ĮMONIŲ LYGA - 1/4 ETAPO PROGNOZĖS

2019-03-18

Kaip ir kiekvieną pirmadienį, taip ir šį Top Sport - VKL apžvalgininkai sveikina visus savo skaitytojus su nauja darbo savaitės pradžia, o atsikvėpimui nuo susikaupusių darbų siūlo perskaityti artėjančių Įmonių lygos ketvirtfinalių prognozes. Šansą patekti į finalinį lygos ketvertą vis dar turi visi 8 kolektyvai, tiesa, vieni - jau viena koja jame, o kitų dar laukia svarbiausios sezono akistatos prieš nusileisti neketinančius oponentus. 

Priminsime, kad ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių laimėjusios komandos kausis dėl Didžiosios taurės, tuo tarpu pralaimėję kolektyvai taip pat neliks nuskriausti ir kausis dėl Mažosios Įmonių lygos taurės! Gero skaitymo ir gražaus pirmadienio!

 

Girteka Logistics - Press'as

Prognozė: Girteka Logistics (99%) - Press'as (1%)

Komentaras: Žinoma, nors ir kokio skirtingo lygio komandos žaistų, kad ir kokios aplinkybės vyrautų, šansų visuomet turi visi. Jeigu būtų žaidžiama ne iki dviejų pergalių, tačiau tik namie bei išvykoje iš skirtumo, tuomet "underdogų" galimybės kyla į viršų, tačiau dabar situacija kiek kitokia. Pirmajame VKL Įmonių lygos ketvirtfinalyje susitinka ryškiausi lygos favoritai pasidabinti aukso medaliais "Girteka Logistics" ir komanda, reguliariajame sezone turėjusi net 14 galimybių iškovoti pergalę, tačiau to taip ir nepadariusi, o kartą gavusi ir techninį pralaimėjimą 0:20 už tai, kad nesugebėjo surinkti penkių žaidėjų į rungtynes. 13 pergalių ir vos vienas kluptelėjimas prieš santykį 0:14 turbūt yra pats tvirčiausias ir rimčiausias argumentas, kodėl procentus paskirstėme būtent taip. Įdomu, ar "Press'o" vadovams pavyks prikviesti visas ryškiausias savo žvaigždes - Haroldą Zenkovą, Žilviną Aleksandravičių bei Giedrių Pacevičių, kurie susijungę į vieną kumštį galbūt ir galėtų pakutenti "Girtekos" žvaigždes. Visgi, kad šie krepšininkai žaistų kartu, tikėtis yra naivu, nes to šiame sezone nebuvo nė karto. Būtent 2019 metų pradžioje aikštelėje esant tiek Ž.Aleksandravičiui, tiek H.Zenkovui "Press'as" kovėsi prieš Girteką be Deimanto Pavlovskio. Atrodo visos galimybės nuskinti pergalę, tačiau... pralaimėjimas patirtas net 30 taškų skirtumu. 

"Girtekos Logistics" lyderiai: Deimantas Pavlovskis (26,8 tšk., 7,5 atk. kam., 9,5 rez. perd., 32,6 naud. bal.), Valdemar Lodziato (12,4 tšk., 12,7 atk. kam., 20,7 naud. bal.), Edgaras Matusevičius (14,4 tšk., 17,3 naud. bal.).

"Press'o" lyderiai: Haroldas Zenkovas (23,2 tšk.), Žilvinas Aleksandravičius (22 tšk.), Giedrius Pacevičius (13,3 tšk., 7,5 atk. kam., 17,8 naud. bal.)

Deimantas Pavlovskis ("Girteka Logistics")

Vilma - Tirola Basketball

Prognozė: Vilma (80%) - Tirola Basketball (20%)

Komentaras: Suprantama, kad ten, kur šmėžuos "Girtekos Logistics" ar "Vilmos" pavadinimai ir tai nebus susitikimas, kur šios komandos stos petys į petį, būtent jos ir bus laikomos ryškiomis favoritėmis. Antrąją vietą su 9 iškovotom pergalėm ir 5 pralaimėjimais užėmusi "Vilma" egzaminuos tik keturias pergales iškovojusią "Tirolą". Dvikovos favoritas aiškus ir galbūt jei ne reg. sezono pabaigos rezultatai, kuriuos demonstravo "Vilma" (trys pralaimėjimai iš eilės), komanda savo pašonėje turėtų dar didesnį procentų skaičių. Tačiau reguliariojo sezono pabaiga pasėjo kiek daugiau klaustukų dėl "Vilmos" žaidimo, o retkarčiais net ir solidūs Dainiaus Novicko skaičiai negelbėdavo kolektyvo nuo pralaimėjimų. Šio mėgėjų ir 3x3 krepšinio legenda žaidimo buvimas aikštėje yra tiesiog nepamatuojamai svarbus "Vilmai". Štai, tarkime sezono pradžioje "Tirola" būsimiems ketvirtfinalio oponentams be D.Novicko nusileido šešių taškų skirtumu, tuo tarpu antroje sezono dalyje pilnai prie komandos prisijungęs su Dirku Nowitzkiu tapatinamas krepšininkas surinko net 55 naudingumo balus, o jo vedama "Vilma" triumfavo 38 taškų persvara. "Tirola" savo gretose turi būrį pajėgių krepšininkų - tiesa, jų pasirodymas atkrintamosiose nėra garantuotas, kadangi pavyzdžiui tik po penkerias rungtynes sužaidė tokie svarbūs ir VKL žinomi krepšininkai kaip Deividas Dragūnas ar Viktoras Asačiovas, ne visuomet komandai padeda ir žaidžiantysis treneris Modestas Gilys. Serija turėtų būti įdomi, galbūt susirinkus visai "Tirolos" komandai net pavyktų išvysti trijų susitikimų seriją, tačiau finalo ketverto (netgi finalo) niekaip nematome be "Vilmos".

"Vilmos" lyderiai: Dainius Novickas (34 tšk., 14,5 atk. kam., 6,5 rez. perd., 43,9 naud. bal.), Janas Jurgo (19,8 tšk., 8,6 atk. kam., 22 naud. bal.), Ramūnas Viščinis (15,4 tšk.).

"Tirolos Basketball" lyderiai: Modestas Gilys (20,8 tšk., 21,8 naud. bal.), Karolis Murauskas (15,2 tšk., 4 rez. perd.), Julius Kubertavičius (12,7 tšk., 9,9 atk. kam., 15,2 naud. bal.).

Žaidžiantysis treneris Modestas Gilys ("Tirola Basketball")

Western Union - Vidaus reikalų ministerija

Prognozė: Western Union (45%) - VRM (55%)

Komentaras: Neabejotinai viena iš dviejų įdomiausių ketvirtfinalio serijų. Maloniai reguliariajame sezone nustebinusi "Western Union" komanda iš 14 susitikimų laimėjo 8, o nors tokį patį santykį turėjo dar dvi ekipos, būtent ši komanda užėmė trečią vietą. Tačiau klausimas - ar aukštesnė užimta vieta šiuo atveju yra palankesnė nei ketvirtoji. Prieš paskutinįjį turą buvo aišku, kad šeštoje vietoje sezoną užbaigs "VRM" - labai patyrusi komanda, kurios branduolį sudaro daug šilto bei šalto mačiusių krepšininkų darinys, žinantis kaip laimėti tokias ketvirtfinalio serijas. Nors ir nukraujavusi (netekusi Rolando Matulio bei Lauryno Jacevičiaus), "Vidaus reikalų ministerija" privalo būti išskiriama kaip viena iš pagrindinių konkurenčių šiemet pasidabinti bronzos medaliais. Praėjusio sezono Įmonių lygos čempionai šiemet iki finalo nusigauti neturėtų, tačiau patekti į pusfinalį - turbūt svarbiausias sezono tikslas. Reguliariojo sezono metu tik kartas nuo karto aikštėje pasirodydavo pagrindinis taškų rinkėjas ir tikriausiai taikliausią rankelę visoje lygoje turintis Otas Majeras, tą patį teigti galime ir apie šį sezoną puikiai žaidžiantį Mindaugą Paulavičių ar Ernestą Amborševą. Ketvirtfinalio serijoje prie šių žaidėjų pridėjus komandai atsidavusius Artūrą Daugulį, Arvydą Dakinevičių ar Andrių Filipovą turime labai solidų šešetą, kuris mūsų nuomone, yra pajėgus nukauti jaunesnius "Western Union" krepšininkus. Gaila, tačiau ši ekipa šioje serijoje praranda ir namų aikštės pranašumą, kadangi žaidžia oponentų salėje - VRM sporto rūmuose. Laukia labai intriguojanti serija, o tikriausiai nei vienos komandos išėjimas į pusfinalį netaptu dideliu netikėtumu. 

"Western Union" lyderiai: Aurimas Dalius Butkus (15,6 tšk., 9,3 atk. kam., 21,1 naud. bal.), Justas Urmanavičius (15 tšk., 3,9 rez. perd., 19,8 naud. bal.), Darius Rindinas (13 tšk., 16,4 naud. bal.)

"VRM" lyderiai: Otas Majeras (24,2 tšk., 40% trit.), Andrius Filipovas (14,6 tšk., 11 atk. kam., 18,6 naud. bal.), Mindaugas Paulavičius (15,6 tšk.)

Otas Majeras ("VRM - Vidaus reikalų ministerija")

 

SEB - Patrulių rinktinė / Imperialstone.com

Prognozė: SEB (52%) - Patrulių rinktinė (48%)

Komentaras: Paskutinė serija, kuri mums turėtų kelti daugiausiai klaustukų. Pažiūrime į reg. sezono metu iškovotas pergales ir pralaimėjimus - lygu (8/6). Pažiūrime į tarpusavio akistatas šiemet - lygu. Kodėl gi minimalią persvarą skiriame "SEB" kolektyvui? Viskas labai elementaru. Jei prieš tai apžvelgtoje serijoje "Western Union" neteko namų pranašumo, tai būtent čia "SEB" namų pranašumas gali tapti lemiamas. Grįžtame į reguliarųjį sezoną, o ten matome, kad namuose "SEB'as" laimėjo 90:77. Kai antrame rate viskas persikėlė į MRU mažąją salę, čia dominavo "Patruliai", varžovus sutriuškinę 93:70. Jei viskas šioje serijoje kelsis į trečiąsias rungtynes (kas yra labai labai realu), "SEB" galės pasinaudoti savo namų aikštelės pranašumu ir jaustis kiek komfortabiliau. Žinoma, žvelgdami į sudėtis matome, kad "Patruliai" savo gretose vėlgi turi daugiau patirties VKL turinčių krepšininkų, tačiau "SEB'as" neabejotinai stengsis išnaudoti komandinę dvasią ir geresnį susižaidimą. Kiekviena serijos minutė gali tapti lemiama, o dviejų lygiaverčių kolektyvų susidūrimas dėl vietos pusfinalyje mums žada įspūdingą reginį, tad kai tik paskelbsime tvarkaščius, kviečiame pasižiūrėti šių ir kitų ketvirtfinalio serijų susitikimus!

"SEB" lyderiai: Dovydas Petrauskas (19,2 tšk., 10,3 atk. kam., 23,4 naud. bal.), Andrius Putna (15,4 tšk.), Vytautas Dzindulis (10 tšk., 8,2 atk. kam., 13,6 naud. bal.).

"Patrulių" lyderiai: Mantas Kazlauskas (19,4 tšk., 8,2 atk. kam., 22,8 naud. bal.), Žygimantas Kulda (18,7 tšk., 8,6 atk. kam., 19,8 naud. bal.), Mindaugas Pukelevičius (15,6 tšk., 17,8 naud. bal.).

Artūras Malichinas ("Patruliai")

ĮMONIŲ LYGA - 1/4 ETAPO PROGNOZĖS

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009