TOP SPORT Pavasario čempionatas - 5 lygos B pogrupio komandų pristatymas

2019-04-26

Sveikinamės su visais Top Sport - VKL skaitytojais ir šįkart tęsiame naują, į Pavasario čempionatą koncentruotą apžvalgų ciklą. Kiekvieną dieną jus pasieks jau netrukus prasidedančiame Pavasario čempionate dalyvaujančių kolektyvų aprašymai. Jus jau spėjo pasiekti stipriausios - 2+3 lygos bei 4 lygos pogrupių aprašymai, juose žaisiančių komandų, jų pagrindinių krepšininkų ir prognozuojamų vietų grupėse spelionės. Dabar seks penktos, vėliau - šeštos, o ciklas užsibaigs septintos lygos komandų apžvalga. Mes labai džiaugiamės, jog šį sezoną Top Sport Pavasario čempionate dalyvaus rekordinis komandų skaičius, o atsidėkodami už jūsų aktyvumą visus šio čempionato aistruolius džiuginsime įvairiomis apžvalgomis. Gero skaitymo!

 

Duok dėdei vieną

Pagrindiniai krepšininkai: Benas Lydis, Linas Petruškevičius, Andrius Čepkauskas, Arnas Dausevičius.

Prognozuojama vieta grupėje: 1

B pogrupį pradedame nuo tikriausiai originaliausią pavadinimą turinčių "Duok dėdei vieną" krepšininkų. Ši komanda iki 2018 metų vadinosi "Vichy vandens parkas", tačiau greičiausiai nutrūkus bendradarbiavimui su rėmėjais susigalvojo daug įdomesnį ir daugiau dėmesio pritraukiantį pavadinimą. Šiemet kolektyvas varžosi V-oje lygoje ir bent jau kol kas viskas klostosi tikrai gerai - nors reguliariajame čempionate buvo iškovotos tik 6 pergalės iš 16-os susitikimų, atkrintamosiose komandą kol kas lydi sėkmė. 1/16 etape bendru 5 taškų skirtumu buvo palaužta "Abi kairės" komanda, o aštuntfinalyje, dėka fantastiškai sužaistų antrųjų rungtynių svečiuose prieš "Socialinių MK" (pergalė 20-ies taškų skirtumu) taip pat pasiektas saldus triumfas. Daugiau nei šimtą rungtynių VKL jau sužaidusi komanda apsukų neplanuoja mažinti ir Top Sport - Pavasario čempionate, kuriame startavo taip pat neblogai - dvi pergalės ir viena nesėkmė. Prie gero starto labai prisidėjo universaliojo 203 cm ūgio krepšininko Lino Petruškevičiaus prisijungimas. Aukštaūgis iškart tapo starto penketo žaidėju, o per daugiau nei 30 žaidimo minučių atkovoja net po 11 kamuolių bei savo ilgomis rankomis saugo krepšį nuo varžovų. Puolimo lyderiu tapo Benas Lydis, renkantis net po 18,3 taško. Įdomu, ar prie "Duok dėdei vieną" kolektyvo prisijungs V-oje lygoje monstriškus skaičius fiksavęs Andrius Čepkauskas. Jei Andriaus visgi nebus, pasistiebti privalės tokie krepšininkai kaip Arnas Dausevičius, Justinas Musteikis ar Darius Sviderskis. Bet kokiu atveju, klubas į kitą etapą išeiti turėtų be didesnio vargo.

Linas Petruškevičius ("Duok dėdei vieną")

 

EIRIF

Pagrindiniai krepšininkai: Vytautas Ostrauskas, Donatas Brūkštus, Šarūnas Tuskenis, Mantas Merkys.

Prognozuojama vieta grupėje: 4

Taip pat solidžiai kaip ir "Duok dėdei vieną" šį Pavasario čempionatą pradėjo "Eirif" komanda, irgi iškovojusi dvi pergales ir patyrusi vieną nesėkmę. Egidijaus Udro vadovaujama komanda į Vilniaus krepšinio lygą užsuka antrą pavasarį iš eilės - praėjusiais metais jų žygis nebuvo ilgas ir pasibaigė grupių etape, tačiau šiemet klubas į VKL atvyksta jau drąsesnis ir turėdamas aiškius tikslus - visų pirma, išeiti iš pogrupio. Po metų pertraukos į Vilniaus krepšinio lygos batalijas sugrįžęs Vytautas Ostrauskas iškart tapo vienu iš geriausių penktosios lygos krepšininkų, o fantastiški rodikliai - 22,7 taško, 12 atkovotų kamuolių ir 29 naudingumo balai tik įrodo, jog Vytautas buvo išalkęs krepšinio. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiame sezone, tik dar rezultatyviau žaidžia Donatas Brūkštus, šiemet renkantis net po 18 taškų. Būtent šie du krepšininkai yra labai aiškiai išskirti "EIRIF" lyderiai, žaidžiantys net po 34 minutes. Po krepšiais pagirtinai stumdosi ir VI-oje VKL lygoje šiemet dominavęs Šarūnas Tuskenis. Jo rolė klubė nėra tokia svarbi kaip "VK Don Pedro užkandinei", tačiau kovingumu pasižymintis aukštaūgis žino kaip neprapulti aikštėje. "EIRIF" pradžia nuteikia iš ties optimistiškai, o dabar tereikia tęsti pradėtą darbą ir viskas bus gerai. 

 

EY

Pagrindiniai krepšininkai: Rokas Narkus, Povilas Užkuraitis, Audrius Vegys, Aleksandr Smalcer

Prognozuojama vieta grupėje: 3

Trečioji B pogrupio komanda, pretenduojanti į trumpiausią pavadinimą - "EY", treniruojama Vaidoto Šilgalio. Savo kelią Vilniaus krepšinio lygoje klubas pradėjo dar 2016/2017 metų sezone žaisdamas Įmonių lygoje, tačiau ten didelių kalnų nuversti nepavyko - iškovotos tik 4 pergalės ir patirta net 14 pralaimėjimų. Kiek prisvilęs pirmasis blynas klubo vadovams davė signalą kiek atsitraukti ir nuo to laiko "EY" žaidžia tik Pavasario čempionate - tai bus jau trečiasis turnyras iš eilės. Deja, tačiau ir PČ komandai kol kas žiauriai nesiseka - praėjusiais metais buvo pralaimėti visi penki mačai. Visgi naujas turnyras - nauja istorija, o šiemet "EY" jau gali pasigirti, kad pagerino praeitų metų rezultatą - iškovojo vieną pergalę iš dviejų galimų. Kaip pradedi tokį trumpą turnyrą yra labai svarbu, ypatingai kolektyvams, kurie dar neišnaudojo viso savo potencialo. Pralaimėti vienu tašku "Duok dėdei vieną" ekipai ir įveikti "EIRIF" yra tikrai pozityvu, todėl nieko kito, kaip tik dar geresnių rezultatų iš "EY" kolektyvo ir nesitikime. Labai apylygių komandų pogrupyje kiekviena pergalė yra svarbi, todėl į kiekvienas rungtynes privalu eiti su maksimalia koncentracija - tą nuo pat pirmųjų minučių matome iš aiškaus klubo lyderio Roko Narkaus, renkančio net po 26,5 taško ir 11 atkovotų kamuolių. 

 

ESO

Pagrindiniai krepšininkai: Kęstutis Ingelevičius, Marius Sabonis, Mindaugas Urbonas, Vytautas Kunigėlis.

Prognozuojama vieta grupėje: 6

Nors "ESO" klubas šiemet žaidė net ketvirtoje VKL lygoje (iš viso 4 pergalės ir 12 pralaimėjų), tačiau net ir žaidimas aukštesniame lygyje prieš Pavasario čempionato B pogrupio oponentus kol kas saldžių vaisių neatnešė - klubas laimėjo vieną kartą iš trijų. Kaip jau minėjome, B pogrupis neturi aiškių favoritų, o įdomu ir tai, kad grupėje nebeliko nepralaimėjusios komandos (išskyrus "MKK", kuri dar nesužaidė nei vienų rungtynių). Tai reiškia, kad dabar "ESO" kolektyvas jau yra priremtas prie sienos ir greičiausiai klysti nebegali. Visos likusios trys rungtynės bus žutbūtinės, o treneriui Valentinui Nemcevui reikia pradėti kurti magiškus derinius. Kol kas ryškėja labai aiški "ESO" problema - mažas pelnomų taškų skaičius. Daugiausiai jie kol kas sukrapštė tik 57 taškelius, o net ir pergalingose rungtynėse prieš "Duok dėdei vieną" kolektyvą jie pelnė vos 51 tašką. Visgi mažo rezultatyvumo priežastis yra labai aiški - net po 21 tašką IV-oje lygoje rinkęs Kęstutis Ingelevičius kol kas Pavasario čempionate nesužaidė nei vieno mačo. Lyderio rolę iš Kęstučio šiuo metu perėmė komandos naujokas Mindaugas Urbonas (14,5 taško), tačiau jeigu neatsiras daugiau pagalbininkų, "ESO" komanda Pavasario čempionate ir vėl savo pasirodymą užbaigs grupės etape.

 

FL Technics

Pagrindiniai krepšininkai: Modestas Valiuševičius, Karolis Ragaišis, Mantas Valiuševičius, Lukas Markaitis.

Prognozuojama vieta grupėje: 7

Dar vieni VKL debiutantai, jau pirmajame savo sezone rodantys didelį aktyvumą. Klubas žaidė IV-oje lygoje (kovas baigė po antrojo etapo - 4 pergalės ir 12 pralaimėjimų), žaidė ir Spalding 3x3 atvirajame čempionate (4 pergalės ir 5 pralaimėjimai) bei dabar pradeda savo žygį Top Sport - VKL Pavasario čempionate, kuriame sužaidė vienintelį mačą ir jį pralaimėjo (57:66 "Duok dėdei vieną" kolektyvui). Simboliška, tačiau neskaitant jau minėto "MKK" kolektyvo, kuris dar nėra sužaidęs nei vienerių rungtynių, "Fly Technics" yra vienintelė pergalės neiškovojusi komanda B pogrupyje. Žinoma, kad ta pergalė tikrai ateis - juk prieš akis dar penki grupės etapo susitikimai. Laukti nėra kada, o ir išvados privalo būti pasidarytos labai greitai. Pirmajame PČ mače klubos surinko tik šešis žaidėjus, o vienam iš jų - Karoliui Ragaišiui, kuris IV-oje lygoje griežė pirmaisiais smuikais, dar buvo juodai nesėkmingas mačas (3/11 metimai). Jį pavaduoti suskubo Modestas Valiuševičius, išmetęs net 21 tritaškį ir iš viso pelnęs 32 taškus, tačiau pergalei vieno žmogaus indėlio buvo per mažai. Tikėtis, kad komanda į PČ prisikvies daugiau narių yra naivu, kadangi juokas juokais, bet IV-oje lygoje ekipos spalvas reguliariai gynė 6 žaidėjai. "FL Technics" laukia labai sunkus pavasaris...

 

LPK Liberna / Gervėčių kraštas

Pagrindiniai krepšininkai: Edvinas Viršila, Vytautas Venckus, Gediminas Balčius, Artūras Seržantas

Prognozuojama vieta grupėje: 5

Turbūt daugiausiai patirties tarp visų B pogrupio komandų turintis kolektyvas - "LPK Liberna / Gervėčių kraštas". Ši komanda VKL pirmenybėse debiutavo dar 2011/2012 metų sezone, o šiuo metu jau yra sužaidusi daugiau nei 170 rungtynių (pergalių procentas - 54). Tarsi viena šeima tapęs kolektyvas praeityje fiksavo tikrai gerus pasiekimus - štai 2015/2016 sezone III-oje lygoje užėmė net 7-ą vietą, o 2016/2017 metais žaidė EKO lygos atkrintamosiose. 2017/2018 metų sezone klubo vadovai nusprendė žengti žingsnį atgal ir matydama savo lygį persiregistravo į ketvirtą VKL lygą. Pirmajame sezone jie kiek netikėtai iškrito jau 1/16 etape, o gavus tokį skaudų smūgį komanda nieko nelauksi šoko dar žemiau - penktą VKL lygą. Joje kol kas viskas klostosi puikiai - ekipa laimėjo inirtingą 1/8 etapo seriją prieš "Vilko broliją" ir netrukus žais ketvirtfinalyje. Medalių išalkę "Gervėčių krašto" krepšininkai gavo tikrai pajėgią grupę Pavasario čempionate, o nors prognozės jiems ir nėra pačios palankiausios, viskas priklausys nuo pačių krepšininkų. 

 

MKK

Pagrindiniai krepšininkai: Audrius Gustys, Paulius Miškinis, Nerijus Patlabys, Mantas Bagdonas. 

Prognozuojama vieta grupėje: 2

Ir paskutinioji, tačiau tikrai neprasčiausia B pogrupio komanda - "MKK". Klubas šiame VKL sezone žaidė pajėgioje IV-oje lygoje, kurioje teko jau 1/16 etape "užsirauti" ant pajėgos "Mad Lamb" antrosios komandos. Pirmasis serijos mačas baigėsi lygiosiomis, tačiau antrajame "MKK" patyrė net 27 taškų sutriuškinimą. Pamiršę šias nuoskaudas "MKK" krepšininkai žengia į Top Sport Pavasario čempionatą - kuriame praeitais metais pasiekė aštuntfinalį. Tiesa, iš praėjusios 13 žaidėjų sudėties šiemet teliko 10. Maža to, klubas PČ nesulauks svarbių krepšininkų pagalbos - Orento Ridzvanavičiaus (vid. 15,3 taško ketvirtoje lygoje), Pauliaus Kalakausko (11,1 taško) bei Gedo Vitkausko (12 taškų). Be šių krepšininkų kolektyvui kovoti dėl aukščiausių vietų bus labai sunku. Klubas inirtingai ieškojo dešimto žmogaus rotacijoje ir galiausiai sugebėjo prisikviesti kovingąjį puolėją Mantą Bagdoną. Šis 20-metis komandos sudėtyje buvo ir pernai, tačiau taip nei vieneriose runtynėse marškinėlių ir neapsivilko. Jei šiemet Mantas prisijungs prie klubo, jis iš karto turėtų tapti svarbiu rotacijos žmogumi, kadangi šį sezoną stažavosi pas Mantą Finažonkovą vienoje iš stipriausių III-os lygos komandų - "Vedejasrenginiui.lt". "MKK" Pavasario čempionate kol kas nėra sužaidusi nei vienerių rungtynių, o toks kitų oponentų tolygus išsibarstymas turnyrinėje lentelėje jiems turėtų išeiti į naudą. 

TOP SPORT Pavasario čempionatas - 5 lygos B pogrupio komandų pristatymas

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009