Vasaros krepšinio lygos 3 diviziono komandų apžvalga prieš prasidedant play off etapui

2018-08-04

GREEN MAZDA RANGERS

 
Komanda, kuriai buvo prognozuotas sezono pabaigimas po reguliaraus sezono, spjauna į visas ekspertų prognozes ir su trenksmu tampa reguliaraus sezono nugalėtojais. Ar tai padės šiai ekipai gauti silpnesnius varžovus? Taip, tačiau tik sąlyginai, kadangi ilgas ir nenuspėjamas sezonas parodė, jog tokiame turnyre bet kas gali palaužti bet ką. Ketvirtfinalyje "Green Mazda Rangers" ekipai kelią pastos "BC Salininkai", kuriuos kartą pavyko įveikti labai salininkiečiams svarbioje kovoje. Įdomu, kaip komandos išanalizuos savo varžovus ir pasiruoš lemiamai dvikovai dėl išlikimo. Kol kas "Green Mazda Rangers" ekipą į priekį veda fenomenaliai rungtyniaujantys broliai - Andrius ir Šarūnas Putnos. Andrių iš septynių žaistų rungtynių pristabdyti pavyko tik "Melingos kelių" klubui, o Šarūnas nepraleido nei vieno susitikimo ir buvo pristabdytas tik "BC Versus" kolektyvo, kuris savo pasirodymą labai netikėtai pabaigė jau po reguliaraus sezono. Beveik nesustabdomiems broliams puikiai talkina Manto Marcinkevičiaus, Justino Sakalausko ir Tomo Galinio trijulė, kuri kol kas labai netikėtai susitvarko su visais iššūkiais po savo ir galingų varžovų krepšiais. Ar šios ekipos tapimas reguliaraus sezono nugalėtojais nėra vien atsitiktinumas pamatysime jau netrukus.
 

SKYGYM

 
Komanda įspūdingai pradėjo sezono kovas trim pergalėm iš eilės ir pateikė labai rimtą paraišką tapti reguliaraus sezono nugalėtojais, tačiau vėliau klubas krito į duobę ir patyrė tris pralaimėjimus iš eilės bei įtraukė komandą ir gana keblią padėtį. Galiausiai, ekipa išsikapanojo ir grupių etapą pabaigė dvejomis pergalėmis iš kurių paskutinė buvo prieš būsimus reguliaraus čempionato nugalėtojus ir taip užsitikrino 3 vietą prieš prasidedant atkrintamosioms. Sugrįžimas į teisingą ritmą šios komandos sirgalius nuteikia pozityviai. Vienas komandos lyderių Linas Vitkauskas pripažino, jog komandos viduje yra problemų, tačiau pažadėjo jas išspręsti ir kol kas tai, greičiausiai, sekasi tikrai sėkmingai. Klubo lyderiai kol kas daugiau ar mažiau yra tie patys, kaip ir prognozavome prieš turnyro startą, tačiau gana netikėtai į jų gretas įsibrovė puikią sportinę demonstruojantis Mantas Marozas. Šiam žaidėjui dvikovoje su "Dagos" klubu pavyko net pasiekti asmeninį visos karjeros naudingumo rekordą (20). Kol kas komandos perspektyvos atrodo labai gerai, tačiau viena menka žaidimo duobė gali viską sugadinti. Atkrintamosiose "Sky Gym" susitiks su "Vilko brolija" arba "Melingos keliais". Abiems ekipoms reguliariajame sezone buvo pralaimėta, todėl bus puiki galimybė revanšuotis. Juk gerą komandą du kartus iš eilės įveikti tikrai yra labai sunku, todėl "Sky Gym" galimybės vertinamos tikrai neblogai!

Mantas Marozas netikėtai įsibrovė į "Sky Gym" lyderių gretas.
 

TIROLA

 
Po 6 rungtynių puikiai tarpusavyje susižaidęs "Tirola" klubas turėjo  4 pergales ir du pralaimėjimus bei jau buvo užsitikrinęs patekimą į atkrintamąsias, bei turėjo žaisti dvejas rungtynes prieš dvi komandas, kurioms pralaimėjimas lemtų pasitraukimą iš turnyro. Motyvacijos, aišku, kiek pritrūko ir "Tirola" abu susitikimus pralaimėjo, tačiau tai labai "Tirolos" vietos turnyrinėje lentelėje nenumušė ir komanda dėka pergalių prieš tiesioginius varžovus reguliarų čempionatą pabaigs 4 vietoje ir susitiks su jau kartą įveiktais "Litcargus" krepšininkais. Gerokai rimčiau atrodę po krepšiais bei demonstravę geresnį komandinį krepšinį "Tirolos" žaidėjai bus šios dvikovos favoritais. Įdomu, jog pats "Tirola" klubas yra labai vienodo pajėgumo ir gali palaikyti bene aukščiausią žaidimo spartą iš visų dalyvaujančių ekipų. Vien ką pasako tai, jog tokie žaidėjai, kaip Laimonas Juška, Edgaras Mickevičius, Jonas Kliukas ar Audrius Gurskis kol kas vidutiniškai nerenka nė 5 naudingumo balų, o juk žinome, jog tai yra labai aukšto meistriškumo krepšininkai, kuriems surinkus 3 diviziono lygmenyje 20 efektyvumo koeficientą, niekas labai nenustebtų. Komandos treneris Linas Stepanauskas turi begalę resursų, o ar juos pavyks materealizuoti į kokios nors spalvos medalių komplektus - parodys laikas. 
 

LITCARGUS

 
Po sėkmingo sezono 4-ame divizione su begale krepšinio pasauliui nežinomų žaidėjų "Litcargus" komanda sėkmingai pakilo vienu divizionu aukščiau ir sėkmingai įrodė, jog ir čia šį klubą varžovai turės gerbti ir tikrai neturės lengvų pasivaikščiojimų. Neblogas 50% pergalių/pralaimėjimų balansas, per kėlinį panaikintas 24 taškų deficitas, vos dviem taškais pralaimėta reguliaraus sezono nugalėtojams - tai tik keli pasiekimai, kurie parodo, jog Donato Sauliūno treniruojamas "Litcargus" kolektyvas išties yra labai galingas. Bent septynis aukšto meistriškumo krepšininkus savo gretose turintis klubas sudarytas iš "Litcargus" darbuotojų ir kartais dėl nepalankaus grafiko nesugeba deramai susirinkti. Dabar komandai liko daugiausiai trejos rungtynės. Jeigu ši ekipa su Matu Karobliu priešaky nori iškovoti dar vieną medalių komplektą, neabejotinai į likusius susitikimus turi atvykti praktiškai idealiai. Šio klubo kovingumas atsispindi statistikoje. Ši ekipa yra tarp 3-io diviziono lyderių pagal perimtus ir puolime atkovotus kamuolius. Jeigu pavyks sėkmingai suderinti kovingumą, susirinkimą ir trenerio strategiją, galime laukti tikrai sėkmingo šio klubo žygio pirmyn. 

Rokas Dubauskas - daug taškų nepelno, tačiau rungtyniauja pavydėtinai stabiliai
 

DAGOS

 
Klubas su charakteriu - taip galima pavadinti šią ekipą. Keblioje padėtyje atsidūrusi ekipa nesutriko ir lemiamose rungtynėse po įtemptos kovos iškovojo pergalę prieš galingą "Tirolos" kolektyvą bei pasidovanojo sau kelialapį į atkrintamąsias  varžybas ir tuo pačiu išsiuntė poilsiauti "Versus" vyrukus, kuriems reguliariajame sezone turėjo nusileisti. Iš šiek tiek atsipalaidavusio Dariaus Mockevičiaus lyderio pareigas tvirtai paėmė Pavasario metu prie komandos prisijungęs Deividas Stribinskis. Krepšininkas užsitarnavo komandos draugų pasitikėjimą ir sėkmingai demonstruoja savo taiklumą iš tolimesnių distancijų. Deividas vidutiniškai per rungtynes atlieka 11 tritaškių metimų, o jo taiklumas siekia solidžius 36 procentus. Lyderio pareigas iš Dariaus perimti bandė ir Žilvinas Pareigis, tačiau šiam krepšininkui trūksta stabilumo. "Dagos" komanda šį sezoną iškovojo pirmą savo tikrą trofėjų per ilgus klubo gyvavimo metus, tačiau ties tuom vyrukai nėra linkę sustoti ir bandys dar daugiau pasigerinti savo sėkmingiausią komandos gyvavimo istorijoje sezoną. 
 

MELINGOS KELIAI

 
Banguotai viso turnyro metu žaidę "Melingos keliai" šį kartą dar turi visai neblogas galimybes užimti antrą vietą turnyrinėje lentelėje, tiesa, pirmadienį privalu įveikti galingą "Vilko brolijos" kolektyvą. Kitu atveju komanda nukris net į 6 vietą. Kiek komandos padėtį komplikuoja problemos įžaidėjų grandyje. Adomas Žiukas, Aistis Juočepis ir Gediminas Rackevičius komandai padėti negalės, tad svarbi aikštelės generolo atsakomybė nusileis ant Ernesto Leišio bei kitų pozicijų krepšininkų pečių. Be abejonės, svarbiausiais vedliais į pergales ir toliau turėtų išlikti puikią sportinę formą visos vasaros metu demonstruojantys: Dovidas Verikas, Kipras Pumputis ir Ignas Šeikis. Didelį vaidmenį atliks ir per ilgus metus sukauptas susižaidimas bei komandinė dvasia. Daugiausiai kol kas stebina labai blankus ilgamečio klubo lyderio Dovydo Butkaus žaidimas, kuris tepasirodė dvejose rungtynėse ir vidutiniškai rinko vos 1,5 naudingumo balų. "Melingos keliai" dar turi laiko kuo daugiau užglaistyti savo vidines problemas, kad maksimaliai pasiruošti labai svarbiai pirmadienio dvikovai. 

Kiprui Pumpučiui neprireikė daug laiko, kad taptų vienu iš "Melingos kelių" lyderių
 

VILKO BROLIJA

 
Kiek ramiau prieš svarbias pirmadienio rungtynes turėtų jaustis Povilo Kaminsko vedamas "Vilko Brolija" kolektyvas. Povilas varžovams yra sunkiai įmenama mįslė, o kitas klubo lyderis Mindaugas Sutkus labai sėkmingai reabilituojasi po traumų ir grįžinėja į savo sportinės formos piką. Dar penkis žaidėjai puikiai talkina komandos lyderiams, o klubas turi neišnaudotą snaiperio Pauliaus Jasukaičio rezervą, kuris kol kas tepasirodė vos dvejose rungtynėse,  o šio skaičiaus pilnai pakanka, kad krepšininkas padėtų savo ekipai atkrintamosiose varžybose. Praėjusioje Vasaros krepšinio lygoje "Vilko brolija" buvo vieni iš favoritų, tačiau netikėtai nusileido būsimiems čempionams - "Joniškio baldams". Šį kartą ekspertams yra gerokai sunkiau išskirti turnyro favoritus, todėl ir komandos turės būti gerokai daugiau susikoncentravusios, kad patektų į išsvajotą finalinį ketvertą ir jame susikautų dėl galimybės iškovoti medalius. Bent jau kol kas Ignas Vilkelis, Povilas Vilkas ir jų "broliai" turėtų jausti labai gerą pasitikėjimą savimi. 
 

BC SALININKAI

 
Nors šios vasaros metu "BC Salininkai" per 8 žaistas rungtynes varžovams nė karto nenusileido didesniu nei 10 taškų skirtumu, tačiau komanda tik dėka paskutinių sėkmingų rungtynių sugebėjo prasibrauti į atkrintamąsias varžybas, kur jau pirmajame etape susirungs su jau kartą juos įveikusiais reguliaraus sezono laimėtojais "Green Mazda Rangers". Nors komandų reguliarusis sezonas buvo labai skirtingas, tačiau ketvirtfinalis turėtų būti tikrai labai įdomus ir sunkiai nuspėjamas. Komandą į priekį veda elitinio vidurio puolėjo Andrej Kovalevski ir elitinio gynėjo Aurimo Špiliausko tandemas, o jiems nė kiek nenusileidžia savo sportinės formos viršūnę sugebėjęs pasiekti Giedrius Bilotas. Šių trijų klubo lyderių užnugaryje yra ne vienas labai kovingas ir patyręs komandos draugas. Po blankaus reguliaraus sezono komanda per stebuklą išsigelbėjo ir žengė į atkrintamąsias, kad galėtų padovanoti idėjiniam klubo vadui Kęstui Kudrešovui pirmąjį komandos iškovotą trofėjų, tačiau ar užteks valios, drausmės ir vienybės žengti dar bent du labai svarbius žingsnius? 

Puiki Giedriaus Biloto sportinė forma yra viena iš priežasčių, kuri leidžia "BC Salininkams" prasitęsti sezoną 
 

BC VERSUS

 
Jeigu kuris nors ekspertas prieš reguliaraus sezono pradžią būtų pasakęs, kad "BC Versus" bus ta komanda, kuri pabaigs turnyrą jau po grupės etapo, greičiausiai, būtų išjuoktas, tačiau šio turnyro kovos buvo labai nenuspėjamos, o visi varžovai lygūs ir viskas susiklostė tai, kad tokia galinga komanda neperžengė kvalifikacinės ribos. Tiesa, pagrindinis klubo tikslas buvo prieš naująjį sezoną pasibandyti savo naujokus. Kojas apšilti spėjęs Lukas Balčaitis bei tik ką prie komandos prisijungę Jonas Nekrasovas bei Jonas Kumža puolime blizgėjo gana ryškiai ir tikrai pateisino visus lūkesčius ir buvo puikūs komandos ilgamečio lyderio Mindaugo Lastausko pagalbininkai, tačiau viena geriausiai besiginančių komandų toli gražu neatrodė taip įspūdingai, kaip mes ją įpratome matyti keletą paskutinių metų. Per 8 žaistas rungtynes net tris kartus ekipa prasileido į savo krepšį 80 ir daugiau taškų, o dar du kartus oponentai į "BC Versus" krepšį įmetė daugiau nei 70 taškų. Pirmieji trys įvykiai buvo užfiksuoti per pirmąsias 4 rungtynes ir jas visas "BC Versus" pralaimėjo. Vėliau komanda pasigerino gynybą ir iškovojo 2 pergales 4-iuose susitikimuose, tačiau to buvo per mažai. Likusio laiko iki naujojo sezono metu "BC Versus" komandos valdžiai bus puiki proga pagalvoti, kaip galima būtų vėl sustyguoti sušlubavusią gynybą. 
Vasaros krepšinio lygos 3 diviziono komandų apžvalga prieš prasidedant play off etapui

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009