V Lyga - savaitės apžvalga

2019-05-04

Šią savaitę tęsiasi TOP SPORT VKL V lygos čempionatas. Ketvirtfinalio etapas jau pasibaigė ir žinome visas 4 geriausias sezono komandas. Jau kitą savaitę sužinosime ir tai, kuris iš likusių kolektyvų šiemet taps stipriausiu VKL 5-ojoje lygoje ir į viršų kels gražuolę nugalėtojų taurę bei pasidabins tauriausios prabos medaliais. O kol kas kviečiame prisiminti, kaip ekipoms sekėsi ketvirtfinalio etape, kuris buvo ne mažiau atkaklus, nei vykę iki tol.

 

PLAY - OFF varžybų medis:

Perkūno Oželiai (A 1) - Duok Dėdei vieną (B 12)

Prognozė prieš seriją: Perkūno Oželiai (60 %) - Duok Dėdei vieną (40 %)

Rezultatas: Perkūno Oželiai - Duok Dėdei Vieną 153 : 137


Šios dvi komandos paskutinės baigė savo rungtynių seriją, o antrosios rungtynės tarp šių komandų buvo sužaistos vėlyvą gegužės 3-osios vakarą. Pirmosios vyko kiek netikėtai labai atkakliai ir rezultatyviai bei pasibaigė ,,Perkūno Oželių“ pergale. ,,Duok dėdei vieną“ komanda parodė, kad jiems nėra autoritetų ir lengvai pergalės šiose atkrintamosiose neatiduos niekam. ,,Perkūno Oželių“ pergalę lėmė tik kiek geresnis tritaškių pataikymas bei mažesnis klaidų skaičius. Nugalėtojų gretose išsiskyrė: Rokas Stankevičius (21 tšk., 5 rez. perd., 26 naud. bal.) bei Lukas Vaitkus (23 tšk., 20 naud. bal.). Pralaimėtojų gretose vėl labiausiai spindėjo rezultatyvusis ir naudingasis komandos žaidėjas Andrius Čepkauskas (27 tšk. 26 atk. kam., 46 naud. bal.). Šio žaidėjo šoklumas ir tiesiog fantastiška kova dėl kamuolių leidžia jam būti naudingiausių lygos žaidėjų dešimtuke bei pakilti į septintąją vietą pagal atkovotus kamuolius visoje lygoje. Pirmose rungtynėse komandos lyderiui puikiai talkino vos ketvirtas pagal rezultatyvumą komandos žaidėjais Darius Sviderskis (17 tšk.). Krepšininkas lieka vienu geriausių tritaškių metikų lygoje, šioje kategorijoje užimdamas ketvirtąją vietą visoje lygoje.

Antrosios rungtynės, kur nominalūs aikštelės šeimininkai jau buvo ,,Duok dėdei vieną“, žadėjo kovą bei didžiulę intrigą. Su tuo sutikti nenorėjo rungtynių svečiai ambicingieji ,,Perkūno Oželiai“, kurie jau nuo pat pirmojo kėlinio puikiai gindamiesi bei puldami bandė atitrūkti nuo varžovų saugesne persvara. Visgi pirmojoje rungtynių pusėje ženklesnės ir dviženklės persvaros įgyti nepavyko. Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuomet startinio penketo žaidėjų rezultatyvumo dėka ,,Perkūno Oželiai“ laimėjo dviženkle persvara ir padėjo tvirtus pamatus pergalei serijoje. Ketvirtajame kėlinyje praktiškai tik komandos lyderio Andriaus Čepkausko pastangomis (23 tšk., 23 atk. kam.,) ,,Duok dėdei vieną“ rungtynes pralaimėjo padoria 15 taškų persvara. Naudingiausiam komandos krepšininkui geriausiai talkino Benas Lydis (12 tšk., 7 atk. kam.). Joks kitas komandos žaidėjas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. Tuo tarpu ,,Perkūno Oželių“ rezultatyviausių sąrašas buvo įvairesnis, kur 3 žaidėjai (Rokas Stankevičius, Kajus Steponavičius, Nedas Leontjevas) pelnė dviženklį taškų skaičių. Tad jaunieji ,,Perkūno Oželiai“ laimėjo seriją bendra 16 taškų persvara bei keliauja į turnyro pusfinalį, kur jų laukia ,,Meridiano“ komandos barjeras su vienu geriausių lygos žaidėjų Almantu Stankevičiumi priešakyje.

"BC Perkūno Oželiai" pasiekė FINAL-4 etapą pralaimėję vos kartą (nuotr. - "BC Perkūno Oželiai)

 

Pineca (A 3) - Meridianas (B 2)

Prognozė prieš seriją: Pineca (52 %) - Meridianas (48 %)

Rezultatas: Pineca - Meridianas 103 : 114

Šios komandos priešpaskutinės šiame etape sužaidė savo mačus ir abi pasidalijo po pergalę. Pirmas rungtynes rezultatu  68:53 laimėjo ,,Meridianas“. Antrame itin nerezultatyviame mače pergalę rezultatu 50:46 pasiekė jau ,,Pineca“. Tad į turnyro pusfinalį laimėjusi seriją bendra 11 taškų persvara keliauja ,,Meridiano“ ekipa. Pastaroji komanda pašalino iš kovos praeitų metų lygos čempionus - ,,Pinecą“, kuriems ir šiemet nedaug trūko, kad būtų pasidabinę medaliais. Tokius planus reiks atidėti ateičiai. Nugalėtojų pergalę serijoje lėmė puiki komandinė gynybna praleidžiant tik po 51,5 taško per rungtynes. ,,Meridianas“ įrodė, kodėl šiuo metu yra geriausiai besiginanti lygos komanda. Laimėti per mačą įmetant vidutiniškai po 57 taškus taip pat yra puikus rezultatas. Išlaikę tokią gynybą ,,jūrininkai“ gali iškovoti ir lygos medalius. Svarbus veiksnys pergalei, kaip ir buvo galima numanyti, tapo komandos lyderio Almanto Stankevičiaus žaidimas abiejose rungtynėse (22,5 tšk., 13 atk. kam., 7,5 išprovok. praž., 30,5 naud. bal.). Puikiai lyderiui talkino ir įžaidėjas Marius Krukonis (15 tšk., 3,5 rez. perd.) bei sunkusis kraštas Mantas Zubrickas (12 tšk., 5 atk. kam). ,,Meridianas“ serijoje kiek geriau pataikė baudų metimus bei tritaškius. Laimėta ir kova dėl atšokusių kamuolių. Pralaimėjusių gretose žemiau savo galimybių ribos sužaidė lyderis Lukas Beleška, kuris per dvejas rungtynes pelnė vidutiniškai po 12 taškų. Joks kitas komandos žaidėjas dviejų rungtynių serijoje nesugebėjo surinkti dviženklio taškų skaičiaus, kas irgi didžia dalimi lėmė ,,Pinecos“ pralaimėjimą serijoje.

 

LPK Liberna / G. Kraštas (B 7) - Blue Sharks (A 6)

Prognozė prieš seriją: LPK Liberna / G. Kraštas (56 %) - Blue Sharks (44 %)

Rezultatas:  LPK Liberna / Gervėčių Kraštas - Blue Sharks 151 : 149

Ši serija susiklostė atkakliausiai iš visų ketvirtfinalių. Po pirmojo mačo, kurį išvykoje gan ženklia 16 taškų persvarą laimėjo ,,LPK Liberna / Gervėčių Kraštas“, net ,,Blue Sharks“ treneris Gaudentas Puškorius netikėjo, kad jo komanda turi šansų antrose rungtynėse atsigriebti ir keliauti į pusfinalį. O gal tai buvo siekis užmigdyti varžovus prieš antrąjį mačą? Jo eiga parodė, kad anaiptol ne viskas šioje serijoje buvo baigta. ,,LPK Libernai / Gervėčių Kraštui“ revanšinė dvikova atrodo nieko blogo nežadėjo. Jie pirmoje rungtynių pusėje kontroliavo žaidimą, tačiau rungtynių svečiai ,,Blue Sharks“ neleido įgyti apčiuopiamesnės persvaros, o vos tik šeimininkai spurtuodavo, svečiai iškart susigriebdavo. Antrojoje pusėje vaizdas pasikeitė drastiškai ir rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė "Blue Sharks", atsakydami savo spurtu. Tam daugiausia įtakos turėjo puikus startinio penketo žaidėjų pasirodymas. Trečiajame kėlinyje svečiai nepaisant to, kad savo gretose neturėjo vieno svarbiausių komandos žaidėjų Tomo Minkevičiaus, jau buvo įgiję 7 taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinyje ,, LPK Liberna / Gervėčių Kraštas“ pradžioje laikė kelių taškų persvarą, bet vėliau pralaimėjo atkarpą net 6:22 ir ,,Blue Sharks“ buvo praktiškai per vieną metimą nuo kelialapio į turnyro pusfinalį, kas būtų geriausias komandos pasiekimas VKL istorijoje. Deja, vėl tenka apmaudžiai sustoti ties ketvirtfinaliu ir bandyti reabilituotis Pavasario taurėje. Nugalėtojų komandą antrame mačę į pergalę vedė vidutiniškai 18 taškų pelnęs ir 13 kamuolių atkovojęs Žydrūnas Benaitis. Labiausiai prie ,,LPK Libernos / Gervėčių Krašto“ patekimo į pusfinalį prisidėjo Gediminas Balčius (20,5 tšk., 11 atk. kam., 24,5 naud. bal.) ir  Edvinas Viršila (19,5 tšk., 12 atk. kam.,  25,5 naud. bal).
 

Saulius Keina ir "LPK Liberna / G. Kraštas" kausis dėl V-osios Lygos medalių komplektų

 

TBA (A 12) - SK Skaidiškės II (B 1)

Prognozė prieš seriją: TBA (35 %) - SK Skaidiškės (65 %)

Rezultatas: TBA - SK Skaidiškės II 122 : 131

Šioje serijoje kiek netikėtai irgi buvo nemažai intrigos. Ryškiu poros favoritu laikyta komanda ,,Skaidiškės II“ laimėjo seriją tik 9 taškų persvara, mačus atitinkamai pabaigdama 4 ir 5 taškų savo persvara. Toks nedidelis pranašumas yra dėl ganėtinai puikios ,,TBA“ gynybos, kurią ši komanda demonstruoja visą krepšinio sezoną. "SK Skaidiškėms II“ leista įmesti po 65,5 taško per rungtynes, kas yra beveik 13 taškų mažiau, nei komandos sezono vidurkis. Abiejose rungtynėse  nugalėtojas sprendėsi tik paskutinėmis ketvirto kėlinio minutėmis. Dar kartą įrodyta, kad šiose atkrintamosiose visiškai silpnų komandų praktiškai nebeliko. "SK Skaidiškių II“ pergalę lėmė didesnė tokių rungtynių bei žaidėjų patirtis ir šiek tiek įvairesnis puolimas. Komandoms trukdė ir gan karštas klimatas lauke, kuris apsunkino ekipų galimybes ruoštis šio etapo kovoms ir rinktis į treniruotes. Nugalėtojų gretose serijoje išsiskyrė Darius Asanavičius (18,5 tšk., 18,5 naud. bal) bei Jaroslav Caplin (16,5 tšk., 19 naud. bal). ,,TBA“ gretose solidžiausiai pasirodė Redas Dulinskas (17 tšk.), Rokas Ališauskas (12,5 tšk., 10,5 atk. kam.) ir Gediminas Švirinas (12,5 tšk., 7 atk. kam., 15 naud. bal.).

V Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009