IV Lyga: PLAY - OFF varžybų medis

2020-03-09

Pasibaigė reguliarusis VKL - Top Sport IV Lygos čempionatas. Po jo liko 16 komandų, kurios pratęs kovą dėl lygos apdovanojimų. Žemesnėse, nei 5-ose vietose, išskyrus vieną geriausią 6-os vietos savininkę, grupėse likę kolektyvai savo pasirodymą pirmenybėse jau pabaigė - tad jiems dėkojame už dalyvavimą ir su nekantrumu lauksime netrukus startuosiančiame Pavasario Čempionate. Tuo tarpu šiandien kviečiame visus susipažinti su IV Lygos PLAY-OFF etapo atkrintamųjų varžybų medžiu.

Kaip buvo skaičiuojamas reitingas ?

Svarbiausia pirmumo teise laikoma komandos užimta pozicija savo pogrupyje. T.Y. jeigu komanda savo grupėje finišavo pirma, ji, net ir turėdama prastesnį pergalių / pralaimėjimų balansą už kitos grupės antrąją vietą, bus aukščiau už ją. 1-ąsias vietas grupėse užėmusios komandos pasidalina bendro reitingo 1-3 pozicijas, 2-ąsias 4-6 pozicijas ir t.t.

RANK Vieta 1-ųjų pogrupio vietų reitingai W L Tšk. Skirtumas
1 B 1 Žiemgala 13 3 29 1185/934 (251)
2 A 1 FNX 13 3 29 1123/938 (185)
3 C 1 Intersurgical Pietų Krepšinio Lyga (IPKL) 12 4 28 1086/963 (123)
RANK Vieta 2-ųjų pogrupio vietų reitingai W L Tšk. Skirtumas
4 B 2 UNOHUB 13 3 29 1057/900 (157)
5 C 2 Žalgiris 1410 12 4 28 1121/1000 (121)
6 A 2 BC LIDL 11 5 27 1128/1006 (122)
RANK Vieta 3-iųjų pogrupio vietų reitingai W L Tšk. Skirtumas
7 C 3 United Sharks 12 4 28 1200/1010 (190)
8 A 3 Meridianas 11 5 27 1031/996 (35)
9 B 3 Avedus 10 6 26 1138/1142 (-4)
RANK Vieta 4-ųjų pogrupio vietų reitingai W L Tšk. Skirtumas
10 B 4 BC Irsana II 10 6 26 1046/981 (65)
11 A 4 Litresta 10 6 26 1111/1076 (35)
12 C 4 BAUDŲ BAUDA 8 8 24 1143/1199 (-56)
RANK Vieta 5-ųjų pogrupio vietų reitingai W L Tšk. Skirtumas
13 B 5 Tirola Basketball 8 8 24 1082/1052 (30)
14 A 5 Marijampolis 8 8 24 1127/1127 (0)
15 C 5 Trakų Kalnas 8 8 24 983/1007 (-24)
RANK Vieta 6-ųjų pogrupio vietų reitingai (PATEKO) W L Tšk. Skirtumas
16 C 6 Viesulas 8 8 24 1169/1126 (43)
RANK Vieta NEPATEKO Į PLAY-OFF W L Tšk. Skirtumas
17 B 6 MKK 7 9 23 1035/996 (39)
18 A 6 Brasa / Zlotas.lt 6 10 22 953/987 (-34)
19 C 7 SNACKBOX.LT 6 10 22 1028/1076 (-48)
20 B 7 Nesakyk žmonai 6 10 22 914/999 (-85)
21 A 7 KK Juoda Balta 5 11 21 936/1040 (-104)
22 A 8 Joniškio Baldai 5 11 21 981/1079 (-98)
23 C 8 BC JBVM Alumni II 4 12 20 967/1036 (-69)
24 B 8 Nunner Logistics UAB 4 12 20 880/1094 (-214)
25 A 9 KK Jėgeris 3 13 18 916/1057 (-141)
26 B 9 KK Luksara 1 15 17 898/1137 (-239)
27 C 9 VK Don Pedro užkandinė 2 14 17 840/1120 (-280)

Paaiškinimas: * A 5 - A pogrupyje užimta 5 vieta, * B 8 - B pogrupyje užimta 8 vieta.

Kas bus toliau ? - PLAY-OFF

Atkrintamosiose varžybose pradedama nuo 1/8 (aštuntfinalio) etapo. Čia žaidžiamos dvejos rungtynės, skaičiuojant bendrą taškų santykį. Pirmoji dvijkova (jei komandos nesutarė kitaip) žaidžiama žemesnį reitingą turinčios komandos aikštelėje. Vienos iš rungtynių gali baigtis lygiosiomis - tokiu atveju pratęsimas nežaidžiamas. Jis vykdomas tik tuo atveju, jeigu sumuojant dviejų rungtynių baigtį rezultatas būna lygus: pvz. pirmoje akistatoje A komanda laimėjo 6 taškais, o antroje - komanda B 6 taškais. Tuomet žaidžiamas pratęsimas iki tol, kol kėlinukui pasibaigus viena iš ekipų įgyja bent minimalią persvarą bendroje sumoje. Tokiu pat principu vėliau bus vykdomos ir 1/8 finalo (aštuntfinalio) ir 1/4 finalo (ketvirtfinalio) varžybos. Čempionatas bus pabaigiamas FINAL-4 etapu, kuriame nuo pusfinalio bus žaidžiamos vienos rungtynės neutralioje salėje. Komandos privalo sužaisti kiekvieną varžybų etapą iki organizatorių nurodomo termino. Datas derina už tvarkaraštį atsakingas žmogus kartu su komandų vadovais.

Atkrintamosiose rungtynėse gali dalyvauti tik tie žaidėjai, kurie aikštelėje pabuvojo (t.y. per reguliarujį čempionatą sužaidė) bent 5-iose komandos rungtynėse. Rungtynėse, kurias komanda laimėjo techniniu rezultatu 20:0 žaistos rungtynės užskaitomos visiems komandos paraiškoje įrašytiems krepšininkams.