VI LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

2019-03-23

Šeštoji Top Sport - VKL lyga grįžta į savo įprastinį tvarkaraštį ir po netradicinės antradienio apžvalgos, kuri koncetravosi į pasibaigusį antrą etapą, tai šiandien mes savo ištikimiausiems skaitytojams pateiksime artėjančių ketvirtfinalio porų prognozes, o kadangi "Yatekomo" ir "UwB" klubų serija jau prasidėjo, tai pažvelgsime, kas gi netikėto dėjosi pirmajame šių komandų mūšyje. Skaitom!

 

Ketvirtfinalių prognozės

(1) Ferratum - (8) VK 4 Fun

Prognozė: Ferratum (80%) - VK 4 Fun (20%)

Šeštoji lyga neabejotinai yra mažiausiai nuprognozuojama iš visų Top Sport - VKL čempionatų, todėl prasidėjus atkrintamosioms išskirstyti ekipoms procentus yra kaip niekad sunku. Pirmoje ketvirtfinalio poroje turime absoliučius čempionato lyderiu "Ferratum" ir paskutinį kelialapį į benuvažiuojantį PLAY - OFF traukinį pagriebusį "VK 4 Fun" kolektyvą. Atsižvelgdami į tai, kad serijos favoritai tiek šiame sezone pralaimėjo vos vieną kartą "VK Big Deal" kolektyvui, jiems suteikiame net 80 procentų galimybes patekti į pusfinalį. Jei 2018/2019 metų sezono pradžioje "Ferratum" vadinome išsišokėliais, tai laikui bėgant kolektyvas vis stiprėjo, tapo kaip vienas kumštis, o antroje reg. sezono dalyje ir TOP pogrupyje buvo tiesiog nesustabdomas. Vienintelis pralaimėjimas patirtas gruodžio pradžioje, o jau ir patys krepšininkai tikriausiai nebepamena, ką reiškia pralaimėti. Tai ne visuomet gali išeiti į naudą - atkrintamosios yra slidus dalykas, o kuomet žaidžiama iš taškų skirtumo, keletas sėkmingesnių varžovų atkarpų gali palaužti psichologiškai, kadangi "Ferratum" nėra pratę vytis varžovus. Visgi neabejojame, kad komandos vadovų akys krypsta tik į aukščiausios prabos medalius, o pirmasis barjeras turėtų būti peržengtas be didesnių sunkumų. 

"Ferratum" lyderiai: Arvydas Šturo (7,9 tšk., 13,7 atk. kam., 18,8 naud. bal.), Domas Balčiūnas (14,6 tšk., 3,4 rez. perd.), Slavomir Janovič (12,3 tšk., 9,2 atk. kam., 16,4 naud. bal.)

"VK 4 Fun" lyderiai: Erikas Ivanovas (16,6 tšk., 11,2 atk. kam., 18,9 naud. bal.), Klaidas Bužinskas (13,9 tšk., 3,7 rez. perd., 16,6 naud. bal.), Laimis Bareikis (8,5 tšk.).
Arvydas Šturo ("Ferratum")

 

(2) VK Don Pedro užkandinė - (7) VK Big Deal

Prognozė: VK Don Pedro užkandinė (55%) - VK Big Deal (45%)

Labai įdomi ir laukiama VI-osios lygos ketvirtfinalio serija. "VK Big Deal" iki pat paskutiniųjų BOTTOM etapo rungtynių nebuvo užsitikrinę vietos PLAY - OFF etape, tačiau tai padarę, mūsų nuomone, gali nustebinti krepšinio pasaulį. Kolektyvas turi tiek patyrusių, tiek ir jaunų bei energingų krepšininkų, o Artūro Giedraičio žodis taps bene svarbiausia motyvacija bendraklubiams. "VK Big Deal" reg. sezone vieninteliai sugebėjo nukalti "Ferratum" komandą, o didesnės žaidybinės duobės atsirasdavo tuomet, kai žaisti negalėdavo A.Giedraitis. "VK Don Pedro užkandinė" ant popieriaus vis dar atrodo stipresnė komanda, reg. sezone užėmusi trečią vietą, tačiau TOP etape nugalėjusi "Yatekomo" ir šį etapą baigusi antroje pozicijoje. Pagrindinis ekipos krepšininkas - Šarūnas Tuskenis, demonstruojantis labai solidžius rezultatus. Visgi bene didžiausias "VK Don Pedro užkandinės" ginklas šioje serijoje turės vargti prieš aukštesnį ir žymiai daugiau patirties turintį Artūrą Giedraitį, todėl vidurio puolėjo skaičia gali drastiškai kristi. Ar be Šarūno komandoje atsiras daugiau lyderio savybes turinčių krepšininkų? Klausimas, į kurį potencialių variantų yra - tai Mindaugas Kalinauskas bei Andrius Radzevičius, tačiau ar taip iš tikrųjų bus, nesame tikri. Serija mums žada bekompromisę kovą ir intrigą iki paskutiniųjų minučių, todėl nepamirškite sekti šių ir kitų ketvirtfinalio serijų!

"VK Don Pedro užkandinės" lyderiai: Šarūnas Tuskenis (14,3 tšk., 10,6 atk. kam., 20,4 naud. bal.), Andrius Radzevičius (11,3 tšk.), Mindaugas Kalinauskas (9,6 tšk.)

"VK Big Deal" lyderiai: Artūras Giedraitis (12,6 tšk., 15,9 atk. kam., 5 rez. perd., 25,7 naud. bal.), Tomas Urbonas (21,4 tšk.), Dovydas Daukša (13,6 tšk., 10,1 atk. kam., 18,1 naud. bal.).

 

(4) BIL - (5) VK Meradog

Prognozė: BIL (55%) - VK Meradog (45%)

Dar viena serija, kurioje pilna nežinomųjų. Ketvirtoje vietoje TOP grupėje likę "BIL" krepšininkai susitiks su didelę sensaciją BOTTOM grupėje užfiksavusia "VK Meradog" komanda, kuri savo grupėje finišavo pirma, o su keturiomis pergalėmis nesunkiai užsitikrino 5-ą reitingą visoje lygoje (pirmą tarp BOTTOM komandų). "VK Meradogų" fenomenas labai susijęs ir su dar pagerėjusio Vitalij Viduto žaidimu, kuris BOTTOM etape rinko net po 31,25 naudingumo balo. Ekipa kelyje link PLAY - OFF nukalė tiek stipresnį "M.K.Č", tiek "VK 4 Fun", todėl prieš dvikovą su "BIL" šio kolektyvo šansai labai išauga. Suprantama, kad iš "BIL" kolektyvo daug tikėtis TOP grupėje ir nebuvo galima. Visgi ekipa tiek žaidėjų meistriškumu, tiek fizinėmis galimybėmis kiek atsilieka nuo pirmų trijų grupės komandų, o tai dėsningai pasimatė ir rezultatuose. Šį sezoną abidvi komandos jau susitiko - tąkart svečiuose 59:54 triumfavo "BIL". Prieš šią seriją tai tampa vienu iš svarbesnių argumentų deliojant procentus.Ketvirtąjį ir penktąjį reitingą turinčių klubų akistata savo intensyvumu ir kova neturėtų nusileisti prieš tai aptartoms poroms, o kas tęs kovą dėl medalių, pamatysime jau labai greitai.

"BIL" lyderiai: Edmundas Bliuvas (11,5 tšk., 14,7 atk. kam., 18,7 naud. bal.), Ovidijus Tarutis (13 tšk.), Šarūnas Jaraminas (11,5 atk. kam.).

"VK Meradog" lyderiai: Vitalij Viduto (15,4 tšk., 14,3 atk. kam., 2,4 per. kam., 22,4 naud. bal.), Dariuš Makarevič (11,1 tšk.), Mantas Dausėnas (9,5 tšk., 8,1 atk. kam., 11 naud. bal.).

Vitalij Viduto ("VK Meradog")

 

UwB - Yatekomo 70:51

Visos mūsų prognozės gali nueiti šuniui ant uodegos - tą pademonstravo "UwB" klubas, pirmojoje ketvirtfinalio serijos akistatoje tiesiog sutriuškinęs antrą reitingą Top Sport - VKL VI-ojoje lygoje turėjusį "Yatekomo". 19 taškų persvara prieš antrąjį ir tuo pačiu lemiamą susitikimą - labai rimtas pareiškimas, į kurį oponentai turi sureaguoti žaibiškai. Trauktis nėbėra kur - privalomas "va bank" žaidimas ir sėkmės faktorius. Pranašumas nėra nepanaikinimas, tačiau klubas privalės kryptingai ir apgalvotai žaisti jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių, o bet koks atsipalaidavimas ar koncentracijos praradimas gali elementariausiai nužudyti šį sezoną ir visą triūsą. Grįžtant prie pasibaigusių rungtynių, vykusių Vilniaus A.Mickevičiaus gimnazijoje, tai jos šeimininkai aukštesnę pavarą įjungė jau antrajame ketvirtyje, kurį laimėjo 25:18. Trečiajame pademonstravę puikią gynybą (8 praleisti taškai), ketvirtajame "UwB" savo varžovams tąkart sudavė lemiamą smūgį - ketvirtį laimėjo net 22:12 ir pasiekė užtikrintą pergalę. Kaip ir minėjome, pranašumas gali būti panaikintas, tačiau žinant, kad VI-oje lygoje ekipų rezultatyvumas yra ženkliai mažesnis nei įprastose rungtynėse, "Yatekomo" prieš save mato labai didelį kalną, į kurį užlipti prireiks visų klubo narių. Didžiausias skirtumas pirmame mače - dvitaškių pataikymas. Šeimininkai juos metė net 57% taiklumu (25/44), kuomet "Yatekomo" - tragišku 29% taiklumu (12/42). Svečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir 16 Manto Grigaičio taškų. Nugalėtojų gretose net 21 tašką (8 atk. kam.) ir 30 naudingumo balų surinko Tomas Karnecki. 16 taškų, 8 atkovotus kamuolius ir 24 naudingumo balus pridėjo Darjuš Krišul, 20 naudingumo balų - Jaroslav Olechnovič. 

Darjuš Krištul ("UwB")

VI LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009