V Lyga - pirmosios sezono dalies apžvalga ir prognozės

2019-01-04

Atėjus pirmąjam Naujųjų metų  penktadieniui, TOP SPORT - VKL pristato penktos pagal pajėgumą lygos pirmos sezono pusės apžvalgą. Šios lygos kovos po šventinės petraukos startavo vakar. Komandos iki šiol yra sužaidę nuo 4 iki 10 rungtynių, tad antrojoje sezono pusejė dar visko gali būti. Net ir paskutines vietas grupėse užimančios komandos dar gali ženkliai pakilti, ypač tos kurios sužaidusios po 4-5 mačus. Šią savaitę Jums pristatome apžvalgą, kurioje išrinksime geriausius pirmos sezono pusės žaidėjus, komandas. Išskirsime mūsų manymu ir kol kas labiausiai nuviliančias ir stebinančias komandas. Bandysime nuspėti, kaip atrodys lygos turnyrinė lentelė prieš atkrintamąsias, tad pradedame nieko nelaukdami.

 

Geriausiai pasirodžiusios komandos

 

Išrinkti tokias komandas šioje lygoje labai sunku, nes yra net 4 nepralaimėjusios komandos. Tiesa, nei viena nėra savo pogrupio lyderė, nes yra sužaidusios keletą rungtynių mažia, nei pirmaujančios pogrupių komandos. Daugiau nepralaimėjusių yra A grupėje - 3, B pogrupyje – 1. Šį sykį daugiau pakalbėsime apie tris iš jų, pradėdami nuo A pogrupio.  Aukščiausiai - trečioje vietoje grupėje stovi "Perkūno Oželiai". Ši komanda, sėkmingai žaidusi ir VKL Vasaros lygoje, tokį savo pasirodyma tęsia ir pagrindiniame turnyre. Viena jauniausių lygos komandų žaidžią greitą, komandinį, rezultatyvų bei  akiai malonų krepšinį. "Perkūno Oželiai" kiekvienose rungtynėse įmeta vidutiniškai po 81,1 taško ir užima antrąją vietą pagal šį rezultatą visoje lygoje. Komandai puikiai diriguoja įžaidėjas Lukas Jurevičius, kuris pateko į simbolinį pirmos sezono pusės geriausių žaidėjų penketuką ir ne be reikalo jau spėjo apsivilkti VKL Rinktinės marškinėlius EABL turnyre. Šis žaidėjas yra ir rezultatyviausias bei naudingiausias komandoje (17,7 taško, +26.7 naud. bal.).  Jam gerai talkina dar trys komandos draugai, kurie meta po daugiau, nei 13 taškų per rungtynes bei renka dviženklį naudingumo balą. Tai Rokas Stankevičius, Matas Sosnovskis ir Lukas Vaitkus. Ši komanda ginasi puikiai, praleisdama vidutiniškai tik kiek daugiau, nei vos po 54 taškus per rungtynes. Visi šie rezultatai leidžia būti komandai beveik toje vietoje, kuri ir buvo prognozuota sezono pradžioje. Žiūrint į tolimesnį ekipos tvarkaraštį panašu, kad ši serija – be pralaimėjimų, gali prasitęsti ir ilgiau.

Ant ketvirtojo laiptelio kol kas A grupėje stovi kolektyvas "Pineca", kuris kol kas taip pat pateisina lūkesčius ir turi  galimybes pakilti  į komandai sezono pradžioje prognozuotą pirmą vietą. Tiesa, šios ekipos lyderis šįkart nėra, kaip buvo manoma, Mantas Leonavičius. Jis už komandą sužaidė tik vieną mačą o ir jame pasirodė blankiai, neįmesdamas nei taško. Vėliau šis žaidėjas nepasirodė nei vienose rungtynėse. Komandos lyderio rolę puikiai perėmė Lukas Beleška, kuris šiuo metu yra vienas rezultatyviausių ir naudingiausių lygos žaidėjų. Jam ir kitiems komandos draugams skirstant kamuolius puikiai talkina įžaidėjas Aurimas Virganavičius, kuris kiekvienose rungtynėse atlieka po 5,3 rezultatyvaus perdavimo. Šioje kategorijoje, tai yra 6 rezultatas visoje lygoje. Įžaidėjas yra net 195 cm ūgio ir tai padeda jam ir pačiam pelnyti virš 18 taškų kiekvienose rungtynėse. Aurimas gali  pakovoti ir dėl kamuolių. Vienas :Pinecos" vedlių po metų pertraukos grįžęs į VKL pirmenybes tampa viena pastebimiausių figūrų visoje lygoje. Dviženklį taškų skaičių komandoje renka ir Tomas Zajankauskas. Tiesa, komanda dar nežaidė su kitomis geriausiai puolančiomis ir puikias sudėtis turinčiomis "Vilko Brolijos" ar "Perkūno Oželių" ekipomis, kur gali paaiškėti tikrasis komandos potencialas kovojant netgi dėl medalių šioje lygoje.

B pogrupyje be pralaimėjimų žengia "SK Skaidiškės II", kurios tik dėl mažesnio sužaistų rungtynių skaičiaus šiuo metu yra trečioje pogrupio vietoje. Komanda taip pat yra vienu geriausiai puolančių lygos kolektyvų bei šioje kategorijoje užima ketvirtąją vietą. Klaida buvo manyti,  kad šios komandos žaidėjai sensta ir gali nerodyti gerų rezultatų. Kol kas nieko panašaus nematome. Klausimas lieka aktualus - kada pamatysime pirmąjį komandos pralaimėjimą ? Gali atsitikti taip, kad ši komanda ir nesuklups, nes B grupės dalyvės atrodo iš šono žiūrint šiek tiek silpnesnės nei A grupėje, bent jau kalbant apie komandų žaidimą puolant varžovų krepšį. Skaidiškių miestelio komandos stiprybėmis išlieka vieningumas ir puikus fanų palaikymas žaidžiant namų arenoje. Ryškesnį lyderį komandoje surasti sunku, o tai daro šią rinktinę dar pavojingesne. Nebent gali stebinti tai, kad antroje vietoje naudingiausių ir rezultatyvių komandos žaidėjų sąraše yra gynėjas Darius Asanavičius,  kuris pernai komandoje sužaidė tik vienerias rungtynes ir buvo neaišku, kokios formos į rungtynes grįš šiemet.

 

Didžiausi netikėtumai

 

Labiausiai nustebinusia komanda reikėtų laikyti "KK Kardinolus". Šiai komandai sezono pradžioje buvo prognozuojama tik 16 vieta grupėje, tačiau komanda tildo skeptikus ir šiuo metu nepralaimėjusi dar nei vienų rungtynių yra 5 grupės vietoje bei turi visas galimybes kilti dar aukščiau. Komandoje yra praktiškai penki žaidėjai, metantys po 9 ir daugiau taškų kiekvienose rungtynėse, tačiau ryškesni lyderiais kiek netikėtai tapo Vytautas Narkevičius ir Karolis Tuskevičius, kurie kartu kiekvienose rungtynėse įmeta daugiau, nei 27 komandos taškus. Vidurio puolėjas Karolis Marcinkus bei snaiperiu turėjęs būti Andrius Kerbelis yra toli nuo savo geriausios formos. Norint išlaikyti pergalingą tempą klubui reikia naudingesnio žaidimo ir iš šių vyrukų. "KK Kardinolai" patenka į lygos dešimtukus metant tiek iš baudų, tiek iš tritaškių, tiek iš dvitaškių. Tačiau norint siekti dar geresnių rezultatų reiktų labiau dalintis kamuoliu tarpusavyje ir vengti diskusijų su teisėjais ar grubaus žaidimo, nes pagal techinines pražangas "KK Kardinolai" garbingai pirmauja visoje lygoje. Komanda dar nėra žaidusi su jau minėtomis kitomis be pralaimėjimų žengiančiomis favoritėmis, kur ir paaiškės, ar toks komandos startas nėra viso labo tik sėkmė.

Kita komanda, kuri šoka šiek tiek aukščiau, nei prognozuota, yra to paties A pogrupio komanda ,,TBA”, kuri su 6 pergalėmis šiuo metu yra net antroje grupės vietoje. Komandos raktas į pergales visų pirma yra gynyba. Tą jie patvirtino ir vakar žaisdami su "Acarginiais", leisdami varžovams įmesti tik 47 taškus. Pagal praleistus taškus į savo krepšį ši komanda užima 2-ąją vietą lygoje. Kol kas klubas neturi gan didelių problemų ir kovojant dėl kamuolių. Pagal puolime atkovotus kamuolius komanda yra viena geriausių visoje lygoje. Pagerinus tai ir gynyboje galima galvoti apie išlikimą pirmąjame grupės penketuke ir po reguliaraus sezono. Žinoma, reikia gerinti ir pataikymą, ypač kalbant apie komandos atsarginių suolelio žaidėjus.

 

Juodieji čempionato arkliukai

 

 

Tokiomis komandomis galėtų būti "Brick City"” ir "Knauf Reunion" kolektyvai. Abi šios komandos žaidžia B pogrupyje ir abi debiutuoja pirmenybėse. Šiuo metu pirmoji minėta yra 9 vietoje, o antra - 13, tačiau abi sužaidusios dar tik po 5 mačus ir turi galimybes kilti gerokai aukščiau. Abi ekipo jaunos žaidėju amžiumi, atkaklios, veržlios ir gali kovoti su kiekvienu varžovu. Jau dabar yra žaidžiama panašiu ritmu su tokiomis brandžiomis mėgėjų krepšinio komandomis, kaip "LPK Liberna / Gervėčių Kraštas" ar "KK Luksara", kurios yra lygos senbuvės. Turnyrinėje lentelėje lenkiamos pajėgūs "Lyderiai" bei "BC Carmita". Abiejų "juodųjų arkliukų" tarpusavio susitikimą po įdomios kovos laimėjo "Brick City", o tikrasis abiejų komandų pajėgumas išaiškės jau netrukus sužaidus su pirmos lentelės dalies komandomis. "Brick City" gretose varžovams nervus turėtų patampyti Ernestas Lebedev, Tomas Urbonas ir Tomas Džiugelis, kurie beveik visuose mačuose renka dvigubus dublius. "Knauf Reunion" gretose išskiria Augustinas Zigmontas, Kipras Tilvytis bei Ignas Baranauskas.

 

"Pineca" ne tik galingai pradėjo čempionatą, bet ir išlaiko puikų humoro jausmą komandoje

 

Labiausiai nuviliančios komandos

 

Pirmiausia tokia komanda reikėtų laikyti "Blue Sharks". Ši komanda su 4 pergalėmis ir tiek pat pralaimėjimų šiuo metu užima tik 10 grupės vietą, nors jiems buvo prognozuojama trečioji pozicija. Šį rezultatą dabar bus labai sunku pasiekti, bet teoriškai gal ir įmanoma, tačiau laimėti reikia pradėti nedelsiant. Komandos bėdos yra tame, kad tik bene viename mače buvo susirinkę visi pagrindiniai komandos žaidėjai. Ryškesniu jos lyderiu ir vienų efektyviausių bei rezultatyviausių komandos žaidėjų yra Žydrūnas Benaitis. Jis yra vienas iš tų žmonių, kurie į rungtynes atvyksta dažnai. To negalime pasakyti apie tik į dvi rungtynes iki šiol atvykusi svarbų ir vieną rezultatyviausių žaidėjų komandoje Tomą Minkevičių, kuris buvo viso labo dviejuose komandose mačuose. Galbūt priešingai, nei "Skaidiškių II" kolektyvas,  šios komandos žaidėjai iš tikrųjų sensta ir yra kiek praradę meilę krepšiniui. Ar tai komanda paneigs, pamatysime netrukus.

Nuvilia ir komandos "BC Carmitos" pasirodymas, kuri yra net 12 pozicijų žemiau, nei prognuozuota ir dar nėra iškovoję pergalių. Šiuo metu klubas yra paskutinėje grupės vietoje. Kol kas komanda beveik visas rungtynes pralaimėjo triuškinančiais skirtumais ir šviesos tunelio gale nematome. Būsimos dvi dvikovos, kuriose matome pajėgias komandas "BC Carmitai" taip pat nieko gero nežada. Komandai kol kas trūksta visko. Ji nepatenka nei į vieną geriausiai žaidžainčių komandų dešimtuką. Individualiai stipresnis yra tik komandos 3 pozicijos žaidėjas Ovidijus Gailius, kuris ir yra rezultatyviausias komandos žaidėjas.

Trečioji komanda, kuri yra dešimt pozicijų žemiau, nei prognozuota - "LPK Liberna / Gervėčių Kraštas". Ekipa yra iškovojusi 2 pergales iš penkių galimų ir rikiuojasi vos 12 vietoje, nors buvo prognozuojama antra. Reikalams pagerinti Gervėčių atstovams dar yra realiau, nei prieš tai minėtai komandai, nes krepšininkai sužaidė tik 5 rungtynes, tad nuo antros vietos juos skiria trys pergalės. Šioje painioje grupėje pagerinus žaidimą dar tikrai galima tiek pakilti, tiek ir kristi dar žemiau. Gervėčių atstovams neblogai sekasi perimti kamuolius iš varžovų, kovoti dėl kamuolių po abiem krepšiais, bet didžiausia komandos bėda yra atakų užbaigimas - tiesiog nepavyskta pataikyti į krepšį ir tai trukdo būti geresnėje pozicijoje. Tą pagerinus galima tikėtis jei ne prognozuotos vietos, tai bent buvimo grupės šešetuke prieš atkrintamąsias.

 

"LPK Liberna / Gervėčių Kraštas" kol kas gali tik prisiminti pergalingus savo žygius

 

VKL prognozės

 

VKL IV ir V lygos apžvalgininkas Audrius Švelnikas pabandys nuspėti, kaip ekipos išsidėstys dviejuose šios lygos pogrupiuose.

A pogrupis
Vieta Komanda
1 Pineca
2 Vilko Brolija
3 Perkūno Oželiai
4 Abi kairės
5 KK Kardinolai
6 Blue Sharks
7 Snackbox.lt
8 TBA
9 BC Rudamina
10 KK Jėgeris
11 BC Kelreida
12 BKK Vėjas
13 VK Sėkmės džentelmenai
14 VK Tobulėjimo akademija
15 VKM 2002
16 Užgesę talentai
17 Acarginiai
18 BC Mickūnai

 

B pogrupis
Vieta Komanda
1 SK Skaidiškės II
2 Socialinių MK
3 LT 2018
4 BC Žiedinis Raumuo
5 LPK Liberna / Gervėčių Kraštas
6 KK Luksara
7 Kavarskas
8 MarkMonitor
9 Meridianas
10 OAKS
11 Brick City
12 BC Carmita
13 Lyderiai
14 BC Suppleo
15 Duok Dėdei Vieną
16 Knauf Reunion
17 TV3 & TVPlay Home

 

Pirmosios sezono dalies MVP - ANDRIUS TICHONOVAS

Andrius Tichonovas ("Socialinių MK", asmeninio FB profilio foto) vidutiniškai renka po +36.5 naudingumo balo

 

Simbolinis penketukas

Gražvydas Balsevičius

28,3 taško (6,3 atk. kam., +21.7 naud. bal.)

Lukas Jurevičius

17,6 taško (5,7 rez.p., +26.7 naud. bal.)

Ignas Vilkelis

18,7 taško (14,5 atk. kam, 8,0 rez.p.,+30,3 naud. bal.)

Egidijus Mažeika

25,7 taško (22,3 atk.kam., +36.0 naud. bal.)

Darius Jucius

15,6 taško (13,9 atk. kam., +34,6 naud. bal.)

PG SG SF PF C

 

Verti paminėjimo: Aivaras Aleksiejus ("Abi Kairės"), Žydrūnas Benaitis "Blue Sharks", Lukas Beleška ("Pineca"), Edgaras Ivanovas ("VK Sėkmės Džentelmenai"), Tomas Silvanavičius ("Lyderiai"), Matas Sakalnikas ("VKM 2002").

V Lyga - pirmosios sezono dalies apžvalga ir prognozės

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009