III LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

2019-03-21

Kiek vėliau nei įprastai sveikinamės su visais Top Sport - VKL skaitytojais pateikdami savaitinę III-osios lygos apžvalgą! 1/16 PLAY - OFF etapas įgavo pagreitį, o nemažai porų jau išsiaiškino, kas žengia į varžybų aštuntfinalį. Ši apžvalga būtent ir koncentruosis į jau aiškius serijų nugalėtojus ir apžvelgs statistinius lyderius. Kitą dalį serijų (kurių nugalėtojas dar nėra aiškus) išvysite kitos savaitės apžvalgoje. Gero skaitymo!

PLAY - OFF varžybų medis:

 

Jamam - United Sharks

Bendras rezultatas: 132:62 laimėjo "Jamam"

Kaip ir buvo galima nesunkiai nuspėti, aukščiausią reitingą lygoje turinti "Jamam" bent jau 1/16 etapą peržengs be didesnių sunkumų. VKL ekspertai beveik neabejoja, kad finalinis III-osios lygos ketvertas neapsieis be šio kolektyvo, tačiau dabar pakalbėkime apie tai, kas jau įvyko. Serija laimėta bendra 70 taškų persvara, o štai toks pareiškimas būsimiems oponentams ir reitingo kaimynams turėtų būti rimtas perspėjimo signalas, kad atkrintamosiose kolektyvas juokauti nenusiteikęs. Reikia paminėti, kad serija neapsiėjo be kuriozų - pirmą susitikimą favoritams laimėjus 112:62, antrasis net neįvyko - "United Sharks" komandai buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:20. Suprantama, kad pralaimėjus pirmąjį susitikimą net 50 taškų persvara motyvacija žaisti nėra didelė, tačiau yra etiketo taisyklės ir bent pasirodyti bei garbingai atžaisti dar 40 minučių buvo tikrai galima... 

"Jamam" serijos lyderiai: Audrius Karvelis (32 tšk., 36 naud. bal.), Dominykas Razgūnas (20 naud. bal.), Robertas Vainickas (15 tšk., 19 naud. bal.)

"United Sharks" serijos lyderiai: Vidmantas Dijokas (17 tšk.).

 

Antra komanda - Elektrėnų SC

Bendras rezultatas: 151:121 laimėjo "Antra komanda"

Į antrąjį etapą tiesiausiu keliu žengia ir antrąjį reitingą lygoje turinti "Antra komanda", susitvarkiusi su Elektrėnų krepšininkų barjeru. Jaunieji "Antros komandos" krepšininkai tikriausiai tikėjosi dar lengvesnio pasivaikščiojimo prieš 31-ą lygos komandą, tačiau ypatingai Elektrėnuose šeimininkai kovojo iki paskutinių minučių ir seriją sužaidė netgi virš savo galimybių. "Antra komanda" privalo padaryti reikiamas išvadas, kadangi kituose etapuose lauks vis pajegesnės komandos, o pastaruoju metu buvusių ŠMKA ir SKM auklėtinių darinys atrodo kiek vangokai. Ekipa stengiasi palaikyti didelę rotaciją, o ilgiau nei 25 minutes ekipoje žaidžia tik jos lyderiai Mykolas Radionovas ir Ignas Repčys. Artėjant svarbiausioms kovoms ant šių žaidėjų pečių gali gulti dar didesnė atsakomybė, o kaip išdėlioti žaidimo laiką visiems krepšininkams gali tapti didele ekipos vadovo problema. Grįždami prie serijos su Elektrėnais, privalome išskirti įspūdingą "Elektrėnų SC" krepšininko Tomo Brazinsko pasirodymą Vilniuje. Vos penkiese susirinkę į rungtynes elektrėniškiai pralaimėjo 21 taško persvara, o T.Brazinskas pelnė net 40 taškų!

"Antros komandos" serijos lyderiai: Mantas Micikevičius (10 tšk., 9 atk. kam., 19 naud. bal.), Mykolas Radionovas (11,5 tšk., 9 atk. kam., 17 naud. bal.), Ernestas Palskis (11 tšk., 10/12 dvit., 13,5 naud. bal.).

"Elektrėnų SC" serijos lyderiai: Tomas Brazinskas (22 tšk., 19,5 naud. bal.), Konstantinas Bakanovas (12 tšk., 8,5 naud. bal., 14 naud. bal.)

 

VKM 2001 - Joniškio baldai

Bendras rezultatas: 169:103 laimėjo "VKM 2001"

Dar vienas triuškinantis rezultatas užfiksuotas serijoje tarp talentingų Vilniaus krepšinio mokyklos aštuoniolikmečių ir "Joniškio baldų". 5-ą reitingą tarp visų lygos komandų turintys jaunuoliai šiemet demonstruoja labai brandų krepšinį, o prognozių apžvalgoje minėjome, kad jei anksčiau juos įvardindavome kaip "juodąjį pirmenybių arkliuką", tai šiemet komanda užsitarnavo vieno iš favoritų etiketę. Kol kas Rolando Peniko schemos veikia puikiai, o net neabejojame, kad žaidėjai komandoje jaučiasi labai komfortabiliai - treneris savo auklėtiniams suteikia visišką žaidimo laisvę, o kai kiekvienas krepšininkas mėgaujasi kiekviena minute aikštelėje, rezultatą matome patys - bendru 66 taškų skirtumu sutriuškinti joniškiečiai. Serijos baigtis tapo aiški jau pirmosiose rungtynėse, kuriose "VKM 2001" svečiuose 88:40 sutraiškė savo oponentus. Antrasis mačas tebuvo tik formalumas, o jį vilniečiai laimėjo 81:63. Kitame etape jaunųjų Vilniaus krepšinio mokyklos krepšininkų laukia kiek netikėtas varžovas, o daugiau apie tai - apačioje!

"VKM 2001" serijos lyderiai: Julius Vainius (14,5 tšk., 11 atk. kam., 2,5 blk., 26,5 naud. bal.), Aivaras Kuzmickas (13,5 tšk., 5,5 rez. perd., 20 naud. bal.), Augustinas Mikštas (14 naud. bal.).

"Joniškio baldų" serijos lyderiai: Martynas Jasiulionis (12 naud. bal.), Rokas Ginkus (13,5 tšk.).

 

KK Sinano Kebabai - BC Krienai

Bendras rezultatas: 167:149 laimėjo "KK Sinano kebabai"

Pirmasis rezultatas, kuriame žemiau reitinguotas klubas įveikia kur kas aukščiau stovėjusius oponentus. Ar tai galime vadinti didele staigmena? Mūsų nuomone - ne. "KK Sinano kebabai" tik per plauką nepateko į TOP pogrupį, gavę labai stiprią grupę pirmajame etape, o ką klubas išdarinėjo BOTTOM varžybose, visi mes puikiai matėme. Turbūt vienas iš neparankiausių varžovų visiems klubas, puoselėjantis nemažus tikslus. Būtent jiems aštuntfinalyje teks grumtis su "VKM 2001" klubu, tačiau ir vėl būdami "underdogais" jie neabejotinai gali pateikti dar vieną staigmeną. "BC Krienai" gali kaltinti tik patys save - jei pirmajame mače (pralaimėta 70:82) žaidė du bene svarbiausi ekipos krepšininkai - Edgaras Matusevičius ir Tadas Gaižauskas, tai antrajame jie nebepasirodė. Sunku pasakyti, ar tai nuleistos rankos, ar kitos problemos, tačiau nesant šiems krepšininkams laimėti prieš tokią pajėgią ekipą kaip "KK Sinano Kebabai" yra beveik neįmanoma. Nors antrasis susitikimas be šių kertinių krepšininkų rezultato prasme buvo netgi sekmingesnis (pralaimėta 79:85), visgi galbūt prisijungus Tadui su Edgaru "BC Krienai" būtų sugebėję panaikinti visą turėtą deficitą ir žengti į 1/8 etapą.

"KK Sinano kebabų" lyderiai: Kipras Stulginskas (16 tšk., 22 naud. bal.), Rokas Klabis (13 tšk., 10 atk. kam., 24 naud. bal.), Lukas Jonkus (17 tšk.).

"BC Krienų" lyderiai: Petras Gerasimenko (20 tšk., 8 atk. kam., 21,5 naud. bal.), Tadas Gaižauskas (20 tšk., 7 rez. perd., 24 naud. bal.), Gediminas Astrauskas (15 tšk., 15 atk. kam., 25 naud. bal.).

 

Vedejasrenginiui.lt - BC Versus 

Bendras rezultatas: 165:119 laimėjo "Vedejasrenginiui.lt"

"Vedejasrenginiui.lt" kolektyvas 1/16 etape užtrikrintai sutvarkė visus reikalus prieš "BC Versus" klubą. Panašaus rezultato tikėjomės ir mes, kadangi ši komanda, žaisdama geriausią savo krepšinį tikriausiai yra verta vienos tarp 5-6 stipriausių lygos ekipų. 13-asis reitingas gali kaip reikiant pakišti koją jiems bandant pasiekti finalinį ketvertą, tačiau niekada nesakykime niekada - bus labai įdomu stebėti 1/8 etapo kovą tarp "Vedejasrenginiui.lt" ir greičiausiai "SK Skaidiškių", kurie puoselėja viltis patekti į finalinį ketvertą ir turi 4-ąjį reitingą. Grįžtant prie serijos su "BC Versus", pirmąjį susitikimą namuose ryškiais favoritais laikyti krepšininkai laimėjo tik 74:67 ir pasėjo didelių abejonių net ir ties klausimu, ar gali įveikti pirmąjį atkrintamųjų etapą. Tačiau antrosiose rungtynėse klubas atrodė maksimaliai užsivedęs ir net užpykęs ant savęs - varžovus jų aikštelėje sutriuškino net 91:52 ir pasiuntę žinutę savo antrojo etapo oponentams, kad mažų mažiausiai lengva - tikrai nebus. 

"Vedejasrenginiui.lt" serijos lyderiai: Einaras Beržonskis (17 tšk., 14,5 atk. kam., 31 naud. bal.), Kristijonas Simpsonas (18,5 tšk., 18 naud. bal.), Laurynas Patašius (14,5 naud. bal.)

"BC Versus" serijos lyderiai: Mindaugas Lastauskas (13,5 tšk., 18,5 naud. bal.), Jonas Nekrasovas (26 tšk.), Aurimas Šatas (13 tšk.).

 

BC United Transline - VKK Masonai

Bendras rezultatas: 153:141 laimėjo "BC United Transline"

Kokia netradicinė ir nenuspėjama serija. 1997 metų gimimo Tauragės SM krepšininkų pagrindu sudaryta "BC United Transline" ekipa prieš atkrintamąsias buvo įvardijama kaip viena iš pretendenčių patekti į finalinį ketvertą, o ketvirtfinalyje visus krepšinio mylėtojus labai intrigavo jų potencialus susitikimas su "Telšiais". Tačiau kuomet pirmąjį susitikimą namuose "VKK Masonai" prieš beviltiškai atrodžiusius oponentus laimėjo rezultatu 68:50, VKL ekspertai pradėjo spėlioti, kaip atrodys atkrintamųjų medžio dalis, iš kurios pasitrauks "BC United Transline". Visgi tauragiškiai po tokios nesėkmės psichologiškai nepalūžo ir parodė, kad turi tvirtą stuburą - namuose pervažiavo per oponentus ir laimėjo net 103:73, taip patekdami į lygos aštuntfinalį. Į įspūdingą pergalę Tauragės krepšinio entuziastus vedė net 89 taškus iš 103 pelnę keturi komandos krepšininkai - D.Švaistys, T.Krivonosovas, P.Gedminas ir D.Dragūnas. Tokia sunkiai, tačiau labai įdomiai nugalėtojams pasibaigusi serija gali įpūsti dar daugiau motyvacijos kovoti ir užauginti sparnus, su kuriais komanda galėtų pasiekti finalinį lygos ketvertą. O kaip bus - pamatysime!

"BC United Transline" serijos lyderiai: Dilanas Švaistys (22 tšk., 8 atk. kam., 21 naud. bal.), Paulius Gedminas (16,5 tšk., 11 atk. kam., 23 naud. bal.), Deividas Dragūnas (20 tšk., 9 atk. kam., 27 naud. bal.)

"VKK Masonai" serijos lyderiai: Rimantas Ivoška (21 tšk., 8,5 atk. kam., 21 naud. bal.), Miglius Dambrauskas (15 tšk.). 

III LYGA - SAVAITĖS APŽVALGA

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009