EABL: antrame čempionato namų ture Trakuose VKL komanda laimėjo bronzą !

2019-11-18

Šį savaitgalį EABL čempionatas sugrįžo į Lietuvą. Turo šeimininkai ir organizatoriai - VKL (Vilniaus Krepšinio Lyga) visus pirmenybių dalyvius maloniai pakvietė pasisvečiuoti nuostabaus grožio Trakuose. Be visų turistinių miesto grožybių vyko ir atkaklios krepšinio dvikovos. Įdomu tai, jog šiame ture nebuvo komandos, kuri nepatirtų pralaimėjimo kartėlio ir tai - čempionato rekordas ! Ture jau tradiciškai dalyvavo ir VKL Rinktinė, kuri grūmėsi kartu su kitomis 5-iomis komandomis bei tapo vienintele ekipa, nugalėjusia turo čempionę - pirmenybių debiutantę iš Lvovo miesto (Ukrainos) - "Agro / Vita" klubą. Deja, antrojoje dvikovoje kiek nepasisekė ir į finalą patekti nepavyko. Tačiau apie viską - nuo pat pradžių.

Tuo tarpu pilną EABL čempionatą sudaro 5 atskiri turai, kuriuose pagal užimtas vietas komandos yra reitinguojamos ir galiausiai geriausius rezultatus reguliariame čempionate parodžiusios ekipos susigrums pirmenybių finale 2020 metų birželio mėnesį. Smulkiau apie Trakų Grand Prix turo įvykius - žemiau pateiktoje naujienoje.


FOTO


FINALAS

VITA AGRO (Lviv, Ukraine) - BK Brodyagi (Kiev, Ukraine) 69 : 59 (24:13, 16:12, 12:15, 17:19).

Finalo rungtynėse susitiko dvi Ukrainos komandos - praeitų metų EABL čempionė Kijevo "BK Brodyagi" ir debiutantai iš Lvovo miesto - "Vita Agro". Dvikovos galutinis rezultatas kiek nustebino, nepaisant to, jog Kijevo krepšininkai ir žaidė be neabejotinai geriausio savo žaidėjo komandoje dėl šeimyninių džiaugsmų neatvykusio Aleksandr Rykhliuk. Dvikovą Lvovo komanda pradėjo dideliu tempu ir greitai susikrovė dviženklį pranašumą. To akivaizdžiai nesitikėjusi Kijevo komanda atrodė, jog visiškai nuleido rankas ir netrukus subyrės. Net jų emocingasis treneris Denys Yeltsov kurį laiką apatiškai savo komandos veiksmus stebėjo sėdėdamas ant atsarginių suolelio. Tačiau ne veltui komanda pernai tapo čempione. Didžiosios pertraukos metu ekipa padarė reikiamas išvadas ir pasistengė pasilikti bent jau nedidelį šansą dar kabintis į pergalę paskutiniame ketvirtyje. Lvovo komanda kiek per anksti patikėjo teigiama susitikimo baigtimi ir vos neliko skaudžiai nubausta. "BK Brodyagi" greitai sumažino savo atsilikimą iki vieno tolimo metimo ir paliko "Agro Vita" klubui vos 3 taškų pranašumą likus žaisti kiek daugiau, nei minutę iki pagrindinio dvikovos laiko pabaigos. Tačiau persilaužimo neįvyko. Naudingiausias nugalėtojų turo žaidėjas Vasyl Fedoriak greitai sutvarkė reikalus puolime ir komandai teliko pergalingai išlaukti likusias dvikovos sekundes. Įdomu pažymėti, jog Lvovo ekipa tapo pirma komanda turnyro istorijoje, kuri sugebėjo laimėti Grand Prix etapą jame patyrusi pralaimėjimą. Tuo pačiu turnyro debiutantai stipriai pagerino savo pozicijas reitinge ir kitame čempionato ture 2020-ųjų vasario mėnesį Lvove neabejotinai bus vieni turo favoritų.

Lvovo "Agro / Vita" (Ukraina) komanda tampa turo Trakuose nugalėtoja

DĖL 3 VIETOS:

VKL RINKTINĖ - JKML (Jonava) 85 : 78 (20:18, 19:19, 22:16, 14:25).

VKL Rinktinė: M. Gružys 23 (trit. 7/15), L. Buitkus 22, R. Balbierius 15 (8 išpr.pr.), K. Bagdanavičius 6, D. Kraujalis 5, T. Zubrys, M. Linkevičius ir M. Juočepys po 4, A. Kovalevskij 2, E. Pundzius ir V. Saulevičius nežaidė.

Dvikovoje dėl bronzos viskas klostėsi labai nelengvai. Puikiai nusiteikę jonaviečiai iš karto truktelėjo pirmyn 0:8 ir paliko vilniečius gerokai atsilikusius. Laimei jau netrukus pelnytų taškų sąskaitą pavyko atidaryti ir rungtynių svarstyklės pradėjo krypti mūsų komandos naudai. Dvikovoje neabejotinai trūko pirmoje akistatoje traumą gavusio V. Saulevičiaus bei vakar dienos rungtynėse visas jėgas atidavusio E. Pundziaus. Tačiau likę komandos draugai buvo tiesiog nuostabūs. Atskirų pagyrimo žodžių vertas puikiai pasirodęs M. Gružys, kurio tolimi tritaškiai metimai tiesiog varė varžovus į neviltį. Kaip visuomet solidus buvo ir Rokas Balbierius, drąsiais prasiveržimais ne kartą provokavęs varžovus pražangoms. Jonavos komanda nenuleido rankų net ir tada, kuomet skirtumas išaugo iki dviženklio ir susitikimo pabaigoje dar bandė spurtuoti, tačiau jėgų jau buvo pernelyg mažai. Sėkmingai užgesinę priešininkų aikštelėje, bet draugų už jos ribų atakas, VKL vyrukai išsaugojo teigiamą rezultatą ir namų ture pasidabino bronzos medaliais. Naudingiausiu VKL krepšininku komandoje buvo išrinktas Rokas Balbierius, savo puikiu žaidimu nemaža dalimi nulėmęs puikų komandos finišą.

VKL bronzinė rinktinė EABL Trakai Grand Prix ture

GRUPĖS VARŽYBOS

Grupės varžybos, vykusios pirmą Grand Prix turo dieną, atnešė nemažai staigmenų. Visų pirma žiūrovai galėjo pasilepinti įspūdinga "VKL" ir Lvovo komandų akistata, kurią tik pačioje jos pabaigoje pergalingai pabaigė vilniečiai. Kaip paaiškėjo vėliau, Vilniaus komanda ture ir buvo vienintelė, kuriai pasisekė nugalėti būsimus turo laimėtojus. Kitose grupės rungtynėse susitikome su amžinais priešininkais iš Kauno - KKL krepšininkais. Deja, tačiau pralaimėjome praktiškai laimėtas rungtynes ir tokiu būdu galimybės patekti į finalą tapo minimaliomis. Viską aukštyn kojom apvertė puikus pailsėjusių Lvovo žaidėjų benefisas, kuomet jie tiesiog nušlavė savo sėkme neabejojusius kauniečius, taip palikdami juos žaisti tik dėl 5-osios vietos. Toks rezultatas lėmė, kad grupėje visos komandos iškovojo po 1 pergalę bei patyrė po 1 pralaimėjimą, o lemiamu tapo krepšio santykis. Jis palankiausias buvo Lvovo komandai, kuri tapo grupės laimėtoja, antra liko VKL komanda, o treti - kauniečiai.

"B" grupėje viskas buvo gerokai paprasčiau. Nemažas ambicijas puoselėjusi "Anzage" ekipa iš Ventspilio (Latvija) buvo priversta grįžti į realybę ir pralaimėjo abudu pogrupio susitikimus. Tai reiškė, kad mūsų "braliukai" sekmadienį su KKL ekipa rungsis tik dėl 5-osios vietos bei Challenge Cup (paguodos taurės). Grupės lyderių akistatoje kiek pajėgesni buvo "BK Brodyagi" vyrai iš Kijevo, kurie nugalėjo antroje pozicijoje pasilikusią Jonavos "JKML" komandą.

Sekmadienio rytinėje dvikovoje gerokai pajėgesni buvo "KKL" vyrai, kurie ir parsiveža į Kauną turo Challenge Cup prizą bei 2 reitingo taškus už 5-ąją poziciją. Latvijos ekipa lieka paskutinė.

VKL Rinktinės MVP - Roko Balbieriaus interviu po bronzinės akistatos

KITOS ĮDOMYBĖS

         Turnyro organizatoriai - VKL Trakai Grand Prix dalyviams buvo paruošę ir tam tikrų staigmenų. Viena iš jų buvo komandinių estafečių bei individualių metimų rungtys. Jose dalyvavo po 2 krepšininkus iš kiekvienos turo komandos. Pirmame etape VKL ekipai tritaškių konkurse atstovavo Rokas Balbierius bei Daumantas Kraujalis. Rokas prastai pradėjo savo metimų seriją ir atrodė, kad jam patekti į finalą bus praktiškai neįmanoma. Tačiau pajautęs metimą minutę laiko Rokas pabaigė fantastiškai - surinko 10 taškų ir prasibrovė į finalą. Daumantui pasiekti tokio rezultato nepavyko ir jis, pataikęs 7 metimus, liko už finalinių varžybų borto. Finale Rokas metė antras ir jau žinojo, kad norint laimėti jam prireiks pelnyti daugiau, nei 12-a tritaškių. Šį kartą rezultatas ir vėl buvo identiškas - 10 taiklių šūvių, kas garantavo VKL snaiperiui antrą vietą konkurse. O tritaškių rungties nugalėtoju tapo Lvovo "Agro Vita" komandos atstovas Nikolaj Polyulyak pataikęs net 12-a kartų per minutę laiko.
            Estafečių rungtyje pirmame etape geriausiai pasirodė vilniečių trejetukas: Rokas Balbierius, Lukas Buitkus ir Daumantas Kraujalis, užduotis įvykdę per 33.79 sek. Antroje pozicijoje liko Lvovo trejetukas, su kuriuo ir susikovėme finale. Deja ir čia laimėti nepavyko, nes Lvovo komanda rungtį įveikė per rekordinį laiką - 28.17 sek. Vilniaus ekipos atstovams teliko ramiai pabaigti varžytines ir garbingai finišuoti antriems.

MVP

         Turo organizatoriai kiekvienoje komandoje išrinko bei apdovanojo naudingiausius ekipų krepšininkus, kuriais tapo:

Eduards Grabovskis - "Anzage" (Ventspils, Latvia)
Martynas Gailiūnas - "KKL" (Kaunas)
Egidijus Vaitekauskas - "JKML" (Jonava)
Rokas Balbierius - "VKL" (Vilnius)
Oleksandr Alieksieiev - "BK Brodyagi" (Kiev, Ukraine)
Mykola Polyulyak - "Agro Vita" (Lviv, Ukraine)

MVP of the GRAND PRIX:

VASYL FEDORIAK - "Agro Vita" (Lviv, Ukraine)
 

         Vilniaus Krepšinio Lyga nuoširdžiai dėkoja visiems rinktinės žaidėjams, kurie nepagailėjo savo brangaus laiko ir pasipuošė bronzos medaliais Trakų Grand Prix ture. Taip pat reiškiame nuoširdžią padėką žmonėms, be kurių šis turas tikrai nebūtų toks puikius, kokiu visi kartu jį padarėme. Su EABL entuziastais atsisveikiname visiškai neilgam - iki 2020-ųjų vasario mėnesio, kuomet laukia be jokios abejonės įsimintina išvyka į gražuolį Ukrainos perlą - Lvovo miestą.

EABL 2019/202 rikiuotė:

1. VKL Rinktinė 12
2. BK Brodyagi (Kiev, Ukraine) 11
3. JKML Jonava 10
4. Agro Vita (Lviv, Ukraine)  8
5. KKL Kaunas  7
6. Kottrans (Radom, Poland)  4
7. Anzage (Ventspils, Latvia)  4
8. Hydrostar (Radom, Poland)  1

 

VKL  RINKTINĖS  SUDĖTIS  Trakai Grand Prix - EABL  TURUI

 

 

 

PG 

 

 

Rokas

Balbierius

1993.02.19

 

 

1.80 m.

78 kg 

 
             

 

 

PG

Tomas  Zubrys  

 

Tomas

Zubrys

2001.01.25

 

 

1.85 m.

80 kg

 
             

 

 

PG / SG

Mantas Juočepys  

 

Mantas

Juočepys

1994.02.23

 

 

1.86 m.

80 kg

 
             

 

 

SG / PG

Mindaugas Gružys  

 

Mindaugas

Gružys

1999.06.09

 

 

 

1.80 m.

69 kg

 
             

 

SG / SF

Edgaras Pundzius  

 

Edgaras

Pundzius

1990.12.14

 

 

1.87 m.

80 kg.

 
             

 

SF

 

 

Lukas

Buitkus

1995.12.03

 

 

1.93 m.

85 kg

 
             

 

SF / PF

Daumantas Kraujalis  

 

Daumantas

Kraujalis

1992.06.05

 

 

1.94 m.

90 kg

 
             

 

 

SF / PF

 

 

Vytautas

Saulevičius

1996.01.05

 

 

1.96 m.

90 kg

 
             

 

 

PF / C

Mantas Linkevičius  

 

Mantas

Linkevičius

1995.07.24

 

 

1.97 m.

100 kg

 
             

 

PF / C

 

 

Kęstutis

Bagdanavičius

1987.09.01

 

 

1.95 m.

90 kg

 
             

 

C

Andrej Kovalevskij  

Andrej

Kovalevskij

1982.06.06

 

1.99 m.

110 kg

 
             

 

TRENERIS 

 

 

Simas

Pociūnas

     
             
Vadovas     Simonas Miškinis      
EABL: antrame čempionato namų ture Trakuose VKL komanda laimėjo bronzą !

Komentarai

2010 - 2021 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009