IV Lyga - PLAY OFF 1/16 etapo prognozės

2019-03-14

Pasibaigė reguliarusis VKL - Top Sport IV Lygos čempionatas. Po jo liko 32 komandos, kurios pratęs kovą dėl lygos apdovanojimų. Žemiau, nei 6 vietoje BOTTOM grupėse likę kolektyvai savo pasirodymą pirmenybėse jau pabaigė - tad jiems dėkojame už dalyvavimą ir su nekantrumu lauksime netrukus startuosiančiame Pavasario Čempionate. O šioje apžvalgoje VKL ekspertai bandys paprognozuoti, kaip klostysis 13 dar neprasidėjusių porų ir kurios iš komandų keliaus į varžybų aštuntfinalį!

 

PLAY - OFF varžybų medis:

 

Trys poros savo dvikovas jau pradėjo. Bene ramiausi dėl savo kelialapio tolyn gali būti "Senieji Trakai", kurie namuose net 106:74 įveikė "Žalgiris 1410" klubą ir sunku būtų patikėti, jog 32 taškų persvarą komanda galėtų išbarstyti atsakomojoje akistatoje. Sunkią, tačiau svarbią pergalę namuose iškovojo "Bekupė", nerezultatyviose rungtynėse 68:61 palaužusi "Elektrėnų PGT" klubą. 7 taškai šiuolaikiniame krepšinyje nieko nereiškia, tad susitikimas Elektrėnuose žada būti nepaprastai įdomus. Tuo tarpu pirmas rungtynes tarp "Baltic Ground Services" ir "Žiemgalos" drąsiai galima pavadinti karščiausiu etapo tašku - per šias rungtynes buvo paskirtos net 4 diskvalifikacinės pražangos, kas yra bent jau keletos VKL pastarųjų sezonų rekordas. Įdomu ir tai, kad abiems komandos vadovauja tas pats treneris - Mantas Mudėnas, kuris, neoficialiais duomenimis, šioje serijoje žadėjo būti tik stebėtoju. Galbūt tai ir lėmė faktą, jog įvyko tiek daug įvykių šioje akistatoje. Nors rungtynes 75:64 laimėjo "Baltic Ground Services", tačiau dabar visiškai niekas neaišku, mat dėl diskvalifikacinių pražangų artimiausias rungtynes turės praleisti net po 2 abiejų komandų žaidėjus. Likusios poros dar tik stos į kovą, todėl jų nugalėtojus ir bandysime atspėti žemiau pateiktuose aprašymuose.

Vaikinai - VK www.vilnews.lt

Prognozė: Vaikinai (80%) - VK www.vilnews.lt (20%)

Komentaras: Žinant, kad žaidžia pirma ir paskutinė pagal reitingą lygos komandos, didesnės intrigos, kas laimės šių ekipų dvikovas neturėtų būti. Nors ,,VK www.vilnews.lt“ pirmajame ir antrajame lygos etapuose su aukščiau dabar reitinguojamomis komandomis žaidė apylygiai ir retai kada pralaimėjo didesne, nei 10 ar daugiau taškų persvara, o ne taip senai 8 reitingą turintiems "BC Bokalaurams“ pralaimėta tik vienu tašku. Deja, jau kitame ture ,,Vilniaus naujienų“ kolektyvas gan skaudžiai pralaimėjo vos 25 reitingą užimančiai komandai "VK Peace-2“, kas ir lėmė, jog komanda atkrintamąsias pradeda būdama silpniausia reitingo komanda bent jau pagal dalyvių sąrašą. Ar paneigs prognozes vilniečiai - jau netrukus pamatysime. Tuo tarpu ,,Vaikinai“, kurie TOP etapo pabaigoje nors ir patyrė kelis pralaimėjimus, bet yra ganėtinai aiškūs šios poros favoritai ir turėtų laimėti abi rungtynes 10 ar didesne taškų persvara bei keliauti į kitą etapą. Komandą favoritais daro tai, kad ji yra ketvirta pagal gynybą visoje lygoje bei penkta pagal atkovotus kamuolius. Kaip jau matėme - prieš gera gynyba garsėjančias komandas ,,VK www.vilnews“.lt“ komandai kovoti yra sunku. ,,Vaikinų“ komandos ginklai yra ir aštrus žaidimas bei vienas geriausių lygoje tritaškių pataikymas. Daugiausia prie to, pataikydamas 43 procentus mestų tritaškių, prisideda vienas komandos lyderių Vaidas Petrulionis. Lygoje šioje kategorijoje žaidėjas – šeštas. Kitas klausimas, kaip ir ar galės minėtam žaidėjui puolime talkinti ir rezultatyviausias komandos atstovas Tadas Kundrotas bei vienas geriausių lygos įžaidėjų Julius Didžgalvis. Stiprus pagalbininkas po krepšiais kovojant dėl kamuolių ir pelnant taškus bus ir vidurio puolėjas Mantas Leišis. ,,VK www.vilnews.lt“ pajėgių žaidėjų, dominuojančių lygos top10 kategorijose tiesiog neturi. Juolab, kad šiemet komandoje nežaidžia ir daugiausia rungtynių lygoje sužaidęs žaidėjas Jonas Staniulis. Komandą silpnesne daro ir tai, kad atkrintamosiose negalės padėti reikiamo rungtynių skaičiaus nesužaidę Marius Malinauskas bei Edgaras Kochas. Iki tol šie žaidėjai buvo rezultatyviausi bei vieni naudingiausių komandoje. Dabar sudėtyje liko 5 žaidėjai, kurie pelno 10 ir daugiau taškų. Atrodytų, tai yra nemažai, bet aikštelėje jiems bendros šnekos, kuri virstų pergalėmis, rasti taip ir nepavyko.
 

"Vaikinų" lyderiai: Tadas Kundrotas ( 16.7 tšk., 7.6 atk.kam., 19.2 naud. bal.), Vaidas Petrulionis (15.9 tšk. 14.3 naud.bal.), Julius Didžgalvis (12.6 tšk., 6.2 atk. kam., 6,8 rez.perd., 15.5 naud. bal.).

"VK www.vilnews.lt" lyderiai: Pranas Drakšas (16,9 tšk.,  8.3 atk. kam., 16.3 naud.bal.),  Džiugas Paškevičius (15,7 tšk.,  14.1 naud. Bal.), Dovydas Butkus ( 15,5 tšk., 10,2 atk.kam., 4,8 rez.perd., 21.7 naud. bal.).

Tomas Brataščukas (su kamuoliu) ir visa "Vaikinų" komanda tikisi sėkmingai įveikti pirmą PLAY-OFF barjerą

 

X komanda - BC Vilnius

Prognozė: X komanda (55%) - BC Vilnius (45%)

Komentaras: Šioje poroje abi rungtynės gali būti įdomios. Ne tik dėl to, kad komandos gavo 16 ir 17 reitingą. Rungtynių likimą gali nulemti tai, kokių sudėčių jos susirinks į susitikimus. Ypač tai pasakytina apie ,,X komandą“, kuri pirmame lygos etape į rungtynes rinkdamasi stipriausios sudėties ir žengė be pralaimėjimų. Antrame etape situacija pakrypo atvirkštine linkme ir komanda dažnai savo gretose neturėdama komandos bei bene geriausio lygos vidurio puolėjo Taumano Mikašio bei jam gerai talkinusio tiek metant taškus, tiek kovojant kamuolius, komandos naujoko Manto Linkevičiaus bei keletos kitų stipriausių žaidėjų, iškovojo vos 1 pergalę ir pagal reitingą nusirito net į 17 poziciją. Komandoje antrame etape dėl traumos nerungtyniaus Ugnius Stulginskas, kuris sužaidė už komandą 4 susitikimus ir fiksavo toli gražu ne pačius geriausius asmeninius rezultatus. Komandai trūks ir atkrintamosiose nepasirodysiančio bei pernai varžovus į neviltį variusio Andriaus Birulino. Visa laimė, kad galbūt yra tikimybė, jog antrajame susitikime į aikštę galės išbėgti jau minėtas Taumantas Mikašis, kuris sužaidė tik 5 susitikimus, bet fiksavo bene geriausius rezultatus visoje lygoje (25,6 tšk., 18,6 atk. kam., 32.6 naud.bal.). Komandai reikės, kad į rungtynes atvyktų ir įžaidėjas Aivaras Keršys, kurį, tiesa, puikiai keitė savojo šanso sulaukęs Edvinas Žukauskas. Jei minėti žaidėjai bus aikštėje, rungtynėse ,,X komanda“ turėtų laimėti ir tai padaryti gan didele persvara. Jei nebus, tarkim, Taumanto Mikašio ar Manto Linkevičiaus, komandai gali kilti rimtų problemų. "BC Vilnius“, priešingai, nei varžovai, pergalių, iškovotų antrame etape dėka, pateko į atkrintamąsias. Šansų patekti Į kitą etapą šiai komandai atsižvelgiant į tai, kaip varžovai žaidė ir rinkosi antrame etape, tikrai yra. Juolab po to, kai jie įspūdinga persvara laimėjo prieš 1 reitingą šiuo metu turinčius ,,Vaikinus“. Įsiminė ir komandos pergalė prieš "Elektrėnų PGT“, kuri kol kas gerokai nuvilia sirgalius ir lygos orakulus. Komandos minusas prieš varžovus yra tas, jog ji turi tik du ryškesnius lyderius - Domą Česnulaitį ir Giedrių Papėčenką, kurie, galima sakyti, visose rungtynėse renka po dviženklį taškų ir naudingumo balų skaičių. Komandos nuostolis yra tai, jog nebus įžaidėjo Simono Krasausko, kuris sužaidė tik 3 mačus ir iki tol buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas. Galimybės praeitį šį etapą priklausys nuo to, ar lyderiai sulauks daugiau paramos iš kitų komandos žaidėjų - tarkim, kad ir iš ilgarankio aukštaūgio Justo Grigeliūno.
 

"X komanda" lyderiai: Taumantas Mikašis ( 25,6 tšk., 18,6 atk. kam., 32.6 naud.bal.), Edvinas Žukauskas (16,6 tšk., 6,4 atk.kam., 3,4 rez.perd., 13,2 naud. bal.), Mantas Linkevičius (16,3 tšk., 10.4 atk. kam., 17,1 naud. bal.).

"BC Vilnius" lyderiai: Domas Česnulaitis (13.9 tšk., 8.7 atk.kam, 18,6 naud.bal),  Giedrius Papėčenka (17,3 tšk., 16.5 naud. bal.)

Karolis Vilutis (su kamuoliu) ir "BC Vilnius" bandys paneigti nedėkingas prognozes

 

FNX - BC Spartakas

Prognozė: FNX (40%) - BC Spartakas (60%)

Komentaras: Šios poros favoritais laimėti laikytume komandą "BC Spartakas“ didžia dalimi dėl to, kad ji antrame etape rungtyniavo TOP grupėje, o varžovai - BOTTOM.  ,,FNX“ komanda pirmame etape atrodžiusi ganėtinai solidžiai, antrame susidūrė su sunkumais, bet jie nebuvo tokie dideli, tad klubui iš savo BOTTOM pogrupio pavyko, kaip sakoma, ,,išlipti sausiems iš balos“ užėmus antrąją vietą grupėje ir gavus gan gerą reitingo vietą. "BC Spartako“ jėgą įrodo tai, kad komanda pirmame lygos etape pralaimėjo tik kartą ir tas pralaimėjimas patirtas viso labo dviejų taškų persvara. Antrame etape susidūrusi su stipresniais varžovais komanda pradėjo buksuoti, bet nepaisant to ir antrame etape pergalių ir pralaimėjimų balansas buvo teigiamas. Žaidžiantis komandos treneris Jordanas Mileška, būdamas rezultatyviausias komandos krepšininkas, atvedė komandą į ne vieną pergalę kartais ir gan įspūdinga dviženkle persvara. Tarkim, pajėgi ,,Marijampolio“ komanda įveikta 17 taškų persvara. ,,FNX“ ekipa finišavo antrame etape net 46 taškų persvara įveikdami visiškai sezono pabaigoje subyrėjusį "Vilniaus Olimpą“. Toks rezultatas komandai gali suteikti sparnus geram startui atkrintamosiose, bet tai padaryti gali pritrūkti jėgų, nes komanda daug priklausoma nuo to, kaip sužais jos lyderiai Karolis Bojarūnas ir Geraldas Kasperovičius. "BC Spartako“ puolimo arsenalas kiek platesnis, nes dviženklį taškų skaičių renka net 4 žaidėjai. Komandai laimėti gali pamaišyti nebent tai, jog surinkta nauja ekipa, kuri prieš tai daugiau žaidė tik Pavasario čempionatuose. Ten neretai lygis būna žemesnis, o ir tie patys,,FNX“ dar pernai žaidė II lygos atkrintamosiose.
 

"FNX" lyderiai: Geraldas Kasperovičius ( 18,6 tšk, ,17,1 naud. bal).  Karolis Bojarūnas (15,3 tšk, 10 atk. kam.,18 naud. bal).

"BC Spartakas" lyderiai: Jordanas Mileška ( 14,4 tšk., 6,8 atk. kam. 14,4 naud.bal. ), Jonas Vaičelionis (11.7 tšk., 6.3 atk.kam, 4,7 rez.perd, 15.4 naud.bal.), Edvinas Kušleika (11.1 tšk., 6.8 atk.kam., 14.1 naud.bal.).

Aukštaūgis Vilius Pieža gali tapti slaptuoju "BC Spartako" ginklu serijoje

 

BC Burokėliai - VK Peace II

Prognozė: BC Burokėliai (70%) - VK Peace II (30%)

Komentaras: Gan aiškiu šios dvikovos favoritu reikėtų laikyti "BC Burokėlių“ komandą, kuri turi savo gretose vieną rezultatyviausių žaidėjų lygoje Saulių Steponavičių bei vieną rezultatyviausių - Titą Šepetį.  Komandų pajėgumas labai skiriasi, kadangi "BC Burokėliai“ liko 4 savo TOP pogrupyje, o "VK Peace-2“ - treti silpnesnėje BOTTOM grupėje. Nors po pirmo etapo, kuriame buvo iškovota vos viena pergalė, antroji paminėta komanda antrame etape iškovojo net 7 pergales, to turėtų būt maža rimčiau pasipriešinti varžovams, įgaunantiems vis geresnę formą, per mažai iki šiol įvertintiems lygos orakulų. Dauguma faktorių laimėti abi šios poros rungtynes yra "BC Burokėlių“ pusėje. Pirmiausia, komanda yra 4 pagal pelnomus taškus visoje lygoje, taip pat yra tarp lyderių pagal atkovotus kamuolius tiek gynyboje, tiek ir puolime. Komanda pirmauja pagal rezultatyvius perdavimus lygoje, jų atlikdama po 19,5 per rungtynes. Pagal pataikymą iš visų distancijų "BC Burokėliai" yra viena geriausių lygoje. "VK Peace-2“ tuo pasigirti negali. Aiškiau išreikštas šios komandos lyderis galėtų būti tik Laimonas Juška. Tai įrodo neseniai šio žaidėjo per rungtynes įmestas 41 taškas. Tik 3 komandos žaidėjai per kiekvienas rungtynes pelno 10 ir daugiau taškų, kai tuo tarpu varžovų gretose galima sakyti - visi penki. "VK Peace-2“ vertę šiek tiek kelia gan užtikrinta pergalė prieš tikrai pajėgią ,,U.S Embassy“ komandą, bet to bus maža, kad sustabdyti įsibėgėjantį "BC Burokėlių“ traukinį.
 

"BC Burokėliai" lyderiai: Titas Šepetys (17,3 tšk., 11,9 atk.kam, 26,1 naud. bal.), Vladislav Piskariov (18,7 tšk., 22,6 naud.bal)., Saulius Steponavičius (21,4 tšk., 6.4 atk.kam, 25,6 naud.bal.).

"VK Peace II" lyderiai: Laimonas Juška ( 14,1 tšk., 7,5 atk. kam. 15,0 naud.bal. ), Aivaras Martinaitis (11.0 tšk., 4.1 atk.kam, 2,4 rez.perd, 10,0 naud.bal.), Karolis Jatulis (10.4 tšk., 6.3 atk.kam., 13.1 naud.bal.).

Ar pavyks Titui Šepečiui ("BC Burokėliai") pademonstruoti dar vieną įspūdingą solo pasirodymą ?

 

BC Bedugnė - VK Zulu Team

Prognozė: BC Bedugnė (55%) - VK Zulu team (45%)

Komentaras: Ši pora išskiria iki lig šiol buvusių tuo, kad susitinka dvi komandos iš TOP grupės, bet skirtingų pogrupių. Geriau antrame etape pasirodė ir didesnes galimybes keliauti toliau turi "BC Bedugnė“, kuri antrame etape pradėjo skinti pergales ir lipti iš lentelės dugno bei savo grupėje šiame etape finišavo septinti. "VK Zulu team“ nepaisant to, kad turi savo gretose virš 400 rungtynių čempionate sužaidusį Joną Staniulį, liko antros TOP grupės dugne. Pavojingas pelnant taškus ir kovojant kamuolius yra ir Karolis Griziūnas. "BC Bedugnė“ yra viena geriausiai puolančių lygos komandų, bei kartu su minėtais "BC Burokėliais“ geriausiai dalinasi rezultatyviais perdavimais tarpusavyje. Šios poros favoritai turi du žaidėjus TOP10 rezultatyvių perdavimų grafoje. Tai Povilas Kirdeika bei Darius Janavičius, kurie geba ir patys puikiai pataikyti. Povilas Kirdeika yra patikimas prie tritaškio ir baudų metimo linijos, kur patenka į geriausių lygos žaidėjų dešimtukus. Tuo tarpu "VK Zulu team“ pirmauja lygoje pagal atkovotus kamuolius ir veikiausiai dėl to komanda sugebėjo atsidurti atkrintamosiose varžybose. Jos žaidėjas Mykolas Mankevičius yra geriausias lygos ,,stogdengys“  bei antras pagal puolime atkovotus kamuolius. Tai leidžia šiam žaidėjui kartoti savo ar kitų komandos draugų metimus ir taip padeda ekipai iškovoti pergales arba bent jau pralaimėti mažesniu skirtumu. Viską susumavus į kitą etapą turėtų keliauti ,,BC Bedugnė“. Nors vieną pergalę iškovoti gali ir "VK Zulu team“.
 

"BC Bedugnė" lyderiai: Povilas Kirdeika ( 21 tšk., 5,5 rez. perd., 20.5 naud.bal.), Rimvydas Stankevičius (16,6 tšk., 12,5 atk.kam., 20,6 naud. bal.), Darius Janavičius (10,1 tšk., 6,2 atk.kam., 6 atk. kam., 15.3 naud. bal.)

"VK Zulu Team" lyderiai: Karolis Griziūnas (11,9 tšk, 11,4 atk.kam., 21,7 naud.bal.), Mykolas Mankevičius ( 9.7 tšk., 12,8 atk.kam., 2,7 blok.m., 20.1 atk.kam), Jonas Staniulis (13,8 tšk., 10,9 naud.bal.), Vytenis Vainiušis (11.1 tšk., 11,5 naud.bal.).
BC ,,Bedugnė“ lyderiai:

"BC Beudgnės" vyrų laukia rimtas 1/16 finalo išbandymas

 

Marijampolis II - LabasPasauli.lt II

Prognozė: Marijampolis II (40%) - LabasPasauli.lt II (60%)

Komentaras: Šioje poroje pagal sudėtį ir pergales antrame lygos etape vietą skirtume komandai ,,Labaspasauli.lt-2“, kuri lyg su pavadinimo pakeitimu gerino savo rezultatus ir liko pirmi BOTTOM-2 pogrupyje. Antrame etape ši komanda pralaimėjo tik vieną kartą ir šiuo metu yra viena iš geriausiai puolančių lygos komandų. Jos pajėgumą didina žaidėjai, kurie rungtyniauja kartu ir už pirmąją komandą II lygoje. Tai, visų pirma, rezultatyviausias komandos krepšininkas Šarūnas Belevičius, taip pat Julius Kubertavičius ir Simonas Norkūnas. ,,Marijampolio-2“ gretose, kuri ypač namų rungtynėse turi gausią sirgalių armiją, pirmais smuikais metant taškus groja Erik Bralkovski, kuris patenka į rezultatyviausių lygos žaidėjų dešimtuką. Dviženklį taškų ir naudingumo balų vidurkį komandoje taip pat pelno ir Valerij Rybak. Kiti žaidėjai labiau neišsiskiria ir tai gali tapti problema šios poros kovose, kadangi net 5 krepšininkai varžovų grafose pelno 10 ir daugiau taškų. Šios dvikovos likimą nuspręs faktas, kaip ,,Marijampolio-2“ komandai susiklostys mačas namų aikštėje. Jei marijampolieičiai laimės 10 ir daugiau taškų, varžovai gali ir nebeatsilošti. Svarbu ir tai, ar svečių gretose pirmame mače bus toks žaidėjas, kaip minėtas Šarūnas Belevičius, kuris patenka į geriausius lygos dešimtukus tiek pagal tritaškių, tiek pagal dvitaškių taiklumą.

 

"Marijampolis II" lyderiai: Erik Bralkovski (21,6 tšk., 19,9 naud. bal), Valerij Rybak (19 tšk., 14,4 naud. bal.).

"LabasPasauli.lt II": Šarūnas Belevičius (21,2 tšk., 5,8 rez.perd., 22,8  naud. bal. )., Juozas Rimavičius (19,5 tšk., 22,5 naud. bal.), Simonas Norkūnas (12,9 tšk., 12,7 atk.kam., 19.5 naud.bal.)

Valerij Rybak ("Marijampolis 2") kartu su savo bendruomenės atstovais norėtų keliauti tolyn

 

BRASA/4x4express.lt - BC Pilaitė

Prognozė: BRASA/4x4express.lt (25%) - BC Pilaitė (75%)

Komentaras: Šios kovos aiškus favoritas yra TOP grupėje antrame etape puikiai žaidusi "BC Pilaitė“, kuri TOP 1 pogrupyje užėmė aukštą 3 vietą. Ji yra viena geriausiai besiginančių visoje lygoje, o pagal perimtus kamuolius yra net 3 vietoje visoje lygoje. Tai pat pilaitiškiai yra 5 vietoje pagal atkovotus kamuolius. Komanda išprovokuoja ganėtinai daug pražangų ir čia taip pat patenka tarp TOP10 lygoje. Varžovai tuo pasigirti negali. ,,Brasa/4x4express.lt“ laimėti veikiausiai nepadės ir tai, jog komanda patenka į dešimtuką pagal atkovotus kamuolius bei blokus. Kol darbas gynyboje nebus pakeistas į taškus puolime, tol šiai komandai laimėti šansų nėra, o ypač - šitoje poroje. Ekipai gali pagelbėti nebent tai, kad ji žaidžia aštriai ir išprovokuoja gan daug pražangų. Taip atsiranda galimybė rinkti taškus baudų metimais. Tuo tarpu "BC Pilaitė“ rungtyniauja puikiai nepaisant to, kad turi tik du išreikštus komandos lyderius, kurie po dviženklį taškų skaičių renka kiekvienose  rungtynėse. "Brasa/4x4express.lt“ tokių žaidėjų yra 4, tačiau vargu, ar tai padės komandai pratęsti sezoną žengiant bent vieną PLAY-OFF etapą tolyn.

 

"BRASA/4x4express.lt" lyderiai: Edvinas Ribokas (9.8 tšk., 9.3 atk.kam., 14.7 naud.bal.), Karolis Jadkonis (  6,8 tšk., 6.2 naud. bal., 11,3 naud. bal.), Jokūbas Valiauga (12,6 tšk., 10.4 naud. bal.)

"BC Pilaitė" lyderiai: Algirdas Macijauskas (20,3 tšk,. 17.5 naud.bal.), Dionizas Diržauskas (14,3 tšk., 8.4 atk.kam., 16,9 naud. bal.).

Jeigu Jokūbas Valiauga serijoje bus rezultatyvus, "BRASA/4x4express.lt" šansai serijoje neabejotinai padidės

 

Litresta - BC Salininkai

Prognozė: Litresta (30%) - BC Salininkai (70%)

Komentaras: Šios poros gan aiškus favoritas yra "BC Salininkai“ klubas, kuris turi antrą reitingą ir užėmė antrą vietą TOP 2 pogrupyje, kai tuo tarpu varžovai liko BOTTOM 2 pogrupyje tik šešti. ,,Litrestoje“ labiau išskiria Artur Tyševič, kuris yra rezultatyviausias komandos ir trečias pagal naudingumą lygoje žaidėjas. Jo komandos draugai duoda ženkliai mažiau naudos. "BC Salininkų" gretose rezultatyviausias ir naudingiausias yra vidurio puolėjas Andrej Kovalevskij. Šis žaidėjas taip pat yra tarp top10 pagal naudingumą visoje lygoje bei atkovotus kasmuolius. Jį gerai keičia kitas vidurio puolėjas, kuris yra antras pagal pelnytus taškus ir kamuolius. "BC Salininkai", praleisdami vos mažiau, nei po 60 taškų per rungtynes, yra antroje vietoje visoje lygoje pagal į savo krepšį praleitus taškus per rungtynbes. Tai daro komandą gana ryškia šios poros favorite.

 

"Litresta" lyderiai: Artur Tyševič (21,3 tšk., 11,9 naud. bal., 31.4 naud. bal.), Genadij Voroneckij (11,4 tšk., 6.9 atk.kam., 13 naud. bal.), Vaidas Vinevičius (13,9 tšk., 4,0 rez.perd., 10,9 naud.bal.)

"BC Salininkai" lyderiai: Andrej Kovalevskij (20,3 tšk,.14,3 atk. kam., 26,9 naud.bal.), Jonas Baranauskas ( 12.9 tšk., 8.7 atk.kam, 18.3 naud. bal.), Linas Petreikis (12,3 tšk., 12,2 naud.bal)

Vaidas Vinevičius - ilgametis "Litrestos" veteranas, vis dar turintis parako

 

Lentvaris - Draudimas.lt

Prognozė: Lentvaris (30%) - Draudimas.lt (70%)

Komentaras: Šios poros favoritu reikėtų laikyti komandą ,,Draudimas.lt“, kuri TOP-1 pogrupyje finišavo ketvirtoje vietoje. Ji turi net 6 žaidėjus, kurie beveik kiekvienose rungtynėse pelno dviženklį skaičių taškų. Tai komandą daro rezultatyviausia visoje lygoje. Iš jų tarpo labiausiai išskiria žaidžiantis komandos treneris Arvydas Ūsaitis, kuris patenka į rezultatyviausių žaidėjų  top10 lygoje. Komanda puikiai dalinasi ir rezultatyviais perdavimais bei šioje kategorijoje patenka į dešimtuką. ,,Lentvaris“ turi 3 žaidėjus, kurie pelno 11 ir daugiau taškų. Tai perpus mažiau - nei draudikų komandoje. ,,Draudimas.lt“ pagal dvitaškių (49 %) ir baudų 71(%) užima antrąją vietą visoje lygoje, tad visi svertai laimėti lieka pastarosios komandos pusėje.
 

"Lentvaris" lyderiai: Karolis Žilevičius ( 11,2 tšk., 13,1 naud.bal.), Arnoldas Gavlas (15 tšk, 6,8 atk.kam, 12,5 naud.bal.), Edvinas Ščerbukas (16,3 tšk., 12,1 naud.bal.)

"Draudimas.lt" lyderiai: Arvydas Ūsaitis (  24 tšk., 7,4 atk.kam., 20,4 naud.bal.), Rytis Kriūnas (15,8 tšk., 4,9 rez.perd., 16,8 naud. bal.),  Edmundas Akstinas (16,7 tšk., 7.5 atk.kam., 16,1 naud. bal.).

"Draudimas.lt" sėkmė serijoje nemaža dalimi priklausys nuo Arvydo Ūsaičio pasirodymo

 

MKK - Mad Lamb II

Prognozė: MKK (45%) - Mad Lamb II (55%)

Komentaras: Šios poros dvikova gali būt labai atkakli, nors komandų reitingai ir gerokai skiriasi. BOTTOM-1 pogrupyje ,,MKK“ finišavo iškovodama tris pergales iš eilės, iš kurių paskutinė pasiekta prieš pogrupio lyderius ir pretendentus į aukščiausias lygos vietas ,,U. S. Embassy“ su šios komandos gretose žibančiu Dariumi Čiūta, kuris toliau štampuoja galingus trigubus dublius. Jei išlaikys panašų žaidimą ir kris tritaškiai, ,,MKK“ gali pateikti nedidelę sensaciją ir šioje poroje. ,,Mad Lamb II“ žaidimas neabejotinai keisis žinant, jog dėl traumos ekipai negalės padėti Manvydas Statauskas. Nemažai įtakos turės ir tai, ar į rungtynes atvyks antras pagal rezultatyvumą komandos krepšininkas Šarūnas Putna. Jo pasirodymas galimai nulemtų, kad pergalę po aršios kovos abejose rungtynėse iškovotų ,,Mad Lamb II“. Tačiau be Manvydo abi pergales yra pajėgūs iškovoti ir ,,MKK“. Šioje dvikovoje turėtų vykti rezultatyvi kova ir realu, kad nugalėtojas paaiškės paskutinėmis minutėmis ar sekundėmis.
 

"MKK" lyderiai: Orentas Ridzvanavičius (15,6 tšk., 5 rez.perd., 19,2 naud. bal.), Audrius Gustys ( 15,7 tšk., 14,8 naud. bal.), Nerijus Patlabys (9,6 tšk., 8,8 atk.kam., 10,1 naud. bal.).

"Mad Lamb II" lyderiai: Manvydas Statauskas (23,9 tšk., 10,6 atk. kam., 30,3 naud. bal.),  Šarūnas Putna (19,5 tšk., 3,8 rez.perd., 23,8 naud.bal), Dariuš Bušmič (18,4 tšk., 7,2 atk., kam., 19,4 naud.bal).

Ar uždusins varžovus savo gniaužtuose bundantis "MKK" klubas?

 

Thug Life - Avedus

Prognozė: Thug Life (60%) - Avedus (40%)

Komentaras: Čia susitinka dvi TOP 20 komandos. ,,Avedus“ savo pogrupyje liko paskutiniai - dešimti, o ,,Thug life“ buvo kiek aukštesnėje pozicijoje. Laimėti turėtų pastaroji komanda, nes "Thug Life" turi net 6 žaidėjus, kurie renka dviženklį taškų vidurkį beveik visose rungtynėse. Varžovų komanda antrąjį etapą ženklino nuolatiniais pralaimėjimais ir toliau neranda savo žaidimo. Tuo tiesiog turi pasinaudoti patyręs ,,Thug life“ kolektyvas ir laimėję abi rungtynes žengti į kitą etapą. Nors nuvertini ,,Avedus“ nereikėtų. Tai ši komanda įrodė gan solidžiai įveikdami "Elektrėnų PGT" klubą.

 

"Thug Life" lyderiai: Martynas Mažeika (18,3 tšk., 4.2 atk.k., 12,1 naud. bal.), Mindaugas Sutkus (19,9 tšk., 4.9 atk.k., 12,5 naud. bal.), Mantas Bielinskas (11,6 tšk., 9,1 atk.kam., 10,1 naud. bal.), Ramūnas Beliūnas (10,7 tšk., 7.5 atk.k., 16.1 naud.)

"Avedus" lyderiai: Remigijus Guiga (21,1 tšk, 16,1 naud. bal.), Elijus Majauskas (11,8 tšk., 8,4 atk.kam., 13,6 naud. bal.), Vilius Anikėnas (10,5 tšk., 8,7 atk.kam, 13,1 naud. b).

Tadas Mickus ir "Avedus" kariauna labai norėtų nutraukti nesėkmių ruožą antrame čempionato etape

 

U.S. Embassy - Sudervė Team

Prognozė: U.S. Embassy (60%) - Sudervė Team (40%)

Komentaras: Šios poros rungtynėse galime sulaukti intrigos. Komandos buvo susitikusios pirmajame grupės etape, kur rezultatyviose rungtynėse pergalę 98:90 šventė ,,U.S,Embassy“. Tai rodo, kad ir atkrintamosiose gali būti įdomus mačas. ,,Sudervė team“ yra kieto žaidimo šalininkai ir niekada nepasiduoda anksčiau laiko. Komanda jau yra įveikusi ir tokias ekipas, kaip ,,Elektrėnų PGT“, "BC Pilaitė“ ar "BC Burokėliai“, todėl sėkminga serijos baigtis nebūtų jokia sensacija. Visgi laimėti turėtų "U.S. Embassy“ nes realu, kad turės savo gretose naudingiausią lygos žaidėją Darių Čiūtą. Taip pat turėtų atvykti ir vienas rezultatyviausių komandos bei lygos žaidėjų Žydrūnas Stankus. Pavojingi bus ir kiti krepšininkai, tai Egdaras Žemaitis, Edgaras Tkačenka bei jaunasis Ignas Venskus, be jokių problemų vis drąsiau pereinantis į suaugusiųjų vyrišką krepšinį. Komanda subalansuota gerai visose pozicijose, bei turi gan gerus atsarginius. ,,Sudervė Team“ kolektyvui būtent to ir trūksta, nors puolimas, kaip ir varžovų, yra vienas geriausių lygoje. Visgi komandai laimėti seriją veikiausiai pritrūks patirties ir ūgio, kad atsikovoti kamuolius tiek prieš varžovų aukštaūgius, tiek prieš šoklųjį įžaidėją Darių Čiūtą.

 

"U.S. Embassy" lyderiai: Darius Čiūta  (19 tšk., 15,2 atk. kam., 10,4 rez. perd., 33,2 naud. bal.), Žydrūnas Stankus (25,9 tšk.,  7,4 atk. kam.,  23,1 naud. bal.), Edgaras Tkačenka ( 15 tšk., 12,3 atk. kam.,  22,3  naud. bal.), Edgaras Žemaitis (20,3 tšk., 8,2 atk.kam., 22,3 naud. bal.)

"Sudervė Team" lyderiai: Pavel Prokopovič (14,3 tšk., 7,4 atk.kam., 18,9 atk.kam.), Valerij Stepanovič (17,5 tšk., 16,1 naud. bal.), Arnold Dacevič (10,9 tšk., 7,2 atk.kam., 12,9 naud. bal.).

Aleksandr Lipnevič ir visa "Sudervė Team" komanda nusiteikusi pateikti staigmeną

 

BC Bokalaurai - Atea / Bitdefender

Prognozė: BC Bokalaurai (47%) - Atea / Bitdefender (53%)

Komentaras: Šios poros favoritais vertėtų laikyti komandą ,,Atea / Bitdefender“, kadangi ji žaidė TOP etape, kur užėmė aukštą 3 vietą. Tuo tarpu "BC Bokalaurai“ rungtyniavo BOTTOM pogrupyje ir čia finišavo antri.  Pastarosios komandos stiprybė yra puolime nesustabdomas ir šiuo metu rezultatyviausias lygos krepšininkas Paulius Jasukaitis, kurio rezultatyvumas komandai leidžia būti viena geriausiai puolančių visoje lygoje. Viso sezono metu Pauliui didelę pagalbą suteikdavo Marius Graičiūnas, kuris yra antras pagal rezultatyvumą komandos žaidėjas. Renkant taškus, o ypač kovojant kamuolius komandai didelė paspirtis yra lygos senbuūvis Ignas Vilkelis, kurio nebuvimas atkrintamosiose būtų rimta netektis.  Dviženklį taškų vidurkį renka ir rečiau rungtynėse pasirodantis Donaldas Kručas. ,,Atea / Bitdefender“ neturi aiškiai išreikšto lyderio, bet nepaisant to, yra trys žaidėjai, kurie kiekvienose rungtynėse renka dviženklį taškų skaičių. Galbūt dėl to komanda antrajame etape finišavo galingai iškovodama tris iš eilės pergalės prieš, atrodytų, pajėgesnes sudėtis turinčias komandas. Ekipa yra geriausiai besiginanti lygoje ir praleidžianti net mažiau, nei 60 taškų per rungtynes. ,,Atea / Bitdefender“ pamaišyti laimėti vieną iš dviejų mačų gali klaidos, nes ši komanda šioje kategorijoje patenka į viso lygos dešimtuką, tačiau labiausiai tikėtina, jog toks klaidų skaičius netaps ankstyvo ekipos sezono finišo priežastimi.
 

"BC Bokalaurai" lyderiai: Paulius Jasukaitis (31,9 tšk., 4,7 atk. kam., 4,1 rez.perd., 32,9 naud. bal.),  Marius Graičiūnas (18,1 tšk., 6,8 atk.kam., 17,7 naud. bal.), Ignas Vilkelis (10,1 tšk, 10,5 atk. kam., 13,8 naud. bal.)

"Atea / Bitdefender" lyderiai: Dovydas Lukšas (12,9 tšk., 8,1 atk.kam., 15,8  naud. bal.), Daroslav Bernat (11,9 tšk., 8,7 atk.kam., 17,2 naud. bal.), Edvinas Šimkus (13,4 tšk., 6,4 atk. kam., 10,5 naud. bal.)

Dovydas Lukšas - ilgametis VKL dalyvis, šiemet bandantis aukštumas šturmuoti su "Atea / Bitdefender" klubu

IV Lyga - PLAY OFF 1/16 etapo prognozės

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009