TOP SPORT Pavasario čempionatas - 5 lygos C pogrupio komandų pristatymas

2019-04-27

Sveikinamės su visais Top Sport - VKL skaitytojais ir šįkart tęsiame naują, į Pavasario čempionatą koncentruotą apžvalgų ciklą. Kiekvieną dieną jus pasieks Pavasario čempionate dalyvaujančių kolektyvų aprašymai. Jus jau spėjo pasiekti stipriausios - 2+3 lygos bei 4 lygos pogrupių aprašymai, juose žaisiančių komandų, jų pagrindinių krepšininkų ir prognozuojamų vietų grupėse spelionės. Dabar seks penktos, vėliau - šeštos, o ciklas užsibaigs septintos lygos komandų apžvalga. Mes labai džiaugiamės, jog šį sezoną Top Sport Pavasario čempionate dalyvaus rekordinis komandų skaičius, o atsidėkodami už jūsų aktyvumą visus šio čempionato aistruolius džiuginsime įvairiomis apžvalgomis. Gero skaitymo!

 

KK Juoda balta

Pagrindiniai krepšininkai: Aivaras Aleksiejus, Dainius Juknevičius, Vainius Mačionis.

Prognozuojama vieta grupėje: 4

Štai ir priėjome paskutinį penktosios Top Sport - VKL Pavasario čempionato lygos pogrupį, kurį sudaro taip pat 7 klubai. Pirmąja mūsų apžvalgos komanda tapo "KK Juoda balta" kolektyvas, šiemet rungtyniavęs IV-oje VKL lygoje, tačiau ten pasirodymą baigęs jau po antrojo etapo. Turėję laiko ir trumpoms atostogoms, ir alinančiai treniruočių stovyklai, "KK Juoda balta" krepšininkai yra nusiteikę bent jau pakartoti praėjusių metų rezultatą - t.y. laimėti bronzos medalius. Iš tikrųjų prisiminus praėjusių metų herojišką ekipos pasirodymą PČ krepšininkams kyla malonūs prisiminimai ir dar didesnė motyvacija siekti užsibrėžtų tikslų. Svarbu ir tai, kad ekipos vadovams pavyko išlaikyti komandos branduolį ir praėjusio sezono lyderiuss - Dainių Juknevičių, Vainių Mačionį, Mindaugą Žalkauską bei kitus. Įdomu, jog šiemet už komandą žaisti pradėjo ir vyriausias treneris Aivaras Aleksiejus, tapęs komandos lyderiu! Šis net 145kg sveriantis priekinės linijos žaidėjas IV-oje lygoje rinko net po 20 naudingumo balų, tačiau Pavasario čempionate dar nedebiutavo. Be jo ekipa vienąkart laimėjo ir vienąkart patyrė pralaimėjimą, tad "KK Juoda balta" komandai dar viskas prieš akis. Įdomu, kaip kolektyvas atrodys prisijungus A.Aleksiejui.

 

Nepakeliui

Pagrindiniai krepšininkai: Vilius Aleksandravičius, Andžej Šumskas, Gytis Kėrinas, Antonas Bartoševičius. 

Prognozuojama vieta grupėje: 6

"Nepakeliui" - komanda, kuriai tiesiog žutbūt reikia pergalių. Trečius metus kartu Vilniaus krepšinio lygoje žaidžiantis kolektyvas kol kas niekaip nesuranda pergalių recepto - iš 51 sužaistų susitikimų laimėjo tik devynis! (17 procentų pergalių procentas). Maža to, šiemet rungtyniaudami IV-oje VKL lygoje jie laimėjo dvi rungtynes iš 16-os. Siaubingi rezultatai, kuriuos klubas nori kuo greičiau pamiršti. Tiesa, kažin ar tai pavyks taip lengvai padaryti, kadangi pralaimėjimų šešėlis "Nepakeliui" kamuoja ir Pavasario čempionate. Čia jie kol kas iškovojo vieną pergalę ir patyrė dvi nesėkmes, tačiau jeigu ne triuškinama pergalė prieš grupės autsaiderius "VK United Forces", jų +/- santykis būtų tikrai skaudus (net ir šiuo metu jis yra - 28). Klubą į priekį tempti bando keletas lyderių - tai Vilius Aleksandravičius, šiemet puikiai atrodęs trečioje VKL lygoje ir savo meistriškumą demonstruojantis žemesniuose divizionuose. Solidžiai žaidžia ir "Nepakeliui" komandos Andžej Šumskas bei gynėjas Gytis Kėrinas. Šansų pakliūti į kitą etapą yra, kadangi greičiausiai tikrai bus aplenkta "VK United Forces" komanda, o labai buksuoja ir "OAKS", tačiau "Nepakeliui" privalo iškovoti dar keletą papildomų pergalių norėdami paneigti ekspertų prognozes. 

 

OAKS

Pagrindiniai krepšininkai: Gražvydas Balsevičius, Simonas Šidlauskas, Matas Audickas. 

Prognozuojama vieta grupėje: 5

Trečioji C pogrupio komanda - "OAKS". Antrus metus Vilniaus krepšinio lygoje žaidžiantis kolektyvas šiemet pirmą kartą jėgas išmėginti nusprendė Pavasario čempionate. Praėjusiais metais jie dalyvavo ketvirtoje lygoje ir VKL taurėje, o šiemet nusprendė žaisti DSKS Žalgirio taurėje bei V-oje lygoje, kurioje puoselėjo didžiulius tikslus. Pirmenybių pradžia "OAKS" taip pat klostėsi puikiai - reguliariajame čempionate iškovota 12 pergalių ir suklupta tik keturis kartus. Tačiau antausį komanda gavo tik prasidėjus PLAY - OFF etapui - abu kartus pralaimėjo "VK Sėkmės Džentelmenams" ir savo pasirodymą lygoje užbaigė. Norėdami pamiršti nuo penktos lygos užsilikusias nuoskaudas dešimt "OAKS" vyrų stoja į kovą Top Sport - Pavasario čempionate, kuriame startas susiklostė tikrai ne taip, kaip visi svajojo. Viena pergalė iš keturių susitikimų, o tai reiškia, kad "OAKS" tikrai nebegali klysti. Jie privalo laimėti abejas rungtynes ir tikėtis oponentų malonės - bet kokiu atveju, jų likimas spręsis ir nuo kitų rezultatų. Kaip ir penktoje lygoje, taip ir čia ekipos vėžimą tempia du krepšininkai - tai Gražvydas Balsevičius, renkantis net po 23,7 taško, o taip pat ir Simonas Šidlauskas, pridedantis po 14. Laukia "gyvenk arba mirk" du mūšiai, todėl "OAKS" rungtynes stebėti turėtų būti labai įdomu. 

 

VK United Forces

Pagrindiniai krepšininkai: Tomas Urbonas, Dovydas Daukša, Simonas Spaičys. 

Prognozuojama vieta grupėje: 7

Nesėkmė - taip vienu žodžiu galime apibūdinti "VK United Forces" debiutą Vilniaus krepšinio lygoje. Klubas pateko į penktąją Top Sport - Pavasario čempionato lygą, kuri šiuo metu yra galbūt kiek per aukštai. Nors žvelgdami į rezultatus matome vienintelį sutriuškinimą (-22 nuo "Nepakeliui"), o likusios dvejos rungtynės buvo pralaimėtos bendru aštuonių taškų skirtumu, tačiau "VK United Forces" sudėtis yra kiek silpnoka norint siekti aukštesnių rezultatų. Įdomu, jog komandos puolimo lyderis yra 19-metis Tomas Urbonas, renkantis po 13 taškų. Tomas šiemet išgarsėjo šeštoje VKL lygoje atstovaudamas "VK Big Deal" kolektyvą - ten pelnydamas po daugiau nei 20 taškų ekipą išvedė į finalo ketvertą. Trys iš dešimties "VK United Forces" krepšininkų yra 18-20 metų amžiaus, o nors šie jaunuoliai ir gali tapti produktyviais puolime, gynyboje prieš fiziškai stipresnius varžovus jiems dar yra per sunku. Tai laiko klausimas, tačiau kol kas klubas nepretenduota į aukštas C pogrupio vietas, o ir trimis pralaimėjimais pažymėtas startas tikriausiai palaidojo visas klubo viltis patekti į kitą etapą. 

 

VK Vilniaus svečiai

Pagrindiniai krepšininkai: Žygimantas Čiurinskas, Renaldas Valančius, Simonas Knyza.

Prognozuojama vieta grupėje: 3

Jei daugelis VKL debiutantų pirmuosius žingsnius Top Sport - Pavasario čempionate žengia nedrąsiai ir karts nuo karto kluptelėdami, tačiau to tikrai pasakyti negalime apie svetingai į Vilnių užsukusius "VK Vilniaus svečius". Jie per pirmąsias tris C pogrupio rungtynes driokstelėjo nevaikiškai - laimėjo visus tris mačus ir dabar patogiai įsitaisė grupės viršūnėje. Plius/minus santykis kol kas taip pat labai solidus (+45), todėl klubas gali sau per daug nesukti galvos ir laukti dvikovos prieš "Žiemgalą" ir "Žalius", kur greičiausiai ir spręsis C pogrupio nugalėtojas. Nors komanda su pavadinimu "VK Vilniaus svečiai" žaidžia pirmąjį VKL organizuojamą turnyrą, jos žaidėjų naujokais pavadinti tikrai negalime. Kol kas sunku išskirti aiškų ekipos lyderį, tačiau tokiu pretenduoja tapti vidurio puolėjas Žygimantas Čiurinskas, kol kas renkantis po 18 naudingumo balų - jis su pertraukomis Vilniaus krepšinio lygoje žaidžia jau penktąjį sezoną. Kol kas solidžiai atrodo ir dviženklį taškų skaičių pelnantis gynėjas Renaldas Valančius, kuriam šiemet sunkokai sekėsi IV-oje VKL lygoje. Tikrasis komandos veidas paaiškės prasidėjus atkrintamosioms, tačiau iš pirmo žvilgsnio "VK Vilniaus svečiai" atrodo tikrai grėsmingai. 

 

Žali

Pagrindiniai krepšininkai: Darius Kazėla, Donatas Danielius, Mindaugas Lapėnas. 

Prognozuojama vieta grupėje: 1

Po fantastiško praėjusio sezono debiuto penktajame Top Sport - Pavasario čempionato divizione, kuomet ant kaklo kabojo sidabro medaliai, komanda "Žali" sugrįžta, ir sugrįžta su vieninteliu tikslu - pasipuošti aukso medaliais bei galbūt išmėginti jėgas aukštesniame lygyje. Žaidžiančiojo trenerio Dainiaus Čergelio vadovaujama ekipa savo sudėtyje didelių korekcijų nusprendė nedaryti, o praėjusiais metais sėkmingai veikusiu mechanizmu bus pasitikėta ir šiemet. Kol kas šių metų PČ "Žali" sužaidė vienerias rungtynes, kurias laimėjo - 25 taškais sutriuškino "Nepakeliui", iš karto pasiųsdama signalą grupės lyderiams "VK Vilniaus svečiams" ir "Žiemgalai". Žalieji praeitame sezone iki pat finalo žygiavo be pralaimėjimų, taip parodydami savo kovingumą ir rimtą visos situacijos vertinimą - krepšininkai į kiekvienas rungtynes eina kaip į lemiamą mūšį, o nors nevisada pavyksta surinkti pilną sudėtį, žaidžiantys nariai visuomet atiduoda visas jėgas. Kaip ir praėjusiame sezone, taip ir šiame "Žalių" lyderiai keistis neturėtų - po krepšiais patikimai žais Darius Kazėla (vid. 20,8 naud. bal. praėjusiais metais) bei Donatas Danielius (20,3 naud. bal.), o puolime kamuolys daugiausiai suksis aplink Mindaugą Lapėną. Pakartoti arba pagerinti pasiekimus visuomet būna kelis kartus sunkiau, tačiau "Žali" šiam iššūkiui pasiruošę. 

 

Žiemgala

Pagrindiniai krepšininkai: Povilas Vilkas, Edgaras Ivanovas, Ignas Cibulskas. 

Prognozuojama vieta grupėje: 2

Ketvirtus metus Vilniaus krepšinio lygoje skaičiuojantis "Žiemgalos" kolektyvas kol kas skambių pergalių neturi, tačiau galbūt šis 2019 metų Pavasario čempionatas taps pirmuoju turnyru, kuriame klubas garsiai pareikš apie save. Pagrindo taip manyti tikrai yra, o ir startas C pogrupyje nuteikia labai pozityviai - pasiektos abi pergalės. Kaip ir minėjome, dar laukia du labai svarbūs mušiai prieš "VK Vilniaus svečius" ir "Žalius" dėl pirmųjų C pogrupio pozicijų, o čia ir turėtų išryškėti, kas iš šio pogrupio galėtų pretenduoti į aukščiausias penktojo diviziono vietas. Šiemet "Žiemgala" pirmuosius du reg. sezono etapus IV-oje lygoje sužaidė tikrai gerai, tačiau paslydo 1/16 etape prieš "Baltic ground services" - pralaimėta bendru 20 taškų skirtumu. Klubas savo gretose turi tikrai garsių pavardžių - visų pirma pradėti reiktų nuo puolimo lyderio Povilo Vilko, kuris šiemet IV-oje lygoje rinko net po 22 taškus, o tritaškius metė fantastišku 42 procentų taiklumu. Už Povilo stovi du priekinės linijos krepšininkai - Ignas Cibulskas (dvigubo dublio vidurkis IV-oje lygoje ir 23 naud. bal.) bei Edgaras Ivanovas (vid. 21,7 naud. bal.). Būtent šie trys krepšininkai reikalauja didžiausio varžovų dėmesio, tačiau "Žiemgala" savo rotacijoje turi ir dar keletą labai svarbių žaidėjų, kurie drąsiai galėtų tapti vienaiš lyderių kituose klubuose. Atkrintamąsias "Žiemgala" pasiekti turėtų, o ten daug kas priklausys, ar ekipos marškinėlius apsivilks minėtieji P.Vilkas bei I.Cibulskas, kadangi kol kas jie Pavasario čempionate šiemet dar nedebiutavo. 

Povilas Vilkas

TOP SPORT Pavasario čempionatas - 5 lygos C pogrupio komandų pristatymas

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009