V Lyga - savaitės apžvalga

2019-01-18

Atėjus  penktadieniui, TOP SPORT - VKL pristato penktos pagal pajėgumą lygos apžvalgą. Tai jau bus trečioji apžvalga šiemet. Šią savaitę lygoje užfiksuota keletas įspūdingų asmeninių pasirodymų. Kaip visada,  išskirsime įdomiausią savaitės dvikovą, paanalizuosime, kurios komandos pranoksta prognozes, o kurios ir toliau nuvilia savo žaidimu. Jūsų dėmesiui ir sena - nauja rubrika: savaitės interviu. Nuo to ir pradedame apžvalgą.

 

Savaitės interviu

 

Lukas Jurevičius - tai krepšininkas, kuris VKL pirmenybėse dalyvauja jau nebe pirmą sezoną. Vaikinas kaip ir iki šiol lygoje vilki 5-ojo pajėgumo diviziono atstovų "Perkūno Oželių" marškinėlius ir yra vienas iš komandos lyderių. Puikiai užsirekomendavęs vyrukas jau spėjo atkreipti ir VKL atstovų dėmesį, nes buvo pakviestas kartu su VKL Rinktine vykti į EABL turą Radom mieste Lenkijoje, iš kur Lukas bei rinktinė parsivežė šio Grand Prix turo sidabro apdovanojimus. Kviečiame su pačiu Luku susipažinti kiek iš arčiau.

 

Lukai kas lemia, kad Jūsų komanda šiuo metu žengia be pralaimėjimų? Ar pavyko išlaikyti čempionišką Vasaros lygos sudėtį?

Pagrindinis dalykas, kas mums padeda žygiuoti be pralaimėjimų, tai yra komandinė dvasia ir atsidavimas komandai. Labai smagu matyti kai vaikinai kovoja dėl kiekvieno kamuolio ir visomis jėgomis stengiasi laimėti. Palaiko vienas kitą net sunkiausiose situacijose ir taip sukuria nuostabią atmosferą aikštelėje ir už jos ribų. Nuo vasaros sudėtis labai nepasikeitė, todėl komanda užsispyrusi siekti tik pirmos vietos ir tai demonstruoja savo žaidimu.

Kuriems komandos žaidėjams, galbūt rėmėjams norėtum padėkoti už dabartinius komandos rezultatus ?

Labai norėčiau padėkot komandos kapitonui už kantrybę tvarkant visus finansinius ir varžybų derinimo reikalus. Rėmėjų deja neturime, bet mielai laukiame jų pasiūlymų.

Ar jaučiate sirgalių palaikymą ?

Palaikymą jaučiame kiekvienose rungtynėse, labai dėkojame visiems ateinantiems mūsų palaikyti ir kviečiame į kiekvienas rungtynes. Toks sirgalių palaikymas mums padeda žaisti su dar didesniu užsivedimu ir energija. Jei ir toliau tęsime tokią pergalių seriją, fanų ir palaikymo, manau, tik daugės.

Ar Jūsų komanda draugiška už aikštelės ribų ?

Komanda tikrai draugiška ir vienas kitam padeda. Susitinkam ir už aikštelės ribų, prie bendro stalo aptarti komandos planus ir šiaip smagiai praleisti laiką.

Kokie tolimesni Jūsų komandos tikslai šių metų čempionatui ?

Šių metų tikslas tik vienas - pirma vieta.

Kaip vertini Top Sport - VKL V lygos lygį ? Gal jau dabar matai komandas - favorites ?

Varžovų yra visokiausių, nuo tikrai stiprių iki vidutiniokų. Favoritų tikrai negalėčiau išskirti, nes nežaidėme su visais priešininkais, taip pat nežinau, kaip atrodo kitos grupės komandos. O statistika ne visada parodo visą komandos jėgą.

Ar tau buvo netikėtas kvietimas atstovauti VKL rinktinei EABL turnyre ? Juk rungtyniauji tik 5-oje lygoje ?

Kvietimas buvo netikėtas, nes komandoje surinkti žaidėjai buvo tik iš aukštesnių lygų ir visi vyresni už mane. Labai dėkoju VKL už šį kvietimą ir įgautą patirtį.

Ką tau, kaip žaidėjui, davė dalyvavimas EABL turnyre ?

Man šis turnyras suteikė naujos patirties, taip pat naujų pažinčių ir norą tobulėti, kad galėčiau tęsti dalyvavimą VKL rinktinėje.

Ko palinkėtum lygai ir varžovams likusioje sezono dalyje ?

Lygai palinkėčiau toliau plėstis ir įtraukti naujus žaidėjus. Varžovams palinkėčiau kuo mažiau traumų ir kuo daugiau pergalių, tik, žinoma, ne prieš mus.

Lukas Jurevičius ("Perkūno Oželiai") tapo šios savaitės interviu rubrikos svečiu

 

Savaitės dvikova

 

Išrinkti vieną mačą šią savaitę yra sunku, tad šiame skyrelyje jums pateiksime mūsų manymu tris mačus nuo įdomiausio ir atkakliausio iki mažiau atkaklių. Pirmos vietos šią savaitę nusipelno rungtynės, kuriose susitiko dvi pajėgios B pogrupio komandos, tai aikštės šeimininkai ,,LT2018“ bei svečių komanda ,,OAKS“ su rezultatyviausiu komandos bei lygos žaidėju Gražvydu Balsevičiumi. Rungtynės vyko labai rezultatyviai ir permainingai. Šiose taškų lenktynėse solidžią atkarpą sužaisdavo tai viena, tai kita komanda. Puolant varžovų krepšį rungėsi daugiausia du žaidėjai - tai šeimininkų atstovas Paulius Smažinas bei jau minėtas svečių komandos žaidėjas Gražvydas Balsevičius. Geriau jose sekėsi ,,OAKS“ žaidėjui, o susitikimo nugalėtojas per pagrindinį laiką nepaaiškėjo. Maža to ir papildomos 5 minutės nugalėtojo neišaiškino, tad teko žaisti antrą pratęsimą, kuriame kiek geriau pasirodė ,,OAKS“ komanda ir plėšte išplėšė pergalę iš varžovų rankų. Galutinis rungtynių rezultatas - 104:106. Tokį rezultatą ne visada pavyksta užfiksuoti net NBA rungtynėse. Į dvikovą susirinkę žiūrovai turėjo būti pakylėti išvydę tokią dramą aikštėje. Nugalėtojų gretose spindėjo Gražvydas Balsevičius kuris, atrodė,  kad  šiose rungtynėse metimus galėtų pataikyti užsimerkęs, ne iš visų distancijų metė puikiu pataikymu. Dvitaškiai mesti beveik 62 procentų taiklumu, tritaškiai - 41, o baudos, kurių šis žaidėjas mėtė net 17, pataikytos 83 procentų taiklumu. ,,OAKS“ gynėjas surinko įspūdingus 54 taškus. Tiek taškų V lygoje šiame sezone įmetęs dar nebuvo niekas. Ko laukti iš ,,OAKS“ atstovo sekančiame komandos mače? Gal jis atseikės varžovams 60 ir daugiau taškų? Pagyrimo verti ir likę penki komandos žaidėjai, kurie puikiai darbavosi tiek kovodami dėl kamuolių, tiek ir puldami varžovų krepšį. Trys iš jų pelnė 11 ir daugiau taškų, du rinko dvigubus dublius – pelnytų taškų bei atkovotų kamuolių (Karolis Radzevičius bei Simonas Šidlauskas). Pralaimėjusiems jau minėtas Paulius Smažinas pelnė 40 taškų metimus iš žaidimo pataikydamas bendru 60 procentų taiklumu, o nuo baudų metimo linijos šio žaidėjo ranka nedrebėjo ir nebuvo pramestas nei vienas metimas. Jam gerai talkino kitas komandos atstovas Paulius Grinius, kuris įmetė 28 taškus.
        Toliau vertėtų išskirti susitikimą, kuris vyko ketvirtadienio vakarą Žemynos progimnazijoje. Čia susitiko dvi grupės komandos iš apatinės A grupės lentelės dalies. Tai aikštės šeimininkai ,,VKM 2002“ bei svečiai - "BC Mickūnai“, kurie iki šio mačo nebuvo iškovoję nei vienos pergalės ir labai norėjo pagaliau laimėti. Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos. Abi ekipos žaisdamos akiai gražų ir rezultatyvų krepšinį jau pirmame kėlinuke kartu sudėjus turėjo surinkusios net 52 taškus. Rungtynių tempas toliau nelėtėjo ir vyravo apylygis žaidimas, visada nedidele persvara priekyje būnant jauniesiems  Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniams. Ketvirtame kėlinuke atkakli kova tęsėsi,  bet pačią rungtynių pabaigą visgi ramiau sužaidė aikštės šeimininkai, kurie ir iškovojo pergalę rezultatu 100:98. Svečiai, deja, ir toliau lieka be pergalių, nors tas pirmasis laimėjimo džiaugsmas atrodė jau visai arti. Nugalėtojų gretose labiausiai išskyrė du žaidėjai - tai Matas Sakalnikas, kuris surinko 34 taškus iš žaidimo pataikydamas galima sakyti kas antrą metimą bei neklydęs nuo baudų metimo linijos. Jo ekipos draugas Ridas Mikalauskas surinko 27 taškus. Šis žaidėjas pelnė daugiau, nei dvigubai taškų, negu žaidėjo sezono vidurkis. Pralaimėjusių gretose kaip jau įprasta nesustabdomas buvo Nerijus Urbelionis, kuris šįkart pelnė 45 taškus, pasiekdamas sezono bei karjeros VKL lygoje rekordą. Antras pagal rezultatyvumą šįkart buvo 23 taškus surinkęs Kšyštof Syrnicki, kuris su tokiu savo sezono įmestų taškų vidurkį viršijo trigubai. Rungtynės galbūt būtų pasibaigę ir kitaip, jei "BC Mickūnai“ šiame mače būtų turėję daugiau atsarginių krepšininkų. Ypač trūko Algio Jakšto, kuris pastaruoju metu demonstruoja  neblogą sportinę formą.
            Trečias įdomus  mačas vyko taip pat A grupėje, kur susitiko grupės lyderiai ,,Perkūno Oželiai“ bei puikų žaidimą po Naujųjų metų demonstruojanti komanda "BKK Vėjas“.  Rungtynės vyko permainingai po viena solidesnį kėlinį sužaidžiant tai vienai, tai kitai komandai. Visgi rungtynių likimas sprendėsi paskutiniame ketvirtyje. Likus 59 sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos svečiuose žaidęs  "BKK Vėjas“ dar pirmavo penkiais taškais ir atrodė, kad pergalė yra ranka pasiekiama, tačiau tada ,,Perkūno Oželių“ lyderis įmetė staigų tritaškį, Rokas Stankevičius perėmė kamuolį ir pelnė du taškus bei likus 43 sekundėms rezultatas jau buvo lygus. Svečiai paprašė minutės pertraukėlės, po kurios "BKK Vėjas“ išmesdami kamuolį  nuo šoninės linijos jį prarado ir čia pat gavo dar vieną tritaškį į savo krepšį. Maža to, ,,Perkūno Oželiai“ toliau spaudė varžovus ir perėmę dar keletą  kamuolių  privertė juos imtis pražangų taktikos, kuriai buvo mažai laiko, o ir atsilikinėta jau pernelyg daug.  "BKK Vėjas“ sugebėjo atlošti tik du taškus per likusį laiką ir patyrė apmaudų pralaimėjimą trijų taškų persvara. Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Lukas Jurevičius, kuris  pelnė 23 taškus ir kaip dera įžaidėjui atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Jam gerai talkino Matas Sosnovskis, kuris įmetė 20 taškų. Pralaimėjusiems komandos lyderis Lukas Valeika pelnė 19 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

 

A pogrupis W L Tšk. Skirtumas
1. Abi Kairės 8 3 19 718/559 (159)
2. Pineca 9 0 18 703/500 (203)
3. KK Kardinolai 9 0 18 597/509 (88)
4. BC Rudamina 6 5 17 743/647 (96)
5. Blue Sharks 6 5 17 797/749 (48)
6. Perkūno Oželiai 8 0 16 639/450 (189)
7. SNACKBOX.LT 7 2 16 643/530 (113)
8. TBA 6 4 16 610/538 (72)
9. KK Jėgeris 6 4 16 676/624 (52)
10. Vilko Brolija 7 1 15 640/542 (98)
11. BKK Vėjas 5 5 15 676/639 (37)
12. VK Sėkmės Džentelmenai 3 7 13 602/724 (-122)
13. BC Kelreida 4 5 13 542/531 (11)
14. Užgesę talentai 2 8 12 516/632 (-116)
15. VKM 2002 1 10 12 705/945 (-240)
16. VK Tobulėjimo akademija 1 9 11 560/726 (-166)
17. Acarginiai 1 10 11 514/725 (-211)
18. BC Mickūnai 0 11 11 619/930 (-311)

 

Pogrupyje sitaucija aiškiausia turnyrinės lentelės viršuje ir apačioje. ,,Perkūno Oželiai”, "Pineca” bei "KK Kardinolai”  toliau nepralaimi, o "BC Mickūnai” vis dar ieško kelio pirmosios pergalės link. ,,Pineca” antrajame savo mače po Naujųjų metu  lengvai susidorojo su ,,VKM 2002” jaunuoliais. Šiame mače net 45 taškus surinko lyderių atstovas Lukas Beleška, iš žaidimo metęs 33 kartus ir iš jų pataikęs ganėtinai daug - 20 metimų. Šis žaidėjas surinko galima sakyti tiek pat taškų, kiek ir visa varžovų komanda kartu sudėjus. Puikiai sužaidė ir nugalėtojų komandos įžaidėjas Aurimas Virganavičius. Nors pats jis ir neįmėtė taškų, bet atkovojo net 13 kamuolių, atliko net 14 rezultatyvių perdavimų ir perėmė iš varžovų 8 kamuolius. Tiesa suklydo 7 kartus, kas sutrukdė šiam sportininkui tapti geriausiu savaitės įžaidėju. Aurimui visai nedaug trūko iki solidaus trigubo dublio, kas V lygoje yra retas reiškinys. ,,Perkūno Oželiai” vos išnešė sveiką kailį rungtynėse su "BKK Vėju”. Apie šias rungtynes plačiau jau kalbėjome ankstesnėje apžvalgos dalyje. "BC Mickūnai”, kaip žinia, po rezultatyvios kovos krito prieš jaunuosius ,,VKM 2002” ir patyrė jau 11 pralaimėjimą iš eilės. "KK Kardinolai” gan nerezultatyvioje ir klampioje kovoje įveikė grupės vidutiniokus "KK Jėgėrį”. Pagreitį kaip ir galima tikėtis įgauna ir jau iki 5 vietos grupėje kyla ,,Blue Sharks”, kuri praėjusią savaitę du mačus žaidė su apatinės grupės dalies komandomis ir jas įveikė vidutiniškai net 33 taškų persvara. Grupes lyderius vis labiau persekioja ir ,,Snacbox.lt”, kuri sutriuškino be savo lyderio Edgaro Ivanovo žaidusią "VK Sėkmės džentelmenų” ekipą. Pralaimėjusi komanda su jau sugrįžusiu Edgaru Ivanovu priešakyje bei už jį  rezultatyviau žaidusiu Svajūnu Akstinu reabilitavosi įveikdama beveik artimiausius savo persekiotojus - komandą ,,Acarginiai”, kurie liko tik su viena pergale, kai tuo tarpu šios savaitės jų varžovai yra surinkę jau tris. ,,Vilko brolija” turėjo vargo su gynybos specialistais - komanda ,,TBA” tačiau visgi ją įveikė vos dviejų taškų persvara ir lieka tik su vienu pralaimėjimu. Tuo pačiu klubas yra konkurencingas kovoje ir dėl pirmosios vietos grupėje. Šią savaitę ilsėjosi ir jėgas tolimesnėms kovoms ruošė "BC Rudamina” su Dariumi Juciumi priešakyje, bei jau 11 mačų sužaidusi ir dėl to pirmoje vietoje esanti komanda ,,Abi kairės”. Šios ekipos pirmadienį laukia akistata su dar nepralaimėjusia "KK Kardinolų” ekipa. Įdomus mačas mūsų laukia tuomet, kai "BC Rudamina” pergalės atveju bandys aplenkti ,,Blue Sharks” kolektyvą. Įdomu, kaip ,,Blue Sharks” seksis kautis su priešininkų lyderiu Dariumi Juciumi.

Edgaras Ivanovas padėjo "VK Sėkmės Džentelmenų" komandai pasiekti dar vieną pergalę

 

B pogrupis W L Tšk. Skirtumas
1. SK Skaidiškės 8 0 16 603/448 (155)
2. Oaks 6 4 16 711/668 (43)
3. BC Suppleo (SKOLA) 5 5 15 600/592 (8)
4. LT2018 6 2 14 615/489 (126)
5. BC Žiedinis Raumuo 5 4 14 488/509 (-21)
6. Meridianas 6 1 13 468/339 (129)
7. Socialinių MK 5 2 12 462/415 (47)
8. Knauf Reunion 3 4 10 440/452 (-12)
9. Kavarskas 4 2 10 407/356 (51)
10. MarkMonitor 2 6 10 402/515 (-113)
11. KK Luksara 3 3 9 374/376 (-2)
12. LPK Liberna / Gervėčių Kraštas 2 5 9 452/445 (7)
13. Brick City 3 3 9 384/411 (-27)
14. TV3 & TVPlay Home 1 6 8 380/511 (-131)
15. Duok dėdei vieną 1 5 7 293/359 (-66)
16. Lyderiai 1 5 7 330/423 (-93)
17. BC Carmita 0 4 4 188/289 (-101)

 

Apie įdomiausią šios grupės susitikimą jau kalbėjome, o apie dar keletą likusių - šiek tiek plačiau. Grupėje ir toliau nepralaimi "SK Skaidiškės”, kurios neturėjo didesnio vargo su vadinamu ,,juoduju čempionato arkliuku” - ,,Knauf  Reunion”. Ant antro grupės laiptelio įsitaisė ,,OAKS”, kuri su įspūdingą savaitę turėjusiu  ir net po 46,5 taško metusiu Gražvydu Balsevičiumi priešakyje, atvedė savo komandą į dvi pergales. "BC SUPPLEO” lengvai įveikė vienus grupės autsaiderių ,,Duok dėdei vieną” ir atsidūrė trečioje grupės vietoje. Dar vienas įdomus rezultatas užfiksuotas rungtynėse tarp šeimininkų ,,MarkMonitor” bei svečių - ,,Meridiano”. Rungtynėse šeimininkai pelnė tik 30 taškų ir pralaimėjo jau antrąją triuškinančią iš eilės pergalę iškovojusiems ,,jūrininkams” net 40 taškų persvara. Pralaimėtojų gretose vėl nebuvo vieno lyderių - Egidijaus Mažeikos, o ir Arūno Liudvinavičiaus pastangų, kuris pelnė net 17 komandos taškų, nepakako labiau pasipriešinti varžovams. Nugalėtojų gretose antrą mačą iš eilės solidžiai sužaidė Almantas Stankevičius, kuris įmetė 17 taškų ir atkovojo 20 kamuolių. Šis žaidėjas ir toliau yra vienas pavojingiausių priekinės linijos žaidėjų visoje lygoje. Pagal puolime atkovotus kamuolius ,,Meridiano” atstovas šiuo metu užima aukštą 4 vietą. Kitose grafose, kurios susiję su atkovotais kamuoliais, šis žaidėjas irgi yra dešimtukuose. Pirmają pergalę pagaliau iškovojo ,,TV3 & TV Play Home” krepšininkai, kurie išvykoje palaužė aukščiau lentelėje stovinčią ,,KK ,,Luksarą”. Pergalė iškovota daugiausia 29 taškus įmetusio ir 14 taškų atkovojusio komandos lyderio Jono Norvaišo dėka. Šis 203 centimetrų ūgio žaidėjas tapo geriausiu savaitės vidurio puolėju visoje V lygoje. Keletas pogrupio komandų vis dar laukia galimybės pirmą kartą išbėgti ant parketo antrajame rate ir panašu, kad tai padarys jau ateinančią savaitę. Bus labai įdomu stebėti, kaip į lygos kovas sugrįš "Kavarsko" ekipa, kuri pasirodys ant parketo po ilgesnės, nei mėnesio pertraukos.

"Duok dėdei vieną" atstovas Justinas Musteikis (meta į krepšį) šiemet lygoje žaidžia daugiau savo malonumui

 

Simbolinis savaitės penketukas

 

Gražvydas Balsevičius

46,5 taško (+50.5 naud.)

Lukas Jurevičius

23 taškai (8 rez.p., +34 naud.)

Kšyštof Syrnicki

23 taškai (+30 naud.)

Paulius Smažinas

40 taškų (+38 naud.)

Jonas Norvaišas

29 taškai (+46 naud.)

PG SG SF PF C
V Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009