Atvirojo Vilniaus Spalding 3x3 krepšinio turnyro Elito grupės komandų apžvalga + žaidėjų FIBA taškų reitingai

2019-02-24

Kovo 3 dieną startuos pirmas Atvirojo Vilniaus Spalding 3x3 krepšinio čempionato etapas. Iš viso jame savo jėgas išbandytis 17 komandų, kurios varžysis dėl 3 pajėgumo divizionų apdovanojimų. Kviečiame susipažinti su pačiomis stipriausiomis 4 ekipomis, kurios susigrums dėl "Elito" grupės čempionų titulo!

AEKK

Karolis Kvederavicius

Karolis Alekna

Andrius Juknevicius

Edgaras Sosnovskis

 Vien faktas, kad trys iš keturių šios komandos žaidėjų savo karjeroje yra žaidę NKL, pasako, jog šio klubo potencialas yra labai didelis ir šią ekipą galėtumėme išskirti kaip favoritus laimėti visą čempionatą.  Be to, visi keturi klubo krepšininkai yra lyderiai pagal FIBA taškų reitingą iš visų Vilniaus atvirojo 3x3 čempionato dalyvių.  
Komandos lyderiu turėtų tapti Edgaras Sosnovskis, kuris visai nesenai Nacionalinėje krepšinio lygoje fiksavo dviženklį renkamų naudingumo balų vidurkį. Aikštelėje statistiškai spindės ir kiti du NKL  patirties turintys krepšininkai ir FIBA taškų reitingo lyderiai - Karolis Alekna bei Andrius Juknevičius. Tiesa, labai svarbų vaidmenį atliks dar neišskirtas žaidėjas - Karolis Kvedaravičius. Šis krepšininkas 5x5 krepšinyje visada pasižymėjo kaip į komandinius pasiekimus orientuotas žaidėjas, todėl ir šiame turnyre sucementuos komandą siekiant bendrų tikslų, o ir Karolio tvirtas sudėjimas 3x3 krepšiniui yra labai tinkamas bei gali komandai lemiamais momentais suteikti nemenką pranašumą prieš varžovus.
Spėjame, jog, jeigu ši komanda susirinks pilna sudėtimi į visus turus, turės gana nemažas galimybes pabaigti turnyrą be pralaimėjimų. 

Karolis Kvedaravičius - daugkartinis Vilniaus krepšinio 1 lygos čempionas.

JUZ

Prognozuojama 2 vieta.

Ričardas Prybylskis

Rytis Meškauskas

Karolis Bakanauskas

Marius Bausys

 Antroji vieta "Elito" grupėje prognozuojama labai  į 3x3 krepšinį orientuotai komandai  - "JUZ".  Visi keturi krepšininkai turi gausybę patirties aukščiausio lygmens mėgėjiškame krepšinyje, o pagrindinė šios ekipos jėga po krepšiais, Marius Bausys,  2011 metais yra prasibrovęs tarp geriausių pasaulyje 1x1 krepšinio žaidėjų "Red Bull 1x1" krepšinio čempionate. Tiesa, šiuo metu Marius yra mažiausiai FIBA reitingo taškų turintis  krepšininkas iš visų "JUZ" ekipos žaidėjų.  Veržlumu ir taiklumų varžovų  gynybą ardys Ričardo Prybylskio ir Ryčio Meškausko tandemas, o universalumo klubo žaidimui padės fizinės jėgos nestokojantis puolėjas Karolis Bakanauskas.
Manome, jog individualiai ši komanda yra kiek silpnesnė už jų pagrindinius konkurentus - "Losritą". Visgi didelis dėmesys skiriamas 3x3 krepšiniui turėtų suvaidinti lemiamą vaidmenį dvikovoje dėl kuo aukštesnės pozicijos. 

Marius Bausys - vienas tituluočiausių 1x1 krepšinio žaidėjų Lietuvoje

LOSRITA

Prognozuojama 3 vieta.   

Dovydas Sakalnikas

Andrėjus Tichonovas

Gediminas Povilauskas

Deimantas Pavlovskis 

Greičiausiai, būsimi Vilniaus krepšinio 1 lygos reguliaraus sezono nugalėtojai nėra specialiai į 3x3 krepšinį orientuotas klubas ir net du šios ekipos žaidėjai šiuo metu neturi FIBA reitingo taškų, tačiau ši ekipa turi potencialo bandyti varžytis net dėl čempionų titulo. Gediminas Povilauskas ir Deimantas Pavlovskis šiuo metu atitinkamai užima 3 ir 4 vietas visų laikų Vilniaus krepšinio lygos efektyviausių žaidėjų dešimtuke, o Dovydas Sakalnikas 2018 metais 2-os lygos rungtynėse, pelnęs 63 taškus, pagerino Vilniaus krepšinio lygos rezultatyvumo rekordą. Ne ką menkesnio meistriškumo yra ir ketvirtasis klubo žaidėjas - Andrius Tichonovas. Pastarasis šio sezono metu Vilniaus krepšinio 1+2 lygoje vidutiniškai renka po 27 naudingumo balus. 
Vargu ar nors viena mėgėjų ar įmonių diviziono ekipa sugebės palaužti galingą "Losritos" kolektyvą, tačiau dvikovose tarp "Elito" ekipų individualaus meistriškumo gali ir neužtekti besivaržant prieš į 3x3 krepšinį orientuotus klubus.
 
Gediminas Povilauskas, greičiausiai, bus fiziškai stipriausias viso čempionato žaidėjas

 

"Jamam"

 

Prognozuojama 4 vieta. 

Dainius Rinkevičius

Laurynas Jasionis

Lukas Žarskus

Dominykas Razgūnas

Greičiausiai,  silpniausiai įvertinta iš visų "Elito" grupės komandų ant popieriaus bus "Jamam" ekipa. Tiesa, šis klubas yra puikiai subalansuotas ir tikrai turi visas galimybes pasidabinti "Elito" diviziono medaliais bei pasipildyti savo kraitį "FIBA taškais". Varžovų gynybą aštriais prasiveržimais plėšys įžaidėjas Dainius Rinkevičius. Šis krepšininkas nuo senų laikų pasižymi tuo, jog puikiai mato aikštelę ir yra labai taiklus metikas iš tolimesnių distancijų. Dainiui prasiveržimais draskyti priešininkų gynybą padės du puolėjai: Laurynas Jasionis ir Dominykas Razgūnas. Apie Lauryno meistriškumą liudija ilgi metai praleisti su Vilniaus universiteto krepšinio rinktinės marškinėliais, o Dominykas praėjusio sezono metu buvo vienas efektyviausių VKL 2 lygos žaidėjų. Galiausiai, komanda po krepšiais turės bokštą Luką Žarskų, kuris sukels nemažai rūpesčių bet kuriam varžovui bei puikiai sucementuos puolimą ir gynybą baudos aikštelėje.
Prognozuojame, jog ši komanda tikrai palauš kažką iš likusių ekipų, tačiau taip pat jie gali netikėtai nusileisti vienai kitai silpnesnei ekipai, kas galėtų sujaukti planus kovoje dėl Elito grupės medalių.

Dominykas Razgūnas (pirmas iš kairės) ir Dainius Rinkevičius (pirmas iš dešinės) dar visai nesenai iškovojo medalius "Ryto" krepšinio turnyre vienoje komandoje drauge su "Mėgėjų" diviziono "Reborn" komandos krepšininkais - Edvinu Riboku ir Jonu Savicku

 

 

2019-02-23 dienos visų turnyro Elito grupės žaidėjų FIBA reitingo taškai:

1. Andrius Juknevicius (AEKK) 249 400  

2. Karolis Alekna (AEKK) 244 800  

3. Karolis Kvederavicius (AEKK) 238 000

4. Edgaras Sosnovskis (AEKK) 237 400

5. Ričardas Prybylskis (JUZ) 208 830

6. Rytis Meškauskas (JUZ) 207 600

7. Karolis Bakanauskas (JUZ) 189 200

8. Deimantas Pavlovskis (Losrita) 157 800  

9. Gediminas Povilauskas (Losrita) 154 200

10. Marius Bausys (JUZ) 78 240  

11. Dominykas Razgūnas (JAMAM)  7 560

12. Dainius Rinkevičius (JAMAM) 7 680

13. Laurynas Jasionis  (JAMAM)  1 710

14. Lukas Žarskus  (JAMAM)  1 320

15. Dovydas Sakalnikas (Losrita) Nereitinguotas

16. Andrėjus Tichonovas (Losrita) Nereitinguotas

Andrius Juknevičius - aukščiausią FIBA reitingą turintis žaidėjas visame Atvirajame Vilniaus Spalding 3x3 krepšinio čempionate

Atvirojo Vilniaus Spalding 3x3 krepšinio turnyro Elito grupės komandų apžvalga + žaidėjų FIBA taškų reitingai

Komentarai

2010 - 2020 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009