2018/2019 m. sezonas: 2 lygos apžvalga

2018-10-24

Naujojo sezono metu labai solidžiai atrodys 2-oji lyga. Prognozuoti vietas buvo be galo sunku, kadangi tokioje lygių ekipų maišalynėje dugne esanti komanda gali atsidurti greitai viršūnėje ir atvirkščiai. Kviečiame susipažinti su 13 ekipų, kurios pasiryžo pademonstruoti savo vertę išties aukštame lygmenyje. 

 

Transcom

Kertiniai krepšininkai: Tadas Kuodis, Modestas Mackevičius, Augustinas Pechovka, Marius Kazlauskas, Rokas Šamšūra.
Stiprybės: Pajėgus startinis penketukas.
Prognozuojama vieta: 11

Smogiamąjį startinį penketuką turinti komanda gali nukentėti dėl silpnesnio atsarginių žaidėjų suolelio. Šio klubo silpnoji vieta yra startiniam penketukui talkinantys žaidėjai, kurie negali lygiaverčiai pavaduoti komandos lyderių, tačiau jie tuo pačiu yra ir geros atmosferos kūrėjai, kadangi sunkiai dirba gynyboje ir nesigviešia lyderių vaidmens. Labai svarbiu žaidėju šioje ekipoje taps pavasarį prie klubo prisijungęs vidurio puolėjas Marius Kazlauskas. Jis gerokai sutvirtins komandos gynybą po krepšiais, o tai leis ekipai atrodyti gerokai solidžiau kovoje dėl medalių, paneigiant sau neigiamas prognozes. Jauni žaidėjai tobulėja gana greitai. Kiek tarpsezoniu patobulėjo šio klubo lyderiai, pamatysime gana greitai.


Lentvario LK

Kertiniai krepšininkai: Vitalijus Danilovas, Edgaras Pundzius, Dmitrij Meškevič, Arvydas Urbanovičius, Aurimas Lukauskis, Mindaugas Pukelevičius
Stiprybės: Individualiai  labai stipri sudėtis
Prognozuojama vieta: 1

Praėjusio sezono metu šio klubo jėga buvo individualiai labai pajėgūs krepšininkai ir maža kas galėjo ginčytis, kad lentvariečiai bus pagrindiniai pretendentai į 2-os lygos čempionų titulą. Reguliaraus sezono metu komanda rungtyniavo pakiliai ir beveik neklupo, tačiau atkrintamosiose susitiko su labai kovingais ir komandiškai stipriais "Telšiais" bei po šio etapo buvo priversti pabaigti savo pasirodymą. Žvelgiant ant popieriaus galima neabejoti, jog ši ekipa ir toliau bus realiausi kandidatai tapti 2-os lygos čempionais, o be to ir visoms 1-os lygos ekipoms bus labai sunku varžytis su puikiai sukomplektuotų lentvariečių klubu. Gal jau atėjo pats metas žengti į 1-ą lygą?  

Taurus

Kertiniai krepšininkai: Justas Aršauskas, Ignas Urbonas, Julius Pinkevičius, Ignas Kurklietis, Ramūnas Jozonis, Nerijus Jozonis.
Stiprybės: Greitas ir kietas krepšinis.
Prognozuojama vieta: 10

Prieš pat sezono startą "Taurus" neteko dviejų labai svarbių žaidėjų - Vidmanto Skapo ir Manto Beniušio. Tai gerokai apsunkino galimybes varžytis 1-oje lygoje, todėl komandos vadovas pateikė prašymą lygos vadovybei atidėti komandos kilimą į aukštesnį divizioną vieneriems metams. Prašymas, atsižvelgiant į visas aplinkybes, buvo patvirtintas ir jau kitais metais "Taurus" klubą išvysime 2 divizione. Šie metai komandai nebus lengvi. Klubas galės išsibandyti savo jėgas prieš tikrai pajėgius varžovus. Prieš metus savo greitu krepšiniu ir labai kieta gynyba "Taurus" nužygiavo iki pat finalo, kur jau beveik laikė čempionų titulą savo rankose, tačiau "Kupiškis - Infotec" sėkmingai spurtavo ir išrovė pergalingą svajonę iš "Taurus" rankų. Kertiniai šio sezono krepšininkai bus Ignas Urbonas ir Justas Aršauskas. Būtent nuo Igno rezultatyvumo ir Justo vadovavimo komandoje priklausys, ką gero sugebės "Tarus" nuveikti šį sezoną. 

Orion

Kertiniai krepšininkai: Juozas Petkus, Andrius Lakštutis, Vilius Nausėda, Tadas Bulotas, Mantas Stalnionis. 
Stiprybės: Išlikęs branduolys.
Prognozuojama vieta: 12

Kol kas komanda sugebėjo išlaikyti savo branduolį, kuris per porą metų spėjo susižaisti ir po praėjusio ne visai sėkmingo sezono bandys dar kartą kibti į atlapus 2-os lygos klubams. Prieš metus pagrindine klubo nesėkmių priežastimi tapo nelemtos traumos, kurios pačioje sezono gerokai susilpnino ekipą. Dabar sezoną turėtų pradėti ir Vilius Nausėda, ir Mantas Stalnionis, kurie yra svarbūs šiai ekipai, tačiau dėl susižeidimų negalėjo startuoti praėjusio sezono metu. Taip pat galima tikėtis, jog Andrius Lakštutis pradės dažniau lankytis rungtynėse, o tarp komandos naujokų atsiras bent vienas lyderio vaidmens galintis imtis krepšininkas. Išsipildžius šiems teiginiams "Orion" gali su trenksmu paneigti neigiamas ekspertų prognozes. 

Tirola

Kertiniai krepšininkai: Denisas Oliferas, Mindaugas Zalatoris, Egidijus Mažeika, Vladislav Piskariov.
Stiprybės: Deramas fizinis ir taktinis pasiruošimas.
Prognozuojama vieta: 8

"Tirola" krepšinio komanda garsėja kaip labai  disciplinuotas klubas. Daug dėmesio, kad žaidėjai laikytųsi deramos disciplinos aikštelėje ir kruopščiai ruoštųsi ateinančioms dvikovoms, skiria ekipos kapitonas Denisas Oliferas, kuris tuo pačiu ir kontroliuoja visą klubo žaidimą bei yra antras daugiausiai rezultatyvių perdavimų Vilniaus krepšinio lygos istorijoje atlikęs žaidėjas. Denisas aikštelėje turėtų turėti tris labai ryškius pagalbininkus, o kitų krepšininkų indėlis į komandos rezultatus turėtų priklausyti nuo drausmės laikymosi. "Tirola" jau labai ilgai bando prasibrauti į 2-os lygos finalinį ketvertą, tačiau vis susiduria su nemaloniais rūpesčiais. Galbūt jau atėjo laikas įveikti visus nesėkmingus barjerus ir prasibrauti tarp keturių stipriausių šios lygos ekipų?

Geležinis Vilkas

Kertiniai krepšininkai: Eigirdas Keblikas, Gediminas Bražionis, Paulius Jasukaitis, Paulius Rimavičius, Kęstutis Bagdanavičius, Svajūnas Matulėnas. 
Stiprybės: Bendruomeniškumas. 
Prognozuojama vieta: 7

"Geležinio Vilko" komanda yra tarsi bendruomenė, kurios branduolys labai daug rungtyniauja kartu ir sužaidžia per sezoną įspūdingą rungtynių skaičių. Vargu ar kas gali prilygti "Geležiniam Vilkui" pagal per sezoną sužaidžiamas rungtynes. Reguliariai į šią bendruomenę turi galimybę įsilieti ir nauji žaidėjai. Puikiai paskutiniu metu pritapo vidurio puolėjas Paulius Rimavičius. Šį sezoną tikėtina, jog į klubo lyderių gretas sėkmingai įsilies Gediminas Bražionis ir Eigirdas Keblikas. "Geležinis Vilkas" visada būna bet kam grėsmingas varžovas, tačiau kol kas prasibrauti iki 2-os lygos ketvirtfinalio nepavyko. Sumažėjęs bendras komandų skaičius bus puiki galimybė pagaliau įveikti nesėkmingą barjerą, o novatoriška varžybų sistema leis šiam klubui išsibandyti jėgas prieš pačias stipriausias Vilniaus krepšinio lygos ekipas. 

VPP - Imperialstone.eu

Kertiniai krepšininkai: Karolis Raginis, Donatas Ratkevičius, Kęstutis Balčiauskas, Darius Dzikas, Martynas Striūkas,  Algirdas Rakšnys.
Stiprybės: Didelis patirties bagažas. 
Prognozuojama vieta: 4

Sėkmingai praėjusio sezono metu nužygiavę iki pat finalinio ketverto "VPP - Imperialstone.eu" vyrai subyrėjo lemiamose dėl medalių kovose ir privalėjo tenkintis 4-a vieta. Pertraukos tarp sezonų metu komanda atsisakė savo lyderio Edmund Rodzevič ir naujų tikslų bandys siekti be šio krepšininko. Edmundą klubo sudėtyje pakeis atletiškasis Karolis Raginis (prieš tai jau žaidęs 3 rungtynes šio klubo gretose), kurio praeities nuopelnai leidžia spėti, jog šis žaidėjas greitai taps vienu iš ekipos lyderių. Komandai ir toliau vadovaus patyręs strategas Žilvinas Grušas, kuris tuo pačiu išliks gana svarbiu žaidėju aikštelėje. Jeigu skylėta gynyba nenusitemps į dugną, ši ekipa gali net pagerinti solidų savo praėjusio sezono pasiekimą.

BC Nol Semkers

Kertiniai krepšininkai: Dovydas Sakalnikas, Domantas Jasionis, Dominykas Bučas, Rokas Rudžinskas.
Stiprybės: Jaunatviška energija
Prognozuojama vieta: 6

Praėjusio sezono metu 2-os lygos aštuntfinalyje "BC Nol semkers" skaudžiai pralaimėjo "Senųjų Trakų" klubui. Pertraukos tarp sezonų metu "Nol Semkers" pasistiprino vienu iš šios subyrėjusios ekipos lyderiu - Roku Rudžinsku, kuris dalį "Nol Sekmers" komandos pažįsta nuo pat vaikystės. Be Roko labai solidus pastiprinimas šiai ekipai yra Domantas Jasionis. Tiesa, komandai jau nepadės du buvę kertiniai žaidėjai - Tomas Butrimas ir Airidas Neifaltas, todėl visumoje klubo pajėgumas stipriai keistis neturėtų. Komandos treneris Karolis Kuliūnas turės gana pajėgią ekipą, kuris tikrai turės visas galimybes varžytis dėl aukščiausių apdovanojimų, o principinė dvikova prieš 1-os lygos atstovus "Kupiškį" į "Nol Semkers" sezoną įneš dar daugiau intrigos. 

Ego Forte

Kertiniai krepšininkai: Ernestas Varakauskas, Viktoras Azarkovas, Andrius Birulinas, Manvydas Statauskas, Mantas Statauskas.
Stiprybės: Kovingas charakteris.
Prognozuojama vieta: 5

Tvirto charakterio dėka ši komanda išsikapstė iš beveik beviltiškos padėties praėjusio sezono 3-ios lygos pusfinalyje, o šį sezoną pabandys įrodyti, jog yra verti varžytis vienu divizionu aukščiau. Klubo branduolys drauge rungtyniauja ilgus metus ir puikiai vienas kitą pažįsta. Praėjusio sezono metu komandoje didžiausiu atradimu tapo puikią sportinę formą demonstravęs Mantas Statauskas, o šį sezoną galime tikėtis brandaus Andriaus Birulino žaidimo, kuris prieš metus šioje ekipoje nežaidė stabiliai. Nors Vasaros krepšinio lygos metu "Ego Forte" žaidė labai banguotai, naujojo sezono metu iš šios ekipos galima tikėtis didesnio susikaupimo ir daugiau užtikrinto žaidimo.  

Mad Lamb 

Kertiniai krepšininkai: Žilvinas Rubliauskas, Šarūnas Putna, Darius Bušimic, Gražvydas Mockus, Gediminas Idzelis, Aurimas Butkus.  
Stiprybės: Ryškus lyderis.
Prognozuojama vieta: 9

Nors "Mad Lamb" gretose yra daug gerų žaidėjų, kaip tvirtą lyderį galima išskirti Žilviną Rubliauską, kuris yra labai universalus ir komandai pagelbėti gali įvairiausiose situacijose. Be Žilvino labai didelis krūvis tenka gynėjų grandyje rungtyniaujančiam Šarūnui Putnai. Tiesa dalį apkrovos tarp gynėjų turėtų nuimti plačiu puolimo arsenalu pasižymintis metikas - Šarūnas Mockus. Šio sezono starte "Mad Lamb" įkūrė savo dublerinę ekipą, kurioje individualiu meistriškumu lyderiams nusileidžiantys krepšininkai galės semtis patirties 4-os lygos varžybose. Toks sistemos patobulinimas turėtų įnešti daugiau stabilumo į pagrindinės sudėties žaidimą. 

Telšiai

Kertiniai krepšininkai: Vytautas Ubartas, Antanas Mikūta, Tadas Gaižauskas, Dovydas Petrauskas, Žilvinas Bendoraitis, Matas Mankevičius.
Stiprybės: Reiklus treneris
Prognozuojama vieta: 3

Dideli trenerio Simo Pociūno reikalavimai ir ne ką mažesnis žaidėjų paklusnumas leido "Telšiams" pasidabinti 3-ios lygos čempionų titulu. Tiesa, iki 2-os lygos finalinio ketverto lemiamu metu pritrūko trupučio nusiteikimo. Klubo pagrindu ir toliau išliks "broliai bokštai" - Antanas Mikūta ir Vytautas Ubartas bei buvusio 1-os lygos "VSC" klubo nariai - Žilvinas Bendoraitis, Matas Mankevičius, Tadas Gaižauskas ir Dovydas Petrauskas, kuris prie "Telšių" 2-oje lygoje prisijungė tik šį sezoną. Komandos treneris Simas Pociūnas yra labai reiklus, o, kai aukšto meistriškumo žaidėjai pradeda dėti dideles pastangas, kad įvykdytų trenerio nurodymus, ateina ir rezultatas.  Anksčiau "Telšiai" būdavo 2-oje lygoje "juodasis arkliukas". Dabar ši komanda tapo rimtais pretendentais kovoje dėl medalių. 

2 Gen - Kaefer

Kertiniai krepšininkai: Simonas Mažionis, Einaras Beržonskis, Aurimas Dalius Butkus, Mantas Juočepys.
Stiprybės: Būris individualiai stiprių žaidėjų.
Prognozuojama vieta: 2

Ne pirmus metus "2 Gen - Kaefer" kolektyvas startuoja 2-oje lygoje su dideliu potencialu, tačiau lemiamoje stadijoje jiems vis kažko pritrūksta. Dėl potencialo nebus išimtis ir šį sezoną. Komanda yra taip perpildyta puikių krepšininkų, kad labai sunku išrinkti tuos geriausius. Jeigu visi žaidėjai pakankamai pavyzdingai lankys rungtynes, šis klubas ant popieriaus bus labai pajėgus ir tada ekipos strategui Rokui Mažeikai beliks iš individualiai stiprių krepšininkų suklijuoti tikrą komandą. Įdomu, kaip į šį galingą kolektyvą sugebės įsilieti jaunieji - Emilis Kuzminas ir Damian Arkadiuš Piurko. Nors konkurencija šį sezoną 2-oje lygoje bus kaip niekada didelė, tačiau "2Gen - Kaefer" turės išties puikias galimybes pademonstruoti visą savo potencialą ir prasibrauti tarp 4 geriausių antro pagal pajėgumą lygmens klubų. 

Dagos

Kertiniai krepšininkai: Darius Mockevičius, Karolis Pladas, Jonas Drąsutis, Deividas Stribinskis, Laurynas Bernatavičius, Marius Jurevičius.
Stiprybės: Ilgos rankos po krepšiu
Prognozuojama vieta: 13

Nors norėtųsi šiai ekipai prognozuoti aukštesnę vietą, nei lygos dugnas, tačiau dalies krepšininkų nepasitikėjimas savo jėgomis verčia prognozuoti labai menką pergalių kiekį ateinančio sezono metu. Vasaros metu komandą sustiprino puikiai prie žaidimo prisitaikęs Simas Grigonis, o rudens sezonui "Dagos" ekipa įregistravo po trijų sezonų į Vilniaus krepšinio lygą sugrįžtantį vidurio puolėją Justiną Baciušką. Pridėkime dar būrį aukštą meistriškumą galinčių palaikyti senbuvių ir šiai ekipai nei vienas varžovas nebus baisus. Svarbiausi krepšininkai, greičiausiai bus Darius Mockevičius ir Laurynas Bernatavičius. Darius savo rankose tvirtai laiko visą ekipos puolimą, o Lauryno, kuris yra geriausias visų laikų Vilniaus krepšinio lygos kamuolių blokuotojas, ilgos rankos po krepšiu neleidžia užtikrintai jaustis nei vienam varžovui. Įveikę vidines baimes, "Dagos" gali su trenksmu paneigti visas jiems iškeltas neigiamas prognozes. 

2018/2019 m. sezonas: 2 lygos apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009