II LYGA - keturių komandų kelias link FINAL 4 etapo

2019-04-09

Antradienio vakarą Top Sport - VKL apžvalgininkai visiems II-osios lygos stebėtojams ir aistruoliams pateikia vieną iš dviejų įžanginių apžvalgų, kurios koncentruosis į keturias komandas, kurios dalyvaus FINAL 4 etape ir kausis dėl II-osios lygos medalių. Praėjusią savaitę tapo aišku, kad šios komandos yra: "Mad Lamb", "Telšiai", "Taurus", ir "Lentvario LK". Kiekvienas iš šių kolektyvų turėjo skirtingą kelią - vieni iš jų favoritais buvo prieš sezoną, kiti tokią etiketę prisiklijavo tik sezonui prasidėjus, o dar kiti paneigė ekspertų prognozes ir vos spėjo įšokti į benuvažiuojantį traukinį. Taigi jūsų dėmesiui, keturios stipriausios II-osios lygos komandos ir supažindinimas su jomis bei jų sezonu!

 

(1) Mad Lamb

Pergalių ir pralaimėjimų balansas: 14/5 

"Mad Lamb" - neabejotinai geriausia II-osios lygos komanda šiuo metu, į finalo ketvertą žengianti kaip aiški favoritė. Sezono pradžioje kolektyvas surinko konkurencingą sudėtį, tačiau taip drąsiai kalbėti apie šią komandą, kaip tai darome dabar, tikrai negalėjome. Su kiekvienais metais "Mad Lamb" įvairiose VKL lygose demonstruoja vis geresnius rezultatus, o prie to prisideda ir komandos stuburo išlaikymas bei vis naujų žinių įgaunantis ekipos strategas Ervinas Stankus. Kodėl gi mes taip tikime šiuo kolektyvu? Atsakymas labai paprastas - stabilumas. Ypač mėgėjų krepšinyje dažnai pasitaiko tokie scenarijai, jog prastą krepšinį žaidžiančios komandos ar pagaliau pakelia savo žaidimo lygį, ar surenka visus lyderius, tačiau "Mad Lamb" solidžius rezultatus demonstruoja nuo pat pirmų sezono rungtynių. O startas nuteikė iš ties pozityviai - pergalės prieš įveikiamas ekipas ("Dagos" bei "Labaspasauli.lt") ir pralaimėjimas vienu tašku I-osios lygos favoritams "KK Losritai". Taip, nors ir buvo pralaimėta, tačiau tikriausiai būtent šis rezultatas tapo didele motyvacija krepšininkams. Pasamonėje žinodami, kad gali kautis net su stipriausiais iš stipriausių, jie kaip reikiant "užsipumpavo" teigiamų emocijų, o su jomis žaidė visą likusią sezono dalį. Vėliau tvarkaraštis tapo sunkesnis ir intensyvesnis, tačiau klubui nuo to blogiau nebuvo - pergalės prieš solidžius "2 Gen / Kaefer" ir "BC Nol Semkers" kolektyvus. Pirmoji simboliška duobelė prasidėjo 7-ajame ture, kuriame "Mad Lamb" kiek netikėtai namuose nusileido "Telšiams".  Tai nebuvo viskas - po keletos savaičių sekė nerezultatyvios rungtynės ir antausis nuo "Lentvario LK" krepšininkų. Tačiau tai, ką po šių kluptelėjimų pradėjo demonstruoti "Mad Lamb", buvo netikėta tiek mums, tiek ir likusiems varžovams. Visų pirma, jie net 17 taškų skirtumu sutriuškino pirmą lygą reprezentuojančius "Aardvark", vėliau tas pats sekė ir su aukštesniame divizione žaidžiančiais "BC Lidl" ir "BC Kolegomis", o mes jau pradėjome svarstyti, kad galbūt kolektyvo vieta yra I-oje lygoje. Šešios pergalės per septynias rungtynes ir "Mad Lamb" nuo savo tiesioginių antrosios lygos oponentų atitolo nebepavejamai. Paskutinėse reg. sezono rungtynėse, jau užsitikrinę pirmąją vietą II-oje lygoje, jie nusileido "Orcai" ir patyrė penktą nesėkmę šiame 2018/2019 metų sezone. Ketvirtfinalio etape laukė gerai pažįstama "2 Gen / Kaefer" ekipa, tačiau šį barjerą favoritai peržengė be didesnio vargo - bendru rezultatu 178:48 ir užsitikrino vietą finaliniame ketverte. Prie pirmaisiais smuikais griežiančių Ž.Rubliausko ir G.Mockaus klubo vadovai sezono viduryje pridėjo ir taikliarankį Lauryną Jasionį, kuris kaip reikiant išplėčia komandos puolimą. Vieninteliu nerimu turėtų būti tai, kad sezono metu buvo pralaimėta dviems iš trijų finalinio ketverto kolektyvų ("Telšiai" ir "Lentvario LK"), tačiau žaidžiant savo žaidimą, būtent šis kolektyvas turi didžiausius šansus pasidabinti aukso medaliais.

Žilvinas Rubliauskas ("Mad Lamb") - naudingiausias savo ekipos krepšininkas (27,5 naud. bal.)

(4) Telšiai

Pergalių ir pralaimėjimų balansas: 10/9 

Praėjusiais metais II-osios lygos ketvirtfinalyje iškritę "Telšiai" šiemet deda žingsnį į priekį ir ties šiuo etapu nesustoja - patenka į finalinį lygos ketvertą, kuriame kovingieji žemaičiai jau pusfinalyje susitiks su "Mad Lamb" kolektyvu. Mes net neabejojame, kad būtent šios rungtynės turėtų tapti pusfinalių pažiba, o tinkamai pasiruošę "Telšiai" gali pateikti ir nemažą sensaciją. Įdomu, kaip klubas susitvarkys su patirtu fiasko III-oje VKL lygoje, kurios aštuntfinalyje buvo neatsilaikyta prieš "Transcom" komandą. Taigi varžybos žemesniame lygyje baigėsi kur kas anksčiau nei antrame pagal pajėgumą divizione - šiemet abiejuose frontuose maksimalių rezultatų pasiekti jau nebepavyks, tačiau vis dar galima sezoną baigti puikia gaida, jei tik pavyks užsikabinti II-osios lygos finaliniame ketverte. Sezoną "Telšiai" pradėjo labai vangiai - pralaimėjimas "VPP-Imperialstone.com" vyrams, nepasipriešinta "Taurus" ir "Aardvark" komandoms. Telšiškiai žaidė tipinį gynyba paremta nerezultatyvų krepšinį, tačiau metus iš metų būtent tokio tipo žaidžiamas krepšinis vaisius duoti pradėjo tik po pirmojo reg. sezono mėnesio. "Telšių" sėkminga serija prasidėjo pergalėmis prieš "Tirolą" ir "BC Lidl", tuomet buvo nusileista ženkliai stipresnei "BC Kolegų" komandai, o po šio pralaimėjimo - dar dvi svarbios pergalės prieš Kupiškį ir jau minėtą "Mad Lamb". Po geros serijos ir vėl sekė netikėtas kluptelėjimas "2 Gen / Kaefer" krepšininkams, bet į tai patys žemaičiai atsakė ilgiausia pergalių serija šiame sezone - keturios pergalės iš eilės, tiesa, ne prieš pačius pajėgiausius oponentus, bet II-osios lygos vidutiniokus. Komandai labai trūksta stabilumo, o tai iliustruoja faktas, kad po keturių laimėjimų iš eilės sekė ir juodžiausia pralaimėjimų serija, užbaigusi reguliarųjį sezoną - trys nesėkmės, patirtos "Transcom", "Lentvario LK" ir "KK Losritai". "Telšiai" į atkrintamąsias žengė kaip ketvirtą reitingą turinti komanda, o gavę sąlyginai silpnesnį "BC Nol Semkers" jaunimą jį palaužė tik po labai atkaklios dviejų rungtynių kovos - žaidžiant iš taškų skirtumo buvo laimėta 172:167. Jaunieji oponentai žemaičius įvėlė į ne visai parankų greitą krepšinį, o išlipti sausiems pavyko tik dėka puikiai sužaistų pirmųjų serijos rungtynių svečiuose (pergalė 101:85). "Telšių" forma prieš svarbiausias sezono kovas gąsdina, tačiau kovingumas kiekviename aikštės centimetre visuomet leidžia tikėti žemaičių šansais.

Antanas Mikūta (su kamuoliu) "Telšių" komandoje nuostabiai grumiasi dėl atkovotų kamuolių

(2) Taurus

Pergalių ir pralaimėjimų balansas: 12/7 

Komanda, kuri reguliariojo sezono metu rimtais pareiškimais nesidrabstė. Komanda, mažais, tačiau užtikrintais žingsneliais ėjusi link savojo tikslo. Komanda, praėjusiais metais pralaimėjusi II-osios lygos finalą, tačiau šiemet sugrįžusi tapti čempione. Visi šie apibūdinimai skrieja "Taurus" klubui, kuris kol kas gal ir nelabai norėdamas, tačiau vis prisiklijuoja antro numerio etiketę. Praėjusį sezoną užimta antra vieta, šiemet reg. sezone taip pat antri. Nepaisant to, žvelgdami į ekipos praeitį ir ankstesnius rezultatus manome, kad ekipos vadovybė praėjusių ir šių metų rezultatais turėtų būti patenkinta. Juk 2016/2017 metų sezon II-oje lygoje užimta vos 21-oji vieta, o dabar panašu, jog klubą jau galime priskirti prie elitinių šio diviziono komandų. "Taurus" sezonas prasidėjo dviem skaudžiais pralaimėjimais "BC Kolegoms" ir "Kupiškiui", tačiau vėliau neklupo du ateinančius mėnesius - per juos iškovotos penkios pergalės ir kolektyvas iškart kilo į aukštesnes pozicijas. Šiame laikotarpyje buvo nugalėti ir du šio finalinio ketverto dalyviai - tai "Telšiai" bei būsimieji oponentai "Lentvario LK". Pergalių serija baigėsi prasidėjus 2019 metams, kuomet netikėtai buvo nusileista "Orca" krepšininkams. "Taurus" buvo sužaidę kiek mažiau susitikimų nei didžioji dalis I+II lygos komandų, todėl nuolatos būdavo antroje turnyrinės lentelės dalyje, tuo pačiu likdami kiek nuošaliau ir nuo VKL apžvalgininkų dėmesio. Tačiau tyli kiaulė gilią šaknį knisa - sezono viduryje demonstravę vidutinišką sportinę formą sezoną "Taurus" užbaigė keturiomis pergalėmis iš eilės, o pergalė, pasiekta prieš "Lentvario LK" reg. sezono metu tapo itin svarbi - ji leido aplenkti lentvariečius galutinėje įskaitoje ir užimti antrą poziciją. Ketvirtfinalyje jiems teko šiame sezone viena nenuspėjamiausių komandą tapusi "Transcom". Serijos favoritai didžiąją darbo dalį pasidarė svečiuose, dusinę varžovus gynyboje ir įveikę juos 14-os taškų skirtumu. Antrąjį susitikimą namuose "Taurus" pralaimėjo, tačiau tik 4-iais taškais. Situaciją jie kontroliavo, o vieta finaliniame ketverte - pelnyta. VKL ekspertai tikisi, kad komandai mažų mažiausiai pavyks pakartoti praėjusių metų rezultatą, t.y. patekti į finalą, tačiau kaip bus - pamatysime jau netrukus.

Po pralaimėto praėjusių metų finalo "Taurus" bandys reabilituotis ir šįkart iškovoti aukso medalius

 

(3) Lentvario LK

Pergalių ir pralaimėjimų balansas: 13/6 

Lentvariečiai į finalo ketvertą žengia su viena pergale daugiau nei "Taurus", kadangi ketvirtfinalio serijoje jiems "Ego Fortę" nugalėti pavyko abu kartus. Žinoma, tai mažai ką keičia, tačiau kiekviena pergalė yra nedidelis žingsnis link išsvajoto titulo. Ankčiau šis kolektyvas vadinosi "Gijona", o pirmasis blynas, žaidžiant su naujuoju pavadinimu atrodo tikrai neprisvilęs. Komanda pasižymi labai galinga priekine linija, kuria taranuoja beveik visų kitų oponentų vidurio puolėjus. Pažvelkime, kaip komandai sekėsi kautis reguliariajame sezone - pradžia buvo nykoka. Pralaimėta tam pačiam "Ego Fortes" kolektyvui, visai netrukus nusileista ir "Orcai", todėl iš pirmųjų trijų rungtynių laimėtos tik vienerios prieš "Tirolą". Visgi normalu, jog lyderiams įsižaisti reikia kiek daugiau laiko, o praėjus pirmam reg. sezono mėnesiui savąjį žaidimą pagaliau atrado ir visas "Lentvario LK" kolektyvas. Net penkios pergalės (visos - dviženkliais skirtumais) per trumpesnį nei vieno mėnesio laikotarpį ir lentvariečiai greitai įsitvirtina pirmoje turnyrinės lentelės dalyje. Pergalių seriją po Naujųjų metų nutraukia būsimasis varžovas pusfinalyje - "Taurus", lentvariečius sutriuškinęs net 23 taškų persvara. Visgi pastarieji per daug nesielvartauja ir jau kitame ture ant menčių patiesia "Mad Lamb". Vėliau seka pralaimėjimai I-osios lygos komandoms ("BC Kolegoms" ir "Aardvarkui") ir didžiausia viso sezono sensacija - pergalė prieš "KK Losritą". Beje, tai vienintelis I-osios lygos favoritų kluptelėjimas šiame sezone. Sezoną "Lentvario LK" krepšininkai užbaigia triuškinama nesėkme "Dagosui" bei trejomis pergalėmis prieš "BC Nol Semkers", "Telšius" ir "2 Gen / Kaefer" - taigi nuotaikos prieš atkrintamąsias tikrai pakilios. Jame laukė "Ego Forte" ekipa, kuriai kartą jau buvo pralaimėta. Pirmasis susitikimas buvo velniškai sunkus - svečiuose susikrauta vos dviejų taškų persvara. Tačiau visi serijos klausimai buvo išspręsti namuose - pelnyti net 108 taškai, pergalė 19-os taškų skirtumu ir kelialapis į finalinį ketvertą.

Arvydas Urbanovičius yra ne tik "Lentvario LK" balsas aikštėje ir už jos ribų, bet ir nuostabus vidurio puolėjas - atkovoja po 12 atšokusių kamuolių 

 

 

II LYGA - keturių komandų kelias link FINAL 4 etapo

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009