Krepšinis karantino metu - VKL turnyras Kijeve (Ukraina)

2021-02-22

Lietuvoje netrukus baigsis trečias mėnuo, kai krepšininkai mėgėjai negali rungtyniauti dėl šalyje paskelbto sugriežtinto karantino. Nepaisant to visada savo bičiulius pasiruošusi nustebinti VKL rado būdų, kaip sugrįžti į krepšinio aikšteles ir tai padarė labai netradiciniu būdu - Kijeve (Ukrainoje) suorganizavo Lietuvos Nepriklausomybės Dienos turnyrą, kuriame dalyvavo VKL čempionato dalyvės bei mūsų kolegos iš Ukrainos. Tokiu būdu bent nepilnai savaitei galėjome pasijausti visaverčiais sportininkais, kuomet sportas ir vėl sugrįžta į sporto sales net ir stebint žiūrovams.

Namai, šiltas kambarys, krepšinis per televizorių ir jokių žiūrovų salėje - taip atrodo įprastinė Vasario diena Lietuvoje. Tačiau ne visiems. Vos sužinoję, jog Ukrainoje karantinas pagerėjus epidemiologinei situacijai yra atšauktas VKL suskubo pasiūlyti visiems savo dalyviams įpatingą renginį - kelionę į Ukrainą tam, kad galima būtų pažaisti krepšinį ! Ir čia nieko nėra keisto, nes Kijeve ne tik dirba sporto klubai, salės, parduotuvės, tačiau po įtemptų rungtynių galima nueiti atsipalaiduoti į planetariumą, kino teatrą ar ramiai aptarti rezultatus kavinėje prie alaus bokalo. Nors susidomėjusių tokiu pasiūlymų pradžioje nebuvo daug, vėliau klausinėjančių daugėjo, kol galiausiai susibūrė bendras keturių komandų turnyras. Jo formatas buvo be jokių finalų - tiesiog žaidžiamos draugiškos rungtynės ir pagal jų rezultatus sprendžiami vietų savininkai. Išskirtinio paminėjimo čia be jokios abejonės nusipelnė jaunieji "Trakų KKSC" krepšininkai, kurie surinkę pilną komandą atvyko į Ukrainą ir šauniai praleido laiką. Kas be ko padėkoti reiktų ir "Venomui", taip pat šeimininkų "SK Avangard" bei "SDJusShOR-Skorpiony" klubams.

 

NUOTRAUKOS: [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]

 

Turnyre bendru sutarimu statistika buvo fiksuojama tik komandų treneriams, o sėkmingiausiai iš Lietuvos klubų pasirodė "Trakų KKSC" klubas, laimėjęs 3 vietą. Jis broliškoje dvikovoje 75 : 69 po pratęsimo nugalėjo "Venomo" komandą ir pasipuošė bronzos medaliais. Tuo tarpu pajėgiausia turo komanda tapo šeimininkų "skorpionai", savo gretose turėję net ir Ukrainos U-16 krepšinio rinktinės narį. Rezultatyviausiais tarp Lietuvių tapo vidutiniškai po 15,75 taško rinkęs Tomas Virbickas ir 12,5 taško pelnydavęs Mantas Strelčikas. Geriausio kovotojo dėl atšokusių kamuolių grafoje karaliavo dar vienas Lietuvos atstovas - Daniel Chaninovič, po krepšiais vidutiniškai sugriebdavęs po 12,33 atšokusio kamuolio.

Tai pirmas, tačiau tikrai ne paskutinis panašus VKL organizuojamas renginys, bendradarbiaujant kartu su Ukrainos Krepšinio Federacija bei Kijevo sporto klubu "Brodyagi". Sėkminga turnyro eiga tik dar karta įrodė, jog Lietuvių meilė krepšiniui yra begalinė ir labai norint galima įveikti ne tik visus privalomus COVID testus, tačiau ir žaisti krepšinį svečioje šalyje bent jau tol, kol mūsų gimtoje Lietuvoje to daryti dar negalima.

 

Dalyvių ispūdžiai

 

Pasibaigus turnyrui pakalbinome ir kelis VKL ON TOUR turo dalyvius. Savo mintimis maloniai sutiko pasidalinti "Trakų KKSC" ekipos vyr.treneris Marius Pavlovski:

"Vien tai, kad žaidėme kitoje užsienio šalyje su aukšto meistriškumo komandomis jau yra kažkas nuostabaus, o karantino sąlygomis tai - neįkainojama. Kuomet komanda yra 4 mėnesius be sporto ir staiga atsiranda galimybė pravedus vos trijų savaičių treniruočių ciklą sudalyvauti turnyre, jausmas yra nuostabus. Labai norėčiau padėkoti Trakų sporto centrui už ištiestą pagalbos ranką ir skirtą finansavimą. Lenkiu prieš juos galvą, nes jie prisidėjo prie mano komandos išvykimo ir net mažos svajonės įgyvendinimo!  Antras dalykas - tai psichologinis nuovargis Lietuvoje bei noras žaisti, dalyvauti, laimėti... Kai tik gavau pasiūlymą organizuoti tokį turą, iš karto surinkau savo vaikinus ir paklausiau, ar jie norėtų. Klausimas iš jų pusės buvo vienas - kada skrendam? Manau, jog tai daug ką pasako.
         Pagrindinis turnyro tikslas buvo nors minimaliai priartėti prie varžybų ritmo bei pasiruošti artėjančiam MKL čempionatui. Keturios rungtynės per tris dienas leido mums atskleisti savo didžiausias silpnybes bei pasidaryti išvadas ateičiai. Žinoma, reikėtų išskirti ir vidinius dalykus - komandos atmosferą bei vidinio klimato pakilimą į aukštą lygį. Tokios kelionės sportininkus padaro vienu kumščiu.

            Nemėgstu burti iš kavos tirščių ir lyginti trumpų turnyrų su viso sezono rezultatais. Galiu tik padėkoti vyrams už puikų darbą. Sezonas dar tik prasideda, todėl mėginsim toliau palaikyti formą ir siekti gerų rezultatų Lietuvoje. Galiu pasakyti trumpai, užtikrintai ir aiškiai visai VKL bendruomenei ir komandoms - nepraleiskite tokių progų! Tai yra vieni geriausių dalykų, sulipdančių komandas į itin draugišką bei vieningą kolektyvą. Dabar belieka praeiti COVID testus grįžus iš užsienio šalies ir kuo greičiau grįžti į treniruočių procesą. MKL startai jau ne už kalnų, tikiu, kad ir mėgėjų čempionate bus lygiai taip pat."

Kupinas įspūdžių buvo ir dar vienas Lietuvos atstovas turnyre - Vakaris Kviklys: "Tokiu metu išvykti žaisti į užsienį, kaip žaidėjui, reiškia labai daug. Grįžti ant parketo ir kovoti dėl pergalės su savo komandos nariais yra nuostabus jausmas. Ypač dabar, kai dar negalim to padaryti savo gimtinėje, kol dar dėl karantino neprasidėjo jokie čempionatai. Žaisti gaunant tokį didelį krūvį nepalyginsi su nieko kitu, nors tai buvo didelis iššūkis fiziškai, jo įveikimas labai apdovonojo psichologiškai. Be pačių varžybų ir jų aukšto tempo, didžiausia įspūdį paliko tiesiog galimybė pasivaikščioti po miestą be jokių suvaržymų ir tai, kad galėjome nueiti į kokią norim kavinę arba restoraną.
         Savo komandos pasirodymą vertinu gerai atsižvelgiant į kitų komandos lygius. Jos yra top 1-2 reitingo mūsų amžiaus komandos Ukrainoje ir per pirmas dvi rungtynes nors ir nelaimėjome, parodėm jiems didelį kovingumą ir kovą iki galo. Smagi buvo ir pagaliau pasiekta pergalė prieš "Venomą". Tuo pačiu mes išmokome gerų pamokų ir gavome tinkamos patirties mūsų komandai. Manau, jog tokie renginiai kitose šalyse yra reikalingi ir suteikia ne tik žaidybinės, bet ir kultūrinės patirties, kuri svarbi visiems. Jeigu atsiras galimybė dalyvauti tokiame renginyje ir vėl su savo komanda, tikrai dalyvaučiau dar kartą dėl nuostabių akimirkų ir įspūdžių."

Vakaris Kviklys

Krepšinis karantino metu - VKL turnyras Kijeve (Ukraina)

Komentarai

2010 - 2021 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009