TOP SPORT Pavasario čempionatas - 6 lygos B pogrupio komandų pristatymas

2019-05-05

Sveikinamės su visais Top Sport - VKL skaitytojais ir toliau tęsiame naują, į Pavasario čempionatą orientuotą apžvalgų ciklą. Jus ir toliau pasiekia Pavasario čempionate dalyvaujančių kolektyvų aprašymai. Praėjusias savaites mes pristatėme 2+3 lygos, 4 bei 5 lygų pogrupių aprašymai, juose žaisiančių komandų, jų pagrindinių krepšininkų ir prognozuojamų vietų grupėse spelionės. Dabar seks šeštos, o ciklas užsibaigs septintos lygos komandų apžvalga. Mes labai džiaugiamės, jog šį sezoną Top Sport Pavasario čempionate dalyvaus rekordinis komandų skaičius, o atsidėkodami už jūsų aktyvumą visus šio čempionato aistruolius džiuginsime įvairiomis apžvalgomis. Gero skaitymo!

 

FNX

Pagrindiniai krepšininkai: Aleksandr Lipnevič, Andrius Žvironas, Mantas Rimšelis, Dainius Rinkevičius. 

Prognozuojama vieta grupėje: 2

Praeityje kaip "BC Fenix" ekipa išgarsėjęs kolektyvas šįkart kerpa savo padavinimą trumpiau ir palieka trumpinį "FNX". Pati komanda Vilniaus krepšinio lygoje gyvuoja jau ilgai, tačiau bėgdami pro metus galime pastebėti, jog klubas evoliucionuoja ne į priekį, bet žemyn. Dar praėjusį sezoną "Feniksai" žaidė antroje Top Sport - VKL lygoje, tačiau per 17 susitikimų nepasiekė nei vienos pergalės nusprendė atversti naują balto popieriaus lapą. Praeityje klubas savo gretose turėjo tokius krepšininkus kaip Žilvinas Rubliauskas ar Algirdas Markauskas, tačiau Žilvinas "BC Fenix" paliko kiek anksčiau, o Algirdas su organizacija atsisveikino po siaubingo praėjusio sezono. Šiemet "FNX" dėjo žingsnį atgal ir pakeitę dalį sudėties žengė į ketvirtąją lygą, kurioje klubas taip pat strigo - iškrito jau 1/16 etape. Šiemet visiškai į save nepanašus atrodė ir Žilvinas Šlepikas - galiausiai krepšininkas nusprendė nežaisti ir Top Sport - VKL Pavasario čempionate. "FNX" klubas, žvelgiant visos šeštosios lygos spektru, yra vienas galingiausių ir su nemaža patirtimi, o tą iliustruoja ir puiki PČ pradžia - dvi pergalės iš tiek pat galimų. Šeštoji lyga šiai komandai yra puikiausia vieta reabilituotis po kelių sunkių sezonų Vilniaus krepšinio lygose. 

 

Yatekomo

Pagrindiniai krepšininkai: Linas Petreikis, Laimonas Juškauskas, Mindaugas Kikis, Gediminas Balčius. 

Prognozuojama vieta grupėje: 4

Fiasko šeštosios lygos ketvirtfinalyje patyrę "Yatekomo" krepšininkai sugrįžta į Pavasario čempionatą. Tiesa, kiek pasikeitę - komandoje nebėra nei Šarūno Misiūno, nei Manto Grigaičio, kuriems tekdavo didžiausias krūvis ekipoje (28-30min. žaidimo laiko). "Yatekomo" vadovybei pavyko išsaugoti Liną Petreikį, kuris rinkdamas po 14,8 taško šeštoje lygoje pirmą vietą pagal taškus komandoje dalindavosi su Š.Misiūnu. Ekipoje išliko ir Mindaugas Kikis, tačiau prie šių dviejų krepšininkų prisidėjo klubo naujokai, smarkiai paįvairinę komandos žaidimą. Visų pirma kalbėti reikėtų apie vieną fantastišką mačą sužaidusį Laimoną Juškauską. Krašto puolėjas pelnė 16 taškų, atkovojo 16 kamuolių, perėmė net 6 kamuolius, blokavo net 7 metimus ir iš viso surinko 37 naudingumo balus! Toks pirmasis Laimono mačas labai intriguoja, tačiau turime sulaukti daugiau, kad galėtume daryti teisingesnes išvadas. Solidžiai atrodo ir Gediminas Balčius. "Yatekomo" dar liko sužaisti tris rungtynes grupėje, o šiuo metu turimas lygus (1/1) pergalių ir pralaimėjimų balansas komandą stato į grupės vidurį. 

KK Armagedonas

Pagrindiniai krepšininkai: Povilas Lapienis, Žygis Nognius, Mindaugas Kalinauskas.

Prognozuojama vieta grupėje: 3

Po metų pertraukos į Top Sport - VKL Pavasario čempionatą sugrįžta karingieji "KK Armagedono" krepšininkai, apsistoję Vilniaus Senvagės gimnazijoje. Tai bus trečiasis kolektyvo bandymas užkariauti mėgėjų krepšinio viršūnę ir lyginant su kitais kartais, šįkart ekipos startas nuteikia pozityviai. Per pirmuosius tris mačus "KK Armagedonas" laimėjo dukart, o jei žiūrėtume praėjusių čempionatų pergalių ir pralaimėjimų balansą, situacija tikrai ne kokia - 3 pergalės ir 10 pralaimėjimų. Tačiau pamirškime tą praeitį - ją pamiršo ir dabartiniai ekipos krepšininkai. PČ starte klubas pasiekė labai svarbią pergalę prieš "Yatekomo", kuri neabejotinai bus viena iš pagrindinių konkurenčių užimti aukštesnę vietą ir patekti į PLAY - OFF etapą. Ir visgi kokia ta patobulėjusio "KK Armagedono" žaidimo priežastis? O gi du dar dar labai jauni krepšininkai, perėmę vadeles iš 5-6 metais vyresnių bendraklubių. Tai smulkutis įžaidėjas Povilas Lapienis (16m.) bei aukštaūgis Žygis Nognius (18m.). Prie jų pridėjus solidžius starto penketo narius Mindaugą Kalinauską, Šarūną Butrimą ar Gytį Buroką turime daug daugiau žadančią komandą nei prieš porą metų.  

 

TV3 & TVPlay Home

Pagrindiniai krepšininkai: Andrius Radzevičius, Žilvaras Zinkevičius, Jonas Norvaišas.

Prognozuojama vieta grupėje: 6

Naujienų ir pramogų portalo "TV3" bei "TVPlay" darbuotojai taip myli krepšinį, jog šiemet nusprendė savo jėgas išbandyti ir mėgėjų krepšinyje, užsiregistruodami į penktąją Top Sport - VKL lygą. Deja, tačiau pirmasis įžengimas į mėgėjų krepšinį nenusisekė - penktajame VKL divizione pasiektos tik trys pergalės iš 18-os bandymų. Nieko nelaukęs klubas save išmėginti pabandė ir Pavasario čempionate, tačiau ir čia burtai "TV3 & TVPlay Home" krepšininkams buvo nepalankūs. Patyrus keturis greitus pralaimėjimus vidutiniškai 23 taškų skirtumu, komandos šansai patekti į atkrintamąsias subliuško. Liūdėti nereikėtų, nes tai yra debiutinis sezonas, o ir komandoje žaidžiantys krepšininkai nėra patyrę aukšto lygio kovų Vilniaus krepšinio lygoje. Jeigu "TV3 & TVPlay Home" vasarą paskirs ne tik darbui įžymiausiame Lietuvos kanale, o ir tobulėjimui krepšinio aikštelėje, kitąmet, galbūt pasibandę šeštoje VKL lygoje jie galėtų driokstelėti iš visų jėgų. O šiemet ekipos lyderiais tapo būtent krepšininkai, kurie turėjo bent šiokios tokios patirties VKL (kad ir žemesnėse lygose) - tai Andrius Radzevičius ir Žilvaras Zinkevičius. 

 

UwB

Pagrindiniai krepšininkai: Tomas Karnecki, Pavel Naranovič, Darjuš Krištul. 

Prognozuojama vieta grupėje: 5

Tiems, kurie domisi Top Sport - VKL šeštosios lygos batalijomis, "UwB" klubas turėtų būti puikiai žinomas už savo nemažus žygdarbius šioje lygoje. Visą 2018/2019 metų sezoną stabilumo stokoję krepšininkai ketvirtfinalyje galiausiai sugebėjo pašalinti "Yatekomo" atstovus ir patekti į finalo ketvertą, kuriame tik per plauką liko nuo bronzos medalių (vienu tašku pralaimėta "Ferratum"). Kol kas pritapti Pavasario čempionato šeštosios lygos B pogrupyje klubui taip pat sekasi sunkokai - vienintelė pergalė pasiekta prieš autsaiderius "TV3 & TVPlay Home", o triuškinančiais skirtumais nusileista "Vilko brolijai 2" ir "FNX" ekipoms. Tiesa, dar liko žūtbūtinės dvi rungtynės ir vienos iš jų turėtų turėti "Karštųjų rungtynių" statusą - tai mačas prieš "Yatekomo". Pastarieji dar turi nesuvestų sąskaitų su "UwB" krepšininkais nuo VI-osios lygos atkrintamųjų, tačiau dar svarbiau, kad tai gali būti mačas dėl patekimo į atkrintamąsias, todėl "UwB" laukia labai intriguojanti likusi gegužės dalis.

"UwB" krepšininkai

 

Vilko Brolija 2

Pagrindiniai krepšininkai: Ignas Vilkelis, Arnoldas Vabalas, Adas Papartis, Irmantas Čiginskas. 

Prognozuojama vieta grupėje: 1

Paskutinioji B pogrupio komanda - "Vilko Brolija 2". Kolektyvas, žinantis kaip žaisti tokius trumpų distancijų turnyrus kaip Top Sport - VKL Pavasario čempionatas. Nors tai pirmasis komandos susivienijimas pavasario turnyrui, tačiau po praėjusių metų sėkmės penktajame Vasaros lygos divizione, kuriame buvo iškovoti sidabro medaliai, "Vilko Brolijos 2" nariai į viską pradėjo žiūrėti daug rimčiau. Ir tai puikiai matosi - šiemet PČ startas pradėtas dviejomis labai užtikrintomis pergalėmis (+59), o komandos sudėtyje rastume tiek krepšininkų, kad iš jų galėtume nulipdyti dvi skirtingas ekipas. Tikriausiai niekam nebekyla abejonių, jog "Vilko Brolija 2" dėl pirmosios vietos grupėje grumsis su "FNX" krepšininkais, tačiau nuspėti, kuriam kolektyvui seksis geriau, yra begalo sunku. Kol kas didžiausias krūvis komandoje tenka puolėjui Ignui Vilkeliui, kuris per dvi sužaistas vidutiniškai renka po trigubą(!!!) dublį - 20,5 taško, 14 atkovotų kamuolių ir 12,5 rezultatyvaus perdavimo. Beje, Ignas žaidžia ir pirmoje "Vilkų Brolijos" komandoje ir ten taip pat fiksuoja solidžius skaičius - 19 naudingumo balų. Antroji "Vilko Brolijos" komanda turi ir daugiau ginklų - tai Arnoldas Vabalas, Irmantas Čiginskas, Paulius Čepelionis ar Adas Papartis. 

TOP SPORT Pavasario čempionatas - 6 lygos B pogrupio komandų pristatymas

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009