ĮMONIŲ LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

2019-04-08

Kaip ir kiekvieną pirmadienį sveikinamės su visais ištikimiausiais Top Sport - VKL skaitytojais, o tradiciškai savaitę pradedame su Įmonių lygos aktualijomis. Būtent ši lyga jau artėja prie kulminacijos - keturi stipriausi klubai kovos dėl Didžiosios taurės, o keturi ketvirtfinalyje suklupę kolektyvai - dėl Mažosios taurės. "Western Union" kolektyvui trijų rungtynių serijoje visgi palaužus "VRM - Vidaus reikalų ministerijos" vyrus tapo aiškios visos naujosios poros, o šiandien VKL ekspertai bandys paspelioti, kas bus stipresnis keturiose porose su tam tikromis įžvalgomis. Gero skaitymo!

 

Kova dėl didžiosios taurės: pusfinalių serijose iki dviejų pergalių susigrums "Girteka Logistics" prieš Patrulių rinktinę / Imperialstone.com, o "Vilma" kausis su "Western Union" vaikinais.

Girteka Logistics - Patrulių rinktinė / Imperialstone.com

Prognozė: Girteka Logistics (76%) - Patruliai (24%)

Pirmenybių favoritai "Girteka Logistics" pirmajame pusfinalyje priims "Patrulių rinktinės / Imperialstone.com" iššūkį. Vos vieną kartą 2018/2019 metų Įmonių lygos sezone suklupusi "Girteka" ketvirtfinalio barjerą peržengė be didesnių sunkumų - pirmajame mače "Press'ą" nugalėjo 20 taškų skirtumu, o vilčių po triuškinamo pralaimėjimo nebepuoselėję oponentai antrojo susitikimo nusprendė iš vis nežaisti. Papildomo poilsio gavę krepšininkai turėjo laiko ne tik sužaisti susitikimus ir kitų lygų čempionatuose, tačiau ir atsikvėpti prieš svarbiausias kovas. 20 taškų persvara prieš "Press'ą" tokiam galingam klubui atrodo kiek mažoka, todėl tai pasėja keletą klausimų ateinančiai serijai. Žinoma, sunku pasakyti, ar ketvirtfinalyje "Girteka" žaidė visu šimtu procentų, ar tiesiog atėjo pasiimti užtikrinot pergalės ir tiek. Aišku tik viena - "Patruliai" yra žymiai fiziškesnė komanda, turinti ne vieną ir ne du ginklus, kurie gali nustebinti serijos favoritus. Dvikovos "underdogai" vidutiniškai pelno po 76 taškus ir tai yra trečias rezultatas lygoje, į priekį užleidžiant tik savo būsimus varžovus (vid. 83 tšk.) ir "Vilmą". Žvelgiant į kitas statistikos grafas, taip pat nematome milžiniškos "Girtekos" persvaros - praleidžiama tik 6 taškais mažiau, atkovojama nepilnais trimis kamuoliais daugiau, o rezultatyvių perdavimų ekipos išskirsto beveik po lygiai. Vienas iš svarbiausių serijos faktorių bus "Patrulių" žaidėjų nusiteikimas ir aktyvus rinkimąsis į susitikimus - jei pavyks surinkti pakankamą kiekį krepšininkų ant atsarginių suolelio, "Girteka" gali neatlaikyti varžovų palaikomo tempo. Kol kas vienas įspūdingiausiai atrodančių duetų lygoje yra būtent "Patrulių rinktinės" bokštai - Žygimantas Kulda ir Mantas Kazlauskas. Jų dešiniąja ranka beveik visuomet tampa Mindaugas Pukelevičius, o nurašyti negalėtume ir svarų indėlį inešančio Artūro Malichino. Keturi svarbūs žaidėjai turės žaisti nežemiau savo galimybių ribų, tačiau jiems bus būtina ir kitų komandos narių pagalba. "Girtekos" vėžimą įprastai tempti turėtų gynėjas Deimantas Pavlovskis, o baudos aikštelėje varžovų monstrus stabdyti bandys Valdemar Lodziato ir Edgaras Matusevičius. Visuomet pavojingi ties perimetru yra ir Gytis Badaška bei Paulius Daukantas. "Girteka" yra stipresnė, o savo arsenale vis dar turi daugiau ginklų, kuriais gali palaužti oponentų ryžtą. Visgi "Patruliai" nebeturi ko prarasti, o "pagauti" nepasiruošusius varžovus, ypač žaidžiant namuose, klubas tikrai gali. Mūsų laukia labai įdomi serija!

"Girtekos Logistics" lyderiai: Deimantas Pavlovskis (26,4 tšk., 8,9 rez. perd., 31,9 naud. bal.), Valdemar Lodziato (11,8 tšk., 12,2 atk. kam., 19,6 naud. bal.), Edgaras Matusevičius (17,3 naud. bal.)

"Patrulių rinktinės" lyderiai: Žygimantas Kulda (18,8 tšk., 9,1 atk. kam., 20,9 naud. bal.), Mantas Kazlauskas (19,3 tšk., 8,7 atk. kam., 22,4 naud. bal.), Mindaugas Pukelevičius (16,7 naud. bal.).

 

Vilma - Western Union

Prognozė: Vilma (61%) - Western Union (39%)

Abiems kolektyvams prireikė trejų rungtynių serijų, norint iškopti į pusfinalį. "Vilma" labai netikėtai gavo antausį pirmajame mače prieš "Tirolą", o paskui turėjo suvienyti jėgas ir žaisti netoli tobulumo likusius du susitikimus. "Western Union" pateikė šiokią tokią sensaciją ir taip pat pralaimėję pirmą mačą galiausiai nugalėjo "VRM - Vidaus reikalų ministerijos" vyrus. Antrą ir trečią vietą iškovojusių komandų akistata pusfinalyje - tikras desertas krepšinio gurmanams. VKL ekspertai "Vilmai" vis dar suteikia pranašumą, tačiau jis tikrai nebėra toks, koks vyravo sezono pradžioje. Ko komandai trūksta labiausiai? Tikriausiai susižaidimo. Dainius Novickas ir toliau pluša per šusnį komandų, o pas "Vilmą" užsuka tik sužaisti rungtynių. Fiksuojama statistika yra puiki ir Dainius greičiausiai taps naudingiausiu pirmenybių krepšininku, tačiau neiašku, kiek legendinio mėgėjų krepšininko atėjimas išbalansuoja likusius žaidėjus. Neseniai prie kolektyvo prisijungę ir LKL bei NKL lygose praeityje rungtyniavęs Janas Jurgo. Šių universalių puolėjas tandemas neabejotinai atrodo grėsmingai, tačiau kartais krepšininkai nepasidalija kamuoliu, o mažas treniruočių skaičius tikrai nesutvirtina bendradarbiavimo tiek tarp Dainiaus ir Jano, tiek ir visos likusios komandos. "Western Union" kolektyvas jau gali didžiuotis savo pasiekimu, tačiau gan jaunų krepšininkų būrys tikrai negalvoja sustoti ties pusfinaliu. Apetitas kyla bevalgant - įveikė labai patyrusį "VRM" klubą, "Western Union" taikosi ir į "Vilmą". O kozirių jie tikrai turi - jaunatviškas entuziazmas, puikiai sukomplektuota sudėtis, lyderiai, kurie gali patempti ekipą sunkiais momentais ir svarbiausia - pasitikėjimas savo jėgomis. Kiekvienos komandos narys žino savo užduotis, žino, ką tiksliai turi daryti ir žino pergalių receptą. "Vilma" neturi tokio aukšto ir pajėgaus krepšininko kaip Aurimas Dalius Butkus (205 cm ūgis), o, kad aukštaūgis bus maitinamas kamuoliais pasirūpins po 4 rezultatyvius perdavimus skirstantis Justas Urmanavičius, žaidžiantis puikų sezoną. Vien Dainiaus Novicko fenomenas "Vilmą" išlaiko serijos favoritais, tačiau nesistebėkite, jei "Western Union" vaikinai iškovos kelialapį į Didžiosios taurės finalą!
 
"Vilmos" lyderiai: Dainius Novickas (31,6 tšk., 13,1 atk. kam., 6,4 rez. perd., 41 naud. bal.), Janas Jurgo (19,1 tšk., 8,1 atk. kam., 20,6 naud. bal.), Ramūnas Viščinis (14,9 tšk.).
 
"Western Union" lyderiai: Aurimas Dalius Butkus (15,1 tšk., 8,9 atk. kam., 20,3 naud. bal.), Justas Urmanavičius (15,9 tšk., 4 rez. perd., 21,7 naud. bal.), Darius Rindinas (13,3 naud. bal.).
 
 

Kova dėl mažosios taurės: pusfinalių serijose iki dviejų pergalių susigrums "SEB" prieš "Press'ą", o "Tirola Basketball" kausis su "VRM - Vidaus reikalų ministerijos" vyrais.

SEB - Press'as

Prognozė: SEB (85%) - PRESS'as (15%)

"SEB" neabejotinai yra viena iš pagrindinių pretendenčių laimėti mažąją Įmonių lygos taurę. Gaila, kad žaliųjų kelias dėl pagrindinio trofėjaus baigėsi ketvirtfinalyje, o kolektyvo pralaimėjimą "Patruliams" lėmė kelios detalės. Tačiau liūdėti nėra kada, kadangi šiemet Top Sport - VKL Įmonių lygoje bus žaidžiama ir dėl paguodos taurės, todėl šansų iškovoti titulų vis dar turi visi aštuoni klubai. Jei nepasisekė ketvirtfinalyje, pasisekė mažosios taurės pusfinalyje, kadangi "SEB'o" kelyje - dar nei karto šiemet nelaimėję "Press'o" krepšininkai. Pastarieji yra neabejotinai blogiausia ir labiausiai nuvylusi lygos komanda, kuriai tiesiog trūksta elementaraus dalyko - pajėgių krepšininkų atvyko į rungtynes. Sudėtyje matome ir Žilviną Aleksandravičių, ir Harį Zenkovą, tačiau jei Haris pastaruoju metu žaidžia daug, tai Žilvino veidą VKL Įmonių lygoje jau spėjome pamiršti. Tik po 58 taškus per rungtynes renkantis kolektyvas nuolatos yra baudžiamas ir dėl komplektacijos klaidų - ekipa neturi pajėgių žaidėjų baudos aikštelėje, o "SEB", žinodami šį faktą, jau dabar trina rankas. Juk jų gretose žaidžia naudingiausių lygos žaidėjų dešimtuke esantis Dovydas Petrauskas, atkovojantis po daugiau nei 10 kamuolių, o savo fiziškumu dažniausiai įveikiantis visus tiesioginius oponentus. Dovydas ir turėtų tapti svarbiausiu serijos žaidėju, kuris vienas pats turėtų draskyti varžovų skylėtą gynybą baudos aikštelėje. Tikėkimės, kad "Press'ui" pagaliau pavyks iškovoti pirmą pergalę sezone, tačiau laiminčių serijos prieš "SEB" VKL ekspertai jų nemato. 

"SEB" lyderiai: Dovydas Petrauskas (19,8 tšk., 10,5 atk. kam., 23,4 naud. bal.), Andrius Putna (13,8 tšk.), Vytautas Dzindulis (13,3 naud. bal.)

"Press'o" lyderiai: Haroldas Zenkovas (21,7 tšk.), Karolis Tretjakas (11,5 naud. bal.), Simonas Baranauskas (10,6 naud. bal.).

Tirola Basketball - VRM 

Prognozė: Tirola Basketball (52%) - VRM (48%)

Štai kaip greit apsivertė "VRM - Vidaus reikalų ministerijos" galimybės Įmonių lygoje. Prieš sezoną, savo sudėtyje turint Lauryną Jacevičių ir Rolandą Matulį, kolektyvas buvo laikomas vienu iš pagrindinių pretendentų laimėti lygą, tačiau praėjus vos porai mėnesių prarado abu minėtus krepšininkus - sutartys buvo nutrauktos abipusiu susitarimu. Jau tuomet "VRM" šansai krito, tačiau sezono metu klubas susidūrė su dar daugiau problemų - pasyvus rinkimasis į rungtynes, vėlai prisijungė Otas Majeras, nebedemonstruojantis aukšto krepšinio lygio, taip pat veteranai, kurie atiduodavo visas jėgas, tačiau 40 minučių nebeištempdavo. Viskas susidėjo į vieną sunkų sezoną, tačiau net ir nepaisant to komanda pabėgo nuo 7-osios vietos reguliariajame sezone, liko šešta, o ketvirtfinalyje gavo tikrai įveikiamą "Western Union" kolektyvą. Laimėję pirmąjį serijos susitikimą "VRM" buvo per žingsnį nuo finalo ketverto ir turbūt jau tuomet būtų galima nubraukti visas nesėkmes ir sezoną vadinti nusisekusiu. Bet serija galiausiai buvo pralaimėta, o dabar klubui beliko kautis dėl Mažosios taurės. Neaišku, kiek laimėti pripratę krepšininkai bus nusiteikę kautis dėl žemesnių apdovanojimų, todėl nedidelį pranašumą suteikiame "Tirolai", kuri tapo malonia ketvirtfinalio staigmena. Jie seriją "Vilmai" pralaimėjo 1:2, tačiau savimi gali didžiuotis - kovėsi kaip lygūs su lygiais prieš aukštesnės klasės oponentus. Viso sezono metu stebina per kelis frontus žaidžiantis Modestas Gilys, kuris "Tiroloje" užima ne tik puolimo lyderio, bet ir trenerio pareigas. Serijoje prieš "Vilmą" puikiai atrodė ir Viktoras Asačiovas, o savo indėlį kiekviename mače įneša Julius Kubertavičius ir Karolis Murauskas. Būtų labai smagu matyti kovingą "Tirolos" kolektyvą laimint Mažąją taurę, o kaip bus - pamatysime jau netrukus!

"Tirola Basketball" lyderiai: Modestas Gilys (22,3 tšk., 23,6 naud. bal.), Viktoras Asačiovas (17,3 tšk., 9,6 atk. kam., 19 naud. bal.), Karolis Murauskas (15,4 tšk., 4,5 rez. perd.)

"VRM" lyderiai: Otas Majeras (19,9 tšk.), Andrius Filipovas (13,1 tšk., 10,3 atk. kam., 17,9 naud. bal.), Artūras Daugulis (14,2 naud. bal.)

ĮMONIŲ LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009