III LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

2019-04-17

Trečiosios Top Sport - VKL lygos 1/8 etapas pagaliau pasiekė savo finišo tiesiąją - paaiškėjo aštuoni stipriausi klubai, kurie jau visai netrukus pratęs kovą dėl galimybės patekti į finalinį varžybų ketvertą, o ten grumtis dėl medalių. Tačiau apie viską iš eilės - praėjusią savaitę (04 10 - 04 16) paskutinius aštuntfinalio susitikimus sužaidė keturios likusios poros, todėl šiandienos apžvalgoje pažvelgsime būtent į šiuos mačus. Mūsų ištikimų skaitytojų kaip visuomet apžvalgos pabaigoje laukia simbolinis savaitės penketukas, o kitos savaitės apžvalgoje - VKL ekspertų prognozės dėl ketvirfinalio porų. Gero skaitymo!

Melingos Keliai (18) - Antra Komanda (2)

Prognozė prieš seriją: Melingos Keliai (43%) - Antra Komanda (57%)

Rezultatas: 127:94 seriją laimėjo "Antra komanda"

Antrąjį reitingą turintys "Antra komanda" PLAY - OFF etape kol kas savo darbą atlieka puikiai - tai buvo jau ketvirtosios rungtynės iš tiek pat galimų, kurias jaunieji krepšininkai laimėjo be didesnių sunkumų. Antrasis serijos prieš "Melingos kelius" susitikimas vyko Žirmūnų gimnazijoje, kurioje šiemet tik kartą suklupę "Antros komandos" krepšininkai atliko antrą darbo dalį ir nesusikūrė nereikalingų problemų prieš 18-ą skirstymą turėjusius varžovus. Tiesa, vienu momentu atrodė, kad "Melingos keliai" gali kaip reikiant panervinti savo oponentus, kuomet antrajame kėlinyje buvo per vieną metimą iki dviženklės persvaros. Priminsime, kad po pirmojo mačo favoritai turėjo 14-os taškų pranašumą, o toks tampymąsis gali sudeginti ne tik daug nervų ląstelių, bet ir išbandyti komandos kaip vieno kolektyvo stuburą. Visgi aikštės šeimininkai eilinį sykį pasinaudojo savo koziriu - kolektyvas vis įkrenta į duobelę, tačiau praeityje Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje sportavę žaidėjai yra kiek ištvermingesni ir pasinaudodami savo energija prieš vyresnius oponentus padaro vieną, tačiau tokį galingą ir nebepavejamą spurtą, kuris varžovus pasiunčia tiesiai į nokautą. Taip įvyko ir trečiajame kėlinyje, kuriame "Antra komanda" dideliais ir sparčiais žingsniais pradėjo bėgti į priekį. o ketvirtį laimėję 23:11 susikūrė saugų 6 taškų pranašumą ir serijoje padėjo tašką. Ketvirtajame kėlinyje, per pirmąsias keletą minučių "Melingos keliai" dar bandė spurtuoti, tačiau nesėkmingai, o galiausiai ekipos strategas nuleido rankas ir pasireikšti davė mažiau rungtyniaujantiems krepšininkams - pergalę rezultatu 72:53 pasiekė "Antra komanda". Visgi M.Pranskūnas spaudos konferencijoje sezoną reziumavo visai nusisekusiu - komanda įvykdė užsibrėžtus tikslus, žaidė neblogai, o 1/16 etape tiesiog pritrūko didesnio nusiteikimo. Šiame mače po labai nesėkmingo pirmojo susitikimo reablitavosi Dovydas Verikas, surinkęs 17 taškų. Deja, tačiau joks kitas jo bendraklubis dviženklio taškų skaičiaus nesurinko. "Antros komandos" gretose geriausiai sekėsi pagrindiam įžaidėjui Ignui Repčiui - jis pelnė 14 taškų, atkovojo 4 kamuolius, taip pat atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų ir tapo mačo MVP - 23 naudingumo balai. Po 17 naudingumo balų surinko Ernestas Palskis (13 tšk., 3/4 trit.) ir Mykolas Radionovas (11 tšk., 5 blk.). "Antra komanda" ir toliau išlieka viena iš lyderiaujančių ekipų, o apie jų tolimesnį varžovą - jau netrukus!

Ignas Repčys (su kamuoliu) neabejotinai yra vienas pagrindinių "Antros komandos" raktų į pergales

 

BC Kibirai (26) - Verslo Sp.Centras / R2P Sport (23)

Prognozė prieš seriją: BC Kibirai (46%) - Verslo Sp.Centras / R2P Sport (54%)

Rezultatas: 164:126 seriją laimėjo "R2P Sport"

Kiek apmaudu, jog ši serija, kurioje susidūrė 26-ą ir 23-ą reitingą turėjusių kolektyvų keliai, susiklostė kiek nykokai. Pirmą susitikimą net 28 taškais laimėję "Verslo spaudos centras / R2P Sport" susikūrė tik per stebuklą panaikinamą persvarą, tačiau stebuklą "BC Kibirai" turės kurti jau kitame sezone, kadangi šiame jų žygis yra baigtas. Negalime teigti, jog atsakomasis mačas, vykęs "BC Kibirų" tvirtovėje (Antakalnio gimnazijoje) nebuvo įdomus. Ypatingai pirmoji jo dalis, kurioje nei vienas kolektyvas neįgijo apčiuopiamos persvaros. Visgi laikas bėgo, o po 20-ies žaidimo minučių "BC Kibirai" turėjo 5 taškų deficitą. Maža to, sustojo ir ekipos puolimas. Laikas tirpo, komandai užpulti tikrai nepasidarė lengviau, o galiausiai trečiajam kėliniui artėjant į pabaigą žaidėjus palaužė galbūt ne fizinės, o labiau psichologinės jėgos - po trečiosios dešimties minučių ekipas skyrė 9 taškai, žvelgiant bendrai - net 37 taškai. Suprantama, kad jau tuomet tapo aišku, jog į ketvirtfinalį vos iš 23-osios pozicijos žengia "R2P Sport" kolektyvas, pergalę pasiekęs rezultatu 78:68. Iš tiesų žvelgiant į pastaruosius du ekipos sezonus matome labai įdomią situaciją - praėjusiais metais komanda reguliarųjį sezoną pabaigė 1-oje vietoje, tačiau sensacingai krito 1/8 etape. Šiemet klubas sensacingai net nepateko į TOP etapą, tačiau dominavę BOTTOM etape užsiaugino sparnus ir PLAY - OFF varžybose kol kas atrodo tikrai grėsmingai. Dideliu sėkmės faktoriu tapo kiek aktyvesnis "R2P Sport" narių rinkimasis į varžybas - atsakomajame mače jų susirinko devyni ir nors tai profesionalaus krepšinio mąstais nėra daug, mėgėjų krepšinyje solidžiai žaidžiančiam kolektyvui to kol kas pilnai pakanka. Svečiai antrajame susitikime pasižymėjo karštomis rankelėmis - oponentams įsudė net 11 tritaškių iš 23 ir fiksavo beveik 50-ies procentų taiklumą. Nugalėtojams po 17 taškų pelnė Linas Stripinis (26 naud. bal.) ir Vitalijus Dūda (22 naud. bal.), o "BC Kibirus" iš beviltiškos situacijos gelbėti bandė Rolandas Bajoras, pelnęs 23 taškus ir surinkęs net 31 naudingumo balą.

 

Vedejasrenginiui.lt (13) - SK Skaidiškės (4)

Prognozė prieš seriją: Vedejasrenginiui.lt (58 %) - Sk Skaidiškės (42 %)

Rezultatas: 150:136 seriją laimėjo "Vedejasrenginiui.lt"

Štai taip - čempionatą jau po 1/8 etapo palieka ir ketvirtą reitingą turėjusios "SK Skaidiškės". Koją pastariesiems smarkiai pakišo tragiškai sužaistas pirmasis susitikimas, kurį "Vedejasrenginiui.lt" laimėjo 16-os taškų persvara. Žinoma, sensacija tokios serijos baigties vadinti tikrai negalime, kadangi pažiūrėjus tiek į VKL ekspertų prognozę, tiek ir į kolektyvus sudarančius žaidėjus, "Vedejasrenginiui.lt" turi pranašumą, kurį puikiai išnaudojo. Čia "SK Skaidiškėms" "nepakrito" burtai, tačiau pateisinti nieko nebandome, o nugalėjo stipresni - visą sezoną solidžiai žaidusios Skaidiškės subliuško pačiu netinkamiausiu momentu. Realybė yra tokia, kokia yra, o po šios serijos vis drąsiau galime teigti, jog "Vedejasrenginiui.lt" komanda vėl sugrįžo į kovą dėl medalių. Dar prieš prasidedant TOP etapui būtent šį kolektyvą įvardijome kaip pagrindinį pretendentą užimti pirmą vietą grupėje, tačiau atslinkus labai juodam periodui klubas susikomplikavo savo padėtį. Grįžtame prie antrųjų rungtynių, kurias 83:81 laimėjo namuosę žaidusios "SK Skaidiškės". Pirmoji rungtynių pusė rutuliojosi pagal svečių planą, kurie nedarė skubotų sprendimų, išlaikė šaltą protą ir po 20 minučių turėjo keletos taškų pranašumai. Visgi visos įdomybės prasidėjo antroje mačo dalyje, kurioje aktyviai savo sirgalių palaikomi šeimininkai nebeturėjo ko prarasti ir pradėjo šturmuoti oponentų krepšį. Jie greitai persvėrė rezultatą, o Dominyko Zapolsko ir Artur Aškelovič tritaškių vedami susikrovė net 10 taškų persvarą ketvirtojo kėlinio pradžioje. Atrodo, jog mačas galėjo ir vėl prasidėti nuo nulio, tačiau "Vedejasrenginiui.lt" komanda manė kitaip - jie greitai atsibudo, o puikūs M.Finažonkovo taktiniai sprendimai padėjo aptirpdyti pranašumą iki minimalaus. Deja, tačiau aikštės šeimininkams surengti dar vieną šturmą laiko nebeliko ir nors pastarieji šventė pergalę, pergalės šokį šokti galėjo jų oponentai, patekę į ketvirtfinalį, kuriame kausis su jaunaisiais "VKM 2001" krepšininkais. Iš "Vedejasrenginiui.lt" kolektyvo labiausiai išsiskyrė 22 taškus pelnęs, 13 atkovotų kamuolių sugriebęs ir 30 naudingumo balų surinkęs Einaras Beržonskis - šis vidurio puolėjas nesustabdomas buvo visos serijos metu. 15 taškų nugalėtojams pelnė Aurimas Stelmokas, Juozo Andriuškos sąskaitoje - 7 rezultatyvūs perdavimai. "SK Skaidiškėms" lemiamo maču metu labai trūko Dariaus Juciaus, kuris neabejotinai būtų bent šiek tiek pristabdęs įsisiautėjusį Einarą Beržonskį. Lyderio vaidmenį iš Dariaus perėmė Dominykas Zapolskas, surinkęs net 38 naudingumo balus (29 tšk., 9/13 met.). Beje, tai - naujas Dominyko naudingumo balų karjeros rekordas. Jam puikiai talkino fantastiškai tritaškius metęs (6/7) Artur Aškelovič, iš viso pelnęs taip pat 28 taškus. Simonas Rimkus atkovojo 12 kamuolių, tačiau neįprastai sau pelnė tik 6 taškus.

Karjeros Dominyko Zapolsko rungtynių "SK Skaidiškėms" ketvirtfinalio pasiekti nepakako

 

Krituliai (9) - Western Union (8)

Prognozė prieš seriją: Krituliai (47 %) - Western Union (53 %)

Rezultatas: 152:134 seriją laimėjo "Western Union"

Dar vienų lygiaverčių varžovų susitikimas aštuntfinalyje ir vėl krepšinio gurmanams nepadovanojo žadėtos intrigos. Pirmą susitikimę svečiuose 9 taškais laimėję "Western Union" vaikinai apsukų nesumažino ir sugrįžę namo, į VRM sporto rūmus, bei pergalę iškovojo identiška persvara - 75:66. Kaip ir buvo galima planuoti, serija pasižymėjo dideliu kovingumu, apsistumdymais baudos aikštelėje ir ne pačiu didžiausiu rezultatyvumu. Abu kolektyvai turi labai tvirtų žmonių baudos aikštelėje, kuriais didžiąją mačo dalį ir bando naudotis. Nors antrame susitikime siautėjo abi "Kritulių" žvaigždės - broliai Vaičiuliai, aukštaūgių akistatoje pergalę švenčia aukštai rankas į viršų iškėlęs Aurimas Dalius Butkus. Mačo, o tuo pačiu ir visos serijos intriga tirpti pradėjo jau antrame kėlinyje, kurį šeimininkai laimėjo 23:12. "Krituliai" ir vėl bandė dominuoti baudos aikštelėje, tačiau turėję pranašumą puolime, patys vargo gynyboje. Jie nesugebėjo sugaudyti oponentų snaiperių, kuriems praėjęs ketvirtadienis buvo puiki diena - komanda pataikė 11 tritaškių iš 25 ir kai kuriais tolimais metimais varė varžovus į neviltį. "Krituliai" rinko po du, "Western Union - po tris taškus vienos atakos metu. Grįžus po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė - šeimininkai žaidė atsipalaidavę, tačiau žinodami rungtynių svarbą, o tuo pačiu ir vis didindami pranašumą, kuris galiausiai patapo dviženkliu. "Krituliams" tai buvo liepto galas - sezono pabaiga, kuri bent jau užsibaigė gerai sužaistu ketvirtuoju kėliniu, kurį svečiai laimėjo 22:14. Paguodos mažai, tačiau šioje serijoje aiškiai matėsi "Western Union" pranašumas. Nugalėtojams keturis tolimus metimus pataikęs Gražvydas Girniukaitis iš viso pelnė 23 taškus. Po 17 naudingumo balų surinko jo komandos draugai Aurimas Dalius Butkus (13 tšk., 2/2 trit.) ir Darius Rindinas (16 tšk., 3 trit.), o 14 taškų dar pridėjo Arvydas Serapinas. "Krituliams" 21 tašką surinko Aurimas Vaičiulis (9 atk. kam., 24 naud. bal.), bet naudingumo balais jis nusileido broliui Vaidui (9 tšk., 17 atk. kam., 25 naud. bal.). Bene didžiausia "Kritulių" problema - kiek silpnokas pasirodymas ties perimetru. Varžovams dvigubinant jų bokštus privalo atsirasti gynėjas, kuris galėtų patempti komandą į priekį. Tikimės, jog komandos vadovai tarpsezonyje papildys kolektyvą tokiu žaidėju ir kitąmet komanda nužygiuos toliau, o dabar į priekį tenka užleisti "Western Union" vaikinus, kurie ketvirtfinalyje kausis su pirmą reitingą turinčiais "Jamam". 

 

Simbolinis savaitės penketukas

 

Ignas Repčys

14 taškų (6 rez. perd., 3 per. kam., 23 naud. bal.)

Dominykas Zapolskas

29 taškai (5/7 trit., 38 naud. bal.)

Artur Aškelovič

28 taškai (6/7 trit., 27 naud. bal.)

Einaras Beržonskis

22 taškai (13 atk. kam., 30 naud. bal.)

Rolandas Bajoras

23 taškai (3 blk., 31 naud. bal.)

PG SG SF PF C
III LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009