2018/2019 m. sezonas: Įmonių lygos apžvalga

2018-11-11

Kaip niekada pajėgi ir sunkiai nuspėjama šį sezoną bus Įmonių krepšinio lyga. Aštuonios pajėgios komandos susirungs tarpusavyje dėl įvairių spalvų medalių komplektų. Pažvelkime įdėmiau, ko ateinančio sezono metu galime tikėtis Įmonių lygos varžybose. 

 

VILMA

 
Kertiniai krepšininkai: Dainius Novickas, Marius Tenikaitis, Deividas Aukštuolis, Tomas Jasiulis, Ramūnas Viščinis, Vidas Braziulis.
Stiprybės: Labai pajėgus startinis penketas
Prognozuojama vieta: 2
 
Galingas "Vilma" kolektyvas jau tampa įprasta, kad yra vieni iš Įmonių lygos favoritų, tačiau palaužti "Vidaus reikalų ministerijos" ir pasidabinti aukso splavos medaliais šiai ekipai taip ir nepavyko. Tarpsezoniu sustiprėjo komandos priekinė linija. Po trejų metų pertraukos į Vilniaus krepšinio lygą sugrįžo tvirtas sunkusis krašto puolėjas - Tomas Jasiulis. Drauge su Mariumi Tenikaičiu šie du krepšininkai sudarys labai pavojingą tandemą po krepšiais. Toliau nuo krepšio šiam klubui galingų žaidėjų juo labiau netrūks. Visam žaidimui diriguos 41 reitingą 3x3 krepšinyje visoje Lietuvoje turintis Deividas Aukštuolis, o klubo lyderiu turėtų išlikti 16 tame pačiame reitinge esantis Dainius Novickas. Šiems žaidėjams turėtų puikiai talkinti Ramūnas Viščinis su Vidu Braziuliu. Lemiamų kovų metu šiai ekipai koją pakišti gali trumpesnis atsarginių žaidėjų suolelis, tačiau galime net neabejoti, jog susirinkusi ši ekipa bus konkurencinga prieš bet kurį varžovą, net tą pačią "Vidaus Reikalų Ministeriją". 
 

WESTERN UNION

 
Kertiniai krepšininkai: Justas Urmanavičius, Aurimas Dalius Butkus, Rokas Balbierius, Arvydas Serapinas
Stiprybės: Ryškūs lyderiai
Prognozuojama vieta: 6
 
Keturis ryškius lyderius turintis "Wester Union" klubas savo rimtus ketinimus pademonstravo jau pirmosiose sezono rungtynėse, kai palaužė ne ką blogiau atrodantį "Tirolos" kolektyvą. Prie aukščiau išskirtos lyderių ketveriukės pridėkime Kęstą Juškevičių ir turėsime labai individualiai pajėgų startinį penketuką, kuris teoriškai yra pajėgus įkasti ir patiems didžiausiems favoritams. Tiesa, reikėtų pagalvoti, kai įtraukti kitus krepšininkus į žaidimą. Žaidėjų sudėtyje registruota labai daug ir, greičiausiai, visose rungtynėse susirinks gana nemenkas skaičius ir visi turės gauti savo šansą aikštelėje. Puikiai žinome, kokias gilias tradicijas turi "Western Union" krepšinio komanda ir kaip įmonė skatina darbuotojus žaisti, kadangi įmonės prezidentas Hikmet Ersek kažkada pats yra buvęs profesionaliu krepšininku. Sudėtį komanda yra surinkusi tikrai pajėgią ir šis sezonas bus puiki galimybė iškovoti garbingus apdovanojimus bei pademonstruoti pačiai aukščiausiai įmonės vadovybei, kokią stiprią krepšinio komandą turi Western Union Vilniaus miesto padalinys. 
 

TIROLA BASKETBALL

 
Kertiniai krepšininkai: .Viktoras Asačiovas, Modestas Gilys, Lukas Praskorys, Vladislav Piskariov, Karolis Murauskas, Julius Kubertavičius.
Stiprybės: Ryškus lyderis
Prognozuojama vieta: 7
 
Labai universalų ir įvairialypį startinį penketuką turės "TIROLA BASKETBALL" komanda. Visi klubo lyderiai yra kažkuo išskirtiniai. Viktoras Asačiovas fiziškai stiprus krepšininkas it galingas ledlaužis gali brautis pro varžovus, Modestas Gilys vienas geriausių viso Vilniaus miesto snaiperis, Vladislav Piskariov pasižymi savo labai aštriu prasiveržimu, Lukas Praskorys labai universalus krepšininkas, o Julius Kubertavičius labai nestandartinis vidurio puolėjas, kuris labai mėgsta žaisti atsitraukęs toliau nuo krepšio. Kol kas Viktoras Asačiovas sveiksta po ligų ir dar tik ruošiasi grįžti žaisti krepšinio, tad teks palaukti naujųjų metų, kai šis žaidėjas vėl galės demonstruoti savo senąją sportinę formą ir tada pamatysime, ko gi verta ši labai įvairiapusė komanda. O dabar likę krepšininkai turi atiduoti visas jėgas žaisdami už Viktorą, kad jam sugrįžus ir komandai pradedant demonstruoti aukščiausios klasės krepšinį, turnyrinėje lentelėje situacija nebūtų kėbli. 
 

PRESS'AS

 
Kertiniai krepšininkai: Haroldas Zenkovas, Šarūnas Nekrošius, Giedrius Pacevičius, Žilvinas Aleksandravičius
Stiprybės: Tikras vidurio puolėjas
Prognozuojama vieta: 8
 
Nelengvas sezonas nusimato "PRESS'as" komandai. Gerokai sustiprėjus Įmonių lygai varžytis tikrai nebus lengva. Kiekvienoje dvikovoje, kad iškovotų pergalę, "Press'as" turės sužaisti maksimaliai gerai. Komandos didžiausiu privalumu turėtų būti Giedrius Pacevičius. Šis 212 cm ūgio žaidėjas bus daugiausiai savo gabaritais išsiskiriantis krepšininkas visoje Įmonių lygoje. Jeigu pasirodys rungtynėse, komandos puolimą turėtų formuoti Haroldo Zenkovo, Žilvino Aleksandravičiaus ir Šarūno Nekrošiaus trijulė. Taip pat teigiamai komandos žaidimą gali įtakoti tai, jog krepšininkai per ilgą laiką bendro žaidimo laiką spėjo labai neblogai susižaisti. Žaisdami geriausią savo krepšinį "PRESS'as" gali tikrai būti konkurencingais šioje labai pajėgioje lygoje, tačiau gal komandai reikėtų atrasti dar kokį vieną gerai krepšinį žaidžiantį žurnalistą, kuris galėtų tapti šio klubu vedliu į pergales?
 

VRM - VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJA

 
Kertiniai krepšininkai: Laurynas Jacevičius, Otas Majeras, Artūras Daugulis, Rolandas Matulis
Stiprybės: Didžiulė patirtis
Prognozuojama vieta: 1
 
Kaip ir kiekvienais metais favoritais laimėti Įmonių lygą bus Vidaus reikalų ministerijos krepšinio komanda. Šio klubo krepšininkai ilgą laiką žaidžia drauge ir yra daugkartiniai Įmonių krepšinio lygos čempionai bei vieną kartą net yra tapę antra stipriausia komanda visame Vilniuje, kai nužygiavo iki pat Vilniaus krepšinio 1-os lygos finalo. Įspūdingą gynėjų grandį ir vieną geriausių visų laikų Lietuvos krepšinio lygos žaidėjų, Rolandą Matulį, turintis klubas išsiskiria taiklumu, kieta gynyba ir milžiniška sukaupta patirtimi. Praktika rodo, jog, norint būti elitine komanda  puikiai užtenką trijų prieš tai išvardintų savybių. Likę krepšininkai irgi yra aukšto meistriškumo. Įdomu, kaip po sunkios traumos į aikštelę pavyks grįžti Ernestui Abmorševui, kuris praėjusio sezono metu buvo vienas naudingiausių šios ekipos žaidėjų. Kiekvieną kartą čempionų titulą ginti yra vis sunkiau, tačiau "VRM" su lyg kiekvienais metais pademonstruoja, jog dar turi "parako atsargų".
 

SEB

 
Kertiniai krepšininkai: Dovydas Petrauskas, Aivaras Mince, Rokas Mackevičius, Andrius Putna, Tomas Zaleckas.
Stiprybės: Ilgus metus išsilaikęs branduolys
Prognozuojama vieta: 4
 
Po trejų metų pertraukos į Įmonių krepšinio lygą sugrįžtantys "SEB" krepšininkai iškarto pateikė labai rimtą pareiškimą įveikdami praėjusio sezono ketvirtos vietos laimėtojus - "Patrulių rinktinę." Lyginant su debiutiniu sezonu sudėtyje nepamatysime buvusio klubo lyderio Evaldo Šalkausko, tačiau komandoje išliko kiti šeši labai svarbūs tų laikų žaidėjai: Andrius Putna, Aleksandras Medvedevas, Algirdas Rukšėnas, Tomas Žitkevičius, Dovydas Petrauskas ir Vaidotas Andriuška. Pridėkime prie šio branduolio Aivarą Mincę, Tomą Zalecką, Roką Mackevičių bei Mantą Bielinską ir drąsiai galime teigti, jog ši ekipa į Įmonių lygą sugrįžta gerokai sustiprėjusi bei prasiplėtusi savo rotaciją. Neturėtų kilti nė menkiausios abejonės, jog "SEB" yra pajėgūs pakutenti padus visiems ilgamečiams turnyro favoritams. Prisijungus tokiam galingam klubui Įmonių krepšinio lygos dvikovos taps dar sunkiau nuspėjamos.
 

PATRULIŲ RINKTINĖ IMPERIALSTONE.EU

 
Kertiniai krepšininkai: Žygimantas Kulda, Darius Dzikas, Mantas Kazlauskas, Artūras Malichinas, Donatas Ratkevičius.
Stiprybės: Svarbių rungtynių žaidimo patirtis.
Prognozuojama vieta: 5
 
Policijos rėmėjų pagrindu sudaryta ekipa per visą savo istoriją yra gausybę kartų žaidusi Vilniaus krepšinio Įmonių lygos finalinių ketvertų turnyruose bei du kartus iškovojo antrąją vietą ir kartą tapo trečios vietos laimėtojais. Komandos sudėtyje yra bent dešimt lygiaverčiai tarpusavyje rotuotis galinčių krepšininkų, o tai leidžia palaikyti išties aukštą žaidimo tempą. Intensyvus puolimas leidžia šiai ekipai būti vienu geriausiai puolančių visos lygos klubu, tiesa, kartais sušlubuoja šios komandos gynyba ir tai panaikina visus puolimo sukauptus pliusus. Daugiausiai šioje ekipoje galima išskirtį Policijos rėmėją Darių Dziką, kuris ne tik diriguoja visam komandos puolimui bei yra vienas iš naudingiausių klubo žaidėjų, tačiau dar ir beveik nepraleidžia rungtynių. Kaip žaisti svarbias rungtynes, ši komanda žino, tad tikrai atsigaus po nesėkmingo sezono starto ir dar parodys visą savo potencialą. 
 

GIRTEKA LOGISTICS

 
Kertiniai krepšininkai: Edgaras Matusevičius, Mindaugas Pukelevičius, Deimantas Pavlovskis, Valdemar Lodziato, Tadas Girnius, Gytis Badaška.
Stiprybės: Plati rotacija
Prognozuojama vieta: 3
 
Jeigu praėjusio sezono metu komandą į priekį vedė Edgaro Matusevičiaus, Deimanto Pavlovskio ir Valdemar Lodziato trijulė, tai šiemet potencialių lyderių tarpe galime išvysti papildomai ir Tadą Girnių bei Mindaugą Pukelevičių. Įdomu, kokią sportinę formą pademonstruos praėjusį sezoną iš mėgėjiško krepšinio radarų pradingęs Tomas Gineitis. Pridėkime prie jau išvardintų žaidėjų  dar 6-7 aukštame lygmenyje galinčius žaisti krepšininkus ir galime teigti, jog dėka ryškių lyderių ir didelės rotacijos ši ekipa gali rungtyniauti išties labai sėkmingai. Solidų žaidimą ateinančio sezono metu pranašauja ir šio sezono atidaromosios rungtynės, kuriose "Girteka Logistics" nepaliko jokių vilčių daugkartiniams Įmonių lygos čempionams - "Vidaus reikalų ministerijai". "Girtekos" sudėtis ant popieriaus ir pirmosios šio sezono rungtynės leidžia teigti, jog šį sezoną gimė dar vienas SUPER klubas.

 

2018/2019 m. sezonas: Įmonių lygos apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009