IV Lyga - savaitės apžvalga

2019-04-25

Tęsiasi TOP SPORT VKL IV lygos čempionatas. Komandos jau kibo į savo ketvirtfinalių mačus, o dvi iš jų jau net ir spėjo iškovoti kelialapį į FINAL-4. Šios savaitės apžvalgoje prisiminsime, kaip ekipoms sekėsi paskutinės savaitės rungtynėse ir kurioms iš jų sėkmė šypsojosi plačiausiai.Tad nieko nelaukiame ir skaitome.

 

PLAY - OFF varžybų medis:

 

BC Pilaitė (5) - VK Zulu Team (20)

Prognozė prieš seriją: BC Pilaitė (95 %) - VK Zulu Team (5%)

Rezultatas: BC Pilaitė - VK Zulu Team 139 : 102

Šios komandos sužaidė jau ir antrąjį susitikimą. Pirmame pergalę 22 taškų persvara buvo iškovojusi aukštesnį reitingą turinti "BC Pilaitė“, tad antroji dvikova nemaža dalimi galėjo tapti tik formalumu. Antras mačas prasidėjo lygiai ir rezultatyviai.  Po pirmojo kėlinuko, kurį  laimėjo šio mačo šeimininkė "BC Pilaitė“, buvo nepanašu, kad ši komanda gali iššvaistyti pirmame mače sukauptą pranašumą. Antrajame kėlinyje vaizdas šiek tiek pasikeitė ir "VK Zulu Team“ persvėrė rezultatą į savo pusę. Visgi trečiąjį kėlinį šeimininkų komanda pradėjo puikiai puldama bei gindamasi ir leisdama varžovams per kėlinį įmesti tik keturis taškus jį laimėjo net 15 taškų persvara. Ketvirtas kėlinys buvo tik finalinio švilpuko laukimas ir į turnyro pusfinalį keliauja "BC Pilaitė“. Šios komandos pergalę lėmė geresnis pataikymas, ypač iš tritaškio zonos. Pataikyti 8 tritaškiai, kai varžovai tuo tarpu neįmetė nei vieno. Šeimininkai taip pat geriau kovojo dėl kamuolių bei žaidė labiau komandinį krepšinį, tai atsispindi ir rezultatyvių perdavimų grafoje. "VK Zulu team“ sužaidė vienas nerezultatyviausių savo rungtynių sezone. Daugiausiai taškų nugalėtojų gretose pelnė Algirdas Macijauskas, kuris įmetė 17 taškų. Jam gerai talkino vienas geriausių rungtynių sezone sužaidęs „sunkusis kraštas“ Tomas Skeirys. Šio žaidėjo sąskaitoje 14 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė 14 taškų pelnęs Eduard Bielskij  bei 10 taškų įmetęs Mateusz Karpinski. Šis vidurio puolėjas dar atkovojo ir 8 kamuolius.

Bent jau diplomą "BC Pilaitė" ir vėl laikys savo rankose

 

Litresta (31) - Draudimas.lt (7)

Prognozė prieš seriją: Litresta (39 %) - Draudimas.lt (61%)

Rezultatas: Litresta - Draudimas.lt 128 : 134 (po prat.)

Šios komandos taip pat sužaidė abu savo mačus, po kurių paaiškėjo, kad bendra 6 taškų persvara į kitą etapą, kaip ir prognozuota, keliauja ,,Draudimas.lt“. Suklydome sakydami, kad šioje poroje bus mažiausiai intrigos iš visų ketvirtfinalių. Pirmas mačas vyko nerezultatyviai ir jo nugalėtojas nebuvo išaiškintas. Rungtynės pasibaigė lygiosiomis 62:62 ir visa kova nusikėlė į antrąjį komandų susitikimą. Jį kiek geriau pradėjo aikštės šeimininkai ,,Draudimas.lt“,  bet labiau atitrūkti šiai komandai nepavyko. Varžovai nuolat kvėpavo jiems į nugarą. Po ilgosios pertraukos daug kam netikėtai ir toliau tęsėsi lygi ir ganėtinai rezultatyvi kova. ,,Litresta“ ketvirtajame kėlinyje pataikė lemiamą metimą ir rungtynės vėl pasibaigė lygiosiomis. Tai reiškė, kad komandos pagal turnyro reglamentą turėjo žaisti pratęsimą. Jame techninę pražangą užsidirbo ,,Litrestos“ žaidėjas, o tai nemaža dalimi ir nulėmė, kad rungtynes laimėjo ,,Draudimas.lt“ komanda, kuri ir pateko į turnyro pusfinalį. Nugalėtojų gretose abiejuose mačuose rezultatyviausiai žaidė komandos lyderis Arvydas Ūsaitis, kuris pelnė vidutiniškai po 19 taškų. Įžaidėjas Rytis Kriūnas pridėjo po 16,5 taško. Benas Marcinkevičius rinko po 16 taškų bei atkovojo 8,5 kamuolio. Pralaimėjusių gretose šįkart išsiskyrė įžaidėjas Vaidas Vinevičius (15 tšk. ir  4 rez. perd). Jam geriausiai talkino ne pačias geriausias dvi rungtynes sezone sužaidęs komandos lyderis Artur Tyševič (12,5 tšk., 8,5 atk. kam.). Toks žaidimas neabejotinai turėjo įtakos, kad komandai visgi nepavyko pateikti staigmenos ir keliauti tarp keturių stipriausių komandų. ,,Draudimas.lt“ visgi turi daugiau lygiaverčių žaidėjų, tačiau net ir pralaimėjusi "Litresta" sužaidė labai sėkmingą krepšinio sezoną.

Justas Naidzinavičius (viduryje) kartu su komandos draugais iš "Mad Lamb" vėl norėtų pasipuošti medaliais

 

Mad Lamb II (3) - Atea / Bitdefender (6)

Prognozė prieš seriją: Mad Lamb II (52 %) - Atea / Bitdefender (48 %)

Po pirmųjų rungtynių 68:63 pirmauja "Mad Lamb II"

Ši pora sužaidė pirmąsias savo ketvirtfinalio rungtynės Kaip ir buvo manoma, jos buvo intensyvios ir sunkios abiems komandoms. Rungtynes kiek geriau pradėjo nežymūs mačo favoritai bei svečių teisėmis žaidę ,,Mad Lamb II“. Antrajame kėlinyje puikiai pulti pradėjo jau šeimininkai. Tam daugiausiai įtakos turėjo rezultatyviausio komandos krepšininko Dovydo Lukšo pastangos puolime. Po pirmosios rungtynių pusės priekyje vos vieno taško persvara buvo ,,Atea / Bitdefender“. Antrojoje rungtynių dalyje vėl į priekį truktelėjo daugiau opcijų puolime turėjęs ,,Mad Lamb II“ kolektyvas, kuris „vežasi“ į savo aikštelę trapią penkių taškų pergalę. Klausimas, ar jos pakaks, spręsis jau kitame mače. Nugalėtojų gretose trys žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, kuomet palyginimui pralaimėtojų gretose tokių buvo tik du. Po 20 taškų ,,Mad Lamb II“ gretose įmetė šiuo metu rezultatyviausi komandos krepšininkai Šarūnas Putna ir Darius Bušmič. ,,Atea / Bitdefender“ išsiskyrė jau minėtas Dovydas Lukšas, kuris pelnė net 32 taškus. Tai yra šio žaidėjo sezono pelnytų taškų rekordas. ,,Atea / Bitdefender“ galiūnas metė 19 dvitaškių, iš kurių pataikė net 13.  Norint laimėti seriją, vien šio žaidėjo pastangų gali ir nepakakti. todėl turi ženkliai pasitempti puolime ir kiti komandos draugai. Visgi keisčiausia, kad ,,Mad Lamb II“ iškovojo pergalę prasčiau atakuodama iš žaidimo bei prasčiausiai atkovodama kamuolius. Pasinaudoti tuo ,,Atea / Bitdefender“, deja, nepavyko. Tai ir lėmė šios komandos pralaimėjimą.

IV Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009