V Lyga - PLAY OFF 1/16 etapo prognozės

2019-03-15

Pasibaigė reguliarusis VKL - Top Sport V Lygos čempionatas. Po jo liko 32 komandos, kurios pratęs kovą dėl lygos apdovanojimų. Žemiau, nei 16 vietoje grupėse likę kolektyvai savo pasirodymą pirmenybėse jau pabaigė - tad jiems dėkojame už dalyvavimą ir su nekantrumu lauksime netrukus startuosiančiame Pavasario Čempionate. O šioje apžvalgoje VKL ekspertai bandys paprognozuoti, kaip klostysis dar neprasidėjusių porų dvikovos ir kurios iš komandų keliaus į varžybų aštuntfinalį! Jau prasidėjusių porų akistatas aptarsime lygiai po savaitės.

 

PLAY - OFF varžybų medis:

 

 

Socialinių MK - VK Tobulėjimo akademija

Prognozė: Socialinių MK (85%) - VK Tobulėjimo akademija (15%)

Komentaras: Gan ryškūs šios poros favoritai turėtų būti ketvirta reitinguojama komanda ,,Socialinių MK“ su lyderiu Andriumi Tichonovu priešakyje. Šis žaidėjas patenka į keletą lygos geriausių žaidėjų dešimtukų. Pagal taškus - antras, pagal naudingumą – ketvirtas, pagal gynyboje atkovotus kamuolius – dešimtas. Dvitaškius minėtas žaidėjas meta aukštu 60 procentų taiklumu. Šioje kategorijoje Andrius taip pat patenka į geriausių lygos žaidėjų dešimtuką. ,,Socialinių MK“  komandoje vis labiau įsitvirtina ir tampa vienu lyderių Domantas Jasionis. Pastarasis su 29,4 taškų vidurkiu yra devintas visoje lygoje. Lygos rezultatyviausių žaidėjų sąraše yra dar vienas žmogus - tai Benas Račys. Deja,  jis spėjo sužaisti tik tris mačus ir negalės komandai padėti atkrintamosiose. Jokia kita lygos komanda negali pasigirti tuo, kad turi tris žaidėjus rezultatyviausiųjų dešimtuke. ,,Socialinių MK“ pasižymi ir tuo, kad yra ketvirta visoje lygoje pagal dvitaškių pataikymą ir dešimta - pagal tritaškius. Visi šie faktai daro komandą ryškiu poros favoritu. "VK Tobulėjimo akademiją“ gali gelbėti nebent gebėjimas nusiimti kamuolius puolime. Kita vertus, reikia dar ir mokėti tuos atkovotus kamuolius paversti taškais, kas vis labiau tobulėjančiai komandai, palyginus su varžovais, pavyksta sunkiai. Pastaroji komanda yra ir viena labiausiai klystančių visoje lygoje ir tai veikiausiai taip pat trukdys kiek labiau pasipriešinti varžovams, nekalbant apie tai, jog pavyktų iškovoti nors vieną pergalę.
 

"Socialinių MK" lyderiai: Andrius Tichonovas (30,1 tšk., 11,7 atk.kam, 33 naud.bal.), Domantas Jasionis (15,8 tšk., 13,8 atk. kam., 29,4 naud.bal).

"VK Tobulėjimo akademija" lyderiai: Deividas Stakauskas (16,9 tšk., 16 naud. bal.), Artūras Akšenavičius (10,2 tšk, 10, 9 naud.bal.).

Andrius Tichonovas (su kamuoliu, "Socialinių MK") spėja sudalyvauti ir SPALDING - VKL 3x3 turnyre

 

KK Luksara - BC Kelreida

Prognozė: KK Luksara (55%) - BC Kelreida (45%)

Komentaras: Šios komandos, galima sakyti, neturi žaidėjų lygos naudingiausiųjų dešimtukuose. Labiau išskirti galima "BC Kelreida“ atstovą Saulių Duobą, kuris pagal tritaškių pataikymą yra ketvirtoje vietoje visoje lygoje. Tai daro šių komandų seriją intriguojančia. Po pergalę gali iškovoti ir abi komandos, bet keliauti šansų turi šiek tiek geriau reguliariajame sezone pasirodžiusi "KK Luksara“. Šios komandos pajėgumą įrodo tai, kad reguliariajame sezone buvo įveiktas stiprus klubas ,,OAKS“ su rezultatyviausiu lygos žaidėju Gražvydu Balsevičiumi. Tuo tarpu "BC Kelreida“ tokių skambių pergalių dar neiškovojo. Jai atkrintamosiose gali pritrūkti tokių varžybų patirties, nes tokio pavadinimo komanda iki šiol dalyvavo tik Pavasario čempionate ir ten nukeliavo iki 1/8 finalo.  Tuo tarpu "KK Luksara“  VKL čempionate žaidžia nuo 2015 metų, tai yra - ketvirtą sezoną. Pernai ekipa iškovojo net V lygos sidabro medalius, tik finale nusileidę klubui ,,ESO“, kuris šiemet dalyvauja IV lygos pirmenybėse. "KK Luksara“ sudėtyje yra trys žaidėjai, kurie per rungtynes renka dviženklį taškų skaičių. Labi daug kas serijoje priklausys nuo Manto Statausko, kuris lieka naudingiausiu ir rezultatyviausiu komandos žaidėju. Jam pasisekė, nes techninės pergalės 20:0 dėka jam užsiskaitė penktosios rungtynės ir krepšininkas galės padėti savo klubui PLAY-OFF etape. Jo varžovai - "BC Kelreida“ taip pat turi tris žaidėjus, renkančius po dviženklį taškų ir naudingumo balų skaičių, tad įvardinti komandą, kuri keliaus toliau, nėra lengva.

 

"KK Luksara" lyderiai: Mindaugas Capas (14,4  tšk., 11,8  atk. kam., 18,5  naud. bal.),  Andrius Gižas (13,4 tšk., 12 naud.bal.), Igor  Orlov (8,8 tšk, 11,5 naud. bal).

"BC Kelreida" lyderiai: Lukas Savickas (16,6 taško, 10,9 atk. kam, 21,2 naud. bal.), Saulius Duoba (16,6 tšk., 14,3 naud.bal.), Marius Rimošaitis ( 11,8 tšk., 7,6 atk.kam., 14,2 naud. bal).

Nors ir išretinta traumų, "KK Luksara" tikisi įveikti pirmą PLAY-OFF barjerą

 

VK Sėkmės Džentelmenai - OAKS

Prognozė: VK Sėkmės Džentelmenai (25%) - OAKS (75%)

Komentaras: Šios poros favoritas yra komanda ,,OAKS“, kuri kiek netikėtai lygos orakulams sugebėjo užsitarnauti trečią reitingą. Ekipos "varikliukas" yra sunkiai sustabdoma taškų darymo mašina Gražvydas Balsevičius, kuris, mesdamas po 32,5 taško per rungtynes, yra rezultatyviausias komandos ir lygos žaidėjas. Daugiausia šio žaidėjo pastangomis komanda yra penktoje vietoje visoje lygoje pagal pelnomus taškus. Maža to, "OAKS" yra antra visoje lygoje pagal atkovotus kamuolius. Pagal dvitaškių pataikymą komanda taip pat tarp geriausių. Jau minėtas Gražvydas Balsevičius yra ir geriausias lygos baudų metikas, tad pražangų taktika prieš šį žaidėją pasiteisina gan retai. Komandoje yra dar du krepšininkai, kurie renka dviženklį taškų skaičių beveik kiekvienose rungtynėse. Dėl kamuolių geriausiai ,,OAKS“ gretose kovoja vidurio puolėjas Tomas Juknys, kuris per kiekvienas rungtynes sugriebia daugiau, nei po 11 kamuolių.  "VK Sėkmės džentelmenai“ pasižymi tuo, kad yra vieni geriausių lygoje ,,stogdengių“. Blokuodama po 3,5 kamuolio per rungtynes ši komanda užima aukštą trečiąją vietą lygoje. Ekipa žaidžia ir aštrų žaidimą puolime, tad išprovokuoja daug pražangų ir tai dažnai paverčia lengvais taškais nuo baudų metimo linijos. Komandoje žaidžia broliai Erikas ir Edgaras Ivanovai, kurie yra tarp klubo lyderių.  Tiesa, jie rečiau lankosi rungtynėse ir kyla klausimas, ar abu bus ir atkrintamųjų mačuose.  
 

"VK Sėkmės Džentelmenai" lyderiai: Svajūnas Akstinas (18,8 taško, 8,9 atk. kam, 22,3  naud. bal.), Edgaras Ivanovas (21,4 tšk., 10,3 atk.kam 22,4  naud.bal.), Erikas Ivanovas ( 16,9  tšk., 9,8  atk.kam., 17,3  naud. bal).

"OAKS" lyderiai: Gražvydas Balsevičius (32,5   tšk., 7  atk. kam. , 29,9   naud. bal.),  Simonas Šidlauskas (14,2 tšk., 7,8 atk. kam., 14,9 naud.bal.), Matas Audickas  (15  tšk,  3,9 rez.perd., 13,3  naud. bal).

Gražvydas Balsevičius - pagrindinis "OAKS" pergalių garantas

 

Knauf Reunion - BC Kardinolai

Prognozė: Knauf Reunion (35%) - KK Kardinolai (65%)

Komentaras: Šios poros favorite reikėtų laikyti "KK Kardinolus”, kurie puikiai pasirodė reguliariajame čempionate ir gavo ketvirtą reitingą. Komandos pergalės visų pirma prasideda nuo gynybos. Praleidžiama vidutiniškai po 61,5 taško per rungtynes ir tai yra 10 vieta visoje lygoje. "KK Kardinolai” taip pat dar ir rezultatyviai dalinasi kamuoliu bei šioje grafoje taip pat patenka į dešimtuką. Pagal dvitaškių pataikymą pastarieji yra penkti visoje lygoje. Tam daugiausia įtakos turi vieno rezultatyviausių komandos žaidėjų Vytauto Narkevičiaus dvitaškių pataikymas, kuris dvitaškius meta didesniu, nei 62 procentai taiklumu ir šioje kategorijoje yra vienas geriausių visoje lygoje. Komandai laimėti šioje serijoje gali sutrukdyti nebent emocijos, nes jie yra vieni ,,pirmaujančių” lygoje pagal technines pražangas. ,,Juodaisiais čempionato arkliukais” vadinamų ,,Knauf Reunion” koziris šioje serijoje galėtų būti nebent tritaškiai metimai. Šioje grafoje komanda - viena geriausių visoje lygoje. Tiesa, net ir šiame sąraše juos lenkia "KK Kardinolai”. ,,Knauf Reunion" visiškai nurašyti nereikėtų, nes komanda jau įveikė ne vieną iš pažiūros, atrodytų, stipresnę komandą. Prisiminkime kad ir pergales prieš "BC Žiedinį raumenį” ar ,,Socialinių MK”.
 

"Knauf Reunion" lyderiai: Matas Mockevičius (12,6   tšk., 8,4  atk. kam., 15   naud. bal.),  Augustinas Zigmontas (15,4 tšk., 11, 8 naud.bal.), Kipras Tilvytis (11,2  tšk,   12,1  naud. bal).

"KK Kardinolai" lyderiai: Karolis Tuskevičius (14,9 tšk, 4,8 rez.perd., 15,4  naud. bal.), Vytautas Narkevičius(11,4 tšk., 15,2 naud.bal.), Gediminas Albrichtas ( 10,6   tšk., 7,5 atk.kam., 14,3  naud. bal).

Matas Mockevičius ("Knauf Reunion") pasiruošęs imtis lyderio vaidmens savo ekipoje

 

Brick City - BKK Vėjas

Prognozė: Brick City (53%) - BKK Vėjas (47%)

Komentaras: Šios poros rungtynės gali būti atkaklios, nes abi komandos reitinge žengia viena šalia kitos. Išėjimą į kitą etapą nežymiu pranašumu čia prognozuotume ,,Bric City”, kadangi jie savo gretose atrado jaunąjį talentą Matą Reklaitį, kuris šiuo metu yra vienas komandos lyderių bei vienas naudingiausių žaidėjų visoje lygoje. Šis žaidėjas, kuris dar šį mėnesį sulauks 18 metų, yra ganėtinai šoklus ir puikiai ginasi. Pagal blokuotus metimus Matas yra trečioje vietoje visoje lygoje, kartu vaikinukas išprovokuoja ir nemažai pražangų. "BKK Vėjo" pranašumas yra taiklumas. Komanda yra tarp geriausių lygoje pagal pataikytus dvitaškius ir tritaškius. Taip pat pastarieji perima ir gan daug varžovų kamuolių. Daugiausia prie to prisideda geriausias lygoje kamuolių ,,vagis” Dariuš Kolesnik. ,,Brick City” savo ruožtu yra viena geriausių lygos komandų pagal pataikytas baudas. Abiejų šešioliktfinalio dalyvių gretose yra po tris žaidėjus, kurie renka po dviženklį taškų skaičių kiekvienose rungtynėse.

 

"Brick City" lyderiai: Matas Reklaitis (21,1   tšk., 11 atk. kam., 30,4   naud. bal.),  Tomas Urbonas (18,9  tšk., 14,8 naud.bal.), Ernestas Lebedev (10,9   tšk., 10 atk. kam., 15,2   naud. bal)

"BKK Vėjas" lyderiai: Lukas Valeika (18,8  tšk, 11,5 atk. kam, 25,3  naud. bal.), Dariuš Kolesnik (13,4 tšk., 4,9 rez. perd. 4,1 per. kam., 16,5  naud.bal.), Ignas Jurgaitis (11,4   tšk.).

"Brick City" vyrukai laukia savo laimės valandos

 

SK Skaidiškės II - Užgesę Talentai

Prognozė: SK Skaidiškės II (90%) - Užgesę Talentai (10%)

Komentaras: Šioje dvikovoje, kur susitinka pirma ir paskutinė pagal reitingą atkrintamųjų komandos, intrigai atsirasti šansai yra labai minimalūs. "SK Skaidiškės-2“ yra visa galva pranašesnė už varžovus ir ramiai turėtų iškovoti abi pergales, tai veikiausiai padarant ne menkesne, nei 15 taškų persvara kiekviename mače. "SK Skaidiškės-2“ yra viena geriausiai puolančių bei besiginančių lygos komandų be aiškiai išreikšto vieno lyderio. Pagal dvitaškių pataikymą, įmesdami kas antrą dvitaškį, skaidiškiečiai yra aukštoje antroje vietoje lygoje. Daugiausia prie to prisideda Darius Asanavičius, kuris, pataikydamas 61 procentą dvitaškių, patenka šioje statistikos eilutėje tarp dešimt geriausių žaidėjų. Jaroslav Caplin pavojinga palikti laisvą prie tritaškio ar baudų metimo linijos. Dėl to gali būti greitai nubaustas, nes šis žaidėjas vienas geriausių atakuojant nuo šių atžymų. Dviženklį taškų skaičių šioje komandoje renka net 5 žaidėjai. "KK Užgesusių talentų“ komandoje tokie yra tik du. Pastaroji ekipa pavojingiausia ir pirmauja pagal blokuotus metimus, tačiau to bus maža, norint rimčiau pasipriešinti šiame sezone dar tik vieną pralaimėjimą patyrusiems "SK Skaidiškės-2“ vyrams.

 

"SK Skaidiškės II" lyderiai: Jaroslav Caplin (16,7 tšk.,   18,3   naud. bal.),  Darius Asanavičius (16,3   tšk., 17,9 naud.bal.), Artur Kilkovskij (11,9   tšk., 8,1 atk. kam., 16,1   naud. bal.)

"Užgesę Talentai" lyderiai: Haroldas Kundreckas  (10,5  tšk, 5,7  atk. kam, 1,8 blok. met,  10,5  naud. bal.), Deivydas  Razminas(15,8  tšk., 9,8 atk. kam.  15 naud.bal).

Haroldas Kundreckas su komandos draugais iš "Užgesusių Talentų" bandys pateikti didžiulę staigmeną

V Lyga - PLAY OFF 1/16 etapo prognozės

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009