ĮMONIŲ LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

2019-04-01

Sveikinamės su visais Top Sport - VKL skaitytojais ir nelaužydami tradicijų pateikiame kiekvieną pirmadienį išleidžiamą Įmonių lygos apžvalgą! Trys finalo ketverto dalyviai jau aiškūs, vienoje serijoje viskas spręsis lemiamose trečiosiose rungtynėse, o mes nieko nelaukdami pateiksime praėjusios savaitės (03 25 - 03 31) įvykių reziumė. Kaip ir visuomet, apžvalgą vainikuos visų pamėgtas simbolinis penketukas.

 

Girteka Logistics - Press'as

Prognozė prieš seriją: Girteka Logistics (99%) - Press'as (1%)

Rezultatas: 2:0 seriją laimėjo "Girteka Logistics"

Čia daugžodžiauti nereikia, kadangi antros serijos rungtynės net neįvyko (20:0 pergalė priskiriama "Girtekai Logistics"). Įdomus "Press'o" sprendimas, kadangi žaidžiama iki dviejų pergalių, o ne iš pranašumo. Taigi, kad ir kokie maži šansai buvo priskiriami šiam kolektyvui, žaisti ir kautis būtina visuomet - juk tai yra viso sporto grožis. Visgi pralaimėję pirmąjį susitikimą rezultatu 63:83, autsaideriais laikyti krepšininkai arba prarado visas viltis, arba tiesiog nesusirinko į antrąjį serijos mačą. "Girtekos" lyderiai galėjo pasimėgauti poilsiu bei pradėti galvoti apie finalinio ketverto kovas, kuriose kolektyvas kausis tik dėl aukso medalių. Tuo tarpu VKL kolektyvo palinkėjimas "Press'ui" kitam sezonui - atidžiai komplektuoti sudėtį ir pagaliau iškovoti pirmą pergalę. Sėkmės!

 

Vilma - Tirola Basketball

Prognozė prieš seriją: Vilma (80%) - Tirola Basketball (20%)

Rezultatas: 2:1 seriją laimėjo "Vilma"

Lemiamos trečiosios šios serijos rungtynės "Vilmos" namų aikštelėje - sporto klube "Sportake". Procentinę mūsų spėjimų išraišką galite pamatyti prie komandų pavadinimų, o nepaisant to, kad serijos nugalėtoją atspėjome, galime teigti, kad iš dalies su spėjimu "prašovėme". Didžiausia pagarba ir aplodismentai "Tirolos" vyrukams, kurie metė rimčių rimčiausią iššūkį vieniems iš lygos favoritų. Jei ekipa su tokiu nusiteikimu būtų atvykusi į bent jau didžiąją dalį rungtynių, o dar pridėkime ir kelis svarbius žaidėjus, kurie neapsilankydavo mačuose - ir tikriausiai turime pirmojo ketverto komandą, galinčią draskytis dėl medalių. Dabar pralaimėti ketvirtfinalio serijoje skaudu, tačiau po savaitės ar dviejų "Tirolos" vyrukai supras, jog ketvirtfinalio serijoje atidavė visą save ir kovėsi pagirtinai. Kolektyvas tikriausiai pasipildys ir dideliu motyvacijos pliūpsniu - žaidėjai mato, ką gali, kai susirenka visi, tad kitam sezonui reikia ruoštis iš anksto. Grįžtant prie rungtynių - jos 30 minučių mums nedavę jokių atsakymų. Prieš prasidedant ketvirtajam kėlinukui "Vilma" turėjo trapų dviejų taškų pranašumą, tačiau tikriausiai kur kas didesnis pliusas buvo tas, jog daugelis iš varžovų buvo ties iškritimo riba, susirinkę po 3 ar net 4 pražangas. Galiausiai agresyvus žaidimas puolime "Vilmai" davė vaisių - lemiamame ketvirtyje iš žaidimo iškrito net trys svarbųs oponentų krepšininkai - Julius Kubertavičius, Vladislav Piskariov ir Karolis Murauskas. Pagrindinė komandos taškų mašina - Modestas Gilys, taip pat buvo ties prarajos riba su 4 asmeninėmis pražangomis. "Vilma" vis tolo, rinko taškus baudų metimais, o fiziškai nualinti "Tirolos" krepšininkai pradėjo kristi kaip lapai - galutinis rezultatas švieslentėje rodė aikštės šeimininkų pergalę rezultatu 86:74. Nugalėtojų gretose meistriškai varžovų pražangas provokavo (13 išpr. praž.) Dainius Novickas, pelnęs 21 tašką ir surinkęs 32 naudingumo balus. 16 taškų pridėjo ir net 14 rezultatyvių perdavimų išskirstė Deividas Aukštuolis (23 naud. bal.), o 19 taškų surinko Marius Tenikaitis. Svečiams po 21-ą tašką surinko Modestas Gilys ir Viktoras Asačiovas, 17 - Karolio Murausko sąskaitoje.

Dainius Novickas ("Vilma") lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse išprovokavo net 13 pražangų

 

Western Union - VRM

Prognozė prieš seriją: Western Union (45%) - VRM (55%)

Rezultatas: serija 1:1

Serija, kurios nugalėtoją nuspėti buvo taip pat sunku kaip ir "SEB"/"Patrulių" poroje, tačiau, kad išvysime dvi tokias kontrastingas rungtynes - nesitikėjo tikriausiai niekas. Priminsime, kad prieš šią seriją "Western Union" vyrukai neteko aikštės pranašumo, kad jų namų salė - VRM sporto rūmai, kuriuose treniruojasi ir "VRM - Vidaus reikalų ministerijos" garbę ginantys krepšininkai. Į pirmą serijos mačą tradiciškai tik septyniese susirinkę "VRM" vyrai dėka puikaus ketvirtojo kėlinio, kurį laimėjo 25:16 sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 73:69. Tai buvo labai atkaklios, nervingos, fiziškumu parengtos rungtynės, kuriose būtent ir triumfavo tokių įtemptų rungtynių bei serijų patirtis. Žaisti paskutines minutes - vienas didžiausių iššūkių jaunesnio amžiaus krepšininkams, kurie nesusitvarko psichologiškai ir paleidžia pergalę iš rankų. Taigi prieš antrąsias serijos rungtynes "Western Union" krepšininkų užduotis buvo labai aiški - susikurti tokią persvarą, į kurią pretenduoti mačui artėjant prie pabaigos nebegalėtų oponentai. Tinkamai nusiteikę jie tai ir padarė, uraganiškai sužaisdami antrą bei trečią ketvirčius - 22:13 ir 23:12. Turint 22 taškų persvarą, ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas - pasismaginę "Western Union" jį laimėjo dar užtikrinčiau - 20:5 ir tuo pačiu išlygino serijos rezultatą. Nugalėtojų ekipos žaidėjas Jonas Narbutas po pergalingo mačo teigė, kad svarbiausias tikslas, kurį pavyko įgyvendinti - koncentracija visas 40 minučių ir tolygus žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje. Ekipai pavyko išlaikyti balansą ir galiausiai sutriuškinti bejėgius varžovus. Šioje dviejų rungtynių serijoje "Western Union" ekipoje pirmais smuikais griežia Aurimas Dalius Butkus (15,5 tšk., 14 atk. kam., 30,5 naud. bal.) bei Justas Urmanavičius (14,5 tšk., 8 atk. kam., 6,5 rez. perd., 24,5 naud. bal.), tuo tarpu "VRM" kolektyve - Ernestas Amborševas (16,5 tšk., 20 naud. bal.).

 

Simbolinis savaites penketukas

 

Justas Urmanavičius

14,5 taško (8 atk. kam., 6,5 rez.perd., 24,5 naud. bal.)

Deividas Aukštuolis

16 taškų (14 rez. perd., 23 naud. bal.)

Modestas Gilys

21 taškas (17 atk. kam., 23 naud. bal.)

Dainius Novickas

21 taškas (8 atk. kam., 13 išpr. praž., 32 naud. bal.)

Aurimas Dalius Butkus

15,5 taško  (14 atk. kam., 30,5 naud. bal.)

PG SG SF PF C
ĮMONIŲ LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009