padaro itin pavojinga.  Lengvos pergalės "Baxurai" iškovoti neturėtų, tačiau protingas žaidimas turėtų antroje rungtynių dalyje būtent į šios komandos pusę. Procentinę pergalės tikimybę gali įtakoti ir tai, kaip abi komandos ruošėsi pusfinalio kovai. Laiko abu klubai gavo kaip profesionalai, sąlygos rinktis ir sportuoti sudarytos irgi praktiškai idealios. O galutinis medalių likimas paaiškės jau netrukus aikštelėje.

Marius Juška statistiškai neišsiskiria, tačiau emociškai yra tikras klubo lyderis

TOP diviziono pusfinalių apžvalga

Komentarai

2010 - 2021 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009