IV Lyga - PLAY OFF 1/8 etapo prognozės

2019-03-29

Tęsiasi VKL - Top Sport IV Lygos čempionatas. Po 1/16 finalo etapo liko 16 geriausių kolektyvų, kurie pratęs kovą dėl lygos apdovanojimų. Šioje apžvalgoje VKL ekspertai bandys paprognozuoti, kaip klostysis aštuntfinalio serijos, kuriose komandos žais dvejas rungtynes skaičiuojant taškų skirtumą. Laimėjusieji keliaus į geriausių komandų aštuntuką ir bus per vieną žingsnelį nuo FINAL-4 etapo. Tad nieko nelaukiame ir kviečiame pasinerti į IV pagal pajėgumą diviziono reikalus.

 

PLAY - OFF varžybų medis:

 

Vaikinai (1) - BC Vilnius (16)

 

Prognozė: Vaikinai (70 %) - BC Vilnius (30 %)

Komentaras: Šioje poroje didėlės intrigos neturėtų būti, kadangi žaidžia 1 ir 16 pagal reitingą komandos. ,,Vaikinai“ du kartus po 15 taškų persvara įveikdami "VK www.vilnews.lt“ parodė, kad komandos tikslai šiame sezone yra aukšti ir ji tikrai nenorės paslysti jau šiame atkrintamųjų etape.  "BC Vilnius“ laimėjo prieš pajėgią ,,X komandą“, tačiau pralaimėtojų komandoje nežaidė lyderis Taumantas Mikašis bei vienose iš rungtynių nebuvo kito pajėgaus aukštaūgio - Manto Linkevičiaus. Taip pat ekipai atkrintamosiose negalėjo padėti sezone tik vienas rungtynes sužaidęs Andrius Birulinas. Šių žaidėjų buvimas kartu aikštelėje galėjo rungtynių eigą pakreipti visai kita linkme. Tad šios dvi "BC Vilniaus" pergalės neįtikino tiek, kad iš šios komandos būtų galima tikėtis staigmenų ir šiame etape. ,,Vaikinai“ turėtų laimėti abu susitikimus, tik galbūt vienaženkle persvara - priešingai, nei prieš "VK www.vilnews.lt“. "BC Vilnius“ turi pranašumą prieš varžovus tuomet, jei kalbėtume apie Justo Grigeliūno kovą po krepšiais ir blokuotus metimus, bet to gali būti maža, norint sustabdyti veržliai žaidžiančius varžovus, kurie turi platesnį puolimo arsenalą ir daugiau žaidėjų. Jų gretose yra net keturi, kurie renka dviženklį taškų ir naudingumo balų skaičių.

"BC Vilnius" (raudona apranga) jau buvo šiame sezone sutriuškinę "Vaikinus" net 84:53

 

BC Spartakas (9) - BC Burokėliai (8)

Prognozė: BC Spartakas (48%) - BC Burokėliai (52%)

Komentaras: Ši pora - bene įdomiausia 1/8 etape, kadangi susitinka dvi viena šalia kitos pagal reitingą esančios komandos. Pastaroji turėtų laimėti šią dviejų rungtynių seriją ir keliauti į turnyro aštuonetą. Abiems komandoms 1/16 etapas klostėsi skirtingai. "BC Burokėliai“ jau po pirmųjų rungtynių su "VK Peace-2“ turėjo gan saugų 15 taškų pranašumą ir antrą mačą sužaidę lygiosiomis atkeliavo iki dabartinės pozicijos. Tuo tarpu "BC Spartakui“ sekėsi sunkiau. Jie antrąjį mačą laimėję 11 taškų skirtumu užsitikrino kelialapį į kitą etapą. Pirmasis buvo laimėtas tik 2 taškų persvara. "BC Burokėliai“ turi didesnius šansus keliauti į kitą etapą, nes yra viena geriausiai puolančių lygos komandų (4 vieta), viena geriausiai kovojančių dėl kamuolių (7 vieta), atlieka daugiausiai rezultatyvių perdavimų (1 vieta), bei pagal perimtus kamuolius žengia 9 pozicijoje. Komandai kortas gali sumaišyti tai, kad ji yra viena labiausiai prasižengiančių lygoje (2 vieta) bei daro daug klaidų (7 vieta). Dominavimu tokioje gausybėje kategorijų "BC Spartakas“ pasigirti negali, todėl realu, kad į kitą etapą turėtų keliauti "BC Burokėliai“. Vienu iš komandos lyderių vėl turėtų būti vienas geriausių komandos žaidėjų 1/16 etape Saulius Steponavičius (25,5 tšk., 8 atk.kam., 30,5 naud. bal.), Vladislav Piskariov ( vid. 22 tšk., 24 naud. bal.) bei Paulius Kavaliauskas (  5 šk., 5 rez.perd., 13,5 naud. bal,).  Geresnes rungtynes turėtų sužaisti ir Titas Šepetys, jei, žinoma, atvyks į nors vieną ekipos akistatą. "BC Spartako“ pasirodymas nemažai priklausys nuo gynybos ir blokuotų metimų (10 vieta lygoje).

Paulius Kavaliauskas - svarbi "BC Burokėlių" komandos figūra

 

Senieji Trakai (4) - VK Zulu Team (20)

Prognozė: Senieji Trakai (64%) - VK Zulu Team (36%)

Komentaras: Praeitame etape nemažą staigmeną varžovams pateikė "VK Zulu Team". Vos 20 reitingą turėjusi ekipa ėmė ir iš tolimesnės kovos pašalino nemažus lūkesčius puoselėjusią "BC Bedugnę". Bene labiausiai įsiminė pergalė Nemenčinėje, kur buvo iškovotas solidus laimėjimas. Dabar ekipos laukia dar viena kelionė - šį kartą į Senuosius Trakus. Žaisti nestandartinių išmatavimų salėje vilniečiams lengva nebus, todėl reikia stengtis didžiuosius darbus nuveikti būtent Vilniuje. Ekipa turi puikiai rungtyniaujantį penketą: Karolį Griziūną, Mykolą Mankevičių, Joną Staniulį, Mateusz Karpinski ir Vytenį Vainiušį. Būtent nuo jų pasirodymo ir priklausys ekipos sėkmė serijoje. Trejose iš paskutinių keturių rungtynių "VK Zulu Team" peržengė 75 pelnytų taškų ribą, kas turėtų byloti apie kiek pasikeitusią ekipos taktiką ir žaidimo braižą PLAY-OFF etape. Aktyvūs veiksmai puolime ir greitas krepšinis privertė kapituliuoti Bedzonių ir Nemenčinės jungtinę ekipą, tačiau "Senieji Trakai" tikrai nepėsti. Komanda viso sezono metu ieškojo savojo žaidimo, kol galiausiai dabar tęsia 4 laimėtų rungtynių seriją paeiliui. Ekipoje jos treneris Marius Pavlovskis neblogai suderina jaunimo ir patyrusių žaidėjų pareigas, nes atsiskleidžia tiek ir patyręs Vitalij Podgaiskij, tiek ir jaunasis Airidas Neifaltas. Savojo prieskonio komandos žaidimui pridėjo ir sezono eigoje prisijungęs "senas - naujas" pirkinys - Edgaras Fedorovičius. Komanda turi daugiau resursų, nei jų priešininkai, todėl labai realu, jog laimės abejas rungtynes ir žygiuos toliau. Turint tokią sudėtį sustoti aštuntfinalyje būtų labai skaudi nesėkmė.

"Senųjų Trakų" atstovai dažnai apsilanko ir varžovų rungtynėse taip analizuodami jų žaidimą

 

LabasPasauli.lt II (21) - BC Pilaitė (5)

Prognozė: LabasPasauli.lt II (45%) - BC Pilaitė (55%)

Komentaras: Pirmosios aštuntfinalio kovas jau pradėjo šios poros dalyvės. Tie, kas tikėjosi, jog jau po pirmosios akistatos turėsime ryškesnę favoritę, gerokai suklydo. Didžiąją susitikimo dalį pirmavo svečiai, tačiau "BC Pilaitė" susikaupė, mestelėjo į aikštelę kjeletą savo kozirių ir išplėšė pergalę 62:58. Tai buvo jau antroji ekipų akistata šiemet, nes komandos iki šiol dar buvo susikovę ir reguliariame čempionate, kuomet pergalę kiek solidesne persvara iškovojo pilaitiškiai - 65:54. Tokie rezultatai tarytum juos įvardina nežymiais poros favoritais, tačiau 4 taškai akimirksniu gali būti panaikinti ir pergalės, iškovotos iki tol, liks tik gražiu nieko nebelemenčiu prisiminimu. Kad taip nenutiktų "BC Pilaitei" ir vėl reiks visą savo krepšinį konstruoti nuo gynybos. Tik nuoširdus ir atkaklus darbas atakuojant varžovams gali leisti laimėti šią seriją. Tuo labiau, jog "LabasPasauli.lt II" savo gretose tikrai turi individualiai stiprių krepšininkų. Vien ko vertas Šarūnas Belevičius, kuris diriguoja visam ekipos puolimui. Tiesa, jį priešininkams pasisekė neutralizuoti pirmoje dvikovoje ir tai buvo labai svarbus pasiekimas. Kita sudėtinė "BC Pilaitės" pergalės dalis - užtikrintas veteranų žaidimas. Kai to reikėjo labiausiai, prabilo ekipos veterania, turintys didžiausią patirtį - Algirdas Macijauskas bei Dionizas Diržauskas. Įdomu tai, jog pilaitiškiai rungtynėse suklydo vos 9 kartus, kas yra vienas geriausių komandos rezultatų šiame sezone. Revanšinėje akistatoje veikiausiai nepamatysime rungtynių, kuriose komandos pelnys po 100 ir daugiau taškų, todėl net ir nedidelis spurtas bet kuriame ketvirtyje gali tapti lemiamu visoje serijoje. Po pirmosios pergalės kiek geriau vertiname pilaitiškių šansus.

Kiekvienas prieš rungtynes turi savo atributų, tame tarpe ir Juozas Rimavičius ("LabasPasauli.lt II")

 

Litresta (31) - Bekupė (15)

Prognozė: Litresta (42%) - Bekupė (58%)

Komentaras: Nors ir eliminavo iš tolimesnės kovos net 2 reitingą turėjusią "BC Salininkų" komandą, šios poros favorite ,,Litrestos“ nelaikysime. Pirmą mačą ,,Litresta“ pralaimėjusi 12 taškų skirtumu, antrame sugebėjo šį pranašumą panaikinti ir laimėti 19 taškų persvara ir sensacingai patekti į kitą atkrintamųjų varžybų etapą. Nugalėtojai "BC Salininkams“ antrame mače leido įmesti viso labo 42 taškus. Tai rodo, kad ,,Litresta“ turi didelį potencialą šių metų atkrintamosiose varžybose. Tačiau kiek realu, jog tokia staigmena ir vėl pasikartos ? Šios komandos žaidimas ir toliau sukasi aplink vieną geriausių lygoje bei geriausią komandoje Artur Tyševič, kuris pirmajame atkrintamųjų varžybų etape pelnė vidutiniškai  po 15 taškų, atkovojo po 18,5 kamuolio , atliko po 6,5 rezultatyvaus perdavimo bei rinko 34,5 naudingumo balo. Jam gerai talkino ir po 11 taškų pelnęs bei 6,5 kamuolio atkovojęs įžaidėjas Vaidas Vinevičius bei Dimitrij Lukša. Molėtų rajono komanda  ,,Bekupė“ pirmajame etape susidorojo su žemiau pagal reitingą stovėjusią komanda ,,PGT“ iš Elektrėnų, kuriai ši sezonas yra ne toks, kokio pirmiausia tikėjosi pati komanda ir tik po to - lygos ekspertai. ,,Bekupė“ 1/16 etape neturėjo tokio aiškaus lyderio, kokį turėjo būsimi komandos varžovai ,,Litresta“. Ar tai labiau pranašumas ar minusas - pamatysime netrukus. ,,Bekupės“ lyderiais buvo šie žaidėjai: Rolandas Mečkauskas ( vid. 15 tšk.), Justinas Sakalauskas, Tautvydas Čivilis (10,5 tšk.) ir Ernestas Varakauskas. Pastarasis vienintelis komandoje rinko dvigubą dublį (14,5 tšk., 12 atk.kam.). Du iš čia paminėtų žaidėjų žaidžia ir aukštesnėse VKL lygose, kas gali būti nemenku komandos pranašumu. ,,Bekupės“ komanda tiesiog privalo pasinaudoti ir į rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką patekančio Vitalijaus Versocko solidžiu žaidimu. Tiesa,  šio žaidėjo 1/16 etape nebuvo, todėl būtent dabar gali ateiti jo valanda. Tikėtina, jog "Litresta" antros staigmenos paeiliui nepateiks ir "Bekupė" turės labai realias galimybes patekti tarp 8 geriausių šio sezono lygos komandų.

Rolandas Mečkauskas (su kamuoliu) ir "Bekupė" turi unikalų šansą patekti tarp 8 geriausių diviziono komandų

 

Baltic Ground Services (23) - Draudimas.lt (7)

Prognozė: Baltic Ground Services (40%) - Draudimas.lt (60%)

Komentaras: Šioje poroje galima laukti įdomių abiejų dvikovų, nes ,,Draudimas.lt“ reitinge yra 7 vietoje, o ,,Baltic Ground Services“ eliminavo 10 pagal reitingą lygos komandą - ,,Žiemgalą“. Visgi šios poros favoritais reikėtų laikyti aiškų lyderį Arvydą Ūsaitį ir daugiau lygiaverčių žaidėjų puolime turinčią komandą ,,Draudimas.lt“. Pasikartosime, kad net 6 šios ekipos žaidėjai renka po dviženklį taškų ir naudingumo balų skaičių kiekvienose rungtynėse, o vienas žaidėjas dar yra netoli to. Draudikų komanda 1/16 etapą įveikė labai lengvai. Tai neturėtų komandos priversti atsipalaiduoti prieš 1/8 etapą, nes tokiu atveju varžovai gali tuo pasinaudoti. Ryškesnis ,,Baltic Ground Services“ lyderis pagal taškus yra vidurio puolėjas Gediminas Juozapavičius, tačiau jis šiame sezone aikštelėje jau nebepasirodys, nes išvyksta į JAV. Kiti trys žaidėjai renkantys dviženklį taškų skaičių šiek tiek nuo komandos draugo atsilieka. Gediminas geriausiai komandoje meta tritaškius, kas yra kiek unikalu, kaip vidurio puolėjui. Jam nuo šios zonos bandys talkinti Aurimas Lukauskis. ,,Baltic Ground Services“ yra antri lygoje pagal atkovotus kamuolius, kai tuo tarpu varžovas nepatenka net į geriausių dešimtuką. Visgi įvertinus galimus komandų nuostolius, patirtį ir meistriškumą šios poros kovas turėtų laimėti ,,Draudimas.lt“ ir keliauti į kitą etapą.  

Aurimo Lukauskio ir "Baltic Ground Services" laukia sunkus aštuntfinalis

 

Mad Lamb II (3) - Thug Life (14)

Prognozė: Mad Lamb II (65%) - Thug Life (35%)

Komentaras: Žiūrint tik  į komandų reitingus laimėtojais turėtų būti "Mad Lamb". Deja, realybėje situacija kiek kitokia: pastaroji komanda yra nukraujavusi ir praradusi dėl traumos savo lyderį Manvydą Statauską, dėl ko dar prieš atkritamąsias teko keisti žaidimo planą. Tai puikiai pavyko antrame 1/16 etapo mače su ,,MKK“, kuris buvo laimėtas net 27 taškų persvara. Nors po pirmųjų rungtynių, kurios baigėsi lygiosiomis galima buvo tikėtis ir dar vienos sensacijos jau pirmajame atkrintamųjų varžybų rate. "Mad Lamb" komandoje lyderio taškus kaip visada aštriai žaisdami ir provokuodami pražangas  puikiai pasiskirstė kiti žaidėjai, kas ir lėmė komandos patekimą į kitą etapą. Galima sakyti, jog penki komandos žaidėjai turėjo dviženklį taškų vidurkį 1/16 etape. Komanda antrame mače praleisdama tik 50 taškų tarsi pabrėžė, kad bus kietas sunkiai įkandamas riešutas ir tolimesniems varžovams. ,,Thug Life“ serijoje, kaip ir buvo galima numanyti, neturėjo didesnių problemų su ,,Avedus“ ir įmesdami antrame mače net 106 taškus pabrėžė savo, kaip vienos iš geriausiai puolančių lygos komandų statusą.  Labiausiai atkrintamųjų etape puolime išsiskyrė Martynas Mažeika ( vid. 19 tšk.) bei Mantas Bielinskas ( vid. 17,5 tšk). Jiems kovojant kamuolius puikiai talkino komandos veteranas Artūras Giedraitis, kuris vidutiniškai sugriebė po 10 atšokusių kamuolių. Tačiau norint labiau pasipriešinti ar juolab įveikti varžovus reikės ir daugiau veterano bei kitų žaidėjų taškų, nes ,,Mad Lamb“ komanda yra ženkliai universalesnė ir turėtų laimėti abi rungtynes.

Artūro Giedraičio patirtis bus vienas iš "Thug LIfe" ekipos kozirių

 

U.S. Embassy (22) - Atea / Bitdefender (6)

Prognozė: U.S.Embassy (53%) - Atea / Bitdefender (47%)

Komentaras: Šios komandos sezone susitiks jau antrąjį kartą. Jos jau buvusios susitike pirmame pirmenybių etape, kur pergalę net 55 taškų persvara iškovojo ,,Atea / Bitdefender“. Tiesa, "U.S. Embassy“ žaidė nepilnos sudėties ir be kelių lyderių. Tikėtina, kad šios poros varžybose išvysime ,,U.S Embassy“ revanšą, nes komanda turėtų susirinkti stipriausios sudėties su trigubus dublius štampuojančiu naudingiausiu lygos žaidėju Dariumi Čiūta. Jam pelnant taškus turėtų talkinti ir kitas profesionalaus krepšinio duonos ragavęs žaidėjas Žydrūnas Stankus. Pavojingas bus ir Edgaras Žemaitis bei kiti komandos draugai. ,,Atea/Bitdefender“ pirmiausia savo žaidimą grindžia gynyba ir jos gniaužtuose bandys kiek įmanoma labiau dusinti varžovus. Neveltui ji praleidžia mažiausiai taškų į savo krepšį. Savo ruožtu ,,U.S Embassy“ yra viena geriausiai puolančių lygos komandų ir realu, kad dažnai laužys varžovų gynybos užkardas. Nugalėtoją lems ir tai, kuri komanda nusiims daugiau kamuolių po krepšiu, nes abi varžovės yra vienos geriausių lygoje pagal atkovotus kamuolius - ,,Atea / Bitdefender“ 1 vieta, o ,,U.S. Embassy“ - 8 vieta. Abiems komandoms teko paplušėti kovojant dėl kelialapio į kitą etapą ir rungtynės buvo laimėtos vienaženklėmis persvaromis. "Atea / Bitdefender“ net pralaimėjo pirmąjį mačą sąlyginai silpnesnei komandai "BC Bokalaurai“, bet vis tiek sugebėjo atsirevanšuoti ir keliauja į kitą etapą. Visgi šios poros favoritais laikytume ,,U.S. Embassy“, kuri sunkiai, tačiau turėtų keliauti į kitą etapą. Visai realu, jog bendra serijos baigtis bus vos keletos taškų skirtumas, o gal net ir pratęsimas, kuris papuoštų visą seriją.

Vienas iš "U.S. Embassy" komandos idėjinių vadų (nr.30) Vytautas Petravičius deda daug pastangų komandos reprezentacijai

IV Lyga - PLAY OFF 1/8 etapo prognozės

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009