II LYGA - KOMANDŲ APTARIMAS, LYDERIAI BEI PROGNOZĖS (I DALIS - A pogrupis)

2020-11-26

Visuotinio karantino metu Vilniaus krepšinio lyga savo ištikimai bendruomenei neleidžia nusisukti nuo krepšinio ir artėjančio sezono bei jums serviruoja antrą apžvalgą, kuri koncentruosis ties II lyga, o dar konkrečiau - A pogrupiu. Jame 2020-2021 metų sezone rungtyniaus septyni kolektyvai, apie kuriuos netrukus ir pasikalbėsime abėcėlės tvarka. Gero skaitymo!

 

 

BC Burokėliai

Ketvirtą sezoną VKL platybėse gyvuojantis kolektyvas "BC Burokėliai" atidaro antrąją mūsų apžvalgą. Klubo progresas bėgant metams yra nenuginčijamas - susirinkę trumpam išbandymui 2017-2018 metų sezone šie krepšininkai iš karto triukšmingai pranešė apie save triumfuodami viename iš VKL Pavasario čempionato divizionų. Tačiau tai buvo tik pradžia. Klubas išvydo ilgalaikę viziją ir jau nuo kitų metų startavo visą sezoną trunkančioje ketvirtoje lygoje. Ir ką gi jūs galvojate? Antrasis auksas iš eilės! Sparnus užsiauginęs kolektyvas praėjusias metais pasipildė jaunais perspektyviais krepšininkais ir puikiai atrodė antrajame pagal pajėgumą divizione, kuriame iškovojo 10 pergalių ir patyrė 6 pralaimėjimus. Tiesa, komandą į priekį tempę Mindaugas Gružys ir Domantas Pikūnas šiemet visą dėmesį sutelks į pirmąją lygą, tad "Burokėliams" teks ieškotis naujų lyderių. Visgi atsivėrusias spragas užpildyti tikrai bus kam - klube lieka praėjusiame sezone po 15 tšk. pelnydavęs ir ekipos vidų puikiai pažįstantis Dovydas Šablinskas. Su juo gynėjų linijoje puikiai turėtų atrodyti po metų pertraukos į klubą sugrįžtantis aštrusis Deividas Dimbelis, o po krepšiu svarbiomis figūromis turėtų išlikti Paulius Kavaliauskas ir Karolis Ambrazaitis. "BC Burokėlių" tikrasis pajėgumas išryškės tik sezonui įpusėjus, o mums belieka svarstyti, ar keleto lyderių netektis stipriai paveiks klubą. 

Potencialūs lyderiai: Dovydas Šablinskas, Deivydas Dimbelis, Karolis Ambrazaitis.

Prognozuojama vieta grupėje: 3

Deividas Dimbelis

"BC Burokėlių" atstovas Aurimas Talutis buvo lakoniškas:

- Kaip manote kuris kolektyvas yra pajėgiausias antrąjame VKL divizione? Komandų pajėgumais nesidomėjom ir net nenutuokiam, kuri komanda galėtų būti stipresnė ir kuri silpnesnė.
- Kokius tikslus "BC Burokėliai" kelia sau šį sezoną? Keliam tikslą į rungtynes susirinkti bent 5-iese.
 - Kaip manote, kokio meistriškumo lygio galima tikėtis iš kitų lygos komandų vos tik sezonas prasidės? Komandų pajėgumais kaip ir minėjau, nesidomėjome, todėl pasakyti kas yra kas šiuo metu yra neįmanoma.

BC Lit

Dar viena ganėtinai sėkminga ekipa VKL pirmenybėse, per ketverius sezonus išlaikiusi 64% pergalių balansą. Tiesa, visi laimėjimai buvo pasiekti dar po "Litcargus" pavadinimu, tad "BC Lit" vadinti naujokais liežuvis neapsiverčia. Visai kaip ir prieš tai aptarta komanda, "BC Lit" savo kelią Vilniaus krepšinio lygoje pradėjo nuo Pavasario čempionato, o nuo to laiko laipsniškai dėjo po solidų žingsnį į priekį. Proveržiu tapo pastarasis sezonas III lygoje, kurioje komanda laimėjo 11 sykių per 16 mačų, o šiemet "BC Lit" žengia pro antrojo pagal stiprumą diviziono duris. Ekipa pasižymi puikiu savitarpio supratimu, kadangi klubo branduolį sudaro jau ne vienerius metus kartu rungtyniaujantys vaikinai. Dar vienas svarbus aspektas, ypatingai apsunkinantis "BC Lit" komandos analizę varžovams - pagrindinių krepšininkų išskyrimas. Jų tiek daug ir kiekvienas iš jų gali nustebinti atskirose rungtynėse bei tapti visišku "X faktoriumi". Verta paminėti, kad šiuometinėje klubo sudėtyje nera Povilo Braknio ir Manto Pledo - dviejų iš trijų TOP3 rezultatyviausių ekipos krepšininkų. Tad verta tikėtis, kad puolime dar daugiau iniciatyvos imsis baudos aikštelėje siaučiantis Justas Adamonis, taip pat Kipras Malovas ir Matas Karoblis. Kaip visada aikštelėje daug ne visada pastebimo darbo nudirbs du ekipos senbuviai - Andrius Kurecas ir Aleksandr Karčmit, o papildomos intrigos sukelia ir "BC Lit" naujokai - praeityje vienu talentingiausių savo kartos krepšininkų buvęs Jokūbas Švambaris bei Paulius Tubis, kuris pridės dar daugiau raumenų ir taip galingoje klubo sudėtyje. 

Potencialūs lyderiai: Justas Adamonis, Kipras Malovas, Matas Karoblis

Prognozuojama vieta grupėje: 1

Justas Adamonis

BC LIT žaidėjas Matas Karoblis noriai pasidalino savo įžvalgomis su lygos apžvalgininkais.

- Kurio kolektyvo šių metų antroje lygoje derėtų prisibijoti labiausiai? Dalis komandų yra žinomos, su kitomis dar nėra tekę žaisti, taigi manau, kad nereikėtų nė vienos komandos nei nuvertinti, nei bijoti labiausiai - lygoje nemažai pajėgių komandų, tad reikės į kiekvienas rungtynes ateiti su geru nusiteikimu. Dėl susiklosčiusių aplinkybių dar sunkiau kažką prognozuoti, nes nei viena komanda šiuo metu negali sportuoti.

- Kuo bandysite nustebinti savo varžovus? Skirtingai nuo praeitų metų, šį sezoną planuojame turėti didesnę žaidėjų rotaciją, nors ir dalis komandos pasikeitė, tačiau dabar sulauksime daugiau pagalbos nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Bandysime palaikyti aukštą tempą.

- Ką išskirtumėte kaip savo komandos lyderį? Neabejotinai treneris. Praėjusiuose sezonuose buvo rungtynių, kuomet neturėjome trenerio ir akivaizdžiai buvo matomas chaosas aikštelėje, blogas sprendimų priėmimas paskutinėmis rungtynių minutėmis. Komandoje yra pajėgių žaidėjų tai neabejoju, kad kiekvienose rungtynėse lyderis keisis atsižvelgiant į varžovą ir bus labai svarbu, kaip treneris sugebės mus išnaudoti tam tikrose situacijose.

BC United Transline

Dar vienas krepšinio klubas (BC), patekęs į A pogrupį - tai "BC United Transline". Kojas apšilusi trečiajame pagal pajėgumą VKL divizione ši ekipa greitai pakėlė sparnus į aukštesnę lygą ir vaizdo joje 2019-2020 metų sezone tikrai negadino. "BC United Transline" kolektyvo išskirtinumas - beveik visi klubo krepšininkai yra kilę iš Tauragės ir būtent ten nuo mažų dienų gainiodami oranžinį sviedinį gludino savo krepšinio įgūdžius. Jie vienas kitam - tarsi broliai, ir ne tik "tarsi". "BC United Transline" kolektyve iš tikrųjų žaidžia broliai dvyniai Paulius ir Vilius Gedminai, kurie yra vieni svarbiausių klubo krepšininkų. Praėjusiame sezone tauragiškiai sostinės pirmenybėse laimėjo tiek pat sykių kiek ir pralaimėjo (8), bet šiemet mes iš šio klubo tikimės daugiau. Kodėl? Į ekipą sugrįžta Deividas Dragūnas, kuris yra vyresnis už savo kolegas ir turi sukaupęs jau nemenką patirtį. Prieš dvejus metus Deividas III-oje lygoje varžovus kiekviename mače nuskausmindavo vid. pelnydamas po 20 taškų. Kartu su juo puolime ir toliau žibėti turėtų Dilanas Švaistys. Bene didžiausia svečių iš Žemaitijos problema - centimetrų stygius baudos aikštelėje, kadangi ekipoje yra tik trys krepšininkai, aukštesni nei 195 cm. Klubas tarpsezonyje nusprendė neatlikti korekcijų ir išlaikyti tokią pačią sudėtį, o aukštaūgių deficitas mums kol kas neleidžia tauragiškių rikiuoti prie favoritų.

Potencialūs lyderiai: Dilanas Švaistys, Deividas Dragūnas, Vilius Gedminas.

Prognozuojama vieta grupėje: 4

BC United Transline
 

"United Transline" naujienomis noriai pasidalino ekipos atstovas Rokas Ruseckas.

- Kuri komanda Jūsų nuomone yra pajėgiausia antroje lygoje? Iš tiesų sunku pasakyti dėl šalyje vyraujančios situacijos ir nukelto sezono. Daug kas priklausys nuo to, kaip žaidėjai individualiai pasiruoš artėjančiam sezonui ir kokias sudėtis komandoms pavyks surinkti. Taip pat yra keletas naujų kolektyvų, su kuriais dar neteko rungtyniauti, todėl nesinori nuvertinti nei vienos varžovės.
- Kaip sekėsi rinkti galutinę komandos sudėtį šiam sezonui? Komandos sudėtis išliko tokia pati, tik dar nėra aišku dėl kelių žaidėjų, kuomet jie galės prisijungti ir padėti komandai.
- Ko tikitės iš varžovų komandų? Ar labai sunku bus prisiderinti prie skirtingo kiekvienos komandos žaidimo stiliaus? Iš varžovų tikimės atkaklių kovų krepšinio aikštelėje. Žaidžiame ne pirmą sezoną, su daugeliu komandų jau esame susidūrę, todėl žinome ir jų žaidimo stilių.

BC Versus

Viena vyriausių šio pogrupio komandų ir tikra Vilniaus krepšinio lygos vilkė, su mumis esanti kartu jau beveik dešimtmetį. "BC Versus" kelias VKL pirmenybėse prasidėjo dar 2011-2012 metų sezone, o per šiuos prabėgusius metus ekipa matė daug - tiek šilto, tiek šalto. Nuo pirmosios iki trečiosios lygos, o būtent pastarojoje "BC Versus" sužaidė keletą labai puikių ir liko tik per mažus žingsnelius iki medalių. Praėjusiais metais "BC Versus" sugrįžo į antrą pagal stiprumą divizioną ir ten iškovojo 7 pergales bei patyrė 9 pralaimėjimus. Tai nėra ypatingai tenkinantis, tačiau tikrai ir ne pats prasčiausias rezultatas, prisiminus, kokių pajėgių kolektyvų praėjusiais metais prisirinko antroje lygoje. Komanda nekeičia kurso ir toliau remsis patirtimi bei puikia "chemija" rūbinėje, o didžiausias oponentų dėmesys ir vėl kryps į Mindaugą Lastauską. Šis universalusis gynėjas ne tik pelno liūto dalį savo komandos taškų, tačiau yra ir žaidžiantysis treneris bei demonstruoja savo vokalą minutinių pertraukėlių metu. Mindaugo dešiniosiomis rankomis neabejotinai išliks Lukas Balčaitis ir Ignotas Braziulis, tačiau toliau - didelė praraja. "BC Versus" kiek stinga didesnio skaičiaus lygiaverčių krepšininkų, tad kautis su jaunesniais ir pergalių išalkusiais varžovais artėjančiame sezone bus tikrai sunku. Visgi patirtis šiame pogrupyje turėtų nugalėti.

Potencialūs lyderiai: Mindaugas Lastauskas, Lukas Balčaitis, Ignotas Braziulis.

Prognozuojama vieta grupėje: 2

Mindaugas Lastauskas

"BC Versus" komandos atsakymais pasidalino Tadas Abišala.

- Kaip manote kurią komandą šį sezoną galima laikyti antrosios lygos favorite? Labai sunku spėlioti, nes pandemija koreguoja ne tik profesionalių komandų sudėtis ir sportinę formą. Bet kokiu atveju tikiuosi, kad "BC Versus" bus vienas iš tų favoritų.
- Kokios nuotaikos vyrauja komandoje karantino metu? Ar yra nerimo dėl galimai nukentėsiančios sportinės formos, o galbūt sportuojate namų sąlygomis? Nuotaikos nekantrios, visi nori greičiau sugrįžti ant parketo. O tam, kad sportinė forma nukentėtų, reikia visų pirma ją išvis turėti. Tad pas mus dėl to nerimo nėra.
- Ko tikitės iš lygos administracijos bei viso aptarnaujančio kolektyvo šį sezoną? Gal galėtumėt vakciną sukurti? (juokiasi)

Melingos Keliai

Penktasis II-osios lygos kolektyvas - dar vienas istoriškai sėkmingas VKL klubas "Melingos Keliai", praėjusiame sezone perkopęs 200 sužaistų rungtynių mūsų pirmenybėse ribą ir šiuo metu turintis 63% pergalių santykį. Jei jums kada kyla klausimų, kaip reikia dominuoti krepšinio aikštelėje, klauskite pas šiuos vyrukus. Trečiajame pagal pajėgumą divizione žaidę "Melingos Kelių" krepšininkai praėjusiame sezone laimėjo 15 mačų iš 16 ir buvo tikri III-osios lygos siaubūnai. Natūralu, kad po tokio žvėriško komandos pasirodymo jai buvo suteikta vieta pajėgesniame divizione, kuriame klubas turės viską įrodyti iš naujo. Įprastai adaptacija stipresnėje lygoje kiek užtrunka, tačiau dalis "Melingos Kelių" žaidėjų praeityje jau yra ragavę II-osios lygos duonos. Ekipa tarpsezonyje sugebėjo išlaikyti savo pagrindius kareivius, ant kurių pečių turėtų kristi tikrai sunki našta - Aistis Juočepis, Dovydas Verikas, Marius Bareišis ar Ignas Šeikis. Tiesa, verta pažymėti, kad praėjusiame sezone dominuojantiems pasirodymams šiam klubui pakako ir 6-7 septynių krepšininkų rungtynėse. Draugiškas įspėjimas - II-oje lygoje to bus mažai, tačiau komanda turi pakankamai gilią sudėtį išankstinėje paraiškoje, tad tikėtis pastiprinimo rungtynių metu galime.

Potencialūs lyderiai: Dovydas Verikas, Aistis Juočepis, Marius Bareišis.

Prognozuojama vieta grupėje: 6

Dovydas Verikas 

Visuomet noriai su VKL apžvalgininkais bendraujantis "Melingos Kelių" narys Mantas Pranskūnas išsamiai nupasakojo situaciją apie komandą ir šį kartą.

- Kokią komandą išskirtumėte kaip ryškiausią antros lygos favoritę? Šiai dienai labai sunku išskirti antros lygos favoritę, nes sezonas dar net neprasidėjo ir neaišku, kada startuos, bet jei reikėtų rinktis vieną komandą sakyčiau, kad tai bus "Krituliai" (p.s. nors žinant šios komandos istoriją, jie dažnai nukeliauja iki pusfinalio bet prizinės vietos jiems nepavyksta iškovoti), nes žiūrint į komandos sudėtį, matosi kad pasistiprino E.Matusevičiumi ir D.Mockevičiumi, o tai tikrai rimtas pastiprinimas. Komanda ir taip buvo stipri bei per daugybę metų gerai susižaidusi ir turinti tikriausiai geriausią priekinę liniją visoje mūsų lygoje. Taip pat vertėtų paminėti "BC Burokėlius" ir "BC United Transline". Šiaip žiūrint į mūsų A pogrupį, nematau silpnų varžovų.
- Ką galite pakomentuoti apie šio sezono Melingos Kelių sudėtį? Galbūt vis dar ieškote pastiprinimo? Komandą sustiprino J.Gutauskas ir M.Mikutavičius, po metų pertraukos grįžtantis D.Butkus, bet šiaip komandos pagrindas išlieka iš praėjusio sezono. Kitaip ir negalėjo būti, nes mūsų komandos "pamatas" yra iš Molėtų kilę žaidėjai, su keliomis išimtimis. Todėl nėra taip, kad per metus atsirastų daug naujų žaidėjų, atvykstančių mokytis į Vilnių. Tokią strategiją susidėliojome prieš 4 metus ir tikslingai to laikomės, ir kaip matome rezultatai rodo, kad kažką darome gerai. Dėl komandos sudėties pastiprinimo šiuo metu negalvojame.
- Ką šiemetiniame žaidime bandysite daryti kitaip, nei darėte pernai? Kalbant apie tai, ką darysime kitaip lyginant su ankstesniu sezonu, šiuo metu labai sunku kalbėti, nes neaišku kada galėsime pradėti žaisti, o ir šiaip sunku prognozuoti, kokia bus žaidėjų forma po ilgo laiko nežaidimo kartu. Paskutinės mūsų rungtynės buvo šių metų vasario mėnesį. Aišku, skirtingose komandose žaidėjai dalyvavo turnyruose Molėtų lygoje, bet tai vistiek nėra tas pats, kaip žaisti visiems vienoje komandoje, todėl šiek tiek gaila, nes pernai 3 lygoje buvome tikrai pasiekę gerą formą.

SK Skaidiškės

Dar vienas įdomus jaunimo ir kiek labiau patyrusių žaidėjų darinys iš Rudaminos, jau spėjęs susilaukti įspūdingo pasisekimo VKL arenose. Net 75% iškovotų pergalių, nuolatinės atkrintamosios III-oje lygoje, triumfas ketvirtoje, penktoje lygose, tik vardinti ir vardinti - visa tai per pastaruosius keletą sezonų pasiekė "SK Skaidiškės", kurios po ilgo laiko sugrįžta drebinti antrojo pagal pajėgumą VKL diviziono. Kaip ir į kitas į šią lygą atėjusias naujokes, taip ir į šį klubą žiūrime atsargiau, tačiau jei tu esi išradęs pergalių receptą, tu jį pritaikysi beveik visur. Praėjusiame sezone 13 kartų per 16 bandymų III-oje lygoje triumfavę "SK Skaidiškių" atstovai buvo labai rimti pretendentai į dar vieną VKL medalių komplektą ir čia privalu išskirti Dariaus Juciaus fenomeną. Niekam nepaslaptis šio krepšininko uoslė kamuoliams, tačiau Dariaus aikštėje buvo pilna visur. Vidutiniškai kiek daugiau nei 18 tšk., 16 (!!) atkovotų kamuolių ir 35 balų naudingumas - tai yra labai rimtas signalas visiems II-osios lygos bokštams. Kartu su Dariumi po krepšiais puikiai grumiasi ir Simonas Rimkus, dar pridedantis ir universalumo - turėjo puikius skaičius atakuojant iš įvairiausių zonų. "SK Skaidiškės" džiaugiasi į savo gretas atgal prisišaukę įžaidėją Dominyką Zapolską, kuris buvo svarbi komandos dalis 2018-2019 metų sezone. Svarbiu išliks ir Darius Asanavičius, tačiau šiam klubui taip pat rekomenduotina surasti daugiau gylio rotacijoje, nes lyderių pastangų II-oje lygoje gali nepakakti. Komanda rungtyniauja už Vilniaus, kur klubą nuolatos palaiko ištikimiausių aistruolių būrys, tad žiūrovų (ne)įleidimo į rungtynes klausimas artėjančiame sezone gali turėti stiprią įtaką klubo pasirodymams, žinoma, jei Rudaminos mokykla nepabijos virusų ir ekipą priims rungtyniauti savo arenoje.

Potencialūs lyderiai: Darius Jucius, Simonas Rimkus, Darius Asanavičius.

Prognozuojama vieta grupėje: 5

Darius Jucius

Ilgametis "SK Skaidiškių" komandos vadovas Marius Bukauskas taip pat pasidalino būsimais pergalių ir sėkmės receptais.

- Kokią komandą laikote stipriausia šių metų antroje lygoje? Nelabai žinome antros lygos pajėgumo. Praeitais metais žaidėme trečioje lygoje ir vis dar manau, kad esame trečios lygos komanda. Nežinau kodėl lyga taip nusprendė ir mus pakėlė aukštyn.
- Kokias praeito sezono problemas savo ekipoje bandysite išspręsti šiemet? Problemų komandoje nėra ir tikiuosi, kad nebus. Senai kartu žaidžiam ir vienas kitą neblogai pažįstam. Vienintelė problema yra ta, kad pasenome vieneriais metais.
- Ko šiais metais tikitės iš VKL administracijos bei viso VKL kolektyvo? Iš VKL tikimės kuo daugiau straipsnių bei apžvalgų apie antrą lygą. Reiktų kas mėnesį rinkti geriausią lygos penketuką bei naudingiausią žaidėją. Taip pat iš VKL kolektyvo tikimės sklandaus darbo.

Sporto ir sveikatingumo asociacija

Na ir štai - paskutinė A pogrupio dalyvė, tai yra visiškai naujai susikūrusi "Sporto ir sveikatingumo asociacija". Pati mįslingiausia ir nenuspėjamiausia lygos komanda, galinti tapti "juoduoju arkliuku". Visgi pažvelgus į komandos sudėtį pažįstamų vardų randame nemažai. Vienas pirmųjų žvilgsnių iš karto krypsta į įspūdingiausių fizinių duomenų vaikiną, tikrą VKL lygos terminatorių Marių Kazlauską. Šio 25-erių centro ūgis siekia net 205 cm ir būtent Marius turi daug būtent tokio lygio rungtynių patirties. Vos prieš dvejus metus šis milžinas I-oje lygoje vilkėdamas "Transcom" marškinėlius rinko po daugiau nei 20 naudingumo balų, o praėjusiais metais "Ego Forte" gretose aukščiausiame divizione šio krepšininko rolė nebuvo tokia didelė, tačiau tiek taškai, tiek naudingumo balai vis tiek perkopė dviženklę ribą. Kiti "Sporto ir sveikatingumo asociacijos" krepšininkai VKL arenose rungtyniavo ganėtinai senai, tačiau tarp paminėtinų krepšininkų galime išskirti Eligijų Ročį, kuris dar visai neseniai vilkėjo "KK Losritos" marškinėlius. Svarbūs vaidmenys turėtų tekti ir Juliui Ščipokui, Martynui Vasiljevui, Tomui Balčiui bei Danieliui Isiūnui. Šis klubas - didelė mįslė ne tik varžovams, bet ir mums, tačiau būtent tai ir suteiks tik dar daugiau intrigos artėjančiam sezonui.

Potencialūs lyderiai: Marius Kazlauskas, Julius Ščipokas, Martynas Vasiljevas

Prognozuojama vieta grupėje: 7

Marius Kazlauskas 

"Sporto ir sveikatingumo asociacijos" naujienomis pasidalino Tomas Balčius.

- Kaip manote kuris kolektyvas yra pajėgiausias šių metų antroje lygoje?  „Ant popieriaus“ yra nemažai komandų, kurios rungtyniauja ne pirmus metus kartu ir tai laikyčiau dideliu pliusu. O kuri komanda bus pajėgiausia aikštėje - pamatysime sezono metu.
- Kokie yra komandos tikslai šiemet? Norėtųsi nužygiuoti atkrintamosiose kiek įmanoma toliau. Turim neblogą kolektyvą, todėl daug kas priklauso nuo mūsų komandinio žaidimo, o taip pat atsparumo traumoms ir virusams.
- Kokia atmosfera komandoje vyrauja karantino metu? Ar sunku palaikyti sportinę formą? Karantino metu komandai formą palaikyti yra pakankamai sunku, todėl sportuojame kiekvienas individualiai, o kai galėsime sportuoti kaip komanda - po truputį gerinsime ir savo komandinius veiksmus aikštėje.

II LYGA - KOMANDŲ APTARIMAS, LYDERIAI BEI PROGNOZĖS (I DALIS - A pogrupis)

Komentarai

2010 - 2021 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009