IV Lyga - Savaitės apžvalga

2019-04-04

Šią savaitę tęsiasi TOP SPORT VKL IV lygos čempionatas. Prasidėjo šešioliktfinalio etapas.  Vienos komandos jau sužaidė  1/8 (aštuntfinalio) etapo rungtynes ir keliauja į ketvirtfinalį, kitoms liko sužaisti dar po vienerias rungtynes prieš keliaujant į kitą atkrintamųjų etapą. Yra ir  dvi poros, kurios dar tik žais savo susitikimus. Skubame apžvelgti kovo 28 - balandžio 3d  įvykusius susitikimus, o pradžiai - atkrintamųjų medis, kuriame lieka vis mažiau aktyvių komandų!

 

PLAY - OFF varžybų medis:

Litresta - Bekupė

Prognozė prieš seriją: Litresta (42 %) - Bekupė (58 %)

Rezultatas: 135 : 120 laimėjo "Litresta"

Šios komandos jau sužaidė abu susitikimus. Prieš seriją buvo spėjama, kad nežymia persvara ją laimėti turėtų ,,Bekupė“ komanda, kuriai ir buvo prognozuojamas kelialapis į ketvirtfinalį. ,,Litresta“ šias prognozes paneigė ir laimėjo abejas rungtynes rezultatais 61:57 ir 74:63 bei kiek netikėtai keliauja į turnyro ketvirtfinalį. Abi pergales didžia dalimi lėmė komandos lyderio Artur Tyševič žaidimas. Šis žaidėjas per du susitikimus pelnė vidutiniškai po 20 taškų, atkovojo po 12 kamuolių bei rinko po 24,5 naudingumo balo. Kaip ir buvo galima spėti, jam gerai talkino net 187 cm  komandos įžaidėjas Vaidas Vinevičius (12,5 tšk., 6,5 rez. perd., 7.5 atk. kam, 15.5 naud. bal.). Naudingai serijoje žaidė ir Genadij Voroneckij (12,5 tšk., 9 atk. kam., 18,5 naud. bal). Pralaimėjusiųjų gretose nebuvo aiškesnio lyderio. Labiausiai išsiskyrė Ernestas Varakauskas (12 tšk., 6 atk. kam.), Rolandas Mečkauskas (12 tšk., 9 atk. kam, 18 naud. bal.) ir Vitalijus Versockas (11,5 tšk., 7 rez. perd., 20 naud. bal). Pastarasis šioje serijoje žaidė žemiau galimybių ribos pelnant taškus,  o jų labai trūko norint laimėti šią seriją. ,,Bekupė“ komanda abiejose rungtynėse pralaimėjo varžovams kovą po lenta, atliko mažiau rezultatyvių perdavimų ir vidutiniškai vos 16 procentų taiklumu metė tritaškius. Tai ir lėmė pasitraukimą iš tolimesnių čempionato kovų. Tuo tarpu "Bekupės" komanda nepasinaudojo unikalia galimybe sužaisti sėkmingiausią sezoną ekipos istorijoje ir, kaip sakoma krepšinyje, "perdegė laimėdama anksčiau laiko".

Ruslanas Turčila ir "Litrestos" komanda startavusi iš 31 reitingo pozicijos atsidūrė per žingsnį nuo FINAL-4

 

Mad Lamb II - Thug Life

Prognozė prieš seriją: Mad Lamb II (65%) - Thug Life (35%)

Rezultatas: 140 : 124 pergalę šventė "Mad Lamb II"

Šios komandos irgi sužaidė abu susitikimus. Sensacijų neužfiksuota ir į tolimesnį varžybų etapą, laimėjusi bendra 16 taškų persvara, keliauja komanda ,,Mad Lamb II“. Nugalėtojų gretose išsiskyrė Šarūnas Putna, kuris, iškritus iš rikiuotės Manvydui Statauskui, tapo komandos lyderiu. Šis žaidėjas per abu mačus įmetė vidutiniškai po 14 taškų, atliko po 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 14,5 naudingumo balo. Jam geriausiai talkino Darius Bušmič (12,5 tšk., 7 atk. kam., 12,5 naud. bal), Jonas Kliukas (11 tšk.).  Pralaimėjusių gretose išsiskyrė ir Mindaugas Sutkus (12 tšk., 6,5 rez. perd.,  14 naud. bal), Martynas Mažeika (10,5 tšk.).  Vienas geresnių savo sezono  rungtynių sužaidė tik Edvinas Urkis (19 tšk, 3,5   rez. perd., 20,5 naud. bal.). "Thug Life" pralaimėjimą lėmė tai, kad puolime silpnai sužaidė vienas rezultatyviausių komandos žaidėjų Mantas Bielinskas. Didesnio indėlio komandai neįnešė ir veteranas Artūras Giedraitis, kuris pataikė viso labo tik vieną metimą. Tai jis padarė pirmose serijos rungtynėse. Antrame mače šis žaidėjas nepelnė nei taško. Priminsime, kad pirmame mače ,,Thug Life“ susirinko tik šešiese ir taip sukomplikavo savo galimybės labiau pasipriešinti varžovams serijoje.

Savo šanso "Mad Lamb II" sudėtyje sulaukia ir Albertas Turonis

 

Draudimas.lt - Baltic Ground Services

Prognozė prieš seriją: Draudimas.lt (60 %) - Baltic Ground Services (40%)

Rezultatas: 73:72 pergalę namuose pirmose rungtynėse pasiekė "Baltic Ground Services"


Laimėdami pirmą mačą ,,Baltic Ground Sercvices“ davė suprasti, kad bandys kiek įmanydami priešintis galingiems varžovams bei patekti į kitą etapą. Pirmose poros rungtynėse visą mačą vyko lygi, įtempta kova. ,,Baltic Ground Services“ laimėjo nepaisant to, kad Gediminas Juozapavičius ir Aurimas Lukauskis yra užsidirbę diskvalifikacines pražangas ir negalėjo padėti komandai. Juos puikiai pavadavo Vitalijus Rancovas bei Matas Lukošius, kurie pelnė atitinkamai 21 ir 22 taškus. Tai yra daugiau, nei pusė visų komandos taškų. ,,Draudimas.lt“ komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo nei Tautvydo Paškausko, Luko Savicko ar rezultatyviausio ir naudingiausio komandos žaidėjo Arvydo Ūsaičio taškai. Kartu jie pelnė net 61 komandos tašką iš 72. Maža to, komandos lyderis dar prametė ir baudos metimą, kuris būtų lėmęs lygiąsias. Aikštės šeimininkai laimėjo nepaisant to, kad baudas metė tik 30 procentų taiklumu. ,,Draudimas.lt“ klubui laimėti sutrukdė ir didesnis klaidų skaičius, tačiau situacija nėra prasta ir visos galimybės revanšuotis namuose išlieka.

Komandos draugus šiose rungtynėse puikiai pavadavo Vitalijus Rancovas ("Baltic Ground Services")

 

BC Spartakas - BC Burokėliai

Prognozė prieš seriją: BC Spartakas (48 %) - BC Burokėliai (52 %)

Rezultatas: 67:73 išvykoje laimėjo "BC Spartakas"

Ši pora bene įdomiausia 1/8 etape, kadangi susitinka dvi viena šalia kitos pagal reitingą esančios komandos. Tai "BC Spartakas“ (9 vieta) ir "BC Burokėliai" (8 vieta). Nežymiais mačo favoritais prieš seriją buvo laikomi "BC Burokėliai“. Visgi pirmas mačas šiek tiek maišo kortas, nes jį 6 taškais laimėjo jų priešininkai. Antrasis mačas vyks "BC Spartako" namų salėje ir tai gali padėti komandai išlaikyti persvarą bei keliauti į kitą etapą. Labiausiai prie svečių pergalės prisidėjo naudingiausias komandos krepšininkas Jonas Vaičelionis,  kuris įmetė 23 taškus. Jam gerai talkino rezultatyviausias savo sezono rungtynes sužaidęs Edvinas Kušleika, kuris įmetė 20 taškų. Toks šio žaidėjo aktyvumas rodo, kad komanda turi nemažai neišnaudotų rezervų puolime. Kaip ir dažnai nutinka, naudingai pasirodė komandos žaidžiantis treneris Jordanas Milieška (12 tšk., 7 rez. perd). Pralaimėjusiųjų gretose labiausiai išsiskyrė 21 tašką pelnęs Saulius Steponavičius ir 13 taškų įmetęs Vladislav Piskariov. Ganėtinai netoli trigubo dublio buvo dar ir Paulius Kavaliauskas (8 tšk., 11 atk. kam, 7 rez. perd).   "BC Burokėlių“ gretose atkrintamosiose varžybose ganėtinai prastą formą demonstruoja Titas Šepetys, kuris pirmose serijos rungtynėse pelnė tik 8 taškus. "BC Spartako“ pergalę lėmė ir šiek tiek geriau mestos baudos bei tritaškiai.

"BC Spartakas" prieš antras rungtynes įgijo nedidelį pranašumą

 

Senieji Trakai - VK Zulu Team

Prognozė prieš seriją: Senieji Trakai (64 %) - VK Zulu Team (36 %)

Rezultatas: 128 : 136 serijoje laimėjo "VK Zulu Team"

Šios komandos jau sužaidė abu susitikimus. Čia antrą kartą iš eilės prognozes į ,,šiukšlių dėžę išmetė“ "VK Zulu team“, kurie įveikė aukštesnį reitingą turėjusią komandą. Pirmame namų salės mače jie varžovus įveikė 8 taškų persvara ir to pakako kelialapiui į turnyro ketvirtfinalį. Antrasis komandų susitikimas baigėsi lygiu rezultatu 60:60. "VK Zulu team“ yra iškovoję medalius VKL Vasaros lygoje, tad dabar bando tai pakartoti ir IV lygos čempionate. Su tokiu žaidimu komanda tam galimybių tikrai turi. Prie "VK Zulu Team" patekimo tarp 8 stipriausių lygos kolektyvų daugiausiai prisidėjo priekinės linijos žaidėjai, tai Mateusz Karpinski ( 17 tšk.), Mykolas Mankevičius (13 tšk., 10 atk. kam 2,5 blok. met., 19.5 naud. bal.) bei Karolis Griziūnas (10 tšk., 11,5 atk. kam, 3,5 rez. perd.,  21 naud. bal).  Nereikėtų pamiršti ir lygos senbūvio įžaidėjo Jono Staniulio (12 tšk., 10,5 naud. bal.). "VK Zulu team“ pergalę didžia dalimi lėmė ženkliai geresnė kova dėl atšokusių kamuolių. Gana prastai pralaimėtojų gretose atrodė įžaidėjas Pijus Kiaušas, kuris serijoje pelnė tik vidutiniškai po 5 taškus ir atliko po 3 rezultatyvius perdavimus.  Jo geresnio vadovavimo komandai irgi labai trūko pergalėms pasiekti. ,,Senųjų Trakų“ gretose labiau išsiskyrė tik vieną serijos susitikimą žaidęs ir 16 taškų įmetęs Kęstutis Rimas. Taip pat Airidas Neifaltas (13,5 tšk.,  4 rez. perd, 14 naud. bal) ir  Marius Pavlovskis (12 tšk., 7,5 atk. kam.,  6 rez .perd., 17 naud. bal.). Šie žaidėjai žaidė abiejose serijos rungtynėse. Solidžią sudėtį surinkęs Senųjų Trakų gyvenvietės kolektyvas šiemet lieka be medalių ir tai - nemaža šio pajėgumo diviziono staigmena.

"Senieji Trakai" šiemet lieka be medalių

IV Lyga - Savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009