VI LYGA - PIRMOSIOS SEZONO DALIES APŽVALGA IR PROGNOZĖS

2019-01-05

Tęsiame savaitinį Top Sport - VKL apžvalgų maratoną, o šią savaitę koncentruojamės į tai, kas vyko dar iki Naujujų metų. Kaip ir įprastai, šeštadienį dėmesys krypsta į žemiausią divizioną - VI lygą. Apžvalgoje stengsimės išskirti kol kas solidžiausiai atrodančias komandas, čempionato nusivylimus, pretendentus į MVP titulą bei ir toliau pabandysime paspėlioti, kaip atrodys turnyrinė lentelė pasibaigus reguliariajam sezonui. Taigi kviečiame šeštadienio rytą pradėti su VKL!

 

Geriausiai pasirodžiusios komandos

 

Neabejotinai geriausia pirmosios sezono dalies komanda tapo "Ferratum". Kojas apšilę VKL Vasaros lygoje, šios komandos žaidėjams pasitaikė puiki proga išmėginti jėgas naujai įsikūrusioje VI lygoje. Visgi panašu, kad galbūt šiam kolektyvui reikėtų pasvarstyti ir apie žaidimą kiek stipresnėje lygoje - per pirmąsias aštuonerias rungtynes "Ferratum" iškovojo septynias pergales ir yra vienvaldžiai čempionato lyderiai. Skirtumai, kuriais komanda skynė pergales, nėra dideli, tačiau laimėjimai, pasiekti pirmame rate, gali kaip reikiant užauginti sparnus prieš sezoną skeptiškai vertintai komandai. Vienintelį kartą pirmenybių lyderiai patyrė svečiuose prieš Artūro Giedraičio vedamą "VK Big Deal" komandą, tačiau apskritai už pirmą sezono dalį šiam kolektyvui galime parašyti stiprų devynetą. "Ferratum" nedemonstruoja kokybiškiausio puolimo, tačiau puikiai taiko komandinę gynybą, o kas svarbiausia - turi nugalėtojų mentalitetą. Didžioji dalis ekipos demonstruojamų rezultatų priklauso nuo trijų kertinių žaidėjų pasirodymo - dviejų aukštaūgių Slavomir Janovič (vid. 12,3 taško, 9,7 atk. kam., ir 18 naud. bal.) bei Arvydo Šturo (14,7 atk. kam., 16,8 naud. bal.) bei įžaidėjo Domo Balčiūno (17,2 taško). Rezultatyviu žaidimu prisideda ir Remigijus Juodvalkis, tačiau pastarasis pasirodo ne kiekvienose rungtynėse. Būtent atsarginių suolelis gali kiek pakišti koją "Ferratum" komandai. Reguliariojo sezono metu, kol komandos dar nedemonstruoja geriausio žaidimo, tai galbūt ir neišryškėja kaip didelė problema, tačiau ypatingai atkrintamosiose varžybose, kuriose svarbus kiekvieno nario indėlis, tai gali būti didelis minusas kovoje dėl medalių. Per porą mėnesių "Ferratum" ant popieriaus tikrai dar netapo stipriausia lygos komanda, tačiau pretendente į medalius - tai tikrai.

 

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad "VK Don Pedro Užkandinė" už "Ferratum" atrodo kiek solidžiau, tačiau du patirti pralaimėjimai neleidžia jos įvardinti kaip geriausios. O ir pralaimėjimai buvo patirti lygos vidutiniokėms - "UwB" ir "VK 4 Fun". Prieš sezoną šio kolektyvo galimybės VI lygoje taip pat buvo vertinamos kuklokai (prognozuota 8 vieta), tačiau šiame čempionate nuprognozuoti tiksliai yra be galo sunku, kadangi komandų pajėgumai yra labai panašūs. "VK Don Pedro Užkandinė" yra solidi puolimo komanda, pagal pelnomis taškus lygoje užimanti trečią vietą. Tiesa, komanda atrodo labai pažeidžiama. Ji turi aiškiai išskirtą puolimo lyderį - vidurio puolėją Šarūną Tuskenį, kuris vidutiniškai renka po dvigubą dublį - 15,6 taško ir 10 atkovotų kamuolių (22,3 naudingumo balo). Jeigu varžovai turi solidžią priekinę liniją, "VK Don Pedro Užkandinė" prarandą pagrindinį ir bene vienintelį savo ginklą, o tuomet tenka ieškoti kitų X faktorių. Tokiu gali tapti Andrius Radzevičius, pelnantis po 12,3 taško. Ar galėtume išskirti jų daugiau? Yra Mindaugas Kalinauskas, Kristian Mozes, tačiau šių žaidėjų forma iki Naujujų metų labai svyravo, todėl ir jų perspektyvas krepšinio aikštelėje reikėtų vertinti atsargiai. Pagal komandos demonstruojamus rezultatus panašu, kad ekipa turi kiek daugiau potencialo nei paminėti "Ferratum", tačiau sudėtyje privalo atsirasti daugiau svaresnį indėlį inešančių krepšininkų. Bet kokiu atveju, "VK Don Pedro Užkandinė" - malonus pirmosios sezono dalies atradimas, čempionate galintis pasigrumti ir dėl pačių aukščiausių vietų.

 

Dar viena komanda, kuriai prieš sezoną buvo žadama vieta už pirmojo ketvertuko (6 vieta), tačiau maloniai stebinanti ir žaidžianti akiai patrauklų krepšinį - tai "Yatekomo". Pagal statistinius rodiklius, būtent ši komanda turėtų būti geriausia - ji praleidžia mažiausiai taškų (vid. po 48,4), bet pati pelno daugiausiai (vid. po 64,9 taško). "Yatekomo" pranašumas - kiek didesnis patirties bagažas Vilniaus krepšinio lygoje. Praeitą sezoną žaisdami "Vilniaus vilkų" pavadinimu ekipa grūmėsi V lygoje. Ir nors didelių kalnų nuversti nepavyko (regulariame sezone 6 pergalės iš 18), šiemet žengę žingsneliu žemyn komandos atstovai tikisi reabilituotis. "Yatekomo" sezono startas buvo kiek vangokas - nusileista tiesioginiams oponentams "Ferratum" bei "Don Pedro Užkandinei", tačiau šiuo metu komanda yra pasiekusi trijų pergalių iš eilės seriją, o varžovai vidutiniškai yra triuškinami didesniu nei 30-ies taškų skirtumu. Panašu, kad su laiku "Yatekomo" krepšininkai įgyja vis daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, o kaip kolektyvas panašėja į vieną kumštį - tai labai svarbu ateitiems kovoms. Svarbiausias komandos krepšininkas yra 2 metrų ūgio vidurio puolėjas Šarūnas Misiūnas, vidutiniškai renkantis po 14 taškų, 12 atšokusių kamuolių ir 19,8 naudingumo balo. Rezultatyviausiu ekipos žaidėju ir toliau išlieka Linas Petreikis, pelnantis po 15 taškų ir dar sugriebiantis po 6 kamuolius. Svariai prie komandos rezultatų prisideda Mantas Grigaitis su Mindaugu Kikiu. "Yatekomo" atrodo gerai subalansuota komanda, turinti pajėgių krepšininkų beveik visose pozicijose. Galbūt trūksta kiek didesnio atsarginių žaidėjų indėlio, tačiau kaip minėjome, tikriausiai nė viena VI lygos komanda neturi reikiamų išteklių turėti tolygią sudėtį. 

 

Didžiausi nusivylimai

 

Vienas geriausių lygos puolimų, tačiau ir viena silpniausių gynybų - taip galėtume apibūdinti pirmą reitingą prieš sezoną turėjusią "M.K.Č." komandą. Daugiau nei 60 rungtynių VKL sužaidusi komanda žino, kad prasta sezono pradžia nieko nereiškia, tačiau mūsų lūkesčių "M.K.Č." kol kas nepateisina. Tik trys pergalės per septynerias rungtynes - silpnas pasirodymas tokio kalibro kolektyvui. Nepaisant to, kad pergalės buvo pasiektas vidutiniškai beveik 30-ies taškų skirtumu, tačiau trys patirti pralaimėjimai vienženkliais skirtumais parodo kiek silpną komandos vidinę būseną. Jei Evaldas Žigutis, savo, kaip vieno iš lyderių statusą pateisina su kaupu (14,3 taško, 11,5 atkovoto kamuolio ir 20,8 naudingumo balo), tai likusiems priekinės linijos žaidėjams, kuriems buvo prognozuotas lyderių vaidmuo - Justui Rinkevičiui ir Domui Kurkliečiui, yra būtina pasitempti. Gerai atrodo ir Mantas Pelakauskas, renkantis po dvigubą dublį, tačiau "M.K.Č." privalo atrasti žmogų, kuris galėtų ne tik stumdytis po krepšiais, bet ir kurti žaidimą - tokiu bando būti Marius Kavaliauskas, tačiau kuomet pagrindinis įžaidėjas renka tik po 4,7 naudingumo balo bei turi beveik identišką rezultatyvių perdavimų ir klaidų santykį, aukštų rezultatų tikėtis neverta. Suprantama, kad "M.K.Č." savo puolimą ir toliau grįs per aukštus žmones, tačiau žaidimo įvairovė komandai tikrai nepamaišytų. 

 

Ne pačią sėkmingiausią sezono pradžią sužaidė ir "Egzistenciniai klausimai", puoselėjantys nemažas viltis dėl VI lygos medalių. Visuomet energingų, puikiai nusiteikusių menininkų kolektyvas šiemet iškovojo tris pergales iš šešių ir šiuo metu rikiuojasi 11-oje vietoje. Žinoma, pralaimėjimai buvo patirti lygos lyderiams - "Ferratum" ir "VK Don Pedro Užkandinei" (bendras tik septynių taškų deficitas), todėl didelio burbulo išpūsti tikrai nereikia. Keletas pergalių ir "Egzistenciniai klausimai" jau atsidurtų pirmame komandų penkete, tačiau tam pasiekti reikia ir kiek aktyvesnio žaidėjų pasirodymo rungtynėse. Ekipos veidas ir žaidžiantysis treneris, taip pat "Žalgiris TV" vedėjas ir krepšinio komentatorius Rytis Kazlauskas šiemet sužaidė tik vienerias rungtynes, o lyderio naštą iš jo perėmė kitas nedidukas įžaidėjas Mindaugas Bundza (6,5 rez. perd., 13,8 naud. bal.). Solidžiai žaidžia ir Gediminas Bernadišius ir Vilius Arlauskas, tačiau kol kas pasigendame geresnių priekinės linijos krepšininkų pasirodymo. Kova dėl atkovotų kamuolių - viena iš didžiausių "Egzistencinių klausimų" problemų - jie lygoje nepatenka tarp 10-ies geriausių dėl kamuolių kovojančių ekipų. Susitvarkius tai, neabejotinai padidėtų ir pergalių skaičius. Ekipa turi nemažo potencialo, tačiau jau laikas pradėti žaisti tikrą krepšinį!

 

Dvi autsaiderės

 

Deja, tačiau lygoje išsiskiria du kolektyvai, kurie panašu, kad neatitinka ir VI-osios lygos lygio. Tai "Parazitas" bei "Intersurgical Junior" klubai. "Parazitui" prieš sezono pradžią VKL ekspertai žadėjo daugiau nei, kad turi šiuo metu - paskutinė vieta, bet galbūt pakalbėkime apie talentingiausius Pabradės krepšininkus, kurie atstovauja "Intersurgical Junior". Tai komanda su nemažomis perspektyvomis - 13-18 metų jaunuoliai tik debiutuoja megėjų krepšinyje, todėl normalu, kad jauniems žaidėjams, nesitreniruojantiems kaip tikrose krepšinio mokyklose, yra nelengva apšilti kojas. Komandoje yra du kiek labiau patyrę krepšininkai - Miroslav Urbanovič ir Tomas Jadzevičius, kurie dalija patarimus jauniesiems Pabradės talentams. Į rezultatus "Intersurgical Junior" šiuo metu tikrai nežiūri, jiems svarbu jaunųjų sportininkų tobulėjimas krepšinio aikštelėje. Nepaisant to, neatmetame galimybės, kad Pabradės krepšininkai galėtų įkasti "Parazitui" ir sezoną pabaigti kišenėje turėdama ir keletą pergalių.

 

VKL prognozės

 

Kad būtų įdomiau tiek pačioms VKL VI lygos komandoms paneigti VKL ekspertų prognozes, tiek ir mums pasitikrinti savo žinias, pateikiame savo variantą, kaip komandos išsidėstys turnyrinėje lentelėje po reguliaraus sezono.

 
Vieta Komanda
1 Yatekomo
2 VK Don Pedro Užkandinė
3 Ferratum
4 VK Big Deal
5 Egzistenciniai klausimai
6 M.K.Č.
7 VK Meradog
8 BIL
9 Harc Team / Korona
10 VK 4 Fun
11 UwB
12 VK Experienced
13 Parazitas
14 Intersurgical Junior

Pirmosios sezono dalies MVP

Nors ir sužaidė tik tris rungtynes, už daugelį VI lygos žaidėjų galva geresnis yra Artūras Giedraitis, atstovaujantis "VK Big Deal" komandą. 41-erių galingo sudėjimo vidurio puolėjas yra savo ekipos lyderis tiek aikštelėje, tiek ir už jos ribų, o savo išmintimi dalijasi ir su bendraklubiais. Daugiau nei 200 rungtynių VKL sužaidęs A.Giedraitis šiemet puikiai atrodo tiek IV, tiek ir V lygoje, todėl žaisti žemiausiame divizione jam problemų nesukyla. Vienintelis minusas - Artūro lankymasis komandos rungtynėse. Tačiau normalu, jog žaidėjas, žaidžiantis per tris lygas, yra itin užimtas. Per 35 žaidimo minutes Artūras Giedraitis vidutiniškai pelno po 14,3 taško, atkovoja net 16,3 kamuolio, atlieka po 5,7 rezultatyvaus perdavimo ir renka 29,7 naudingumo balus, o "VK Big Deal" su aukštaūgiu iškovojo visas tris pergales.

 

Pirmosios sezono dalies simbolinis penketas

 

Klaidas Bužinskas

19,3 taško (3,8 rez. perd., +23,3 naud. bal.)

Vitalij Viduto

16 taškų (12.5 atk. kam., +19,8 naud. bal.)

Edmundas Bliuvas

17,5 taško (15 atk. kam, 2,5 blk., +28 naud. bal.)

Šarūnas Tuskenis

15,6 taško (10 atk.kam., +22,3 naud. bal.)

Erikas Ivanovas

17,9 taško (11,8 atk. kam., +20,5 naud. bal.)

PG SG SF PF C

 

Verti paminėjimo: Evaldas Žigutis ("M.K.Č."), Mantas Venckus ("VK Experienced"), Šarūnas Misiūnas ("Yatekomo"), Slavomir Janovič ("Ferratum").

VI LYGA - PIRMOSIOS SEZONO DALIES APŽVALGA IR PROGNOZĖS

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009