2018 / 2019 m. sezono 6 lygos visų komandų apžvalga

2018-11-10
Ilgai brendusi 6-oji lyga pagaliau startavo. Šiame divizione pasižaisti ir išbandyti jėgas galės visi mėgėjai be jokių rimtesnių krepšinio pagrindų. Kviečiame susipažinti su visais debiutinio sezono dalyviais!
 

HARC TEAM - KORONA

 
Kertiniai krepšininkai: .Stanislav Meškovskij, Tomaš Palkovski, Ernestas Matuliūkštis, Rišard Gerasim
Stiprybės: Pajėgus startinis penketukas 
Prognozuojama vieta: 10
 
Šioje komandoje ryškiai išsiskiria keturi žaidėjai, kurie savo laikais atstovaudavo skirtingas mėgėjiškas krepšinio komandas: Stanislav Meškovskij, Tomaš Palkovski, Ernestas Matuliūkštis ir Rišard Gerasim. Drąsiai galime teigti, jog šie vyrukai ir bus komandos lyderiais ir nei vienam varžovui nebus lengva kautis prieš šią komandą, kai visi krepšininkai susirinks, tačiau likusiems žaidėjams, kuriems tai pirmoji patirtis mėgėjų krepšinyje, reikės labai rimtai treniruotis, kad iki antrosios sezono pusės sugebėtų įgauti tokią sportinę formą, kad deramai padėtų komandos draugams vesti klubą į pergales. Pirmoji sezono pusė komandai bus sunki, kaip komanda atrodys antrojoje, priklauso tik nuo pačių žaidėjų. 
 

VK DON PEDRO UŽKANDINĖ

Kertiniai krepšininkai: Šarūnas Tuskenis, Rytis Kanišauskas, Mindaugas Kalinauskas, Tarek Nofal.
Stiprybės: Galingas vidurio puolėjas
Prognozuojama vieta: 8
 
Neabejotinai visas šio klubo žaidimas suksis aplinkui galingą vidurio puolėją - Šarūną Tuskenį. Šarūnas sustiprins visą komandos, gynybą, puolimą ir kovą dėl atšokusių kamuolių. Kiti žaidėjai bandys Šarūnui talkinti pasitelkdami savo individualius sugebėjimus. Iš Ryčio Kanišausko, Tarek Nofal, Mindaugo Kalinausko ar Christian Mozes galime sulaukti sėkmingų atakų. Aleksėjus Knyšovas turėtų sėkmingai vadovauti klubo žaidimui, o Ignotas Šidlauskas, Nerijus Ramanauskas ir Paulius Zaleckis bus labai svarbūs žaidėjai gynybinėse schemos. Savo vietą klubo sudėtyje atras ir kiti krepšininkai. Komanda startavo labai užtikrintai, tačiau dėl to užmigti ant laurų nederėtų. Priešaky laukia ilgas ir nelengvas sezonas. 
 

VK 4 FUN

 
Kertiniai krepšininkai: Klaidas Bužinskas, Erikas Ivanovas, Laimis Bareikis
Stiprybės: Išskirtinio meistriškumo gynėjas
Prognozuojama vieta: 3
 
Skirtingai nei "VK Don Perdro užkandinė" komandoje, "VK 4-Fun" savo gretose daugiausiai turėtų remtis staigiojo Klaido Bužinsko meistriškumu. Likę krepšininkai yra žemesnio meistriškumo, todėl Klaidas turės puikią progą parodyti tikrąją savo vertę ir dėka savo individualių sugebėjimų paversti savo komandos draugus geresniais aikštelėje. Po krepšiais ryškiausiu žaidėju turėtų būti Erikas Ivanovas, o naudingų pasirodymų tikrai išvysime ir iš Laimio Bareikio, kuris buvo labai pastebimas praėjusio sezono metu tos pačios komandos gretose. Likę krepšininkai yra panašaus meistriškumo ir turėtų draugiškai dalintis žaidybiniu laiku. Išmintingas Klaido vadovavimas komandoje ir gera rotacija gali padėti šiai komandai iškovoti ne vieną svarbią pergalę.
 

VK MERADOG

 
Kertiniai krepšininkai: Vitalij Viduto, Mantas Dausėnas, Gžegoš Jasinskij, Artur Žuravliovas, Dariuš Makarevič.
Stiprybės: Mobili komanda
Prognozuojama vieta: 4
 
Išskirtinių aukštaūgių neturinti "VK Meradog" komanda kaip savo kozirį turėtų panaudoti greitį ir mobilumą. Nors ir neaukšti, tačiau gerai sudėti Mantas Dausėnas, Vitalij Viduto, Gžegoš Jasinskij, Lukas Laurynas Žaliauskas, Artur Žuravliovas ir kiti turėtų sėkmingai apsiginti prieš tvirtesnius varžovų aukštaūgius ir vėliau juos bausti greitomis atakomis.Gynėjų grandyje debiutiniame susitikime sužibo Dariuš Gasinskij, kuris ir buvo naudingiausias klubo tos dienos krepšininkas, tačiau tikrai nemažai potencialo turi Dariuš Makarevič bei Elmantas Skorupskas, tačiau jies dar reikia šiek tiek laiko prisitaikyti prie komandos žaidimo. Komanda susibūrusi visiškai naujai, tad jai dar reikia laiko, kad pradėti demonstruoti geriausius rezultatus. 
 

PARAZITAS

 
Kertiniai krepšininkai:  Martynas Bartkus, Alius Didžiokas, Valdemaras Stankevičius, Mantas Giedraitis.
Stiprybės: Išmintingas krepšinis
Prognozuojama vieta: 9
 
Prieš dvejus metus Vasaros krepšinio lygoje debiutavęs "Parazitas" klubas to sezono metu liko be pergalių. Praėjusiame sezone komanda sugebėjo protingu žaidimu palaužti du varžovus ir šios dvi pergalės padėjo reguliariajame sezone už nugaros palikti net 3 komandas. Šio sezono metu komanda startavo pralaimėjimu, tačiau atidaromosiose rungtynėse matėme tik vieną iš trijų prognozuotų komandos lyderių - Alių Didžioką. Etatinis klubo lyderis Mantas Giedraitis ir galingo sudėjimo komandos naujokas Valdemaras Stankevičius tose rungtynėse nepasirodė. Tiesa, prie lyderių trejetuko galima priskirti ir Martyną Bartkų, kuris iki tol neišsiskyrė, tačiau puikus jo sezono startas gali byloti apie nemenką progresą. Jeigu komanda rinksis ir įvels į sau palankų lėtą ir protingą krepšinį, šis klubas gali pasiekti labai daug. 
 

UWB

 
Kertiniai krepšininkai: Jaroslav Olechnovič, Darjuš Krištul, Tomas Karnecki, Raimundas Tomaševič, Dariuš Naus.
Stiprybės: Treniruočių sąlygos
Prognozuojama vieta: 7
 
Net du kartus per savaitę sporto salę turintys "UWB" krepšininkai turi visas galimybes, kad siektų kuo aukštesnių rezultatų. Jeigu komanda sąžiningai rinksis į visas rungtynes ir treniruotes, sezono pabaigoje galime matyti nuostabią sportinę formą su kuria nei vienas priešininkas nebus baisus.  Debiutiniame susitikime Jaroslav Olechnovič vedama komanda iki paskutinių akimirkų priešinosi "VK Big Deal" kolektyvui, tačiau lemiam spurtui ketvirtojo kėlinio pabaigoje pritrūko jėgų. Antrojoje dvikovoje "UWB" pasidarė reikiamas išvadas, atsilaikė visas rungtynes ir šventė svarbią pergalę. Sezonas nusimato ilgas ir laiko pasiruošimui daug. Belieka tik tinkamai šį laiką išnaudoti treniruotėse ir sėkmingai lipdyti komandos žaidimą aplink klubo lyderį - Jaroslav Olechnovič.
 

VK BIG DEAL

 
Kertiniai krepšininkai: .Artūras Giedraitis, Dovydas Daukša, Arnoldas Bulota, Tomas Urbonas.
Stiprybės:  Po du aukšto meistriškumo žaidėjus kertinėse pozicijose
Prognozuojama vieta: 5
 
"VK Big Deal" kolektyvas išsiskiria tuo, jog turi po du labai gerus 6-os lygos lygmeniui gynėjus (Arnoldą Bulota ir Tomą Urboną) ir vidurio puolėjus (Artūrą Giedraitį ir Dovydą Daukšą). Dėl šių krepšininkų rūpesčių nekils, tačiau komandai reikės išmokti kaip draugiškai pasidalinti laiką ir sėkmingai į žaidimą įtraukti visus klubo krepšininkus, nes tik su teisinga rotacija šis klubas bus pajėgus kautis dėl kurios nors spalvos apdovanojimų. Taip pat komandos viduje labai bus svarbu, kaip sugebės atrasti tarpusavio ryšį jaunesni ir vyresni krepšininkai, kadangi amžiaus ribos gana nemažai svyruoja. Išsprendę visus sunkumus, šie krepšininkai gali tikėtis gana neblogų rezultatų finalinėje sezono stadijoje. 
 

VK EXPERIENCED

 
Kertiniai krepšininkai: Mantas Venckus, Paulius Mikaliūnas, Nerijus Grybė.
Stiprybės: Patirtis.
Prognozuojama vieta: 11
 
Labai įdomi ir išskirtinė komanda yra - "VK Experienced". Beveik visi žaidėjai yra labai patyrę, o Justas Adomonis ir Eimantas Belskis į šį patyrusį darinį turėtų įnešti teigiamos energijos. Tikru komandos lyderiu turėtų tapti Mantas Veckus, o visa žaidimo kotrolė turėtų atitekti Pauliui Mikaliūnui. Svarbiais momentais žaidėjų dėmesys gali krypti į snaiperį Nerijų Grybę, o minutinių pertraukėlių metu visi, greičiausiai, klausys bene daugiausiai patirties iš visų žaidėjų sukaupusio Jono Mikalkėno nurodymų. Daugumai komandų reikės ieškoti kelių, kaip palaužti šią ekipą, kadangi lėtame ir klampiame krepšinyje varžytis su šiuo klubu yra pajėgūs tik "Egzistenciniai klausimai" ir "Parazitas". Debiutinėje dvikovoje "VK Experienced" startavo pergalingai, tačiau džiaugtis tikrai nėra kuo, kadangi varžovas buvo labai palankus, o norint pasiekti aukštesnių tikslų, reikės įdėti labai daug darbo. 
 

M.K.Č.

 
Kertiniai krepšininkai: Evaldas Žigutis, Justas Rinkevičius, Domas Kurklietis
Stiprybės: Pajėgi priekinė linija
Prognozuojama vieta: 1
 
Aukštesniame lygmenyje patirties sukaupę "M.K.Č." vyrukai pabandys pasinaudoti savo turimais privalumais 6 lygoje. Ypatingai ant popieriaus pajėgiai turėtų atrodyti šios ekipos priekinė linija, kadangi visi trys įvardijami komandos lyderiai yra būtent aukštaūgiai. Tiesa, varžovai neturėtų nuvertinti ir šios ekipos gynėjų grandies, kurioje pirmaisiais smuikais grieš broliai Giedrius ir Vytautas Vizdzbeliai bei Donatas Rinkevičius. Kadaise komanda yra buvusi ant finalinio ketverto slenksčio, tačiau tada lemiamu metu sėkmė nusisuko. Atsiradus 6-ai lygai ši ekipa turės puikią galimybę pakartoti ar net pagerinti pasiekimą. Komandos sklandžiam startui gali sutrukdyti namų arenos remonto darbai, dėl kurių klubas negalėjo deramai treniruotis iki pat lapkričio pradžios, tačiau puikiai žinome, jog svarbiausia dažniausiai yra yra ne tai kaip komandos pradeda sezoną, o tai kaip jį pabaigia. 
 

INTERSURGICAL JUNIOR

 
Kertiniai krepšininkai: Tomas Jadzevičius, Ernestas Paukštė, Miroslav Urbanovič
Stiprybės: Treneris
Prognozuojama vieta: 14
 
Geriausi 13-18 metų Pabradės miestelio krepšininkai drauge su truputį vyresniais Tomu Jadzevičiumi ir Miroslav Urbanovč bandys semtis patirties kovoje su vyrais ir taip ugdytis įgūdžius. Pirmajame susitikime šiai ekipai kliuvo vienas nepalankiausių varžovų, kuris veržlumu neišsiskyrė, tačiau dominavo po krepšiais. "Intersurgical" pavyko priešintis du kėlinius, tačiau iki galo tokio pat tempo atlaikyti nesugebėjo ir privalėjo pripažinti priešininkų pranašumą. Didžiausiu klubo privalumu turėtų tapti kryptingai su komanda dirbantis treneris Paulius Kamarauskas ir greitas tokio amžiaus žaidėjų progresas. Pirmoji sezono pusė šiai komandai turėtų būti nelengva. Treneris per keletą pirmųjų rungtynių turėtų stebėti komandos žaidimą, atrinkti problemas ir jas spręsti. Antrojoje sezono pusėje turėtumėme jau išvysti gerokai pavojingesnį jaunųjų Pabradės miestelio atstovų klubą. 
 

EGZISTENCINIAI KLAUSIMAI

 
Kertiniai krepšininkai: Vilius Arlauskas, Mindaugas Bundza, Rytis Kazlauskas, Paulius Norvila, Ruslanas Baranovas. 
Stiprybės: Stipri bendruomenė
Prognozuojama vieta: 2
 
Literatai, rašytojai, šachmatininkai, skulptoriai, žurnalistai bei kiti meno ir kultūros lauko dalyviai jau ne pirmus metus sėkmingai įrodinėja, jog ir jie moka žaisti krepšinį. Šios komandos trofėjų lentynoje yra ir vienas sidabrinės spalvos apdovanojimų komplektas. Taip pat šis klubas turi vieną stipriausių socialinio tinklo "Facebook" paskyrų visame mėgėjiškame krepšinyje. Be to ši komanda yra išskirtinė tuo, jog kartais iš savo žaistų rungtynių padaro geriausių "NEtaiklių"  metimų video filmuką. Ši ekipa gana sėkmingai moka gintis nuo varžovų atakų, tačiau ne taip ir dažnai šiam klubui sekasi taip pat sėkmingai užpulti varžovų krepšį, kadangi nesusimeta savų metimų, nes nori patekti į TOP -5?  Bet kokiu atveju šio sezono metu komanda gali žygiuoti labai toli, tačiau lemiamose sezono stadijose bus labai svarbu, kaip šiam klubui pavyks pataikyti savo metimus. 
 

FERRATUM

 
Kertiniai krepšininkai: Arvydas Šturo, Tomaš Blaževič, Povilas Asijavičius, Vaidas Bogdevičius, Tadas Plančiūnas, Paulius Krištaponis. 
Stiprybės: Bendruomeniškumas
Prognozuojama vieta: 12
 
"Ferratum" įmonės vardo garbę ginantys krepšininkai galbūt nenuvers kalnų puolime dėl kiek silpnesnio puolimo, tačiau jau ne kartą įrodė, jog gali sukaustyti varžovų gynybą atiduodami visas jėgas. Į klubo lyderių gretas iškarto įsiveržė Arvydas Šturo, kuris į Vilniaus krepšinio lygą sugrįžta po labai ilgos 5 metų pertraukos. Iš senbuvių solidžiausiai atrodo Tomaš Blaževič, Povilas Asijavičius, Vaidas Bogdevičius, Tadas Plančiūnas ir Paulius Krištaponis, tačiau šiems vyrukams konkurenciją sudarys, greičiausiai, ne tik Arvydas Šturo, tačiau ir Vilniaus krepšinio lygos debiutantai - Remigijus Juodvalkis ir Slavomir Janovič. Puikia gynyba pasižyminti komanda dar turės išspręsti nemažai klausimų puolime, kad galėtų įžengti į kovą dėl kurios nors spalvos apdovanojimų. 
 

YATEKOMO

 
Kertiniai krepšininkai: .Šarūnas Misiūnas, Arnoldas Dudėnas, Taurintas Sutkus, Kipras Dankevičius
Stiprybės: Didelė rotacija
Prognozuojama vieta: 6
 
Gausybę krepšininkų savo sudėtyje turintis "YATEKOMO" klubas, greičiausiai, turėtų išsiskirti iš kitų ekipų savo gausia rotacija.Visgi gali būti ir taip, jog į susitikimą atvyks daugiau nei 12 žaidėjų ir ne visi krepšininkai galės būti registruoti rungtynėms. Galima spėti, jog klubo lyderiu taps aukštesnio lygmens žaidimo patirties turintis Šarūnas Misūnas, o jo didžiausi pagalbininkai bus Arnoldas Dudėnas, Taurintas Sutkus ir Kipras Dankevičius. Iš vienos puses į rungtynes neatvykus Šarūnui Misiūnui komanda gali susidurti su problemomis po krepšiais, kadangi tada vienintelis tikras vidurio puolėjas lieka Gediminas Zaleckis, iš kitos pusės žaidžiant 6 lygoje tai neturėtų labai jaudinti krepšininkų. Sunku kažką prognozuoti šiai ekipai, tačiau nuojauta kužda, jog šis klubas turi potencialo siekti pačių aukščiausių tikslų.  
 

BIL

 
Kertiniai krepšininkai: Zenonas Kuzavas, Ovidijus Tarutis, Raimundas Bakas, Paulius Pinkevičius
Stiprybės: Aukštas ūgio vidurkis
Prognozuojama vieta: 13
 
Sunku nuspėti, kai seksis naujai komandai, kadangi apie ją beveik nieko nežinome, visgi galime spėti, jog visas klubo žaidimas suksis aplink Zenoną Kuzavą, Ovidijų Tarutį, Raimundą Baką ir Paulių Pinkevičių. Komanda turi gana aukštą ūgio vidurkį, kurį neabejotinai bandys išnaudoti geresnių rezultatų siekimui. Taip pat sklinda gandai, kad, nors ši komanda savo namų salės neturi, tačiau treniruojasi drauge su šį sezoną pertrauką nuo mėgėjiško krepšinio nusprendusiais padaryti "Kočėlo" vyrukais, tad pasiruošimui galimybės yra tikrai neblogos. Debiutinis susitikimas pralaimėtas, tačiau potencialo komandos žaidime matyti. Labai aukštai vertinti komandos galimybių negalime vien dėl informacijos stokos, tačiau tikimės, jog tai bus komandai motyvaciją paneigti prognozes!
2018 / 2019 m. sezono 6 lygos visų komandų apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009