V Lyga - savaitės apžvalga

2019-04-12

Šią savaitę tęsiasi TOP SPORT VKL V lygos čempionatas. Aštuntfinalio etapas jau priartėjo finišo link ir žinome visas 8 geriausias sezono komandas. Skubame apžvelgti balandžio 5 - balandžio 11d.  įvykusius susitikimus, o pradžiai - atkrintamųjų medis, kuriame lieka vis mažiau neatsakytų klausimų.

 

PLAY - OFF varžybų medis:

Socialinių MK - Duok Dėdei vieną

Prognozė prieš seriją: Socialinių MK (62 %) - Duok Dėdei vieną (38 %)

Rezultatas: 141 : 153 seriją laimėjo "Duok Dėdei vieną"

Po pirmojo mačo ,,Socialinių MK“ turėjo 8 taškų persvarą, kas negarantavo lengvo gyvenimo antrame susitikime. Antrose rungtynėse studentų gretose vėl nebuvo komandos lyderio Andriaus Tichonovo. Šiose rungtynėse du kėlinius vyko lygi ir atkakli bei ganėtinai nerezultatyvi kova, tad dvikovai įpusėjus rezultatas buvo lygus. Po ilgosios pertraukos rungtynėse pradėjo dominuoti didesnį puolimo arsenalą pademonstravusi bei geriau tritaškius pataikiusi ,,Duok Dėdei vieną“. Ši komanda antrąją rungtynių pusę, kaip ir rungtynes, laimėjo net 20-ies taškų persvara. Tai reiškia, kad serija laimima 12 taškų ir ,,Duok dėdei vieną“ kolektyvas sensancingai keliauja tarp 8 stipriausių lygos komandų. Nugalėtojų pergalę lėmė 13 įmestų tritaškių. Jų varžovai įmetė 6. "Dėdės" atkovojo ir 15 kamuolių daugiau, nei jų varžovai, bei atliko perpus daugiau rezultatyvių perdavimų. ,,Duok dėdei vieną“ labiau brangino kamuolį, per rungtynes padarydami tik 4 klaidas. Laimėtojai įrodė, kad yra labiau įvairiapusiška komanda. Tuo tarpu ,,Socialinių MK“ per daug priklausoma nuo Andriaus Tichonovo indėlio, ko rezultate teko pralaimėti seriją ir stiprintis sudėtį kito sezono kovoms. ,,Duok dėdei vieną“ gretose vėl sunkiai sustabdomas buvo Andrius Čepkauskas 24 tšk. (22 atk. kam., 39 naud. bal.). Tiek atkovotų kamuolių yra šio žaidėjo sezono rekordas. Tiek pat kamuolių šis žaidėjas buvo nusiėmęs ir pirmame mače su ta pačia ,,Socialinių MK“ komanda. Dar trys laimėjusios komandos žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Pralaimėjusios komandos gretose trys žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, o naudingiausiu komandos krepšininku, kas visai nestebina, tapo Domantas Jasionis (16 tšk., 15 atk. kam.). Deja, jis nesulaukė didesnės paramos iš kitų žaidėjų puolime ir turėjo viltis pasipuošti medaliais atidėti kitam krepšinio sezonui.

KK Luksara - Pineca

Prognozė prieš seriją: KK Luksara (40%) - Pineca (60%)

Rezultatas: 108 : 142 serijoje pergalę šventė "Pineca"

Antrose serijos rungtynėse savo pranašumą prieš varžovus užtikrintai įrodė ,,Pineca“, kuri padarė išvadas po pirmo tik dviems taškais laimėto mačo ir antrąjį laimėjo net 32 taškų persvara. Tad komanda su pakilia nuotaika keliauja į geriausių komandų aštuonetą, kur jų laukia kova su ,,Meridiano“ vyrais. Antrame mače ,,Pineca“ pradėjo dominuoti nuo pat rungtynių pradžių, o nugalėtoją veikiausiai lėmė net 22 taškais laimėtas antrasis šios komandos kėlinys. Nugalėtojai geriau atakavo iš visų distancijų ir tuo pačiu puikiai gynėsi, leisdami per visas rungtynes įmesti gan mažai - tai yra 53 taškus. Keturi nugalėtojų komandos žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, kai "KK Luksaros“ gretose tokių buvo trys. Rezultatyvumu ,,Pineca“ komandos lyderį Luką Belešką aplenkė Tomas Zajankauskas, kuris pelnė 24 taškus. Tuo tarpu etatinis komandos lyderis pelnė 18-a. Pralaimėjusių gretose naudingiausias žaidėjas buvo Šarūnas Stungurys, kuris sužaidė antrąjį iš eilės puikų mačą (15 tšk., 13 atk. kam., 18 naud. bal.). Kitų žaidėjų indėlis buvo mažesnis, kas irgi  lėmė triuškinantį pralaimėjimą.

TBA - KK Kardinolai

Prognozė prieš seriją: TBA (51 %) - KK Kardinolai (49 %)

Rezultatas: 119 : 105 seriją laimėjo "TBA"

Po pirmo mačo buvo nieks neaišku, nes KK ,,Kardinolai“ buvo laimėję tik 1 vienu tašku. Antrasis susitikimas klostėsi kiek netikėtai rezultatyviai. Tas ypač nebūdinga komandai ,,TBA“. Po pirmųjų dviejų kėlinių šiame susitikime tikrai nebuvo aišku, kas žengs į kitą atkrintamųjų etapą. Antrojoje rungtynių pusėje dominuoti pradėjo svečiai - "TBA“ komanda, kuri įgijo dviženklį taškų pranašumą ir ji išlaikė iki pat rungtynių pabaigos bei laimėjo dviženkle persvara. Serioje šio vakaro svečių komanda triumfavo bendru 14 taškų skirtumu ir keliauja į kitą etapą, kuriame jų laukia kova su vienais iš turnyro favoritų - "SK Skaidiškių-II“ komanda. Klausimas, ar ,,TBA“ gynybiniai sugebėjimai gali padėti labiau pasipriešinti ir šiems varžovams. Tačiau visa tai jau išvysime ketvirtfinalio etape. Tuo tarpu antrose aštuntfinalio rungtynėse ,,TBA“ gretose labiausiai išsiskyrė: Rokas Ališauskas (19 tšk., 15 atk. kam., 26 naud. bal.), Gediminas Švirinas (15 tšk.) ir Mindaugas Maraulas (14 tšk., 12 atk. kam.). Du iš šių žaidėjų kartu atkovojo 27 kamuolius, kas buvo vienas iš faktorių, kodėl iškovota pergalė. ,,TBA“ suklydo sąlyginai mažai – 9 kartus. "KK Kardinolų“ žaidimo gijos daugiausia laikėsi ant įžaidėjo Karolio Tuskevičiaus pečių (21 tšk., 7 atk. kam). Dar du komandos žaidėjai - tai Jevgenij Muchks ir Vytautas Narkevičius pelnė dviženklį taškų skaičių. Deja, tokia statistika komandai žengti tolyn nepadėjo.

Perkūno Oželiai - BC Rudamina

Prognozė prieš seriją: Perkūno Oželiai (65 %) - BC Rudamina (35 %)

Rezultatas: 147 : 133 serijoje laimėjo "Perkūno Oželiai"

Šios komandos praėjusį sekmadienį sužaidė antrąjį susitikimą. Čia visi laukė karštos kovos. Po pirmujų rungtynių "BC Rudamina“ turėjo +2 taškų pranašumą, tačiau žinant, kad atkrintamosiose lieka vis stipresnės komandos, šie du taškai, galima sakyti, nieko nereiškė. Rungtynės prasidėjo labai atkakliai, abi komandos turėjo didelį sirgalių palaikymą, tad puiki atmosfera ir neblogas krepšinis vyravo aikštelėje. Po pirmujų dviejų kėlinių ,,Perkūno Oželiai” įgijo minimalų 2 taškų pranašumą, o bendras rezultatas šiame etape buvo lygus. Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kadangi pradėjus žaisti antrąją pusę, aikštės šeimininkai prapliupo taikliais tritaškiais metimais. Tai leido jiems laimėti trečiąjį kėlinį rezultatu 26:11 ir po trijų kėlinių turėti 17 taškų pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje svečiai dar bandė "kabintis į rungtynes", vertė taškus iš po krepšio, tačiau aikštės šeimininkai taip pat atsakydavo rezultatyviomis atakomis bei toli skriejančiais taikliais tritaškiais metimais. "BC Rudamina“, nors ir apmažino persvarą, bet rungtynes pralaimėjo rezultatu 63:79. ,,Perkūno Oželiai“ triumfuoja serijoje bendra 14 taškų persvara ir keliauja į kitą atkrintamųjų etapą, kur jų laukia vis geresnę formą įgyjanti komanda ,,Duok Dėdei vieną“.

"Socialinių MK" (juoda apranga) komanda savo kovas jau pabaigė, tuo tarpu jų varžovai - "Duok Dėdei vieną" žygiuoja toliau

 

LPK Liberna / Gervėčių Kraštas - Vilko Brolija

Prognozė prieš seriją: LPK Liberna / G. Kraštas (44 %) - Vilko Brolija (56 %)

Rezultatas: 150 : 146 serijoje laimėjo "LPK Libermna / Gervėčių Kraštas"

Šioje poroje praėjusią savaitę taip pat buvo sužaistas antrasis mačas. ,,Vilko Brolija“ po pirmosios dvikovos turėjo trapų trijų taškų pranašumą. Tai varžovams leido antrame mače pabandyti pakovoti dėl patekimo į kitą etapą. Rungtynės vyko gan rezultatyviai ir lygiai, bet jų pabaigą geriau sužaidė svečiai ,,LPK  Liberna / Gervėčių kraštas“, kurie laimėjo susitikimą septynių taškų persvara, o seriją - keturių. Ši komandai kiek netikėtai keliauja į kitą atkrintamųjų etapą, kur jų laukia kova su ,,Blue Sharks“. Antrame aštuntfinalio mače nugalėtojų pergalę lėmė geresnė kova dėl atkovotų kamuolių bei mažesnis klaidų skaičius. Dviženklį taškų skaičių ,,LPK  Libernos / Gervėčių krašto“ komandoje įmetė keturi žaidėjai, kai ,,Vilko brolijoje“ - trys. Nugalėtojų gretose išsiskyrė: Gediminas Balčius (21 tšk., 13 atk. kam., 26 naud. bal.) bei Edvinas Viršila (14 tšk., 11 atk. kam., 20 naud. bal.). Tuo tarpu pralaimėtojų ekipoje geriausiais buvo Vaidas Petrulionis (20 tšk., 6/10 tritaškių., 18 naud. bal.) ir Ignas Vilkelis (16 tšk., 11 atk. kam., 17 naud. bal.). Daug žadėjęs sezonas "Vilko Brolijai" pasibaigia aštuntfinalyje, tačiau komanda savo viltis atideda VKL - Top Sport pavassario čempionatui.

Snackbox.lt - Meridianas

Prognozė prieš seriją: Snackbox.lt (48 %) - Meridianas (52 %)

Rezultatas: 134 : 147 serijoje laimėjo "Meridianas"

Šios komandos sužaidė antrąjį mačą, kuris vyko atkakliai ir nerezultatyviai. Pirmąją rungtynių pusę net 18 taškų persvara laimėjo Mariaus Krukonio ir Manto Zubricko į priekį vedamas ,,Meridianas“. Antrojoje rungtynių pusėje spurtą surengė ,,Snackbox.lt“, bet pavyti varžovų nepavyko ir teko pralaimėti rungtynes 5-ių, o seriją - 13 taškų persvara. Nugalėtojų pergalė lėmė tai, jog du jau minėti komanos žaidėjai metant taškus puikiai pakeitė komandos lyderį Almantą Stankevičių, kuris šiame mače pelnė tik 9 taškus. Visgi Almantas Stankevičius buvo labai naudingas kitose grafose (24 atk. kam., 11 rez. perd., 36 naud. bal.). Tai buvo vienas geriausių krepšininko pasirodymų šiame sezone. Ne kiekvienas 4 pozicijos žaidėjas sugeba atlikti 11 rezultatyvių perdavimų. ,,Meridianas“ geriau mėtė tritaškius - pataikė jų 11-a, kai ,,Snackbox.lt“ - tik 3. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė: Rapolas Vilutis (17 tšk., 12 atk. kam., 24 naud. bal.) ir Gediminas Alisas (18 tšk., 9 atk. kam., 18 naud. bal.). ,,Meridiano“ stovykloje solidžiu žaidimu pasižymėjo: Marius Krukonis (20 tšk., 4 rez. perd.) ir Mantas Zubrickas (17 tšk., 5/11 tritaškių). Nugalėtojų komandos kitame atkrintamųjų etape laukia rimtas iššūkis - praėjusių metų V lygos čempionai - komanda ,,Pineca“. Ar sugebės ,,Meridianas“ peržengti šį barjerą - pamatysime. Potencialo komanda tam tikrai turi.

SK Skaidiškės II - BKK Vėjas

Prognozė prieš seriją: SK Skaidiškės II (66 %) - BKK Vėjas (34 %)

Rezultatas: 174 : 139 serijoje laimėjo "SK Skaidiškės II"

Šios komandos sužaidė iškart abu savo mačus per praėjusios savaitės dienas. Čia, kaip ir buvo galima numanyti, abu mačus laimėjo "SK Skaidiškės-II“ komanda. Pergalės iškovotos bendra 35 taškų persvara per rungtynes įmetant vidutiniškai po 87 taškus. Nugalėtojų ekipoje abiejose rungtynėse išsiskyrė: Jaroslav Caplin (18,5 tšk., 11 atk. kam., 5 rez. perd., 31,5 naud. bal.), Marius Bukauskas (vid. 16 tšk.) ir Kristupas Gabrielius Kuklys (11 tšk., 4,5 rez. perd., 12,5  naud. bal.).  Pralaimėtojų gretose sėkmingiausiai pasirodė: Lukas Valeika (18 tšk., 9 atk. kam., 18 naud. bal.) ir idėjinis komandos vadas Justinas Jurkus ( 13 tšk., 9,5 atk. kam., 14 naud. bal.). "SK Skaidiškių-II“ pergalę serijoje lėmė ir per abi rungtynes įmesti 26 tritaškiai, kai varžovai įmetė 11-a. Serijos nugalėtojai atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų - net 44-is. "BKK Vėjas“ prasčiau metė ir baudas (50 %). "SK Skaidiškės-II” kol kas lengviausiu keliu žengia link aukščiausių lygos vietų, nes turi bene daugiausiai lygiaverčių žaidėjų divizione. Jiems rimtesnį iššūkį gali mesti galbūt tik "Perkūno Oželiai“. Artimiausias skaidiškiečių varžovas - ,,TBA“ . Šis barjeras turėtų irgi būti peršoktas ganėtinai nesunkiai.

V Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009