III LYGA - KOMANDŲ APTARIMAS, LYDERIAI BEI PROGNOZĖS (II DALIS - B pogrupis)

2020-12-17

Kad ir kaip bebūtų gaila, šentės netruko užsibūti ir visi grįžtame vėl į karantiną... Nepaisant to VKL kolektyvas deda visas pastangas, jog laikotarpis be krepšinio kamuolio mūsų bičiuliams ir dalyviams nebūtų nuobodus. Būtent dėl to dar kartą sveikinamės su oranžinio sviedinio mylėtojais ir tęsiame apžvalginę kiekvienos artėjančio čempionato lygos rubriką. Jūsų dėmesiui - III-osios lygos B pogrupio prognozės, kuriose susipažinsime su 10 kolektyvų, turinčių tik vieną tikslą - laimėti ! Tad kas, mūsų specialistų ir dalyvių nuomone, bus favoritais šių ekipų tarpe ?

 

BC Kibirai

B pogrupio komandų sąrašą abėcėlės tvarka pradedame nuo ketvirtą sezoną su VKL pasitinkančia "BC Kibirų" komanda. Per pastaruosius tris sezonus būtent trečiajame divizione žaidusi komanda iškovojo 26 pergales ir tiek pat sykių patyrė pralaimėjimą, o praėjusiais metais džiaugėsi 7 laimėjimais ir 9 nesėkmėmis. "BC Kibirai" yra labai aukšta komanda, savo gretose turinti septynis 190 cm ir aukštesnius krepšininkus, o dar keletas komandos narių rikiuojasi taip pat visai šalia pat. Visgi svarbiausia ne ūgis, o smūgis - ir ties šia vieta "BC Kibirams" reikia pasistūmėti į priekį. Klubas savo gretose neturi aiškiai išreikšto lyderio, o nors krepšinis yra komandinis sportas, dažnais atvejais savo gretose turėti žudikišką instinktą įsisavinusį krepšininką yra daugiau privalumas, nei ne. Praėjusiame sezone šiame klube rezultatyviausiai žaidė Evaldas Skapas, vidutiniškai rinkdavęs tik kiek daugiau nei po 12 tšk. Šie rodikliai galbūt galėtų ir paaugti, tačiau krepšininkas dalyvavo tik penkeriose rungtynėse. Be Evaldo dviženkliais taškų vidurkiais pasigirti galėjo Domantas Pauža, Vytautas Jarusevičius bei Jaroslav Latušinskij, tačiau reikia pridėti, kad nė vienas iš šių ir likusių komandos krepšininkų nesužaidė daugiau, nei 12 rungtynių. Šį rodiklį yra privalu pagerinti, kitaip ir artėjančiame 2020-2021 metų sezone "BC Kibirams" teks rikiuotis aplink turnyrinės lentelės vidurį.

Potencialūs lyderiai: Evaldas Skapas, Domantas Pauža, Simonas Pauža.

Prognozuojama vieta: 4

"BC Kibirų" atstovas Rimvydas Beržonskis 

Į keletą užduotų klausimų atsakė "BC Kibirų" atstovas Tomas Paliulis.

- Kaip manote, kas galėtų būti lygos favoritais ? Negaliu išskirti jokios komandos. Žinant visą dabartinę situaciją pasaulyje sunku kažką komentuoti.

- Kuo būsimas krepšinio sezonas žada būti išskirtinis ? Jis ir bus išskirtinis būtent dėl visos šios pandemijos. Kaip Eurolygoje bei kitose lygose yra taikomos priemonės, taip, manau, ir pas mus bus taikoma.

- Pernai savo pogrupyje trečioje lygoje likote penkti. Kokio pasirodymo iš jūsų komandos būtų galima tikėtis šiemet ? Šiemet būsime stipresni. Jeigu pernai vienas iš mūsų tikslų buvo pasiekti atkrintamąsias, tai šiemet tai yra minimalus tikslas. O kaip viskas susiklostys vėliau - bus matyti vėliau.

KK Kuršėnai

Po keleto ganėtinai nuviliančių sezonų 2019-2020 metai krepšinyje "KK Kuršėnams" galėjo tapti tikru proveržio sezono, tačiau tikrai solidų kuršėniškių žygį III-oje lygoje sustabdė koronavirusas. Prieš čempionato nutraukimą ši ekipa buvo iškovojusi 10 pergalių ir patyrusi 6 nesėkmes bei A pogrupyje užėmė labai aukštą antrą vietą. Ar šiemet grumtis su III-osios lygos galiūnais pavyks taip pat sėkmingai? Tai parodys laikas, tačiau vienas svarbiausių faktorių, kuriuo "KK Kuršėnai" gali naudotis prieš oponentus, išlieka jų pusėje - tai labai gili sudėtis ir plati rotacija. Jūs tik užmeskite akį į mūsų puslapyje esančią komandinę klubo nuotrauką - dvi pilnos eilės vyrukų! Jei strategas Julius Ščipokas protingai išnaudos savo kariauną, kuršėniškiai taps kietu riešutėliu kiekvienam klubui. Visa griaunančia jėga šiame klube turėtų išlikti Žilvinas Milaknis. Tiesa, nors Žilvino pavardė mums asocijuojasi su tokiu vienu Kauno "Žalgirio" patrakusiu snaiperiu Artūru, tai kuršėniškio žaidimo stilius yra absoliučiai priešingas - 202 cm ūgio vidurio puolėjas yra tikras monstras baudos aikštelėje ir savo valdų neužleidžia niekam. Panašią jėgą demonstruoja ir kitas klubo aukštaūgis Neilas Zagorskis, o ties perimetru oponentams grasina Aidas Norvaišas ir Stasys Kardašius. "KK Kuršėnai" praėjusiame sezone buvo geriausiai dėl atšokusių kamuolių lygoje kovojusi komanda, tad patarimas varžovams - tverkite, tverkite ir dar kartą tverkite!

Potencialūs lyderiai: Žilvinas Milaknis, Neilas Zagorskis, Aidas Norvaišas.

Prognozuojama vieta: 2

Žilvinas Milaknis (dešinėje)

Apie savo komandos peripetijas draugiškai pasidalino krepšinio pasiilgęs Darius Eberson.

- Tokios nestandartinės situacijos mėgėjų krepšinyje dar nebuvo. Kaip COVID-19 padėtis koreguoja "KK Kuršėnų" ekipos kasdienybę ? Kaip turbūt ir kitų komandų. Kadangi panašu, komandiniam mėgėjų sportui nebus progos pasireikšti iki pat vasaros, kiekvienas komandos narys individualiai derina savo pomėgius ir sportavimą. Pasveikinome vieni kitus su šventėmis, o daugiau laukiame žinių, kada vėl galėsime susibėgti. To tikrai pasiilgome.

- Pernai klubas VKL čempionate atrodė labai galingai. Ar neliko šiokio tokio skaudulio, jog finišuoti taip ir nepavyko ? Nejaučiame jokio skaudulio. Kryptingai, metai iš metų siekiame savo tikslo – iškovoti apdovanojimą, tad nevykę metai to nesustabdys. Komandos branduolys dar jaunas, krepšinio mėgėjų tempais gali siekti to dar dešimt metų kaip minimum, tad jokio apmaudo nėra, svarbiausias darbas bus išsaugoti šį branduolį.

- Kurią trečios lygos ekipą galima laikyti favorite laimėti visą šių metų čempionatą ir kodėl ? Kiek keičiasi lygos formatas, tad sunku pasakyti kaip viskas susiklostytų, jei lyga būtų pratęsta, ko mes nelabai tikimės. Bet iš istorijos stipriausi atrodo "Dagos", "BC Salininkai", "Komfakas". Stiprūs ir medikai, debiutuojantys lygoje, su kuriais teko susidurti SKL kovose.

- Kokie pasikeitimai kuršėniškių gretose lyginant su pernai metais ? Didžiausias pasikeitimas, tai mūsų lyderio G. Mockaus praradimas. Tiesa, VKL lygoje jis rungtyniavo kiek mažiau, tad ne tiek daug ir jaučiasi. Bet atėjo keli jauni nauji pretendentai į lyderius, kurie gali kiek įnešti judesio į komandos mikroklimatą. Plius kiek rimčiau pradedama žiūrėti į priešsezoninį pasirengimą ir taktikos rengimą. Taip sakant, branduolys tas pats, bet požiūris kiek keičiasi. Norisi jau netik dalyvauti, bet ir laimėti.

- Kokie palinkėjimai krepšinio mėgėjams ir mylėtojams ? Grįšim į aikštę ir visko sočiai vieni kitiems prisilinkėsim - turbūt to trokšta visa mėgėjų krepšinio bendruomenė. O jei rimtai, pasiilgome vieni kitų – kovų, kontakto su žmonėmis, tad palinkėsiu, kad šie metai taptų kertiniais, kai galime vėl grįžti į įprastą gyvenimą aikštelėje ir už jos ribų.

Lietuvos Medikų Krepšinio Asociacija

Į Vilniaus krepšinio lygos padangę iškyla dar vienas klubas, kuris savo jėgas išmėgins trečiajame pagal stiprumą VKL divizione - tai visus mūsų šalies gydytojus jungianti "Lietuvos Medikų Krepšinio Asociacija" (LMKA). Tiesa, reikia paminėti, kad tai nėra visai naujai sukurta ekipa, nes ji keletą pastarųjų sezonų varžėsi Sostinės krepšinio lygos (SKL) rengiamose C lygos varžybose. Visgi didelių laimėjimų LMKA klubui pasiekti nepavyko - pavyzdžiui, praėjusiame sezone buvo laimėta tik 3 sykius iš 16, o tik 2017-2018 metų sezone pavyko išlaikyti kiek solidesnį pergalių ir pralaimėjimų balansą (11/7). Galbūt VKL trečiasis divizionas taps ta vieta, kur LMKA atskleis savo visą potencialą ir kausis dėl aukščiausių vietų? Kodėl gi ne, juk naujos komandos visuomet kelia bene didžiausią intrigą. O ir pažįstamų veidų mums čia tikrai netrūksta, mat preliminari LMKA sudėtis - labai plati ir įdomi, bei galinti tapti svarbiu faktoriumi prieš kitas komandas. Visų pirma išskirti reikėtų didžiausias klubo figūras - jau ankstesnėse mūsų apžvalgose apdainuotą Vaidą Vaičiulį, o taip pat ir žmogų, kuris gali pasigirti dar solidesniais fiziniais duomenimis - Joną Gutauską. Įdomu tai, kad po kiek daugiau nei 15 naud. bal. praėjusiame sezone rinkęs aukštaūgis į VKL pirmenybes grįžta pirmą kartą nuo 2012-2013 metų sezono! LMKA yra labai "komandiškas kolektyvas", kuriame nėra ypatingai išreikštų lyderių puolime ir kuris artėjančiame sezone turėtų pateikti ne vieną staigmeną. 

Potencialūs lyderiai: Jonas Gutauskas, Vaidas Vaičiulis, Tautvydas Palaima.

Prognozuojama vieta: 5

vaičiulisVaidas Vaičiulis

Apie VKL debiutantų tikslus ir perspektyvas trumpai papasakojo Jonas Gutauskas.

- Ką galima laikyti pajėgiausia trečiojo diviziono ekipa ? Jokios ekipos neišskirčiau kaip favoritės. Manau, kad pirmiausia yra svarbiausia sulaukti sezono pradžios.

- Ar komandos sudėtis kaip nors keičiasi karantino laikotarpiu ? Komandos sudėtis tikrai nesikeičia. Visi esame kaip vienas kumštis.

- Kokio pasirodymo tikitės iš savo komandos ? Tikiuosi, kad pasirodysime kaip įmanoma kuo geriau. Anksčiau žaidėme kitoje miesto ygoje, o šiemet - Vilniaus Krepšinio Lygoje, tad labai sunku susidaryti kažkokią nuomonę apie varžovus. Lygiai taip pat yra sunku vertinti ir mūsų komandos galimybes.

Meridianas

Ketvirtasis B pogrupio kolektyvas - mūsų geras draugas "Meridianas", VKL čempionatuose sužaidęs daugiau nei 200 rungtynių. Nors ekipa su mumis yra kartu nuo 2013-2014 metų, šio klubo kilimas į olimpą iš tikrųjų prasidėjo dar visai neseniai - 2018-2019 metų sezone, kuomet V lygoje "Meridianas" nesurado sau lygių ir iškovojo aukso medalius. Vėliau sekė labai produktyvus pastarasis sezonas, kuomet buvo džiaugtasi nemažai laimėjimų VKL taurėje bei Rudens lygoje, o ketvirtoje lygoje per 16 susitikimų laimėta 11 sykių. Atsižvelgus į būtent šiuos skaičius visai natūralu, kad šiemet "Meridianas" kopia dar laipteliu aukščiau ir savo jėgas išmėgins tikrai pajėgioje trečioje VKL lygoje. Į ką visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį varžovams? Taikinys labai aiškus - tai vienas fiziškiausių lygos įžaidėjų Almantas Stankevičius, apie kurio dominavimą praėjusiame sezone puikiausiai byloja statistiniai skaičiai - 18,6 taško, net 13,1 atkovoto kamuolio (kaip atakų organizatoriui neblogai, ar ne?), po 4 rezultatyvius perdavimus ir perimtus kamuolius bei net 27 naudingumo balus. Varžovų gynybos griovėjo vaidmenį kartu su Almantu dalinasi ir Marius Krukonis, rezultatyvumu 2019-2020 metų sezone įkandin žengęs su jau minėtuoju kolega - 17,9 tšk. Būtų įspūdinga, jei trečius metus iš eilės "Meridianui" pavyktų dominuoti vis aukštesniame VKL divizione. 

Potencialūs lyderiai: Almantas Stankevičius, Marius Krukonis.

Prognozuojama vieta: 7

Marius Krukonis

Apie "Meridiano" nuotaikas papasakojo ekipos atstovas Justas Grubevičius.

- Kuri ekipa yra pajėgiausia trečioje lygoje ? Kiekvienais metais yra itin sunku išskirti aiškius lyderius, manau, tai lemia ir itin sumanus VKL komandų skirstymas į divizionus. Pastebiu, kad sunkiausia visgi būna tolimesnės išvykos, tad niekam nebus lengva nei Salininkuose, nei Šalčininkuose, nei Elektrėnuose.

- Ar stipriai pasikeitė Meridiano sudėtis palyginus su praėjusiu sezonu ? Meridianas šiemet išlaikė savo lyderius ir pasipildė pora žaidėjų, kurie turėtų sustiprinti komandą: Armandas Nefas greitas - staigus ir taiklus, Andrius Stankevičius turėtų sustiprinti kovą priekinėje linijoje. Deja, karantinas dar taip ir neleido nei vieno rimčiau išsibandyti.

- Kuo šis krepšinio sezonas bus kitoks, nei visi buvę iki šiol ? "Meridianas" šiemet kitoks, kadangi nusprendėme padalinti komandą į dvi skirtingo pajėgumo ekipas. Tai leis stipriau koncentruotis į kovas aukštesnėje lygoje ir issibandyti save be lyderių žemesnėje.

Peace 2

Judame toliau ir pristatome labai taikiai nusiteikusius "Peace 2" vyrukus. Tiesa, nelikti apgauti pirmojo įspūdžio - taikos vėliavomis šis kolektyvas plėvesuoja tik už aikštelės ribų, o žengus ant parketo klubas galvoja tik apie viena - kaip pasiekti pergalę. Penktą sezoną su VKL pasitiksianti komanda debiutiniais metais iškovojo bronzą Pavasario čempionate ir liko per mažą žingsnelį nuo tokios pačios prabos medalio ir VKL V lygoje, tačiau tuomet nusprendė aukštus pasiekimus trumpam padėti į šoną vardan galimybės varžytis aukštesniame lygmenyje. Visgi patirtys tiek ketvirtajame, tiek ir trečiajame mūsų divizione praėjusiais metais nebuvo pačios smagiausios, bet vėlgi privalu pažymėti, kad iš žemesnių lygų ateinantiems kolektyvams tas intengracijos periodas kartais užtrunka šiek tiek ilgiau ir tiesiog svarbu "pasitikėti procesu" bei kantriai dirbti. "Peace 2" lyderiu patapo į komandą puikiausiai įsiliejęs Egidijus Mažeika, turintis nemažai patirties VKL batalijose. Šis vidurio puolėjas praėjusiame sezone su "Tirola" marškinėliais rinko net po 16 naud. bal. II-oje lygoje, o vienu laipteliu žemesniame divizione dominavo dar labiau - 14,4 tšk., 13,6 atk. kam., ir 22,8 naud. bal. Tarp rezultatyviausių turėtų išlikti ir Karolis Jatulis, tačiau tarpsezonyje "Peace 2" prarado Matą Valiuką, kurio netektis gali turėti tam tikros įtakos komandos rezultatams. Antrieji metai III-oje lygoje turėtų būti solidesni, tačiau kiek ženkliai, mums parodys tik laikas.

Potencialūs lyderiai: Egidijus Mažeika, Karolis Jatulis. 

Prognozuojama vieta: 6

"Peace 2" atstovas Rapolas Sausaitis

Apie "Peace 2" klubą papasakojo jų atstovas Marius Juška.

- Vilniaus Krepšinio Lygoje žaidžiate tikrai nepirmą sezoną. Kaip manote kurią ekipą galima išskirti kaip lygos favoritę ? Manau, kad jei žais visi lyderiai, tuomet drąsiai išskirčiau "BC Salininkų" ekipą. Su jais konkuruoti turėtų ir "Labaspasauli.lt 2".

- Ar komandos žaidėjams pavyksta kaip nors palaikyti fizinę formą sugriežtinto karantino metu ? Niekaip, geriam alų ir laukiame, kada viskas pasibaigs.

- Ko palinkėtumėt varžovų komandoms artėjančiame sezone ? Palinkėčiau gerai pasiruošti, nes laukia sunkus sezonas.

SK Centauras / Kietaviškių Autocentras

Šeštasis iš devynių B pogrupio kolektyvų - Elektrėnuose įsikūręs "SK Centauras / Kietaviškių Autocentras", kurį dėl visų patogumo šiame straipsnelyje vadinsime tiesiog "SK Centauru". Tai komanda, kuri yra tikra jaunųjų talentų kalvė, tačiau pažiūrėjus į VKL istoriją galime pastebėti, kad tai šiam ambicingajam klubui bus net septintasis sezonas mūsų pirmenybėse ! "SK Centauro" jaunuoliai, kuriems gerai talkina keletas vyresnių krepšininkų, į karštą VKL ugnį buvo mesti nuo mažens ir jau spėjo užsiauginti tikrai storą odą - lygiai pusei ekipos žaidėjų (8 iš 16) šiuo metu tebėra 21-eri ar mažiau. Praėjusiame sezone elektrėniškiai buvo viena iš trečiosios lygos lyderių ir su 12 pergalių bei 4 pralaimėjimais turėjo penktą geriausią santykį visoje lygoje. Komandos stiprybės? Sunku išskirti vieną, nes tai labai subalansuota komanda. Visgi "SK Centauras" pasižymi tikrai solidžiu puolimu (antra vieta praėjusiame sezone) ir didele energija bei noru kovoje dėl kamuolių (5 vieta). Komandos lyderiai - jaunimo duetas Nerijus Kaminskas ir Arvydas Ivanauskas bei, žinoma, tikras "SK Centauro" veteranas", tačiau varžovus nuo tritaškio linijos vis dar negailestingai baudžiantis Marius Radvilas. Jei pastarasis artėjančiame sezone ekipos marškinėlius užsivilks daugiau kartų nei pernai (5), Elektrėnų miesto klubui medaliai gali būti pasiekiami ranka.

Potencialūs lyderiai: Nerijus Kaminskas, Marius Radvilas, Arvydas Ivanauskas.

Prognozuojama vieta: 1

Marius Radvilas

Apie Elektrėnų klubą papasakojo ilgametis komandos vadovas Vidmantas Pupininkas.

- Kaip manote, kuri trečiosios lygos ekipa yra čempionato favoritė ? Nežinau, sudėčių neseku, todėl negaliu nieko komentuoti ar išskirti favorito.

- Kokio žaidimo stiliaus galima tikėtis iš kitų komandų sezonui prasidėjus ? Ar ilgai trunkantis karantinas turės įtakos ? Aš nemanau, kad tai turės itin reikšiingos įtakos. Vis tiek tai yra mėgėjų lyga, todėl visi žaidžiame savo malonumui.

- Kokius tikslus savo komandos krepšininkams keliate šiais metais ? Labai norėčiau papulti į finalinį ketvertą, jei toks bus.

VK www.imperialstone.com

Antrą sezoną iš eilės su Vilniaus krepšinio lyga praleisti nusprendė ir komanda pavadinimu "VK www.imperialstone.com", kurią, kaip ir jos būsimus konkurentus kiek aukščiau, vėlgi šioje apžvalgoje sutrumpinsime iki "Imperialstone". Praėjusiame sezone šio klubo krikštas VKL batalijose buvo ne pats sėkmingiausias (5 pergalės ir 11 pralaimėjimų), tačiau duodame kredito naujam klubui ir suprantame, kad tik išskirtiniais atvejais naujai surinktos komandos iš karto gali atnešti labai saldžių vaisių. Kaip greičiau tuos saldžius vaisius pasiekti? Peržvelgus debiutinį "Imperialstone" sezoną matoma labai ryški ir negatyvi komandos krepšininkų tendencija - elementariausiai gausiai nesusirinkti į rungtynes, o juk kiekvieno mačo kaina - labai didelė. Jonas Staniulis sužaidė 13, Karolis Griziūnas 12, dar trys krepšininkai - po atitinkamai 11 ir 10, o visi kiti - dar ženkliai mažiau. Net ir mūsų paminėtųjų krepšininkų skaičiai nėra įspūdingi žinant tai, kad ekipa sužaidė 16 rungtynių, tad pasitempti 2021 metų sezone tikrai yra kur. Situacija tampa dar kėblesnė, nes šių metų "Imperialstone" kolektyve neišvysime dviejų rezultatyviausių praėjusio sezono krepšininkų - Edgaro Fedorovičiaus (21,8 tšk.) ir Gyčio Gervicko (16,8 tšk.). Galbūt būtent šių žaidėjų požiūris į rungtynių svarbą ir netenkino klubo vadovų, tačiau čia tik spėjimai. Aikštėje ir toliau daug nematomo darbo dirbs Karolis Griziūnas, gabūt jau suspėsiantis atsistatyti po traumos, o vis svarbesnius vaidmenis gaus Jonas Staniulis, Audrius Gėrkis bei Andrius Raginis. Bus velniškai sunku, bet įmanoma viskas.

Potencialūs lyderiai: Audrius Gėrkis, Andrius Raginis.

Prognozuojama vieta: 8

Karolis Griziūnas 

Šiuo metu traumuotas Karolis Griziūnas pasidalino keliais sakiniais su mūsų čempionato dalyviais ir skaitytojais.

- Kokią komandą reiktų įvardint, kaip čempionato favoritę ? "Labaspasauli.lt 2", manau, jei rinksis, tai be didesnių klausimų bus pagrindiniai pretendentai į čempionų titulą.

- Ar komandos sudėtis stipriai pasikeitė nuo praėjusio sezono ? Nuo praėjusio rudens sezono "ant poieriaus" komandos sudėtis pasikeitė stipriai, nes liko tik 5 žaidėjai. Likę pasikeitė daugiau motyvuotais panašaus pajėgumo krepšininkais. Tikimės, kad sezono eigoje motyvacija lankyti neišblės ir tinkamai išnaudosime savo lygiavertę rotaciją.

- Ar komandos žaidėjai sportuoja namų sąlygomis ? O gal prastesnė sportinė forma yra neišvengiama ?

Sportine forma bus tragiška. Aš, asmeniškai, nepradėčiau sezono iš karto po karantino pabaigos, duočiau porą savaičių fiziniam pasirengimui, kad išvengti traumų, bet logiška, kad laikas spaus, todėl bandysime įsivažiuoti pagal situaciją. Vargu, ar kas turi tokią galimybę deramai sportuoti namų sąlygomis.

VK www.krepsinis.pro

Abėcėline tvarka priešpaskutinė trečiosios lygos B pogrupio komanda tampa "VK www.krepsinis.pro", susikūrusi tik šią vasarą, bet jau spėjusi pajusti pergalės skonį mūsų surengtame turnyre karštojo sezono metu. 4 pergalės ir 2 pralaimėjimai yra pozityvus startas naujai komandai, tačiau įdomu tai, kad prie III-osios lygos starto linijos "krepsinis.pro" stoja pakeitusi beveik visą komandos sudėtį ir ją labai atjauninusi. Tad apie tai ir pasikalbėkime daugiau - kas galėtų tapti šio kolektyvo vedliais į mūšius ir skambias pergales? Vienas iš krepšininkų, kurie visgi liko, tai Andrien Audoin, kuris buvo tikras šio klubo lyderis Vasaros pirmenybėse - per šešerias savo ir komandos debiutines rungtynes pelnydavo net 21,3 taško ir atkovodavo po 9,2 kamuolio. Raumenų po krepšiu tikrai nestigs galingo sudėjimo Matui Karobliui, kuris prieš tris sezonus rinko dviženklius skaičius vienoje iš pirmosios lygos komandų, o pastaraisisias metais savo vertę sėkmingai įrodinėdavo III ir IV lygose. Labai intriguojančiai turėtų atrodyti ir combo gynėjai, galintys žaisti per keletą pozicijų, tai Kristupas Bratikas, turintis 18,3 tšk. vidurkį VKL čempionatuose, bei Džiugas Paškevičius, kurio taškų vidurkis - 16. Tai jaunas, alkanas ir labai įdomių pavardžių turintis kolektyvas, kuris visus gali nustebinti.

Potencialūs lyderiai: Andrien Audoin, Matos Karoblis, Kristupas Bratikas, Džiugas Paškevičius.

Prognozuojama vieta: 3

Matas Karoblis 

Apie savo komandos lūkesčius sutiko papasakoti Kristupas Bratikas.

- Kurią trečios lygos ekipą galima laikyti favorite laimėti visą čempionatą ? Daug galima analizuoti varžovų komandų sudėtis, tačiau sezonui neprasidėjus viskas yra labai miglota. Komandos, kurios nėra naujai suformuotos turėtų stipriau pradėti sezoną, tačiau tikrieji favoritai išryškės jau sezonui įsibėgėjus. Asmeninė žaidimo patirtis su kitais lygos žaidėjais sufleruoja, jog "LabasPasauli.lt 2" bei "Lietuvos Medikų Krepšinio Asociacijos" komandos gali tapti mūsų pagrindinėmis konkurentėmis dėl čempionų vardo.

- Kurioje turnyrinės lentelės vietoje artėjančiame sezone matote savo komandą ? Esame naujai surinktas kolektyvas su milžinišku potencialu, tačiau sezono metu bus svarbiau, kiek disciplinuotai žaisime, kaip rinksimės į varžybas ir tarpusavyje komunikuosime. Šie trys komponentai yra privalomi norint galvoti apie aukščiausias turnyro vietas. Kalbant konkrečiai apie sezono tikslus, meluočiau, jei sakyčiau, kad dalis komandos galvoja apie žemesnę, nei pirmąją vietą.

- Galbūt tikitės visus triuškinti ? Ar vis tik galimas kiek kuklesnis pasirodymas ? Pirminis tikslas tikrai nebus triuškinti, o susižaisti, atrasti mūsų žaidėjų stipriąsias puses, tendencijas. Taip pat svarbu bus supažindinti komandą su rotacijos ypatumais ir paprasčiausiai pažinti geriau kiekvieną komandos narį.

- Kaip manote, ar ilgai trunkantis karantinas kaip nors paveiks mėgėjų krepšinį ? Be abejo. Tiek laiko praleidus be kontaktinio krepšinio tikrai atsilieps individualiam meistriškumui, žaidimo greičiams bei kokybei. Yra tikimybė, jog pirmaisias sezono mėnesiais pasipils nemažai traumų, todėl linkiu likusioms komandoms kuo saugesnio ir "švaresnio" sezono atidarymo. Tačiau, įžvelgiu ir didelį tokios pertraukos pliusą – komandos bus pasiilgusios krepšinio kovų, todėl spėju, jog turėsime puikų varžybų lankomumą (bent jau pirmoje sezono pusėje).

Žalgiris 1410

Pagaliau savo eilės susilaukė ir paskutinioji šio pogrupio komanda - į istorinį mūsų šaliai mūšį pavadinimą orientavusi "Žalgiris 1410" kuri, panašu, kad ganėtinai greitai išaugo ketvirtosios pagal pajėgumą VKL lygos marškinėlius ir pasitikėdama savimi žengia į trečią divizioną. Daug pozityvo turėtų suteikti būtent pastarasis 2019-2020 metų sezonas, kuriame "Žalgiris 1410" IV-oje lygoje laimėjo 12 sykių per 16 mačų, o Rudens taurėje per 4 mačus taip nė karto ir nesuklupo. Donato Sauliūno auklėtinių pagrindine jėga praėjusiame sezone buvo sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis Adomas Gricius, kurio statistiniai rodikliai daugiau, nei iškalbingi - 18,5 tšk., 11,5 atk. kam., 25,5 naud. bal. Jei ieškotume problemų, kur jos gali slypėti? Adomui reikia didesnės pagalbos iš "Žalgiris 1410" karių norint užkariauti varžovų krepšį. Vienintelis Jovydas Cegelis pernai dar turėjo kiek didesnį rezultatyvumą nei 10 tšk., bet kitiems komandos nariams pristigo taiklumo. Komandą papildė Lauras Baranauskas, kuris turėtų įnešti naujų spalvų į žalgiriečių žaidimą. Lygos naujokams gali prireikti laiko apsiprasti prie kito fiziškumo ir pergalių ištroškusių varžovų.

Potencialūs lyderiai: Adomas Gricius, Jovydas Cegelis.

Prognozuojama vieta: 9

Jovydas Cegelis

Apie "Žalgiris 1410" reikalus papasakojo komandos žaidėjas Eimantas Verenius.

- Kuri ekipa galėtų būti pajėgiausia trečiame divizione ? Išskirti nieko negalėčiau. Nes vos tik buvo ištraukti pogrupiai ir iš karto buvo paskelbtas karantinas.

- Kokio krepšinio pats tikitės iš savo komandos, vos tik sezonas prasidės ? Priešsezoniniame čempionate buvome įgavę tikrai gerą formą. Turėjome ir varžybų, ir treniruočių. Bet kaip bus dabar - neaišku.

- Ar profesionalų krepšinyje vykstančios rungtynės neverčia dar labiau pasiilgti "uždrausto" krepšinio ? Žinoma, nereikia net žiūrėti. Visi esame išsiilgę to krepšinio ir manau, kad visiems "stogelis važiuoja" nuo to tokio uždaro gyvenimo būdo.

III LYGA - KOMANDŲ APTARIMAS, LYDERIAI BEI PROGNOZĖS (II DALIS - B pogrupis)

Komentarai

2010 - 2021 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009