TOP SPORT Pavasario čempionatas - 4 lygos C pogrupio komandų pristatymas

2019-04-18

Sveikinamės su visais Top Sport - VKL skaitytojais ir šįkart tęsiame naują, į Pavasario čempionatą koncentruotą apžvalgų ciklą. Kiekvieną dieną jus pasieks jau netrukus prasidedančiame Pavasario čempionate dalyvaujančių kolektyvų aprašymai. Jus jau spėjo pasiekti stipriausios - 2+3 lygos ir jos A bei B pogrupių, juose žaisiančių komandų, jų pagrindinių krepšininkų ir prognozuojamos vietos grupėje. Dabar seks ketvirtos, vėliau - penktos, šeštos, o ciklas užsibaigs septintos lygos komandų apžvalga. Mes labai džiaugiamės, jog šį sezoną Top Sport Pavasario čempionate dalyvaus rekordinis komandų skaičius, o atsidėkodami už jūsų aktyvumą visus šio čempionato aistruolius džiuginsime įvairiomis apžvalgomis. Gero skaitymo!

 

BC Pilaitė

Pagrindiniai krepšininkai: Algirdas Macijauskas, Dionizas Diržauskas, Donatas Ditkevičius. 

Prognozuojama vieta grupėje: 3

Štai ir priėjome paskutinį IV-osios lygos pogrupį (C) ir pristatydami jį abecelės tvarka pradedame nuo "BC Pilaitės" krepšininkų. 99 rungtynės Vilniaus krepšinio lygoje - tiek "BC Pilaitė" jau atidavė mūsų lygai, o atidaromosios Pavasario čempionato rungtynės prieš "VK Peace 2" bus neeilinės, kadangi tai bus šimtasis mačas. Tiesa, šis susitikimas savo svarbą gali kiek prarasti, kadangi Pilaitės mikrorajoną atstovaujantys krepšininkai dabar visą dėmesį yra sutelkę ties ketvirtąja VKL lyga - ten jie grumiasi ketvirtfinalio etape, o visai neseniai padėjo pirmą rimtą ir labai svarbų žingsnį link finalinio ketverto - žaidžiant iš taškų skirtumo prieš "VK Zulu Team" turi 22 taškų persvarą ir atsakomąsias rungtynes namuose. Taigi PČ startas gali būti kiek blankokas - klausimas, kiek ekipos strategas vargins pagrindinius krepšininkus prieš lemiamas sezono kovas. Įdomu ir tai, jog "BC Pilaitė" į VKL sugrįžo po vienerių metų pertraukos - praėjusiame sezone jie komandos mūsų lygai nesurinko. Tačiau tik sugrįžę pilaitiškiai demonstruoja gražų krepšinį, o visai tai būtų neįmanoma be komandos varikliuko puolime - Algirdo Macijausko, IV-oje lygoje renkančio po 21 tašką. Šalia jo išskirti privalome ir Dionizą Diržauską, puikiai besigrumiantį po krepšiais ir taip pat Donatą Ditkevičių, kuris taip pat puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir kartu su Dionizu sudaro rimtą duetą baudos aikštelėje. "BC Pilaitė", žaisdama bent jau ties savo lygiu šioje grupėje tikrai neprapuls. 

 

BC Šalčininkai

Pagrindiniai krepšininkai: Kšyštof Songin, Edgar Svorobovič, Tomas Romanovskij, Aleksandras Šlempa. 

Prognozuojama vieta grupėje: 2

Dar vienas jau ilgą laiką Vilniaus krepšinio lygoje žaidžiantis kolektyvas, įsikūręs ne pačioje sostinėje, o Šalčininkuose - tai šį miestą reprezentuojantys krepšininkai, susibūrę vienam tikslui - garsinti savo gimtąjį miestą ir jam parvežti daug pergalių. "BC Šalčininkai" šiemet varžėsi III-oje VKL lygoje, tačiau ten jiems sekėsi nekaip - nepavyko prasibrauti į TOP etapą, o viename iš BOTTOM pogrupių greitai sudužo ir visos viltys išeiti į PLAY - OFF etapą (vos 2 pergalės ir 7 pralaimėjimai). Sezonas baigėsi anksti, laiko buvo ir trumpoms atostogoms, ir alinančioms treniruotėms, todėl dabar "BC Šalčininkai", patekę į turbūt tobuliausią pačiai komandai - IV-ąjį Pavasario čempionato divizioną, mes visas pajėgas, kad žengtų kuo toliau. Pavasario čempionate dominuoti turėtų ta pati Šalčininkų jėga, kuri komandą į priekį vedė ir ankstesniuose 2018/2019 metų sezono mūšiuose - tai atletiškasis 200 cm ūgio Kšyštof Songin ir po krepšiu besistumdantis Edgar Svorobovič. Ties perimetru ekipos lyderiams perdavimus skirstyti ir toliau turėtų gan pajėgus gynėjų duetas - Tomas Romanovskij ir Aleksandras Šlempa. Prieš prasidedant PČ klubas pasipildė ir praeityje Šarūno Marčiulionio krepšinio akademiją lankiusiu Andriumi Voitkevičiumi, kurio pagrindinė užduotis bus grasinti oponentams prie tritaškio linijos. "BC Šalčininkai" jau pasiekė sunkią pergalę prieš "VKL darbuotojus", o juk gera pradžia - pusė darbo. Dabar belieka kelti savo žaidimą į aukštesnį lygmenį ir patekti į PLAY - OFF varžybas. 

Edgar Svorobovič ("BC Šalčininkai")

 

KK Alkani

Pagrindiniai krepšininkai: Mindaugas Kraujalis, Denisas Oliferas, Rolandas Bajoras, Romuald Zemlianskij, Daumantas Kraujalis. 

Prognozuojama vieta grupėje: 1

Trečiasis C pogrupio klubas - išalkęs "KK Alkani", surinkęs labai rimtus vyrus kovoti dėl pergalių Top Sport - VKL Pavasario čempionate. Komanda, kaip ir "BC Pilaitė", praėjusį sezoną jokiose VKL pirmenybėse nedalyvavo, tačiau šiemet surinkusi beveik visiškai naują žaidėjų darinį yra labai ambicinga. Pradėti greičiausiai reikia nuo to, kokį puikų darbą tarpsezonyje atliko komandos skautai ir vadovai. Pagrindiniu vidurio puolėju tapti neabejotinai turėtų 204 cm ūgio Rolandas Bajoras, III-oje VKL lygoje rinkęs po beveik 18 naudingumo balų. Ketvirtoje pozicijoje greičiausiai žais universalusis Daumantas Kraujalis, kas taps pagrindiniu lengvuoju kraštu - klausimas vyriausiajam treneriui. Į šią poziciją pretenduoja Romuald Zemlianskij ir Vytautas Dzindulis. Šie žaidėjai yra labai stiprus ir solidus pastiprinimas, tačiau labiausiai stebina gynėjų grandis. Ją sudaro 38-erių veteranas Denisas Oliferas - tikriausiai vienas geriausiai aikštę matančių įžaidėjų visose Vilniaus mėgėjų lygose. Per daugiau nei 200 sužaistų rungtynių Vilniaus krepšinio lygoje D.Oliferas fiksuoja net 7,6 rezultatyvaus perdavimo vidurkį. O kam atlikti perdavimus ir toliau gerinti vidurkį, tikrai bus - ir pirmąja opcija tapti turėtų Mindaugas Kraujalis. Tiek atakuojančiu gynėju, tiek ir lengvuoju kraštu galintis žaisti krepšininkas yra puikus metikas, tačiau savęs neapriboja tik lakstymu ties tritaškio linija. Mindaugas yra fiziškai tvirtas žaidėjas, o tai jam padeda efektyviai išnaudoti ir prasiveržimus. Mūsų išvardinti krepšininkai tarpusavio ryšį atrasti turėtų jau netrukus, todėl pergalių išalkę "KK Alkani" - labai grėsminga komanda visos lygos atžvilgiu. 

Romuald Zemlianskij ("KK Alkani")

 

VKL Darbuotojai

Pagrindiniai krepšininkai: Domantas Pikūnas, Airidas Neifaltas, Vaidas Petrulionis. 

Prognozuojama vieta grupėje: 6

Nors mes favoritų turėti ir negalime, tačiau didžiausias savo simpatijas neabejotinai reiškiame IV-oje Pavasario čempionato grupėje rungtyniaujantiems "VKL Darbuotojams". Idėja, jog viename iš čempionatų varžysis Vilniaus krepšinio lygoje besidarbuojančių žmonių komanda gimė dar 2012/2013 metų sezone, o nuo to laiko vis besikeičiantis kolektyvas nežaidė tik vienais metais. Kol kas skambių pergalių "VKL Darbuotojams" pasiekti nepavyko, o pergalių ir pralaimėjimų balansas yra neigiamas - 11 pergalių ir 20 nesėkmių, tačiau galbūt šis sezonas taps proveržio? Argumentų mąstyti būtent taip tikrai yra. Visų pirma, kolektyvas yra tikrai atsijauninęs, o pavardės - žinomos visiems. Pradėti reikėtų nuo 19-mečio Domanto Pikūno, kuris šiemet I+II lygoje atstovaudamas "Kupiškio / Info-Tec" klubą rinkdavo net po 18,5 naudingumo balo. Domantas savo kaip būsimo lyderio pavyzdį pademonstravo jau pirmame PČ mače, kuriame pelnė 18 taškų ir surinko 24 naudingumo balus. Labai svarbia komandos dalimi išliks Vaidas Petrulionis, oponentams pirmojoje akistatoje įsmeigęs net 7 tritaškius. Grįžtant prie jaunimo, svarbu paminėti ir kitą "VKL Darbuotojų" gynėją Airidą Neifailtą, kuris šiemet siaučia IV-oje lygoje (20,7 naud. bal.). Taip, klubas prarado keletą senbūvių - Simą Liepinaitį ar Edviną Slapšį, tačiau atjaunėjusi sudėtis ir didelė motyvacija visai tai gali nubraukti ir mums padovanoti geriausią sezoną VKL istorijoje. Palinkėsime didžiausios sėkmės!

Domantas Pikūnas ("VKL Darbuotojai")

 

VK Peace 2

Pagrindiniai krepšininkai: Laimonas Juška, Egidijus Mažeika, Marius Juška, Karolis Jatulis. 

Prognozuojama vieta grupėje: 5

Vieną pergalę iškovoti ir vieną pralaimėjimą patirti Top Sport - VKL Pavasario čempionate jau spėję "VK Peace 2" krepšininkai yra penktasis kolektyvas, kurį aptarsime šioje apžvalgoje. Trečius metus Vilniaus krepšinio lygoje rungtyniauji komanda praėjusiais metais V-oje lygoje liko ketvirta, o šiemet nusprendė žengti žingsnelį į priekį ir dalyvauti IV-ame pagal pajėgumą čempionate. Jame "VK Peace 2" tikrai neprapuolė, tačiau jų žygis pasibaigė prasidėjus PLAY - OFF varžyboms - buvo neatsilaikyta prieš "BC Burokėlius". Tarpsezonyje klubas neatliko daug koregacijų nuo sėkmingos praėjusių metų sudėties ir daugiau mažiau remiasi tais pačiais krepšininkais, kurie stengsis užkariauti IV-ąjį Pavasario čempionato divizioną. "VK Peace 2" pasižymi labai subalansuota sudėtimi, o vieną aiškų lyderį išskirti yra gana sunku. Visgi tiek IV-ojoje lygoje, tiek ir dabar Pavasario čempionate puikius statistinius rezultatus demonstruoja 193 cm ūgio puolėjas Laimonas Juška. Per du jau sužaistus susitikimus realizavęs 41 procentą tritaškių Laimonas kol kas renka net po 23 naudingumo balus. Prie pagrindinių krepšininkų priskirti turėtume ir įžaidėją Marių Jušką. Būtent Laimonui ir Mariui Juškoms tenka didžiausia atsakomybė - jie nuolatos žaidžia apie 30 minučių. Panašu, jog svarbus vaidmuo kolektyve numatytas tik Pavasario čempionate prie klubo prisijungusiam Egidijui Mažeikai, kuris iš karto tapo pagrindiniu vidurio puolėju. Patyręs kolektyvas neabejotinai bus rimta grėsmė visoms C pogrupio komandoms. 

 

VK Zulu team

Pagrindiniai krepšininkai: Karolis Griziūnas, Jonas Staniulis, Mateusz Karpinski, Mykolas Mankevičius. 

Prognozuojama vieta grupėje: 4

Kol kas visai ne pagal planą Pavasario čempionatas klostosi "VK Zulu team" komandai. Įdomu tai, jog ji vis dar tęsia pasirodymą IV-osios VKL lygos atkrintamosiose (tiesa, po pirmojo mačo prieš "BC Pilaitę" turi net 22 taškų deficitą"), tačiau sugebėjo triuškinamais rezultatais pralaimėti "BC Šalčininkams" ir "VK Peace 2" klubui. Jei pirmoji nesėkmė prieš grėsmingus varžovus dar nekelia didelių klausimų, tai pralaimėjimas net 23 taškais "VK Peace 2" klubui buvo tikrai šokiruojantis. Tikriausiai, kad viena iš pralaimėjimo priežasčių - vis dar besitęsianti kova IV-os lygos PLAY - OFF, kadangi tuomet dar nebuvo sužaistas pirmasis ketvirtfinalio susitikimas. Visgi dabar situacija yra susikomplikavusi abiejuose frontuose, o laiko ir rungtynių lieka vis mažiau. Norėdama patekti į kitą etapą "VK Zulu team" privalo laimėti visas tris likusias rungtynes, tačiau net ir tai šiuo metu negarantuotų vietos kitame etape. Išskiriant svarbiausius ekipos krepšininkus, pradėti turime nuo Karolio Griziūno. Aukštaūgis nėra taškų darymo mašina, tačiau kam rinkti taškus šiame klube yra ir taip. Karolis IV-oje lygoje rinko po daugiau nei 20 naudingumo balų, o pirmajame PČ mače užfiksavo labai įdomius skaičius - pelnė tik 5 taškus, tačiau atkovojo 11 kamuolių ir atliko net 10 rezultatyvių perdavimų. Pagrindiniai taškų rinkėjai ir toliau turėtų likti Jonas Staniulis su Mateusz Karpinski - šie krepšininkai spėjo išsiskirti ir Pavasario čempionate. Visgi dabar spėlioti apie šios komandos galimybes yra neverta - kaip ir minėjome, klubas turi laimėti viską ir laukti palankių rezultatų iš savo tiesioginių oponentų. 

Karolis Griziūnas ("VK Zulu Team")

TOP SPORT Pavasario čempionatas - 4 lygos C pogrupio komandų pristatymas

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009