TOP SPORT Pavasario čempionatas - 2+3 lygos B pogrupio komandų pristatymas (jauniausiojo krepšininko 6m. Vėjo Novicko taiklus metimas - VIDEO)

2019-04-12

Sveikinamės su visais Top Sport - VKL skaitytojais ir šįkart tęsiame naują, į Pavasario čempionatą koncentruotą apžvalgų ciklą. Kiekvieną dieną jus pasieks jau netrukus prasidedančiame Pavasario čempionate dalyvaujančių kolektyvų aprašymai. Pradėsime nuo stipriausios - 2+3 lygos ir jos A bei B pogrupių, juose žaisiančių komandų, jų pagrindinių krepšininkų ir prognozuojamos vietos grupėje. Vėliau seks ketvirtos, penktos, šeštos, o ciklas užsibaigs septintos lygos komandų apžvalga. Mes labai džiaugiamės, jog šį sezoną Top Sport Pavasario čempionate dalyvaus rekordinis komandų skaičius, o atsidėkodami už jūsų aktyvumą visus šio čempionato aistruolius džiuginsime įvairiomis apžvalgomis. Gero skaitymo!

 

BC Burokėliai

Pagrindiniai krepšininkai: Deividas Dimbelis, Saulius Steponavičius, Titas Šepetys, Vladislav Piskariov, Paulius Kavaliauskas.

Prognozuojama vieta grupėje: 3

B grupės apžvalgą pradedame nuo "BC Burokėlių" - praėjusio sezono PČ ketvirtojo diviziono čempionų. Šiemet krepšininkams kartelė užkelta - dalyvavimas stipriausioje 2+3 lygoje. Lyginant su praėjusiu sezonu, komandai pavyko išlaikyti branduolį - D.Dimbelį, V.Piskariovą ir P.Kavaliauską. Maža to, kolektyvas pasipildė daug žadančiais krepšininkais - šiemet ketvirtoje VKL lygoje dvigubą dublį fiksuojančiu Titu Šepečiu, taip pat perspektyviu gynėju Dovydu Šablinsku. Negalime nepaminėti ir fantastiškus skaičius (21 tšk., 25,4 naud. bal.) šiemet "BC Burokėliams" renkančio Sauliaus Steponavičiaus. Taigi, komanda atrodo stipresnė, tačiau ir lyga, kurioje įvyks ekipos debiutas, yra labai pajėgi ir konkurencinga. Mūsų manymu, B pogrupis yra kiek silpnesnis nei jau apžvelgta A grupė, todėl "BC Burokėliai" turėtų neprapulti ir iškovoti pergalių. Kiek - čia nuspėti darosi labai sunku. Įdomu, ar šiemet IV-ojoje lygoje vos du susitikimus sužaidęs D.Dimbelis pagaliau prisijungs prie klubo Pavasario čempionate. Kol kas žaidžiančio nematėme ir Dovydo Šablinsko. Jei komandai nepadės šie du krepšininkai, gynėjų grandyje gali atsiverti didelė skylė, kurios užkamšyti nepavyks jokiam kitam krepšininkui. Koją bent jau PČ pradžioje gali kišti ir tai, kad visas "BC Burokėlių" dėmesys dabar yra sutelktas į IV lygą, kurioje klubas po atkaklios kovos pateko į ketvirtfinalį. 

 

Kažkur sugerta

Pagrindiniai krepšininkai: Dainius Novickas, Juozas Petkus, Haroldas Zenkovas, Vilius Nausėda, Jonas Mikelkevičius.

Prognozuojama vieta grupėje: 1

Labai skambiu ir įdomiu pavadinimu antrus metus iš eilės Top Sport - VKL Pavasario čempionate žais "Kažkur sugerta" ekipa. Visai nenustebtume, jei kolektyvas susiformavo vieną kartą "kažkur sugėrę", tačiau tebūnie - kartais ir tokiomis aplinkybėmis gali susikurti nuostabios komandos. O "Kažkur sugerta" komanda tikrai nebus eilinė - visų pirma vien dėl to, jog ekipos garbę ir vėl gins tikra mėgėjų ir 3x3 krepšinio legenda Dainius Novickas. Praėjusiais metais veteranas savo sugerovus (žinoma - juokaujame) nuvėdė iki ketvirtfinalio, kur buvo nusileista "Mad Lamb" komandai. Šiemet Dainius su bendraklubiais sugrįžta siekti medalių, o tai padaryti konkurencingoje lygoje bus be galo sunku. Šiam čempionatui ekipos vadovai įregistravo 11 krepšininkų, kuomet kitos ekipos nepasikuklino ir į sąrašus įtraukė bent po 15-20 krepšininkų. Apie blogiausius scenarijus galvoti nenorime, bet VKL rungtynėse esame matę ne vieną situaciją, kuomet dalis komandos dėl sveikatos problemų ar tiesiog asmeninių priežasčių žaisti negali, o per trumpas atsarginių suolelis tampa didele pralaimėjimo priežastimi. "Kažkur sugerta" kolektyvas iš ties spalvingas - sudėtyje matome ir puikiai pramogų pasaulyje žinomus Tadą Juodsnukį bei Haroldą Zenkovą. Beje, pastarasis šiemet spindėjo "Press'o" gretose Įmonių lygoje. Kaip ir praėjusiame sezone, svarų indėlį įnešti turėtų Jonas Mikelkevičius bei Vilius Nausėda. Norime pagirti komandos vadovus, kurie prieš prasidedant čempionatui sustiprino komandą puikiu pirkiniu - A.Sabonio krepšinio mokyklą baigusiu Juozu Petkumi, kuris šiemet I+II lygoje buvo tiesiog nesustabdomas. Juozui su Dainiumi Novicku stovint priekinėje linijoje "Kažkur sugerta" kolektyvas tampa iš ties baugiu. Beje, karščiausios naujienos iš "Kažkur sugerta" komandos - ekipa į savo sudėtį įregistruoja D.Novicko šešiametį sūnų Vėją Novicką, kuris jau debiutinėse savo rungtynėse pelno dvitaškį ir taip patenka į istorijos metraščius !

Pirmieji jauniausiojo 6m. amžiaus krepšininko Vėjo Novicko taškai vyrų krepšinyje

 

Labaspasauli.lt

Pagrindiniai krepšininkai: Kęstutis Bagdanavičius, Paulius Jasukaitis, Julius Kubertavičius.

Prognozuojama vieta grupėje: 6

Iš "BC Geležinis Vilkas" į "Labaspasauli.lt" pavadinimą pakeitęs kolektyvas savo šansus išbandys VKL Pavasario čempionate. Komandos laukia sunkus turnyras - jau sezono metu II-oje lygoje rungtyniavusi ekipa nepasižymėjo dideliu lankomumu, o į šį trumpą čempionatą nusprendė įregistruoti tik 10 krepšininkų. Apie tokį kiek rizikingą sprendimą jau kalbėjome prie ankstesnės komandos, todėl tikimės, kad komanda su malonumu mūsų speliones paneigs. Deja, tačiau II-oje lygoje šiam kolektyvui kalnų nuversti nepavyko - sezonas palaidotas buvo dar net jam nesibaigus, o krepšininkai turėjo nemažai laiko pailsėti ir pasikrauti baterijas prieš artėjantį Pavasario čempionatą. Komanda kiek pavėluotai, tačiau galiausiai spėjo į žaidėjų sąrašą įtraukti brolius Rimavičius, kurie sudaro tiesiog nuostabų tandemą. Paulius žaidžia arčiau krepšio ir fantastiškai grumiasi dėl atkovotų kamuolių, o Juozas gali sėkmingai draskyti varžovų gynybą tiek aštriais prasiveržimais, tiek ir tolimais metimais. Kolektyve randame ir etatinius komandos lyderius - Kęstutį Bagdanavičių bei Paulių Jasukaitį. Vietą starto penkete išsikovoti bandys kol kas nedaug rungtynių už "Labaspasauli.lt" sužaidęs Julius Kubertavičius. Nors per ketverias sužaistas rungtynes I+II lygoje Julius buvo pastebimas (11 tšk.), bene didžiausią dėmesį į save krepšininkas atkreipė puikiais pasirodymais IV-oje ir Įmonių lygoje. "Labaspasauli.lt" - tikrai nėra šio pogrupio favoritai, tačiau surinkę reikiamą kiekį žaidėjų į rungtynes gali tapti malonia B grupės staigmena. 

Juozas Rimavičius ("Labaspasauli.lt")

 

Šaras sugriovė marčėlą

Pagrindiniai krepšininkai: Jokūbas Švambaris, Mantas Pigaga, Dovydas Sakalnikas, Rimantas Daunys.

Prognozuojama vieta grupėje: 2

Didelę panieką už įžymiosios krepšinio mokyklos "sugriovimą" legendiniam Lietuvos krepšininkui ir toliau reiškia 1997 metų gimimo vaikinų, baigusių ŠMKA, kolektyvas. Komanda netikėtai prasibrovė į Sekmadienio krepšinio lygos pusfinalį, o dabar pirmuosius žingsnius žengs ir Vilniaus krepšinio lygos organizuojamame Pavasario čempionate. Subūrus itin pajėgių krepšininkų sudėtį "Šaras sugriovė marčėlą" ekipa dėl aukščiausių vietų kausis 2+3 lygoje. Sunku išskirti vieną ar du būsimus ekipos lyderius, tačiau pirmaisiais smuikais griežti turėtų gynėjas Jokūbas Švambaris. Beje, šiam krepšininkui dar prieš kelis sezonus didelį susidomėjimą rodė ir aukščiausios Italijos krepšinio lygos komanda, o šiuo metu Jokūbas puikius rezultatus demonstruoja Regionų krepšinio lygoje. Jo dešiniąja ranka tapti turėtų taikliarankis Mantas Pigaga, taip pat rungtyniaujantis RKL. Komandai gali pritrūkti daugiau jėgos po krepšiu, todėl prieš čempionatą kolektyvas pasipildė Jonavos garbę Nacionalinėje krepšinio lygoje ginančiu aukštaūgiu Rimantu Dauniu. Sunku spėti, kas taps pagrindiniu aikštės generolu, kadangi į šią poziciją taip pat pretenduoja keli puikiai aikštę matantys krepšininkai - Petras Jasiūnas, Nojus Vaikšnoras bei Vytautas Skarulskis. Beje, ekipos vadovai prieš registruojant komandą į PČ primygtinai reikalavo, jog prie V.Skarulskio būtų prierašas "Kobe". Suprantama, jog šio prašymo mes išpildyti negalėjome, tačiau bus labai įdomu pamatyti, ar "Šaras sugriovė marčėlą" įžaidėjas tikrai turi sąsajų su legendiniu NBA krepšininku. 

Dovydas Sakalnikas ("Šaras sugriovė marčėlą")

 

Transcom

Pagrindiniai krepšininkai: Modestas Mackevičius, Dominykas Palšis, Marius Kazlauskas, Rokas Šamšūra. 

Prognozuojama vieta grupėje: 4

Penktoji B grupės komanda - šiemet mus tikrai stebinanti "Transcom". Tiek antroje, tiek ir trečioje VKL lygoje komanda žaidžia ta pačia sudėtimi, o jei antrame pagal pajėgumą Top Sport - VKL divizione "Transcom" žaidė ties savo galimybių riba ir iškrito ketvirtfinalyje, tai III-oje lygoje, kurioje dalyvauja žymiai daugiau ekipų, aštuntfinalyje jaunasis kolektyvas iš varžybų išmetė kovinguosius "Telšius" ir taip pat pateko į ketvirtfinalį, kur lauks sąlyginai silpnesnis varžovas. Ekipa demonstruoja akiai patrauklų krepšinį, o beveik visas žaidimo vadeles savo rankose laiko neeilinis 19-metis - Modestas Mackevičius. Šis, nepabijokime žodžio "talentas", nuostabiai kontroliuoja kamuolį, nepabijo žymiai vyresnių oponentų ir demonstruoja tiesiog puikius skaičius - trečioje lygoje renka po 24,5 naudingumo balo, antroje - po beveik 20. Modestas komandoje tikrai nėra paliktas vienas - jam puikiai talkina ir bendraklubiai Rokas Šamšūra, Marius Kazlauskas, Augustinas Pechovka ar Tadas Kuodis. Tarpsezonyje "Transcom" taip pat nemiegojo ir sugebėjo prisikviesti du patyrusius krepšininkus. Nepasigaukite ant žodžio "patyrusius" - tai 24-erių Lukas Motiejūnas ir 25-erių Dominykas Palšis. Tiesa, šie žaidėjai mėgėjų krepšinyje jau matę daug šilto bei šalto ir neabejotinai savo patirtimi pasidalins su naujaisiais komandos draugais. 

Modestas Mackevičius ("Transcom")

 

W.W.I.A.F.T.M.

Pagrindiniai krepšininkai: Gaudentas Puškorius, Einaras Beržonskis, Artūras Daugulis, Tomas Jasiulis, Renatas Bliuvas

Prognozuojama vieta grupėje: 5

Ir paskutinioji bei neabejotinai vyriausia pogrupio komanda - W.W.I.A.F.T.M. Bus labai įdomu stebėti, kaip patyrusių vilkų kolektyvas grumsis su 10 ar net 20 metų jaunesniais oponentais. Galbūt greičiu ir atletiškumu varžovams ir bus nusileista, bet tikrai ne noru bei gudrumu. Po dviejų metų pertraukos į VKL batalijas grįžta Gaudentas Puškorius, kuriam numatome vieną pagrindinių rolių šiame klube - kol kas per visą žaidimo VKL istoriją G.Puškorius (68 rungtynės) rinkdavo po daugiau nei 15 taškų. Pagrindiniu ekipos įžaidėju tapti turėtų ir toliau aukščiausiame lygyje žaidžiantis Artūras Daugulis. Šiemet gynėjas Įmonių lygoje atstovavo "VRM - Vidaus reikalų ministerijos" spalvas, o žaisdamas net po 36 minutes vistiek rinkdavo po kiek daugiau nei 10 taškų ir 5 rezultatyvių perdavimų vidurkius. Pagrindine opcija po krepšiu neabejotinai taps pastaruoju metu žvėrišką sportinę formą demonstruojantis "Vedejasrenginiui.lt" vidurio puolėjas Einaras Beržonskis. Beje, jis ir Tomas Minkevičius (24 taškų vidurkis V lygoje) yra jauniausi komandos krepšininkai - abiems žaidėjas yra po 23 metus. Jei "Kažkur sugerta" klubas įregistravo netrukus septintąjį gimtadienį švęsiantį D.Novicko sūnų, tai "W.W.I.A.F.T.M. komanda visus nustebino įregistruodami moterį krepšininkę - Gaudento Puškoriaus žmoną Eglę Puškorę. Nusimato tikrai intriguojantis Pavasario čempionatas, ar ne?

TOP SPORT Pavasario čempionatas - 2+3 lygos B pogrupio komandų pristatymas (jauniausiojo krepšininko 6m. Vėjo Novicko taiklus metimas - VIDEO)

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009